IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

    За къси на банките сме закъснели. Или по точно ще избързаме ако ги шортим банките сега.
    Тъй като процесите изискват време да се развият. Лично аз очаквам нещата да се заметат под килима за около година с нови върхове при ДАУ , колкото да се заблудят масите и откажат шортаджиите.. И втората половина на 2024 както и 2025 да почне по сериозно изсипване съпроводено с рецесия. Бих определил пазара в момента на 2006 година .

    ПП Очаквана корекция при ДАУ 40-50 процента .
    2006 я минахме миналата година ,вече сме в 2007 ,а като сложиш и темпа на кампанията от ЦБ сме си на финала почти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Как се отиграва КюИ с високи лихви? Лонг всичко, шорт банки и застрахователи
      За къси на банките сме закъснели. Или по точно ще избързаме ако ги шортим банките сега.
      Тъй като процесите изискват време да се развият. Лично аз очаквам нещата да се заметат под килима за около година с нови върхове при ДАУ , колкото да се заблудят масите и откажат шортаджиите.. И втората половина на 2024 както и 2025 да почне по сериозно изсипване съпроводено с рецесия. Бих определил пазара в момента на 2006 година .

      ПП Очаквана корекция при ДАУ 40-50 процента .
      Last edited by Майстора233; 20.03.2023, 13:09.

      Коментар


      • Според мен в момента риск/печалба съотношението е изключително неблагоприятно. Колкото и да обосновани, късите залози зависят изцяло от благоволението на ЦБ и съответния режим.

        Май сега на евроборсата виждаме принудителни разпродажби. Според мен арабските пари ще се дръпнат. Напомня ми на едно филмче roll-over май се казваше.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Борсово как се отиграва това нямам идея. Пък и дори "правилно" да се играе, после дали ще можеш навреме да си вземеш печалбите.
          E, как? - с двете бутончета - buy и ....... goodbye (sell)!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Уж очаквам всичко, но шашмата при швайцарите е уникална. Само Голямата война може да изтрие подобни мизерии. Няма друг шанс.

            Борсово как се отиграва това нямам идея. Пък и дори "правилно" да се играе, после дали ще можеш навреме да си вземеш печалбите.
            Смело и без маржин - един вариант. Втори е да си направиш пас от месец-два, винаги е добър ход.

            Аз купих малко БНП и още АКСА тази сутрин. Ако това се окаже нещо повече от каунтър парти паника ще се разбере до няколко седмици. На вторите отчети ще следя къде се намират Хермес и Луито и ще преценим в какво се намираме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Нъц. След тези лупинги кой катарец, емирец и прочие бабуин ще продължи да слага реални пари в камината. Само на 401К тези нива няма как. Всичко нагоре имаме, когато $ поеме твърдо надолу. Аз също се оглеждам за изход и обмислям затваряне на хоум офиса.
              Няма лошо да се откажеш, докато си на върха.
              Но на мен ми се струва, че Кубрат е прав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение


                Няма да фалират повече, без особено значение кой е шеф щом има кой да ги спасява. ФЕД е реагирал направо светкавично за да няма повече фалити след SVB. Накратко, пуснали са програма за наливане на кеш у банките Bank Term Funding Program (BTFP). Срещу потъналите ДЦК дето са им в балансите за гаранция, ФЕД им дава заем кеш по номинала (par value-то) преди падежа, с лихва като на едногодишните трежюрита. Така само едната лихва ще им тежи, но не 30-40% нереализирана загуба дето трябва да понесат (реализират) ако са принудени да продават ДЦК преди падежа заради липса на капиталова адекватност според закона.

                Това BTFP си е подобно на QE (Количествените улеснения), но с друго име и без биене на тъпана. Нови $4.4 трилиона се наливат в банковата система, а при Ковида са били налени $4.189 трилиона. Но ефекта за бизнеса и за раята ще се прояви много забавено.

                https://blog.bitmex.com/Kaiseki/

                Arthur Hayes, (основател и CEO на криптоборсата Bitmex, бивш играч от Уолстрийт) е обяснил цялата игра с прости думи и най-подробно: Какъв точно е проблемът, как се е получил и какво очаква след реакцията на ФЕД. Дълга е статията, но си струва да се прочете внимателно. На мене лично ми отвори доста очите, не бих могъл да сглобя пъзела толкова. Най-интересното е как показва с проста математика че пак идва дефлация. Не съм такъв оптимист като нега за биткойна, то е нормално да си хвали стоката щом е в криптосектора, да не се приема за съвет.

                П.П. Най-вероятно преписвачите от ЕЦБ да направят същото, като гледат как батките от ФЕД елегантно са замазали проблема. Както Артур е написал, SNB (Швейц. Центр. Банка) вече го е направила по същата схема за CreditSuisse като им е намазала на ръка CHF50 млрд.
                Статията е доста манипулативна.
                Бута към биткойн.
                Това е цялата му идея.Относно останалите неща,пълни глупости,банките са основния принос към инфлацията с кредита, а с вдигане на лихвите и риска съответно апетита им за кредитиране отива по дяволите.Инфлацията е гомям проблем в тези си нива и никой няма да я остави така.

