IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Зависи от концентрацията според мен - аз не бих допуснал повече от 55%. Ако си ок с концентрацията аз бих добавил това на ангебота. 25 лост не е толкова страшно.

    Коментар


    • Имам дилема.

      1. дали да продам всички тръби (limited partnership) и да ги заменя с KYN.

      2. ИЛИ просто да добавя KYN.

      KYN е на почти 15% ангебот, но пък използва 25% лост в среда на скачащи лихви.

      При 1 - ще създам изключително сериозно данъчно събитие

      При 2 - ще избегна данъчно събитие сега, но ще увелича и без това грамадната тежест на тръбите в портфейла + дивидентите на непродадените ще бъдат редуцирани с 50% + евентуална продажба ще има удръжка от 10% при източника, която не знам дали няма да бъде допълнително обложена с 10% от НАП.

      Става въпрос за дългосрочно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

        Да, и аз не бих сравнявал круши със ябълки, понеже при американците индексите са движени от набалончените FAANG & sie, а при енглезите има доста суровинни/ресурсни и малко тех акции във индекса.
        Сега, при буря и двете дървета ще окапят.
        Правителството във УК пази със зъби и нокти имотите и строителството, понеже имат личен интерес във тези инвестиции, това е към 15% от БВП (а услугите гонят 70%) - засега има някаква последна парична ликвидност за имоти, но ще изчезне скоро, няма желаещи, нито от местните, нито азиатци или араби на тия цени.
        Добре е човек да се концентрира въху определени акции, а не върху общия индекс - ШЕЛ са със РЕ към 5, но това важи и за GLEN и OXY/DEV - тях бих предпочел, само че са скъпи в момента, май най-малките инвеститори май ги няма никъде, без ликвидност не става, колкото и да бутат индекси и акции.
        Предстоят още вдигания на енергията и на лихвите във УК, това ще е зле като цяло там, макар че Гленкор продава и въглища.
        The Fed has not lost money in 107 years ....
        https://www.reuters.com/markets/us/f...ht-2022-10-28/

        Fed Is Losing Billions, Wiping Out Profits That Funded Spending


        • Central banks around the world paying more in interest
        • Governments may need to make up holes at central banks
        Само вижте хууубавата графичка
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Ако чакам сур в Ню Йорк, значи ще има спад навсякъде. Издърпване на ликвидност в такъв свързан свят засяга всичко. Те голяма част от компаниите се търгуват повече там отколкото в Лондон. Просто в Лондон има много малко кухи компании. Изненадващо малко бих казах.

          Специално за ОК строителство/имотни адсици съм даже умерен бик. Продължават да прииждат тълпи, а цените на хартиите са на дъното. Английските имотни обаче дерат с данъци.
          Да, и аз не бих сравнявал круши със ябълки, понеже при американците индексите са движени от набалончените FAANG & sie, а при енглезите има доста суровинни/ресурсни и малко тех акции във индекса.
          Сега, при буря и двете дървета ще окапят.
          Правителството във УК пази със зъби и нокти имотите и строителството, понеже имат личен интерес във тези инвестиции, това е към 15% от БВП (а услугите гонят 70%) - засега има някаква последна парична ликвидност за имоти, но ще изчезне скоро, няма желаещи, нито от местните, нито азиатци или араби на тия цени.
          Добре е човек да се концентрира въху определени акции, а не върху общия индекс - ШЕЛ са със РЕ към 5, но това важи и за GLEN и OXY/DEV - тях бих предпочел, само че са скъпи в момента, май най-малките инвеститори май ги няма никъде, без ликвидност не става, колкото и да бутат индекси и акции.
          Предстоят още вдигания на енергията и на лихвите във УК, това ще е зле като цяло там, макар че Гленкор продава и въглища.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Ако приемем тезата на Терзо за вярна все едно да приемем че пазарът ще задържи това ниво и ще расте в момент на рецесия повишаващи се лихви и количествени съкращения

            А същото това ниво около 7500 преди даже не винаги е могла да го държи в моменти на лудо печатене на кинти и лихви около 0-та

            Та си мисля че няма как да е прав Терзо, но това не пречи да ударите по една дълга на FTSE-то може пък и да бъркам

            Е ние с Терзо имаме фундаментално различни очаквания за следващата година Той очаква срив на масовия пазар а аз съм оптимист че 12 месеца по късно СП ще бъде в зелено.

