IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Зависи кога ще обявят неочакваната "новина". Според мен ще гледат да не закъсняват много много, че една паника трудно се контролира.

    Погледни битконя в момента какво прави.

    Ще си изям дипломата по борсова прогностика от Вангадемията, ако не ми излезе сценарият.
    Натам върви работата. Гледам утре много са се надъхали да шортят банки, ама ще им скъсат шортите.

    Коментар


    • Зависи кога ще обявят неочакваната "новина". Според мен ще гледат да не закъсняват много много, че една паника трудно се контролира.

      Погледни битконя в момента какво прави.

      Ще си изям дипломата по борсова прогностика от Вангадемията, ако не ми излезе сценарият.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        гарантирано. въпросът е после дали ще върне или графиката ще го играе кенгуру. болезнено елементарно.

        ...

        dobaвка: гледам в zh снимка на шефът на риска на пирамидата, пардон банката. жена. негърка. Тия бият и швайцарите с оня от Брега на слоновата кост.
        Мисля че първо ще ударят надолу дето не можаха в петък ипосле може нагоре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

          Чак пък шип нагоре
          гарантирано. въпросът е после дали ще върне или графиката ще го играе кенгуру. болезнено елементарно.

          ...

          dobaвка: гледам в zh снимка на шефът на риска на пирамидата, пардон банката. жена. негърка. Тия бият и швайцарите с оня от Брега на слоновата кост.
          Last edited by terziеv; 12.03.2023, 18:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Ти остави, ама накрая пак руснаците ще излязат виновни.

            ...

            добавка: най-вероятният сценарий е някаква "новина" как ще оправят нещата, която ще доведе шип нагоре... скоро след което идва осъзнаването, че това "оправяне" си е жив секс.
            Чак пък шип нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

              Нощес май ще ракостят дау
              Ти остави, ама накрая пак руснаците ще излязат виновни.

              ...

              добавка: най-вероятният сценарий е някаква "новина" как ще оправят нещата, която ще доведе шип нагоре... скоро след което идва осъзнаването, че това "оправяне" си е жив секс.
              Last edited by terziеv; 12.03.2023, 18:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                JERUSALEM (Reuters) - Israeli bank and insurance company shares were more than 2.5% lower on the Tel Aviv Stock Exchange (TASE) on Sunday following the failure of SVB Financial Group late last week, while the government vowed to help Israeli tech firms affected.

                With Israel's trading week running Sunday through Thursday, it was the first opportunity for Tel Aviv investors to react to the failure of Silicon Valley Bank, the largest bank to fail since the 2008 financial crisis.

                Israel's tech sector is the country's main growth engine and its relationship with the Silicon Valley region is strong. Many Israeli startups had accounts at SVB although the amounts are not fully known.

                https://www.investing.com/news/econo...-firms-3028256

                https://www.tase.co.il/en/market_data
                Нощес май ще ракостят дау

                Коментар


                • JERUSALEM (Reuters) - Israeli bank and insurance company shares were more than 2.5% lower on the Tel Aviv Stock Exchange (TASE) on Sunday following the failure of SVB Financial Group late last week, while the government vowed to help Israeli tech firms affected.

                  With Israel's trading week running Sunday through Thursday, it was the first opportunity for Tel Aviv investors to react to the failure of Silicon Valley Bank, the largest bank to fail since the 2008 financial crisis.

                  Israel's tech sector is the country's main growth engine and its relationship with the Silicon Valley region is strong. Many Israeli startups had accounts at SVB although the amounts are not fully known.

                  https://www.investing.com/news/econo...-firms-3028256

                  https://www.tase.co.il/en/market_data

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                    както каза Бил Акман, малките и средните банки са изложени на домино ефекта,
                    хеле пък ако физически лица и компании изведнъж се поддадат на паниката и си изтеглят парите.
                    1/4 от кеша на ROKU ($500 мил) изгоряха от SVB.
                    Не е точно така. Шитнята, дето фалира се оказа голяма банка. Швайцерите бяха ОГРОМНА банка.

