IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230222-155510_Samsung Internet.jpg
Views:	1
Size:	30.9 КБ
ID:	4030070


    Машина!

    Коментар


    • [QUOTE=Kanu;n4030050]
      Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

      днес май на 32700отиваме[ не пускат надолу ще се ходи нагаре дакса върна добре
      32700 едва ли ще видим днес но вероятно Март ще го видим под 31000

      Коментар


      • [QUOTE=Kanu;n4029868]

        днес май на 32700отиваме[ не пускат надолу ще се ходи нагаре дакса върна добре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Гугъл Инвестора Яху и други подобни сайтове би трябвало да я дават с 15 минути закъснение, но при аповете трябва да е в реално време

          40 фигури е страшно голяма разлика от гледна точка на това че при преминаването на кръгли нива като 8000 има и психологически елемент и когато ти си мислиш че другите виждат 8000 те всъщност виждат 8040

          Според 212 абсолютният връх на FTSE100 от преди няколко дни е 8000.40 а според FXCM около 8040 което е доста близо до това което дават сайтовете за връх за всички времена 8047

          Сега сметнах че онзи ден съм бил на по малко от 20 фигури да затворят позицията
          При такива колосални разлики, виждам как се вадят много кинти на гърба на някой брокер. Сам прецени дали не е кукичка - да вкараш пари и изведнъж нещата да се "фикснат"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Нямам никаква идея, но дори в лентата на Инвестор в момента, стойността на FTSE съвпада с тази която виждам в FXCM - 7895. Чекнах и в Гугъл, там също е толкова. Откъде взимат данни 212 нямам представа, че вадят такива цифри.
            Гугъл Инвестора Яху и други подобни сайтове би трябвало да я дават с 15 минути закъснение, но при аповете трябва да е в реално време

            40 фигури е страшно голяма разлика от гледна точка на това че при преминаването на кръгли нива като 8000 има и психологически елемент и когато ти си мислиш че другите виждат 8000 те всъщност виждат 8040

            Според 212 абсолютният връх на FTSE100 от преди няколко дни е 8000.40 а според FXCM около 8040 което е доста близо до това което дават сайтовете за връх за всички времена 8047

            Сега сметнах че онзи ден съм бил на по малко от 20 фигури да затворят позицията
            Last edited by 6000; 22.02.2023, 11:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              Защо се получават такива безумни разлики между различните апове в моментната цена?

              Според 212 в момента цената е 7860 -това което вчера казах че го чакам и в следващите няколко минути ще обърне

              В същото време FXCM Показва 7900 - как е възможно да има толкова голямо разминаване за привидно точни неща

              По интересното е че декември FXCM показваше с 10 фигури по ниска от 212 после се изравниха и сега разлика от 40 фигури в обратната посока
              Нямам никаква идея, но дори в лентата на Инвестор в момента, стойността на FTSE съвпада с тази която виждам в FXCM - 7895. Чекнах и в Гугъл, там също е толкова. Откъде взимат данни 212 нямам представа, че вадят такива цифри.

              Коментар


              • Защо се получават такива безумни разлики между различните апове в моментната цена?

                Според 212 в момента цената е 7860 -това което вчера казах че го чакам и в следващите няколко минути ще обърне

                В същото време FXCM Показва 7900 - как е възможно да има толкова голямо разминаване за привидно точни неща

                По интересното е че декември FXCM показваше с 10 фигури по ниска от 212 после се изравниха и сега разлика от 40 фигури в обратната посока
                Last edited by 6000; 22.02.2023, 10:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Да видиме какво ще стане тия дни и ще го решавам в движение

                  Преди няколко дни смятах че в повечето случай ако до 10 работни дни след връх не направи нов връх то в рамките на още 10 до 20 дни удря дъно

                  Към момента имаме 4 дни от последният връх и мога да изчакам до около 1-ви Март ако до тогава не направи нов връх то в следващите 10-20 дни ще направи дъно което тамън пасва с времето на следващият митинг на ФЕД и БОЕ
                  Много хубава статистика и закономереност си хванал. Определено ще го включа към арсенала от данни с които работя.

                  Въпреки, че не съм фен на фибоначита и темподобни - една здравословна корекция от 50% на октомврийския ръст досега, ще го върне на нива около 7400. Погледнато и като тайминг, както казваш пасва и на митинга с БОЕ. Нужните около 500фигури са 6.25% спад, който дори с мудна средна скорост от 0,5% дневно ще го избута до цитираните нива още през март.
                  Last edited by Bad_Bear; 22.02.2023, 10:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение


                    Към момента е на долната граница 33300 ако нея я пробие какво става?

                    Оня ден точно това имах в предвид започне ли да се наблюдава повишено публикуване на негативни статии значи са наумили нещо
                    днес май на 32700отиваме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Помня, че я беше отписал, та чак шипове ти се привиждаха

                      Първото ниво наистина е 7860, но ако мислиш да дейтрейдваш около него, има голяма вероятност да те затвори, само че този път с някоя дълга. Лично аз бих задържал късите, дори и да ми се наложи да затворя малко над него. Просто да видиш как ще тръгне.

