IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Малиии Юлка, значи сам ме оставихте да бутам влакчето до над 2000

    Съгласен съм с казаното от теб, но все пак тайно ще се радвам, че цената ще изпревари събитията - т.е. да я надуят още преди да се прескочи самото плато. После, като се изяснят нещата, да оставят малката порция на инвеститорите, които играят на сигурно. Ама да видим дали не избързах с входа.
    Когато Путин нападна Украйна си купих билет за Испания за 50 евро ,за пролетта ,отиване и връщане ,докато златото разби върха от 2000 долара и уплашените българи купуваха като за последно ,след което няколко седмици по-късно цената се срина .
    Това е,понякога човек трябва и здрави нерви да има и здрав разум ,това е за златото който го чака да поскъпва ....има графики,има история ,има всичко ,златото си е злато купуваш там някое и друг грам за зор заман и така .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Малиии Юлка, значи сам ме оставихте да бутам влакчето до над 2000

      Съгласен съм с казаното от теб, но все пак тайно ще се радвам, че цената ще изпревари събитията - т.е. да я надуят още преди да се прескочи самото плато. После, като се изяснят нещата, да оставят малката порция на инвеститорите, които играят на сигурно. Ама да видим дали не избързах с входа.
      Нищо де, най-много да влезеш още един път (и да усредниш).

      Аз като цяло пред златото не виждам много потенциал за скок?
      еле пък ако и данданията в Украйна приключи тая година - съвсем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Не виждам причина да мине 2000$ до края на тая година?

        Като стане ясно, че сме прескочили лихвеното плато, тогава вече може да се чакат такива нива...
        Малиии Юлка, значи сам ме оставихте да бутам влакчето до над 2000

        Съгласен съм с казаното от теб, но все пак тайно ще се радвам, че цената ще изпревари събитията - т.е. да я надуят още преди да се прескочи самото плато. После, като се изяснят нещата, да оставят малката порция на инвеститорите, които играят на сигурно. Ама да видим дали не избързах с входа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Доста високо си се набил ,аз купих под 1800, около малко над 1700 ,и пак ми се струва много ,имам си принципи и като гледам добре е ,иначе 1850 и нагоре с маржа на търговците има да чакаш да кажеш поне нямам загуби

          При мен не е физическо злато, а фючърси. А цената е такава, защото покупката е прясна. Иначе хеджирам със злато/отново фючърси/ тея месеци и имам доста покупки под тази цена, но са разпродадени. И като цяло гледам да обявявам само актуалните си позиции, които задържам известно време. Интрадей сделките рядко ги споменавам, защото са от ден до пладне. Физическото злато с което разполагам е едно кюлче от 10 грама, колкото да видя що е то ценен метал. Бях се навил да купувам австралийско кенгуру, че е красиво ма с моя късмет баш тогава нямаха налични и така.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
            Не виждам причина да мине 2000$ до края на тая година?

            Като стане ясно, че сме прескочили лихвеното плато, тогава вече може да се чакат такива нива...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              Благодаря за мненията колеги.

              Ето да споделя и моето.
              Принципно два са факторите за ръст - времето и цената. Повечето пъти за да тръгне пазара в някаква посока е достатъчно да имаме само един от тях (Например подценен актив). В случая със златото имаме комбинация от двата от години, без значителна промяна. Т.е. ластика продължава да се опъва, а за капак сега правим и дълбока корекция. Именно затова мисля, че ще се изстреляме до нови върхове в съвсем близко бъдеще.

              Другото което мисля, е че е много вероятно цената да не слезе с много под текущите нива, защото още не сме направили корекция на низходящата вълна от върха. Т.е. нямаме зададена определена скорост. Такъв тип пробивни шипове се използват, когато целта е да се постигне максимално ниска цена заради страха от разпродажбите и да хване тези с непокрития риск "без гащи", като ги кара да разпродават по дъната. Но дълбочината им зависи пряко от скоростта - забави ли се, обръща.

              Но времето ще покаже. Аз съм купил на средна цена малко над 1850$.
              Доста високо си се набил ,аз купих под 1800, около малко над 1700 ,и пак ми се струва много ,имам си принципи и като гледам добре е ,иначе 1850 и нагоре с маржа на търговците има да чакаш да кажеш поне нямам загуби

              Коментар


              • Благодаря за мненията колеги.

                Ето да споделя и моето.
                Принципно два са факторите за ръст - времето и цената. Повечето пъти за да тръгне пазара в някаква посока е достатъчно да имаме само един от тях (Например подценен актив). В случая със златото имаме комбинация от двата от години, без значителна промяна. Т.е. ластика продължава да се опъва, а за капак сега правим и дълбока корекция. Именно затова мисля, че ще се изстреляме до нови върхове в съвсем близко бъдеще.

                Другото което мисля, е че е много вероятно цената да не слезе с много под текущите нива, защото още не сме направили корекция на низходящата вълна от върха. Т.е. нямаме зададена определена скорост. Такъв тип пробивни шипове се използват, когато целта е да се постигне максимално ниска цена заради страха от разпродажбите и да хване тези с непокрития риск "без гащи", като ги кара да разпродават по дъната. Но дълбочината им зависи пряко от скоростта - забави ли се, обръща.

                Но времето ще покаже. Аз съм купил на средна цена малко над 1850$.
                Last edited by Bad_Bear; 16.02.2023, 15:55.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                  Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
                  Дали няма да има първо един заход към 1700$+ и така .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
                    GDX така хубаво се разпродава с гап и обем, че мисля че корекцията ще е дълбока. Отървах се от Барик на минимална 9% печалба. Ротацията е към рискови активи т.е шитовете се завръщат. Лоши месеци и за енергийния сектор така като гледам, може би с изключение на uranium. Златото ще го бъде много даже, но не е сега момента

                    Коментар


                    • Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.

