IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

    Kaти Ууд нямаше да е назад със 70%, ако беше диверсифицирала.
    55-80% е безумно рисково, ама зависи от личният риск, от сумата, от хоризонта, от свободното време, от способностите, от дисциплината и т.н
    То тя ако беше диверсифицирала вероятно нямаше и да сме чували за нея защото щеше да е просто един от многото със средни резултати за бранша

    Ама как има шарени поли така има и гърбав индекс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Няма да имам 55% тръби, ама предвид почти пряката корелация с чистата нафта/газ... сигурно отива на 80%.
      Все едно да купиш портмоне със сто лева вътре за 85.
      Kaти Ууд нямаше да е назад със 70%, ако беше диверсифицирала.
      55-80% е безумно рисково, ама зависи от личният риск, от сумата, от хоризонта, от свободното време, от способностите, от дисциплината и т.н

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Зависи от концентрацията според мен - аз не бих допуснал повече от 55%. Ако си ок с концентрацията аз бих добавил това на ангебота. 25 лост не е толкова страшно.
        Няма да имам 55% тръби, ама предвид почти пряката корелация с чистата нафта/газ... сигурно отива на 80%.

        https://www.cefconnect.com/fund/KYN

        As of 12/28/2022
        Current $8.43 $9.91 -14.93%
        52 Wk Avg $8.77 $10.20 -14.00%
        52 Wk High $9.83 $11.52 -10.71%
        52 Wk Low $7.54 $8.95 -18.34%

        Regular Distribution Type Income Only
        Distribution Rate 9.49%
        Distribution Amount $0.2000
        Distribution Frequency Quarterly


        Според мен 15% отстъпка е просто безобразно и неоправдано. KYN държи компании, които по общ резултат са над пасивния индекс на сектора, а самият KYN е с резултат под пасивния индекс. Все едно да купиш портмоне със сто лева вътре за 85.

        Коментар


        • Зависи от концентрацията според мен - аз не бих допуснал повече от 55%. Ако си ок с концентрацията аз бих добавил това на ангебота. 25 лост не е толкова страшно.

          Коментар


          • Имам дилема.

            1. дали да продам всички тръби (limited partnership) и да ги заменя с KYN.

            2. ИЛИ просто да добавя KYN.

            KYN е на почти 15% ангебот, но пък използва 25% лост в среда на скачащи лихви.

            При 1 - ще създам изключително сериозно данъчно събитие

            При 2 - ще избегна данъчно събитие сега, но ще увелича и без това грамадната тежест на тръбите в портфейла + дивидентите на непродадените ще бъдат редуцирани с 50% + евентуална продажба ще има удръжка от 10% при източника, която не знам дали няма да бъде допълнително обложена с 10% от НАП.

            Става въпрос за дългосрочно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

              Да, и аз не бих сравнявал круши със ябълки, понеже при американците индексите са движени от набалончените FAANG & sie, а при енглезите има доста суровинни/ресурсни и малко тех акции във индекса.
              Сега, при буря и двете дървета ще окапят.
              Правителството във УК пази със зъби и нокти имотите и строителството, понеже имат личен интерес във тези инвестиции, това е към 15% от БВП (а услугите гонят 70%) - засега има някаква последна парична ликвидност за имоти, но ще изчезне скоро, няма желаещи, нито от местните, нито азиатци или араби на тия цени.
              Добре е човек да се концентрира въху определени акции, а не върху общия индекс - ШЕЛ са със РЕ към 5, но това важи и за GLEN и OXY/DEV - тях бих предпочел, само че са скъпи в момента, май най-малките инвеститори май ги няма никъде, без ликвидност не става, колкото и да бутат индекси и акции.
              Предстоят още вдигания на енергията и на лихвите във УК, това ще е зле като цяло там, макар че Гленкор продава и въглища.
              The Fed has not lost money in 107 years ....
              https://www.reuters.com/markets/us/f...ht-2022-10-28/

              Fed Is Losing Billions, Wiping Out Profits That Funded Spending


              • Central banks around the world paying more in interest
              • Governments may need to make up holes at central banks
              Само вижте хууубавата графичка
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Ако чакам сур в Ню Йорк, значи ще има спад навсякъде. Издърпване на ликвидност в такъв свързан свят засяга всичко. Те голяма част от компаниите се търгуват повече там отколкото в Лондон. Просто в Лондон има много малко кухи компании. Изненадващо малко бих казах.

