IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Предвиждания на анализатори за цялата 2023г.:

    Петрол brent $70-88
    Злато 1755-2068
    Биткойн 7470-17500
    EUR/USD 1-1.13
    GBP/USD 1.06-1.22
    S&P 500 3100-4000
    GOOG 76-100
    XOM 101-144
    MRNA 154-256
    NVDA 114-173
    BA 190-344 wow

    Коментар


    • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

      Колега,първата как да е.И 50 да кажеш,все тая.
      Но втората и третата компания на база на какви очаквания ги виждаш на тези нива ,които си посочил?
      Аз колкото и бояджийски да изглежда , защото излязох от петрола преди няма и месец , започвам да се оглеждам отново и то на близки до тези нива.
      Даже Терзиев като вътрешен в темата ако има на сърце да даде някой жокер за петрол и газ.Кои според него са най-подтиснатите в тези сектори?
      На база очаквания да изтощят Русия ще държат и суровините и горива колкото може по-ниско .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
        Аз съм хвърлил око на
        Tsla около и под 90$
        OXY 42-40 $
        GOLD 14-13$
        За момента тези
        Колега,първата как да е.И 50 да кажеш,все тая.
        Но втората и третата компания на база на какви очаквания ги виждаш на тези нива ,които си посочил?
        Аз колкото и бояджийски да изглежда , защото излязох от петрола преди няма и месец , започвам да се оглеждам отново и то на близки до тези нива.
        Даже Терзиев като вътрешен в темата ако има на сърце да даде някой жокер за петрол и газ.Кои според него са най-подтиснатите в тези сектори?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
          Внимавайте с късите позиции - в момента това рали както може да изглежда измъчено съвсем спокойно може да си продължи. Ако след първите отчети се окаже че повечето компании успешно са прехвърлили инфлацията /което според мен ще стане лесно предвид директните помощи който се активираха в Европа/ ралите ще се ускори.

          Относно инфлацията според мен повтаряме края на 50те години - за период от няколко години се преминава на ново ценово плато. В този ред на мисли е въпрос на време преди и ФЕД и ЕЦБ да обявят нов таргет за инфлацията - мин. 3%.

          Иначе нафтата се свлича което е добре - на 10-15% от върха на Тотал и след поне 3 седмици от тук може да се огледа човек за дълга добавка.
          +100
          Лошото е, че напоследък маркет мейкърите кътат позициите в едната посока с цел да създадат рали в другата. После ги изсипват по време на новина накуп и за тва пазара прави шипове по няколко процента. Класическия номер им е в петък 15:30 наше време да пуснат скатаното през седмицата и маркета да се побърка. За жалост така доста се усложнява търговията и нараства риска, като дори стоповете не помагат.

          Сравнявайки сегашната ситуация с тази преди години, смея да кажа, че тогава се търгуваше доста по-лесно.

          Коментар


          • Аз съм хвърлил око на
            Tsla около и под 90$
            OXY 42-40 $
            GOLD 14-13$
            За момента тези

            Коментар


            • Внимавайте с късите позиции - в момента това рали както може да изглежда измъчено съвсем спокойно може да си продължи. Ако след първите отчети се окаже че повечето компании успешно са прехвърлили инфлацията /което според мен ще стане лесно предвид директните помощи който се активираха в Европа/ ралите ще се ускори.

              Относно инфлацията според мен повтаряме края на 50те години - за период от няколко години се преминава на ново ценово плато. В този ред на мисли е въпрос на време преди и ФЕД и ЕЦБ да обявят нов таргет за инфлацията - мин. 3%.