                      Коментар


                      • тоя инструмент за които питаш е базиран на доходността от щатските дцк
                        като не искаш валутния риск, вземи си български или европейски такива и прави от тях
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                          Fed fund rate не играе, тя се променя от решението на fomc, treasury rate е тази която играе. Брокера ще ти олихви свободните средства в зависимост от fed fund rate. Като сключиш договор за депозит с банка, лихвата е фиксирана в договора, не съм чувал да я менят в зависимост от настроението на пазара.
                          Добре но пак казвам доходите в България са левове,не са долари,така че всеки който днес ,има левове и реши да получи лихва в ИБ ,говорим само за лихва нищо друго ,не да купува акции ,рискува и то не малко със спреда между валутите,за това говорим.Съобщението което пращат по мейлите е имитация на банков депозит,все едно си в банка ама гаранта,е ИБ,история,стар брокер ала бала ,това е в комуникацията ,ама сметките не излизат ,ако решиш да купуваш долари сега.Взема ли си лихвата да речем в България долари не се приемат ,за покупки пак трябва да превалутирам ако искам с парите си да си купя нещо.Това е не говорим за акции,за ДЦК,и т.н.Говорим само и единствено за прокламираната лихва

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                            Проблемът колега е че ти не вдяваш от две думи.Предполагам,че и от 122 няма да вденеш,но ще опитам.
                            Става въпрос за следното:
                            Аз търгувам през въпросният посредник.Акаунта ми е в евро.Но по-голямата част от портфейла ми е в акции на Американски пазар.Поради някаква причина,към момента Х% от този портфейл ми е кеш в долари.Поради друга причина,аз не съм го превалутирал и го държа в долари.
                            Та тези хора ми олихвяват тези налични средства .Нещо което не бяха правили скоро.
                            И това е.Точка!!!!
                            Тук не става въпрос за инвестиции,превалутиране,гаранции,форекс и всякакви подобно глупости.
                            Става въпрос за олихвяване на налични средства по разплащателна сметка.
                            Това е ясно,въпроса е ако имаш левове в момента и искаш да ги вкараш в сметка за лихвата.Първо трябва да купиш евро,после долари,или дори от левове в долари пак имаш курсова разлика ,и то не малка,а после ако искаш да си вземеш кеша и да минеш пак в евро или левове пак си на загуба.Не говоря за някой дето си от 10 години държи долари и няма намерение да ги сменя в друга валута или си инвестира между другото.Говорим само и единствено с цел получаване на лихвата от ИБ.За това говорим а ти ми обяс яваш какво си имал че било в долари че си бил инвестирал и така нататък

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Пълен смях !
                              Обясних по долу че заради разликата в курсовете на валутите си е чист форекс,за нас.
                              Защото при идеалния случай на 100 000 долара при около 4% лихва ,имаш 360 долара печалба,НО я сметни разликите,ние не сме американци да изкарваме дохода си в долари,разликата е няколко стотинки което явтоматично ти вкарва едни 3000,до малко над 4000 лева загуби+риска да купиш скъп долар който след 6 месеца може и да не е на тези нива.
                              Добавяме и лихвата която играе,и не е твърда 12 годишна за периода а всеки месец се определя от ФЕД ставките.
                              Това питах във форума и това не е нещо ново ,има го от години но като гледам нивото е или ниско или на никой не му се занимава да напише два реда.
                              На Терзиев линка мога и аз да го видя,исках някой ей така да каже с две думи за какво иде реч
                              Fed fund rate не играе, тя се променя от решението на fomc, treasury rate е тази която играе. Брокера ще ти олихви свободните средства в зависимост от fed fund rate. Като сключиш договор за депозит с банка, лихвата е фиксирана в договора, не съм чувал да я менят в зависимост от настроението на пазара.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Пълен смях !
                                Обясних по долу че заради разликата в курсовете на валутите си е чист форекс,за нас.
                                Защото при идеалния случай на 100 000 долара при около 4% лихва ,имаш 360 долара печалба,НО я сметни разликите,ние не сме американци да изкарваме дохода си в долари,разликата е няколко стотинки което явтоматично ти вкарва едни 3000,до малко над 4000 лева загуби+риска да купиш скъп долар който след 6 месеца може и да не е на тези нива.
                                Добавяме и лихвата която играе,и не е твърда 12 годишна за периода а всеки месец се определя от ФЕД ставките.
                                Това питах във форума и това не е нещо ново ,има го от години но като гледам нивото е или ниско или на никой не му се занимава да напише два реда.
                                На Терзиев линка мога и аз да го видя,исках някой ей така да каже с две думи за какво иде реч
                                Проблемът колега е че ти не вдяваш от две думи.Предполагам,че и от 122 няма да вденеш,но ще опитам.
                                Става въпрос за следното:
                                Аз търгувам през въпросният посредник.Акаунта ми е в евро.Но по-голямата част от портфейла ми е в акции на Американски пазар.Поради някаква причина,към момента Х% от този портфейл ми е кеш в долари.Поради друга причина,аз не съм го превалутирал и го държа в долари.
                                Та тези хора ми олихвяват тези налични средства .Нещо което не бяха правили скоро.
                                И това е.Точка!!!!
                                Тук не става въпрос за инвестиции,превалутиране,гаранции,форекс и всякакви подобно глупости.
                                Става въпрос за олихвяване на налични средства по разплащателна сметка.

                                Коментар

                                Working...
                                X