                    Проблемът е при тия с 30 годишни дцк и облигации на 0%, както и при инвестиционните. Няма как да разберем кой кога преди да се случи. Дори в самите банки не се знае.

                    Просто ще забранят тегленията и готово.

                    ... но както казах преди седмица и не ми повярваха - НЯМА ПАРИ! Това, дето банките отчитат като кеш, де факто не е кеш.

                    Коментар


                    • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение
                        Тези ли са следващите или е FUD:
                        https://twitter.com/mikealfred/statu...LjuNesUuQ&s=19
                        както каза Бил Акман, малките и средните банки са изложени на домино ефекта,
                        хеле пък ако физически лица и компании изведнъж се поддадат на паниката и си изтеглят парите.
                        1/4 от кеша на ROKU ($500 мил) изгоряха от SVB.

                        Коментар


                        • Тези ли са следващите или е FUD:
                          https://twitter.com/mikealfred/statu...LjuNesUuQ&s=19

                          Коментар


                          • Интересна наблюдения, с повечето съм съгласен. Но вече сме 2023 г. и съответно ме мързи да отговарям надълго и нашироко.

                            Само в стил Тик-Так ще отбележа, че няма абсолютно никакъв проблем да имаме нулева безработица и висока инфлация. Особено добре се забелязва в периода 1914 - 1918 и 1939 - 1945.

                            А земеделската банка беше май есинствената, която бях набелязал. Не помня, но може и от тук някой да ми е повлиял.

                            Немските колиби според мен са евтини в момента. Могат да се държат до дивидент. Рискът там е почти изцяло политически.

                            Коментар


                            • Страхуването започна, все още не сме стъпили на екстремно такова. Иначе за банковия сектор в Щатите отново се пропуска важното - докато е по-интересно да пишеш за - 5% в Банк оф Америка, то реалността е че големите банки са добре капитализирани. Индекса на малките регионални се срива и основната причина е че % резервите им вече са на нивата от спайка в репо пазара от 2019. Резервите на големите съпоставимо с 2019 не са там. Тегленето на ликвидност при все че се прави с детски стъпки разказва играта на малките банки /няма да е за първи път/, но при всяко такова исторически големите такива трупат дивидент в средно и дългосрочен план. В щатите аз лично не бих пипал нищо друго освен Джей Пи, но фундамента за Кредит Агрикол например не е мръднал на милиметър от това да е лонг търм бай.

                              УС мъни маркетс фъндс тази седмица почти удариха 5 трилиона и са на ол тайм хай. Комбинирано куантатив тайтъниг стигнаха 3 трилиона надолу от 25 до 22. Значи от тук или отива на Терзиевия сценари с допълнителни 3-5 трилиона свиване което ще срути пазарите на активи в среда с обезеняващи се пари, рекордно ниска безработица и срив на инфлацията в следващите 12 месеца или Епъл ще поведе пазара като се качи над 190 до края на годината, цените на активите останат на високи нива и продължат тенденцията докато най-сетне започне да се преглъща парадигмата за новите 2 който ще са над 4 като цел за инфлацията.

                              И като говорим за балансите на централните банки - търсете нулите другаде. Ако ЕЦБ свива с 15-20 милиарда на месец като цел - от другата страна имаме близо 1 трилион директни стимули наляти по посока правителство - компании - потребители за 12 месеца в Европа.



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Струва ми се неподходящо да скъсяваш Воновиа на 22,40.
                                Гледам е завършила седмицата на 20.42!
                                https://finance.yahoo.com/quote/VNA.DE/

                                Като нищо и под 20 ще слезе...
                                (особено ако Цб-тата продължат с лихвения курс)
                                Изобщо докато лихвите не ударят тавана, тия два сектора /имоти и банки/ твърдо пас (или Мартин Шорт)!
                                Last edited by Julius_BG; 11.03.2023, 21:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X