IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
    Доволно гледам…..и не вярвам на очите си ?!?
    Правят се милиарди от въздуха.
    Брутална спекула!
    Давайте прогнози?До кога?
    Докато не рипне петрола, гледай тогава сеир и как буксува икономика.

    Коментар


    • Някой хвана ли вчерашните 19% на Мета?

      Коментар


      • Доволно гледам…..и не вярвам на очите си ?!?
        Правят се милиарди от въздуха.
        Брутална спекула!
        Давайте прогнози?До кога?

        Коментар


        • Хонг-Конгския индекс е с ръст над 50% за точно 3 месеца. Знаех си че тогава е епична и много рядка възможност и 40% от портфлоито ми е в китайчета но досега почти нищо не съм продал. Многo съм станал алчен и мързелив... така е кат видиш че повечко работа не ти гарантира по-големи печалби. В момента гледам да си седя на ръцете повечко и по-малко работа и по-малко мислене
          Last edited by desperado; 01.02.2023, 22:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            0.25% - очаквано.
            Ще видим колко ще си удържат на думата за "significant" свиване на баланса.....
            Целта на ФЕД почва да става все по-видима -> удвояване на цените -> "уж мерки против инфлацията" -> задържане на цените -> свикване с цените -> обезценка на дълга.

            Коментар


            • 0.25% - очаквано.
              Ще видим колко ще си удържат на думата за "significant" свиване на баланса.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                Не знам какво трябва да значи това но явно е популярно щом се повтаря по сайтовете. Има една интересна закономерност свързана с негативните като възприятие новини - в % съотношение положителни спрямо негативни имаме ясен тренд на увеличение на втората група. И това независимо какво се случва на пазарите в реално изражение. Миналата година ми издъниха пощата с мемота от Рей Далио който виждаше апокалипсис в Европа точно по времето когато сума ти европейски фирми бяха на супер цена. Е апокалипсис не настъпи но подобни мемота могат лесно да разклатят психиката и да изтървеш да си купиш нещо сносно на добра цена.

                В този ред на мисли за мен единственото доказало се е комбинация от исторически повтаряеми статистически и поведенчески модели + в комбинация от чист бизнес/финасов анализ на компанията. Останалото ми е просто един шум който освен да ме обърка с друго не може да ми е полезен.
                Лятото и есента бяха изкючително истерични както сред ритейла така и при институционалните.
                Ниватата на пут опциите - къси бяха на невиждано високи нива от десетилетия.
                Last edited by Майстора233; 01.02.2023, 20:34.

                Коментар


                • ако има топки, 0.5%, ама ще каже спокойно, евентуално другия месец вече ще е 0.25

                  Данните за Германия не са ок - -0.2% растеж, Испания увеличава инфлацията, ако и ЕЦБ вдигне със 0.5 ....
                  УК вече подготя почвата ...

                  The Bank of England (BoE) is expected to increase interest rates for the tenth consecutive time this Thursday in another blow to mortgage holders.

                  Markets expect a 0.5 percentage point increase in the central bank’s base rate to 4%, its highest level since the 2008 financial crisis.

                  “As wage growth and core inflation have continued to surprise to the upside, we expect another +50bp [basis point] hike on Thursday, in line with market pricing,” Peder Beck-Friis, portfolio manager at PIMCO, said.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                    0.25% или 0.5% .Това е въпросът. US03MY сочи 0.5%, US02Y сочи 0.25%.
                    Бай Джером по соломоновски може да отсече 0.33% !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                      0.25
                      И излитаме към 34500

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                        0.25% или 0.5% .Това е въпросът. US03MY сочи 0.5%, US02Y сочи 0.25%.
                        0.25

                        Коментар


                        • 0.25% или 0.5% .Това е въпросът. US03MY сочи 0.5%, US02Y сочи 0.25%.

                          Коментар


                          • Не знам какво трябва да значи това но явно е популярно щом се повтаря по сайтовете. Има една интересна закономерност свързана с негативните като възприятие новини - в % съотношение положителни спрямо негативни имаме ясен тренд на увеличение на втората група. И това независимо какво се случва на пазарите в реално изражение. Миналата година ми издъниха пощата с мемота от Рей Далио който виждаше апокалипсис в Европа точно по времето когато сума ти европейски фирми бяха на супер цена. Е апокалипсис не настъпи но подобни мемота могат лесно да разклатят психиката и да изтървеш да си купиш нещо сносно на добра цена.

                            В този ред на мисли за мен единственото доказало се е комбинация от исторически повтаряеми статистически и поведенчески модели + в комбинация от чист бизнес/финасов анализ на компанията. Останалото ми е просто един шум който освен да ме обърка с друго не може да ми е полезен.
                            Last edited by Assen123; 01.02.2023, 17:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                              Факт е че в Януари имаме рекорден инфлоу в мъни маркет фъндс и оутфлоу от американски акции. Въпреки това обаче според мен е вредно да се четат статиите и бележките на разни инвестиционни банки. В исторически план за последните 75 години имаме 14 години в който СП дава повече от 5% в Януари. В 13 от тези 14 години цялата година е била положителна със среден ръст за годината от 23%.

                              Инфлацията се придвижи на ново ценово плато, повечето от компаниите вече акумулира новите цени, някой с по кофти бизнес модели няма да успеят, но не виждам как с това ниво на безработица /по-скоро липса на хора/ ще изпаднем в дори в рецесия камо ли в депресия. Да не забравяме обаче че в края на месеца започват обратните изкупувания - рекордни нива за последните 20 години. УСА финансиал кондишънс са супер атрактивни в последните месеци независимо какво се дъвчи за ФЕД.
                              Старата поговорка е „Не се борете с Фед“, формулирана през 1970 г. от покойния инвеститор Мартин Цвайг, който подчертава силната корелация между политиките на федералния резерв и акциите.

                              Коментар


                              • Факт е че в Януари имаме рекорден инфлоу в мъни маркет фъндс и оутфлоу от американски акции. Въпреки това обаче според мен е вредно да се четат статиите и бележките на разни инвестиционни банки. В исторически план за последните 75 години имаме 14 години в който СП дава повече от 5% в Януари. В 13 от тези 14 години цялата година е била положителна със среден ръст за годината от 23%.

                                Инфлацията се придвижи на ново ценово плато, повечето от компаниите вече акумулира новите цени, някой с по кофти бизнес модели няма да успеят, но не виждам как с това ниво на безработица /по-скоро липса на хора/ ще изпаднем в дори в рецесия камо ли в депресия. Да не забравяме обаче че в края на месеца започват обратните изкупувания - рекордни нива за последните 20 години. УСА финансиал кондишънс са супер атрактивни в последните месеци независимо какво се дъвчи за ФЕД.

                                Коментар

                                Working...
                                X