              Иначе нафтата се свлича което е добре - на 10-15% от върха на Тотал и след поне 3 седмици от тук може да се огледа човек за дълга добавка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                От тия нива късо на FTSE не ме мъчи толкова че ходи нагоре. Даже добавих още малко та сега са 36 паунда на фигура

                Много по ми беше притеснено като ме хвана на тясно с дългата позиция миналият месец

                жалко само че не си играя моята игра с дей трейдинга и изпуснах доста кинти от стоене в позиция, но това си има и положителни страни по този начин зорлем ме накараха да увелича капитала по сметката

                До края на седмицата със сигурност ще излезе добра позиция за изход има едно дъно на 7300 дето на 100% си го чака проба, а за повече каквото дойде

                Уха - 36 паунда на фигурка си е сериозна позицийка. Евала, че успя да я задържиш толкова дълго отворена. Аз съм стигал до 50 паунда/фиг при сипа и си беше мъжко наливане. Тогава си белязах и рекорда 2500паунда за 1 ден. Но не мисля повече да повтарям, докато акаунта не стане поне 6 цифри.

                Коментар


                • Днеска сме свидетели на най-измъчените ралита. Айде да разпродават вече, че голямо чакане ударихме. Ако наистина се получи "меко" приземяване, ще вкарам и аз дейтрейдинг в ликвидните зони. Тука за 3 седмици нагоре-надолу можеше доста лев да се изкара. За жалост хеджирах само веднъж. Бая обеми се развъртяха на тея нива, демек следващата ликвидна зона ще е поне 4-5% надолу.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                    Всички чужди акции достъпни на БФБ се търгуват през Xetra/борсата във Франкфурт/.
                    То същото важи и за тази борса... Да, разликата е, че там има ликвидност и цената е що-годе реална...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от THE_TRADER Разгледай мнение
                      Един интересен за мен въпрос, на които аз, лично, нямам отговор:
                      Как котира маркетмейкъра акциите на американските компании на БФБ, след като времето на работа на БФБ и борсата в САЩ не се застъпват?
                      Временните спадове, които се постигат там по време на тяхната сесия, не могат да се постигат тук и същото е и с върховете...
                      Всички чужди акции достъпни на БФБ се търгуват през Xetra/борсата във Франкфурт/.

                      Коментар


                      • Един интересен за мен въпрос, на които аз, лично, нямам отговор:
                        Как котира маркетмейкъра акциите на американските компании на БФБ, след като времето на работа на БФБ и борсата в САЩ не се застъпват?
                        Временните спадове, които се постигат там по време на тяхната сесия, не могат да се постигат тук и същото е и с върховете...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                          Днеска четох романа "Как се каляваше стоманата"

                          Нощеска с отварянето пропадна рязко до около 7400 и по отворените позиции станах 1500 паунда напред но си викам толкова време ви чаках нема сега да се отказвам и не ги затворих

                          След това през деня скочи до 7600 и отиде на загуба над 5000 пануда

                          За трети път лакомията не затварям и накрая ще затворя точно преди да се срине, както каза Беъра трудно се държи дълго време къса

                          По мои сметки FTSE-то трябва да се излющи качествено до една две седмици ама едва ли ще удържа до тогава

                          А който е пропуснал днес да го удари на 7600 и сега става на 7550 както казва Терзо нарисувана ситуация
                          Ситиация като тази когато имаш колебания и да нямаш такива се отиграва със стоп.
                          Но понеже хитреете и не слагате такива просто отлагате неизбежното.

                          Така , пазара тръгва на долу в твоя посока. Чудиш се дали да затвориш ръчно или ДА чакаш . За да не пропуснеш да затвориш печалбата или да пропусненеш по - голямо движение на долу не е нужно да затваряш ръчно слагаш стоп над позицията , като оставяш да , ,диша,, демег не е много близо.
                          След като ти е ударен стопа и си прибрал печалбата после решаваш дали да откриваш нова като пазара върне.

                          Друго, позицията предваритрлно трябва да е разделена на няколко части , това да ти позволява да затваряш част от позицият със стоп без да следиш постоянно пазара.

