IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    ytm и cy може ли да смяташ, че като знам какво такси имат банките да не се окажеш долу от цялата операция
    Има разходи но са стандартните за такива сделки.Поне така ми обясниха.

    Коментар


    • Уфф

      https://www.justetf.com/en/find-etf....ernment&bm=0-3

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Някой може ли да ми даде опции за ДЦК,през коя банка е най добре да се купят?
        Питах в ДСК,става въпрос за румънски такива но краткосрочни ,изобщо в момента кои се купуват най изгодно и от къде ,бг нямало никой не продава
        ytm и cy може ли да смяташ, че като знам какво такси имат банките да не се окажеш долу от цялата операция
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000

          Ти докато не се наденеш няма да мирясаш

          Берти нали ти беше предложил да участваш в някаква схема дето ако пропадне той ще ти възстанови парите, какво стана там?
          Дай нещо конкретно и по същество ,със локуми,не ми се занимава да разтягаме

          Коментар


          • Първоначално изпратено от The Money Master Разгледай мнение

            US T-Bills /1M,3M,6M/през IBKR, не са ли по-добро решение, при дълъг USD ?
            Валутния риск не искам да го поемам иначе дългосрочно щатските са бест евър.
            Искам нещо краткосрочно в евро ако има до края на 2023 ,румънски ми дават с падеж до Април 2024 на 3.34%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Някой може ли да ми даде опции за ДЦК,през коя банка е най добре да се купят?
              Питах в ДСК,става въпрос за румънски такива но краткосрочни ,изобщо в момента кои се купуват най изгодно и от къде ,бг нямало никой не продава
              US T-Bills /1M,3M,6M/през IBKR, не са ли по-добро решение, при дълъг USD ?

              Коментар


              • Някой може ли да ми даде опции за ДЦК,през коя банка е най добре да се купят?
                Питах в ДСК,става въпрос за румънски такива но краткосрочни ,изобщо в момента кои се купуват най изгодно и от къде ,бг нямало никой не продава

                Коментар


                • Не виждам валутен риск тука. По скоро възможност. Нали и без това йероглифът бил един и същ.

                  Диксито има да катери още. IBKR балансът не може да бъде истинска алтернатива на депозит, но продукни като BIL са идеални. Има и един взаимен на Париба, който е без такси през IBKR.

                  Как да е, и без това никой не чете и пак ще има "що никой не обясвява".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Добре но пак казвам доходите в България са левове,не са долари,така че всеки който днес ,има левове и реши да получи лихва в ИБ ,говорим само за лихва нищо друго ,не да купува акции ,рискува и то не малко със спреда между валутите,за това говорим.Съобщението което пращат по мейлите е имитация на банков депозит,все едно си в банка ама гаранта,е ИБ,история,стар брокер ала бала ,това е в комуникацията ,ама сметките не излизат ,ако решиш да купуваш долари сега.Взема ли си лихвата да речем в България долари не се приемат ,за покупки пак трябва да превалутирам ако искам с парите си да си купя нещо.Това е не говорим за акции,за ДЦК,и т.н.Говорим само и единствено за прокламираната лихва
                    Дават и почти 2% лихва на евро, там вече го няма валутният риск, най-вероятно ако ЕЦБ вдигне лихвата след 2 седмици с 0.5% както се очаква, ще стане 2.5%, пак е по-добре от 0% в БГ банка.

                    Основният проблем е че не е за дребни риби - за да вземеш такава лихва трябва да имаш поне 100 000 евра в платформата, а лихвата разбира се е на свободните пари над 10 000 евро.