                Специално за ОК строителство/имотни адсици съм даже умерен бик. Продължават да прииждат тълпи, а цените на хартиите са на дъното. Английските имотни обаче дерат с данъци.
                Да, и аз не бих сравнявал круши със ябълки, понеже при американците индексите са движени от набалончените FAANG & sie, а при енглезите има доста суровинни/ресурсни и малко тех акции във индекса.
                Сега, при буря и двете дървета ще окапят.
                Правителството във УК пази със зъби и нокти имотите и строителството, понеже имат личен интерес във тези инвестиции, това е към 15% от БВП (а услугите гонят 70%) - засега има някаква последна парична ликвидност за имоти, но ще изчезне скоро, няма желаещи, нито от местните, нито азиатци или араби на тия цени.
                Добре е човек да се концентрира въху определени акции, а не върху общия индекс - ШЕЛ са със РЕ към 5, но това важи и за GLEN и OXY/DEV - тях бих предпочел, само че са скъпи в момента, май най-малките инвеститори май ги няма никъде, без ликвидност не става, колкото и да бутат индекси и акции.
                Предстоят още вдигания на енергията и на лихвите във УК, това ще е зле като цяло там, макар че Гленкор продава и въглища.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Ако приемем тезата на Терзо за вярна все едно да приемем че пазарът ще задържи това ниво и ще расте в момент на рецесия повишаващи се лихви и количествени съкращения

                  А същото това ниво около 7500 преди даже не винаги е могла да го държи в моменти на лудо печатене на кинти и лихви около 0-та

                  Та си мисля че няма как да е прав Терзо, но това не пречи да ударите по една дълга на FTSE-то може пък и да бъркам

                  Е ние с Терзо имаме фундаментално различни очаквания за следващата година Той очаква срив на масовия пазар а аз съм оптимист че 12 месеца по късно СП ще бъде в зелено.

                  Иначе ако визията е за дей или суинг трейд - напълно възможнно е да направи слизане от което да се направят печалби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Терзо 20% не е ли последване на спада на УС акциите?

                    Ти както го написа останах с впечатление че въобще не очакваш никакъв спад там.
                    Ако чакам сур в Ню Йорк, значи ще има спад навсякъде. Издърпване на ликвидност в такъв свързан свят засяга всичко. Те голяма част от компаниите се търгуват повече там отколкото в Лондон. Просто в Лондон има много малко кухи компании. Изненадващо малко бих казах.

                    Специално за ОК строителство/имотни адсици съм даже умерен бик. Продължават да прииждат тълпи, а цените на хартиите са на дъното. Английските имотни обаче дерат с данъци.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Не. 20% надолу със зор. Прави разлика между срив на икономиката (с извинение) на OK и на отделните компании.

                      ftse 100 има две самотни софтуерни шмекерии и шест миньори. Огромната част от компаниите правят парите си в чужбина и не ги бригат нещата в ОК. Шел има p/e 5. ПЕТ!!!!! Умните пари чакат нафтата на 40 долара ли?

                      С малки изключения не бих купувал дългосрочно точно сега, защото сривът в САЩ и разгромът в Германия ще окажат влияние.
                      Терзо 20% не е ли последване на спада на УС акциите?

                      Ти както го написа останах с впечатление че въобще не очакваш никакъв спад там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                        Терзо е по-скоро прав. От топ 5 пазари в момента УК са най-подценения такъв. И на някой скоро ще му светне че така или иначе 70% от приходите на листнатите УК компании идват от пазари различни от доместик. Ако погледнем по топ 20 компании маркет кап в интересн на истината УК имат най-добрия микс. Липсва концентрацията от САЩ / тех/, Франция / луксозни стоки/, Германия /Авто/. Подобен е положението до някъква степен и в Швейцария.Но УК - имаш фарма, банки, застрахователи, мини, петрол, фмсг, химическа, цигари, алкохол.
                        Ако приемем тезата на Терзо за вярна все едно да приемем че пазарът ще задържи това ниво и ще расте в момент на рецесия повишаващи се лихви и количествени съкращения