                          Това при дейтрейдинга. Но понеже чакате голям сур по подходящо е с путове .
                          По принцип с мечката не ви знам отношението печалба риск хубаво е да е от 5 на горе. Аз лично за по малко от 10 не влизам и то при много сигурен модел за отиграване.
                          Last edited by Майстора233; 04.01.2023, 07:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


                            Малии, тъкмо днеска си мислех за тебе, дали си успял да затвориш. Щях да ти кажа, ако ти изскочи позицията на печалба, да й хлопваш кепенците - не за друго, ами стана прекалено дълго времето и определено си трябва почивка. Аз така като усетя, че почвам да се "товаря" - хеджирам, а ако е много зле положението - директно затварям. Здравата психика и правилното управление са ключовите фактори да се поддържа положителна доходност. Последното рефлектира върху увереността, което пък води до още по-добри резултати, ако не се увлече човек.

                            За жалост тоя скапан английски индекс е доста по-труден за държане на позиция, отколкото за дейтрейдинг. И аз не съм затворил позицията ми при FTSE-то, че е на малка загуба в момента, но не ми пречи да си я държа, щото е мижава и не ми бърка капитала.
                            От тия нива късо на FTSE не ме мъчи толкова че ходи нагоре. Даже добавих още малко та сега са 36 паунда на фигура

                            Много по ми беше притеснено като ме хвана на тясно с дългата позиция миналият месец

                            жалко само че не си играя моята игра с дей трейдинга и изпуснах доста кинти от стоене в позиция, но това си има и положителни страни по този начин зорлем ме накараха да увелича капитала по сметката

                            До края на седмицата със сигурност ще излезе добра позиция за изход има едно дъно на 7300 дето на 100% си го чака проба, а за повече каквото дойде


                            Last edited by 6000; 04.01.2023, 01:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                              Днеска четох романа "Как се каляваше стоманата"

                              Нощеска с отварянето пропадна рязко до около 7400 и по отворените позиции станах 1500 паунда напред но си викам толкова време ви чаках нема сега да се отказвам и не ги затворих

                              След това през деня скочи до 7600 и отиде на загуба над 5000 пануда

                              За трети път лакомията не затварям и накрая ще затворя точно преди да се срине, както каза Беъра трудно се държи дълго време къса

                              По мои сметки FTSE-то трябва да се излющи качествено до една две седмици ама едва ли ще удържа до тогава

                              А който е пропуснал днес да го удари на 7600 и сега става на 7550 както казва Терзо нарисувана ситуация

                              Малии, тъкмо днеска си мислех за тебе, дали си успял да затвориш. Щях да ти кажа, ако ти изскочи позицията на печалба, да й хлопваш кепенците - не за друго, ами стана прекалено дълго времето и определено си трябва почивка. Аз така като усетя, че почвам да се "товаря" - хеджирам, а ако е много зле положението - директно затварям. Здравата психика и правилното управление са ключовите фактори да се поддържа положителна доходност. Последното рефлектира върху увереността, което пък води до още по-добри резултати, ако не се увлече човек.

                              За жалост тоя скапан английски индекс е доста по-труден за държане на позиция, отколкото за дейтрейдинг. И аз не съм затворил позицията ми при FTSE-то, че е на малка загуба в момента, но не ми пречи да си я държа, щото е мижава и не ми бърка капитала.

                              Коментар


                              • Днеска четох романа "Как се каляваше стоманата"

                                Нощеска с отварянето пропадна рязко до около 7400 и по отворените позиции станах 1500 паунда напред но си викам толкова време ви чаках нема сега да се отказвам и не ги затворих

                                След това през деня скочи до 7600 и отиде на загуба над 5000 пануда

                                За трети път лакомията не затварям и накрая ще затворя точно преди да се срине, както каза Беъра трудно се държи дълго време къса

                                По мои сметки FTSE-то трябва да се излющи качествено до една две седмици ама едва ли ще удържа до тогава

                                А който е пропуснал днес да го удари на 7600 и сега става на 7550 както казва Терзо нарисувана ситуация

                                Коментар

                                Working...
                                X