            Иначе ако визията е за дей или суинг трейд - напълно възможнно е да направи слизане от което да се направят печалби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Терзо 20% не е ли последване на спада на УС акциите?

              Ти както го написа останах с впечатление че въобще не очакваш никакъв спад там.
              Ако чакам сур в Ню Йорк, значи ще има спад навсякъде. Издърпване на ликвидност в такъв свързан свят засяга всичко. Те голяма част от компаниите се търгуват повече там отколкото в Лондон. Просто в Лондон има много малко кухи компании. Изненадващо малко бих казах.

              Специално за ОК строителство/имотни адсици съм даже умерен бик. Продължават да прииждат тълпи, а цените на хартиите са на дъното. Английските имотни обаче дерат с данъци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Не. 20% надолу със зор. Прави разлика между срив на икономиката (с извинение) на OK и на отделните компании.

                ftse 100 има две самотни софтуерни шмекерии и шест миньори. Огромната част от компаниите правят парите си в чужбина и не ги бригат нещата в ОК. Шел има p/e 5. ПЕТ!!!!! Умните пари чакат нафтата на 40 долара ли?

                С малки изключения не бих купувал дългосрочно точно сега, защото сривът в САЩ и разгромът в Германия ще окажат влияние.
                Терзо 20% не е ли последване на спада на УС акциите?

                Ти както го написа останах с впечатление че въобще не очакваш никакъв спад там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                  Терзо е по-скоро прав. От топ 5 пазари в момента УК са най-подценения такъв. И на някой скоро ще му светне че така или иначе 70% от приходите на листнатите УК компании идват от пазари различни от доместик. Ако погледнем по топ 20 компании маркет кап в интересн на истината УК имат най-добрия микс. Липсва концентрацията от САЩ / тех/, Франция / луксозни стоки/, Германия /Авто/. Подобен е положението до някъква степен и в Швейцария.Но УК - имаш фарма, банки, застрахователи, мини, петрол, фмсг, химическа, цигари, алкохол.
                  Ако приемем тезата на Терзо за вярна все едно да приемем че пазарът ще задържи това ниво и ще расте в момент на рецесия повишаващи се лихви и количествени съкращения

                  А същото това ниво около 7500 преди даже не винаги е могла да го държи в моменти на лудо печатене на кинти и лихви около 0-та

                  Та си мисля че няма как да е прав Терзо, но това не пречи да ударите по една дълга на FTSE-то може пък и да бъркам


                  Last edited by 6000; 28.12.2022, 21:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Напротив - Те в момента са близо до абсолютен връх, а в същото време икономиката потъва като камък под натиска на лихвите и цените на енергията

                    Средната сметка за газ и ток на месец е скочила с над 200 паунда на домакинство, а цели заводи направо затварят

                    Средната вноска по ипотечен кредит е скочила с поне 500 паунда на месец

                    Продажбите на жилища се сриват с това ще падне заетостта в строителството и после по цялата верига свързана с имотите

                    Имат ВP и Шел дето са на далавера и това е

                    Фин сектора им е под вода заради срива на УСА пазара и заради Брекзита

                    Мините ще угаснат заедно с цялата икономика а и едва ли са голям процент от БВП

                    Сривът ще е епичен
                    Не. 20% надолу със зор. Прави разлика между срив на икономиката (с извинение) на OK и на отделните компании.

                    ftse 100 има две самотни софтуерни шмекерии и шест миньори. Огромната част от компаниите правят парите си в чужбина и не ги бригат нещата в ОК. Шел има p/e 5. ПЕТ!!!!! Умните пари чакат нафтата на 40 долара ли?

                    С малки изключения не бих купувал дългосрочно точно сега, защото сривът в САЩ и разгромът в Германия ще окажат влияние.

                    Коментар


                    • Терзо е по-скоро прав. От топ 5 пазари в момента УК са най-подценения такъв. И на някой скоро ще му светне че така или иначе 70% от приходите на листнатите УК компании идват от пазари различни от доместик. Ако погледнем по топ 20 компании маркет кап в интересн на истината УК имат най-добрия микс. Липсва концентрацията от САЩ / тех/, Франция / луксозни стоки/, Германия /Авто/. Подобен е положението до някъква степен и в Швейцария.Но УК - имаш фарма, банки, застрахователи, мини, петрол, фмсг, химическа, цигари, алкохол.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Няма да ги последват, защото съставът на индексите е различен. Бая нафта, мини и фини. Няма Юбер мубер и шитни като Епъл.