                        А същото това ниво около 7500 преди даже не винаги е могла да го държи в моменти на лудо печатене на кинти и лихви около 0-та

                        Та си мисля че няма как да е прав Терзо, но това не пречи да ударите по една дълга на FTSE-то може пък и да бъркам


                        Last edited by 6000; 28.12.2022, 21:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Напротив - Те в момента са близо до абсолютен връх, а в същото време икономиката потъва като камък под натиска на лихвите и цените на енергията

                          Средната сметка за газ и ток на месец е скочила с над 200 паунда на домакинство, а цели заводи направо затварят

                          Средната вноска по ипотечен кредит е скочила с поне 500 паунда на месец

                          Продажбите на жилища се сриват с това ще падне заетостта в строителството и после по цялата верига свързана с имотите

                          Имат ВP и Шел дето са на далавера и това е

                          Фин сектора им е под вода заради срива на УСА пазара и заради Брекзита

                          Мините ще угаснат заедно с цялата икономика а и едва ли са голям процент от БВП

                          Сривът ще е епичен
                          Не. 20% надолу със зор. Прави разлика между срив на икономиката (с извинение) на OK и на отделните компании.

                          ftse 100 има две самотни софтуерни шмекерии и шест миньори. Огромната част от компаниите правят парите си в чужбина и не ги бригат нещата в ОК. Шел има p/e 5. ПЕТ!!!!! Умните пари чакат нафтата на 40 долара ли?

                          С малки изключения не бих купувал дългосрочно точно сега, защото сривът в САЩ и разгромът в Германия ще окажат влияние.

                          Коментар


                          • Терзо е по-скоро прав. От топ 5 пазари в момента УК са най-подценения такъв. И на някой скоро ще му светне че така или иначе 70% от приходите на листнатите УК компании идват от пазари различни от доместик. Ако погледнем по топ 20 компании маркет кап в интересн на истината УК имат най-добрия микс. Липсва концентрацията от САЩ / тех/, Франция / луксозни стоки/, Германия /Авто/. Подобен е положението до някъква степен и в Швейцария.Но УК - имаш фарма, банки, застрахователи, мини, петрол, фмсг, химическа, цигари, алкохол.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Няма да ги последват, защото съставът на индексите е различен. Бая нафта, мини и фини. Няма Юбер мубер и шитни като Епъл.

                              Т.е. ftse не е скъп.
                              Напротив - Те в момента са близо до абсолютен връх, а в същото време икономиката потъва като камък под натиска на лихвите и цените на енергията

                              Средната сметка за газ и ток на месец е скочила с над 200 паунда на домакинство, а цели заводи направо затварят

                              Средната вноска по ипотечен кредит е скочила с поне 500 паунда на месец

                              Продажбите на жилища се сриват с това ще падне заетостта в строителството и после по цялата верига свързана с имотите

                              Имат ВP и Шел дето са на далавера и това е

                              Фин сектора им е под вода заради срива на УСА пазара и заради Брекзита

                              Мините ще угаснат заедно с цялата икономика а и едва ли са голям процент от БВП

                              Сривът ще е епичен
                              Last edited by 6000; 28.12.2022, 21:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Тея англета верно само за дейтрейд плачат.

                                Станах преди малко и гледам, отворили борсичката им с гап като при Сипа от вчера… Затварят с малки дневни разлики, но маркират нелоши отклонения. При такива обстоятелства да се дебнат добри дневни входове и изходи, ще направят търговията в пъти по-доходоносна от задържането.

                                Обезценявайки паунда, успяват все още да се задържат на такива нива. Интересно ми е колко време ще им трябва за да последват американските индекси.
                                Този месец имаха само два дни в които движението беше целият ден само в едната посока единият път на долу другият път на горе и в двата случая ме хванаха между дюшека и пружината, само в тези 2 дни съм приключвал денят на загуба но не съм затварял позицията и на следващият ден тя е излизала на плюс. В останалите дни не проблем да се хващат поне 2 движения с по 20 фигури

                                Иначе положението в УК не върви на добре за Ноември са отчели спад 28% от броя продажби на нови жилища и спад от 2% в цените на всички жилищата. За Декември резултатите ще са още по лоши и много скоро ще има сур нищо че се правят на разсеяни

                                Коментар

                                Working...
                                X