IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

    Въпроса е инфлация или дефлация.
    Уфф... Много ми се ще една дискусия за направим за причините за инфлацията. Ама без да правим преразказ по американски сайтове.

    Не виждам вариант дефлация. За мен най-големият проблем е работната ръка. Не точно липсата и', а фалшивото "образование" в западния свят и изкривяванията в заплащането.

    Аз лично приключих "кариерата" си, защото ми беше уникално обидно като специалист от уж приоритетна област да получавам колкото 20-годишен смешник с курс в "Телерик". Да си докарвам в пъти в пъти повече пари от борсова спекула, да която нямам ни образование, ни предишен опит.За криптошитните да не започвам.

    Коментар


    • Днес добри +25% направих на регионалните банки ( дето даже и не съм ги чувал ), ако ги бях купил вчера като си го мислех можеше и повече, ама и днес на премаркет направиха добро рали, разбира се с къси пари де, нямам топки да се метна стабилно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

        Мисля че първо ще ударят надолу дето не можаха в петък ипосле може нагоре
        върнаха до някъде ама днес след cpi май всичко надолу щее

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
          Среброто малко по-силно скочи
          И любопитно движение на биткойн. Най-после да оправдае името си "дигитално злато"

          Коментар


          • Яко натискане на акции с яки отчети и епични дивиденти надолу с минимални обеми. За тези които се чудят защо се случва.... разчитат някой да е сложил стоп за по-голяма бройка/сума и да ги лапнат като се активира. Обективно погледнато страха е много по-голям отколкото е видимо през индексите. Повечето хора пасуват напълно, но пък всички мега компании получиха подкрепа днес и не вярвам да е от ритейл търговци...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
              Златото и то скочи но по-скромно...
              Среброто малко по-силно скочи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                Само не ми е ясно , защо златото не е над 2000 $ днес но то съвременното финансово магьосничество е необяснимо.
                Започвам да си мисля , че варианта с рецесията отпада.
                Или безплатният обяд продължава и всичко ще е цветя и рози...........,или катастрофа?Среден вариант,няма.
                Въпроса е инфлация или дефлация. От борсите в САЩ и ЕС изчезнаха 200 милярда за 2-3 дни. Като няма кеш- как да скочи златото? Така беше и 2008ма. Крипто валутите според мен скочиха, защото стадото се уплаши от банките и паника - юрна където и да е само да не е в банка и явно в паниката се натресоха на криптото, че нали сега е модерно и то скочи. Доколко са се спасили е въпрос на време да разберем....Златото и то скочи но по-скромно...

                Коментар


                • Днес не можах да си спомня паролата за Акса акаунта, толкова отдавна не съм влизал Същата операция бай-холд в Креди Агрикол.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                    Само не ми е ясно , защо златото не е над 2000 $ днес но то съвременното финансово магьосничество е необяснимо.
                    Започвам да си мисля , че варианта с рецесията отпада.
                    Или безплатният обяд продължава и всичко ще е цветя и рози...........,или катастрофа?Среден вариант,няма.
                    За какви варианти говориш, когато с очите си виждаш, че изборът е направен - война.

                    Сегашните простотии просто ще докарат още волатилност и кенгурски подскоци. Ще трябва и да изтърпим разни корумпета тип Бюфет да ръсят капки "иввеститорски ум" ум.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Явно ще си остана гладен. Ама тези направо убиха детското в мен. Мислех си, че нещо поне малко по-хитро ще измислят. Ужасно дразнещо е как дебилизмът се награждава, наместо да се наказва.

                      Хубавото е, че късата ми позициция при ДЦКто е миниятурна. Лошото е, че пак ще плъзнат някакви ETFчии, бай-н-холд и крипто "гении".
                      Защо гладен, нали си в суровини изяло, трябва да си доволен от политиката "борим инфлацията като спасяваме депозити"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                        Само не ми е ясно , защо златото не е над 2000 $ днес но то съвременното финансово магьосничество е необяснимо.
                        Започвам да си мисля , че варианта с рецесията отпада.
                        Или безплатният обяд продължава и всичко ще е цветя и рози...........,или катастрофа?Среден вариант,няма.
                        Цената на златото е вързана с американския долар,и корелира с неговите стойности ,сега разбра ли ?
                        Златото отдавна не отразява това което трябва да отразява ,ако сменят стандарта и минем на златен тогава ще е друго

                        Коментар


                        • Само не ми е ясно , защо златото не е над 2000 $ днес но то съвременното финансово магьосничество е необяснимо.
                          Започвам да си мисля , че варианта с рецесията отпада.
                          Или безплатният обяд продължава и всичко ще е цветя и рози...........,или катастрофа?Среден вариант,няма.
                          Last edited by todorov_74; 13.03.2023, 09:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Зависи кога ще обявят неочакваната "новина". Според мен ще гледат да не закъсняват много много, че една паника трудно се контролира.

                            Погледни битконя в момента какво прави.

                            Ще си изям дипломата по борсова прогностика от Вангадемията, ако не ми излезе сценарият.
                            Явно ще си остана гладен. Ама тези направо убиха детското в мен. Мислех си, че нещо поне малко по-хитро ще измислят. Ужасно дразнещо е как дебилизмът се награждава, наместо да се наказва.

                            Хубавото е, че късата ми позициция при ДЦКто е миниятурна. Лошото е, че пак ще плъзнат някакви ETFчии, бай-н-холд и крипто "гении".

                            Коментар


                            • https://www.marketwatch.com/story/20...s-svb-c4bbcafa

                              Мисля да товаря WASH, ако падне под 29. Ще издържат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Зависи кога ще обявят неочакваната "новина". Според мен ще гледат да не закъсняват много много, че една паника трудно се контролира.

                                Погледни битконя в момента какво прави.

                                Ще си изям дипломата по борсова прогностика от Вангадемията, ако не ми излезе сценарият.
                                Верно как го помпят нали щеше нола да става

                                Коментар

                                Working...
                                X