                      Вероятността март месец да е червен е доста голяма, което би ти възвърнало голяма част от загубите. Отделно имайки предвид, че за момента не смяташ да допълваш акаунта, с дей трейдинг ще е доста по-трудно и рисково да направиш профита, който би се равнявал на възвърнатите загуби при низходящ тренд.

                      Напиши си на едно листче нужния профит във фигури(от дейтрединг) и ги сметни, като използваш отправна точка за март месец - ниво 7750(ако задържиш).
                      Да видиме какво ще стане тия дни и ще го решавам в движение

                      Преди няколко дни смятах че в повечето случай ако до 10 работни дни след връх не направи нов връх то в рамките на още 10 до 20 дни удря дъно

                      Към момента имаме 4 дни от последният връх и мога да изчакам до около 1-ви Март ако до тогава не направи нов връх то в следващите 10-20 дни ще направи дъно което тамън пасва с времето на следващият митинг на ФЕД и БОЕ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Одеве се замислих че по принцип съм от тия дето се отказват последни и често малко след като съм хвърлил картоните обръща посоката

                        Та щом аз я бях отписал тая позиция явно и последните са се отказали и вече може да поеме на долу

                        Сега въпроса е до кога да я държа щото не ми се вярва на права линия да слезе до 7300 и има ли смисъл след толкова мъки баш накрая да не издържиш

                        Първото ниво до което мисля че ще слезе и ще отскочи според мен ще е около 7860 и това вероятно ще се случи още утре и много ме сърби от там да го подкарам на дневна
                        Помня, че я беше отписал, та чак шипове ти се привиждаха

                        Първото ниво наистина е 7860, но ако мислиш да дейтрейдваш около него, има голяма вероятност да те затвори, само че този път с някоя дълга. Лично аз бих задържал късите, дори и да ми се наложи да затворя малко над него. Просто да видиш как ще тръгне.

                        Вероятността март месец да е червен е доста голяма, което би ти възвърнало голяма част от загубите. Отделно имайки предвид, че за момента не смяташ да допълваш акаунта, с дей трейдинг ще е доста по-трудно и рисково да направиш профита, който би се равнявал на възвърнатите загуби при низходящ тренд.

                        Напиши си на едно листче нужния профит във фигури(от дейтрединг) и ги сметни, като използваш отправна точка за март месец - ниво 7750(ако задържиш).
                        Last edited by Bad_Bear; 22.02.2023, 00:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Става пързалка, до следващата подкрепа, която е доста по-надолу. Сега правя анализ и дребни калкулации, да видя идните дни какви нива ще са изгодни с що-годе приемлив риск. Хубавото е, че като си направят шиповете, оставят възможност за дейтрейдинг.
                          Одеве се замислих че по принцип съм от тия дето се отказват последни и често малко след като съм хвърлил картоните обръща посоката

                          Та щом аз я бях отписал тая позиция явно и последните са се отказали и вече може да поеме на долу

                          Сега въпроса е до кога да я държа щото не ми се вярва на права линия да слезе до 7300 и има ли смисъл след толкова мъки баш накрая да не издържиш

                          Първото ниво до което мисля че ще слезе и ще отскочи според мен ще е около 7860 и това вероятно ще се случи още утре и много ме сърби от там да го подкарам на дневна

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение


                            Към момента е на долната граница 33300 ако нея я пробие какво става?

                            Оня ден точно това имах в предвид започне ли да се наблюдава повишено публикуване на негативни статии значи са наумили нещо
                            Става пързалка, до следващата подкрепа, която е доста по-надолу. Сега правя анализ и дребни калкулации, да видя идните дни какви нива ще са изгодни с що-годе приемлив риск. Хубавото е, че като си направят шиповете, оставят възможност за дейтрейдинг.

                            Коментар


                            • Мисля днес е чудесен ден за дълги колци. Аз ще опитам да хеджирам с късо на шитнята UBER, която продължава да е безобразно надценена. Лошото е, че бая народ се е сетил за същото и путовете са скъпички.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                При обраната ликвидност в близките седмици в интервала 33300-34300, силно препоръчвам да не си играете с огъня. В такива ситуации често пазарите излизат от рейнджа със силен шип, който ако си задържи тренда ще отиде на 35000. Но в никакъв случай не бих пускал дълги от текущите нива, заради риска от разпродажби. За колегите които са успели да издебнат нива около 33500 си струва донякъде да рискуват печалбата.

                                А къси от средата на рейндж с бичи сентимент(както се явява текущия момент), дори мечок като мен няма топки да пусне.

                                Към момента е на долната граница 33300 ако нея я пробие какво става?

                                Оня ден точно това имах в предвид започне ли да се наблюдава повишено публикуване на негативни статии значи са наумили нещо

                                Коментар

                                Working...
                                X