                    В долари е по-добре според мен да вземеш t-bills - лихвата в момента е >5%, валутният риск си го има, но го има и другият момент - ако долара скочи например с 5%, ще си с 10% напред за година спрямо лева. Основният проблем е че парите са заключени до падеж ( не знам как стоят нещата с препродаването ), но пък има такива буквално с падеж след две седмици, но е занимавка да купуваш постоянно.
                    Last edited by jore123; 25.02.2023, 09:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Няколко причини. Първата е, че все още много умни глави не са осъзнали в каква дупка е Интел и се надяват на обръщане. Тази надежда държи цената необосновано висока. Бъде ли осъзната реалността, ще има още болка. Второ - чиповете продължават да са балон. Съответно бъдещето на целия сектор е надолу. Трето - имат повече разходи от конкуренцията

                      Единственият вариант за светло бъдещеса някакви безумни вливания от държавата. Много по-безумни от досегашните. Не го виждам и като добра спекула, защото има прекалено много акции в оборот.
                      тайван вече са го отписали на китайците. Та на всяка цена ФАЩ ще спасят шинтел. Вече им дадоха 50-60милиарда, ако трябва 1 трилион ще налеят. няма да живнат преди да построят и заработят фабриките - поне 2-3 години
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Няколко причини. Първата е, че все още много умни глави не са осъзнали в каква дупка е Интел и се надяват на обръщане. Тази надежда държи цената необосновано висока. Бъде ли осъзната реалността, ще има още болка. Второ - чиповете продължават да са балон. Съответно бъдещето на целия сектор е надолу. Трето - имат повече разходи от конкуренцията. Единственият вариант за светло бъдещеса някакви безумни вливания от държавата. Много по-безумни от досегашните. Не го виждам и като добра спекула, защото има прекалено много акции в оборот.
                        Да, АМД напр. от години са в много по-добра позиция, но за чиповете като цяло и бъдещето на сектора не споделям виждането ти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                          Не знам защо очакваш да слезе чак толкова (кажи?), но ако го направи - тогава още повече ще напазарувам от тях? Имам заложен втори лимит на 22.50$, нищо не ми пречи да го сваля още, но дори толкова не очаквам да слезе.
                          Няколко причини. Първата е, че все още много умни глави не са осъзнали в каква дупка е Интел и се надяват на обръщане. Тази надежда държи цената необосновано висока. Бъде ли осъзната реалността, ще има още болка. Второ - чиповете продължават да са балон. Съответно бъдещето на целия сектор е надолу. Трето - имат повече разходи от конкуренцията

                          Единственият вариант за светло бъдещеса някакви безумни вливания от държавата. Много по-безумни от досегашните. Не го виждам и като добра спекула, защото има прекалено много акции в оборот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            честно казано, по-вероятно е Интел да падне под 20, отколкото да мина 30.

                            Като цяло пазарът следва от доста време безумно елементарен модел - купуване при спад, продаване при ръст. Или трябва да следваш, или да избираш сравнително неконюнктурни компании. В този ред на мисли, гледам някакви новини за луда крава при бразилците. Независимо от това JBS е на убиец цена.
                            Не знам защо очакваш да слезе чак толкова (кажи?), но ако го направи - тогава още повече ще напазарувам от тях? Имам заложен втори лимит на 22.50$, нищо не ми пречи да го сваля още, но дори толкова не очаквам да слезе.

                            Коментар


                            • честно казано, по-вероятно е Интел да падне под 20, отколкото да мина 30.

                              Като цяло пазарът следва от доста време безумно елементарен модел - купуване при спад, продаване при ръст. Или трябва да следваш, или да избираш сравнително неконюнктурни компании. В този ред на мисли, гледам някакви новини за луда крава при бразилците. Независимо от това JBS е на убиец цена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n4030070[/ATTACH]
                                Машина!
                                Евала!
                                (не е неочаквано, стана твърде висок спрямо цената)
                                На мен тия дни единия ми бай-лимит се е задействал на 25.80$, сега на 1.март предстои плащане на (все още високия дивидент), но така или иначе тези са ми със средносрочен хоризонт, не са от днес за утре. Остава само брюкселските зелки да одобрят закона за чиповете (а немците - увеличение на федералната помощ за заводите им в Магдебург).

                                Коментар

                                Working...
                                X