                        Т.е. ftse не е скъп.
                        Напротив - Те в момента са близо до абсолютен връх, а в същото време икономиката потъва като камък под натиска на лихвите и цените на енергията

                        Средната сметка за газ и ток на месец е скочила с над 200 паунда на домакинство, а цели заводи направо затварят

                        Средната вноска по ипотечен кредит е скочила с поне 500 паунда на месец

                        Продажбите на жилища се сриват с това ще падне заетостта в строителството и после по цялата верига свързана с имотите

                        Имат ВP и Шел дето са на далавера и това е

                        Фин сектора им е под вода заради срива на УСА пазара и заради Брекзита

                        Мините ще угаснат заедно с цялата икономика а и едва ли са голям процент от БВП

                        Сривът ще е епичен
                        Last edited by 6000; 28.12.2022, 21:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Тея англета верно само за дейтрейд плачат.

                          Станах преди малко и гледам, отворили борсичката им с гап като при Сипа от вчера… Затварят с малки дневни разлики, но маркират нелоши отклонения. При такива обстоятелства да се дебнат добри дневни входове и изходи, ще направят търговията в пъти по-доходоносна от задържането.

                          Обезценявайки паунда, успяват все още да се задържат на такива нива. Интересно ми е колко време ще им трябва за да последват американските индекси.
                          Този месец имаха само два дни в които движението беше целият ден само в едната посока единият път на долу другият път на горе и в двата случая ме хванаха между дюшека и пружината, само в тези 2 дни съм приключвал денят на загуба но не съм затварял позицията и на следващият ден тя е излизала на плюс. В останалите дни не проблем да се хващат поне 2 движения с по 20 фигури

                          Иначе положението в УК не върви на добре за Ноември са отчели спад 28% от броя продажби на нови жилища и спад от 2% в цените на всички жилищата. За Декември резултатите ще са още по лоши и много скоро ще има сур нищо че се правят на разсеяни

                          Коментар


                          • Няма да ги последват, защото съставът на индексите е различен. Бая нафта, мини и фини. Няма Юбер мубер и шитни като Епъл.

                            Байдъвей, някой тука беше казвал да се скъсява aapl. Вчера ново годишно дъно.

                            Т.е. ftse не е скъп.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              То и като тръгне да качва с тая експозиция става мазало - Вчера стигна до 700 паунда на плюс и след това като обърна днес отиде на над 1000 на минус

                              та установих че нямам необходимите добродетели да държа позиция дълго време, явно за това дей трейдинга по ми харесва

                              Ще го изчакам пак да мине не плюс, продавам и продължавам с дей трейда.

                              Весели Празници на Всички
                              Тея англета верно само за дейтрейд плачат.

                              Станах преди малко и гледам, отворили борсичката им с гап като при Сипа от вчера… Затварят с малки дневни разлики, но маркират нелоши отклонения. При такива обстоятелства да се дебнат добри дневни входове и изходи, ще направят търговията в пъти по-доходоносна от задържането.

                              Обезценявайки паунда, успяват все още да се задържат на такива нива. Интересно ми е колко време ще им трябва за да последват американските индекси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Ох, че добре си натоварил. С такава експозиция като тръгне да слиза, ще е като билет от лотарията

                                Иначе и мен ме учуди стабилността с която се крепи FTSEто. Такава солидна подкрепа под върховете като пропадне и следва свободно спускане с поне 10%. Тогава ще е момента да си тестваш волята за задържане на позицията.

                                Засега гледам, че го маскират като продължение на ралито, барем се хване още някой на куката и най-вероятно ще пречупи линията неочаквано.
                                То и като тръгне да качва с тая експозиция става мазало - Вчера стигна до 700 паунда на плюс и след това като обърна днес отиде на над 1000 на минус

                                та установих че нямам необходимите добродетели да държа позиция дълго време, явно за това дей трейдинга по ми харесва

                                Ще го изчакам пак да мине не плюс, продавам и продължавам с дей трейда.

                                Весели Празници на Всички

                                Коментар

                                Working...
                                X