                С една дума:бягайте от лошите банки и елате при мен с биткойните.
                Last edited by nkavrakov1982; 19.03.2023, 23:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Как се отиграва КюИ с високи лихви? Лонг всичко, шорт банки и застрахователи
                  Нъц. След тези лупинги кой катарец, емирец и прочие бабуин ще продължи да слага реални пари в камината. Само на 401К тези нива няма как. Всичко нагоре имаме, когато $ поеме твърдо надолу. Аз също се оглеждам за изход и обмислям затваряне на хоум офиса.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Как се отиграва КюИ с високи лихви? Лонг всичко, шорт банки и застрахователи
                    Чак и когато инфлацията спадне към 5-6%, дотогава г-н Консуматора ще редуцира покупките си,
                    тоест фирмите ще продават по-малко.
                    Новoто QE e спасителен пояс за банките, нищо друго.
                    При настояща стагфлация (виж и петрола днес), нито кредити ще се раздават на фирми, нито Джони ще си купува обичайните глупости.Не е майтап да обеднява човек по 15% годишно.
                    От друга страна, ако Дау калкулира розовото бъдеще, може мечката да направи някой кратък спринт.
                    Чакаме и на гюме Пауъл тая седмица.
                    UBS e във преговори за покупка на Credit Swiss, даже е факт вече.
                    Last edited by Бедният брoкер; 19.03.2023, 22:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Уж очаквам всичко, но шашмата при швайцарите е уникална. Само Голямата война може да изтрие подобни мизерии. Няма друг шанс.

                      Борсово как се отиграва това нямам идея. Пък и дори "правилно" да се играе, после дали ще можеш навреме да си вземеш печалбите.
                      Как се отиграва КюИ с високи лихви? Лонг всичко, шорт банки и застрахователи

                      Коментар


                      • Уж очаквам всичко, но шашмата при швайцарите е уникална. Само Голямата война може да изтрие подобни мизерии. Няма друг шанс.

                        Борсово как се отиграва това нямам идея. Пък и дори "правилно" да се играе, после дали ще можеш навреме да си вземеш печалбите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Странно защо фалират.

                          ... предполагам, че това чудо е по-зле и от жена шеф.

                          Няма да фалират повече, без особено значение кой е шеф щом има кой да ги спасява. ФЕД е реагирал направо светкавично за да няма повече фалити след SVB. Накратко, пуснали са програма за наливане на кеш у банките Bank Term Funding Program (BTFP). Срещу потъналите ДЦК дето са им в балансите за гаранция, ФЕД им дава заем кеш по номинала (par value-то) преди падежа, с лихва като на едногодишните трежюрита. Така само едната лихва ще им тежи, но не 30-40% нереализирана загуба дето трябва да понесат (реализират) ако са принудени да продават ДЦК преди падежа заради липса на капиталова адекватност според закона.

                          Това BTFP си е подобно на QE (Количествените улеснения), но с друго име и без биене на тъпана. Нови $4.4 трилиона се наливат в банковата система, а при Ковида са били налени $4.189 трилиона. Но ефекта за бизнеса и за раята ще се прояви много забавено.

                          https://blog.bitmex.com/Kaiseki/

                          Arthur Hayes, (основател и CEO на криптоборсата Bitmex, бивш играч от Уолстрийт) е обяснил цялата игра с прости думи и най-подробно: Какъв точно е проблемът, как се е получил и какво очаква след реакцията на ФЕД. Дълга е статията, но си струва да се прочете внимателно. На мене лично ми отвори доста очите, не бих могъл да сглобя пъзела толкова. Най-интересното е как показва с проста математика че пак идва дефлация. Не съм такъв оптимист като нега за биткойна, то е нормално да си хвали стоката щом е в криптосектора, да не се приема за съвет.

                          П.П. Най-вероятно преписвачите от ЕЦБ да направят същото, като гледат как батките от ФЕД елегантно са замазали проблема. Както Артур е написал, SNB (Швейц. Центр. Банка) вече го е направила по същата схема за CreditSuisse като им е намазала на ръка CHF50 млрд.
                          Last edited by Д.Петков; 18.03.2023, 22:42.

                          Коментар


                          • Inspirational Profile: Pips Bunce | Director, Credit Suisse





                            Mx Pips Bunce is a Director at Credit Suisse and has been working in the IT industry for over 25 years across range of different sectors.






                            Странно защо фалират.

                            ... предполагам, че това чудо е по-зле и от жена шеф.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                              архитектът е в не свяст късо на насдакът
                              Архитектът е патрон, скъсява всичко до 1$, после вече ще трябва да купува

                              Коментар


                              • Аве... то са ясни нещата, ама това не променя факта, че комбинацията от къс qqq + otm путове се оказа безобразно кежав хедж. Няма как да не призная, че немските колиби от Grand city ме "зарадваха" допълнително. Суровини и благородни метали не помогнаха кой знае колко, а тръби и нафта ме доразкъртиха.

                                В интерес на истина съжалявам единствено за колибите. Позицията там е изцяло спекулативна.

                                Коментар

                                Working...
                                X