IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вчера:

    India and Malaysia have agreed to settle trade in Indian rupees. This mechanism is expected to enhance India-Malaysia bilateral trade which touched USD 19.4 billion during 2021-22.
    Щатите трябва да бързат с войната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение
      Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
      Извинявам се, че копирам постинга и от "Златната" тема, но има връзка...
      Случи се логичното със златото, толкова години задържане, сега има да догонва инфлацията. Лошото е, че сега както мина 2000, може да има дълга консолидация преди да пробие върховете от предходни години.

      Коментар



      • Ами непрофесионално според мен комбинация от фактори като започнеш от чисто профила на населението /по-висока инвестициионна активност т.е. склонни са да си менажират активно за разлика от европейския потребител/ и факта че на мъни маркет фънд взимат по над 3.5% докато депозитите в банките не носят почти нищо. Минеш през факта че имат над 5000 ако не се лъжа активни банки до една тенденция която се оформи покрай тежкото поляризиране на обществото след 2020 което доведе то тежка криза на доверие.

        В общи линии ако баба Йелън каже че всичко е наред - значи че със сигурност има нещо което не е наред. И не са много хората който са готови да си жертват парите си за да разберат какво точно не е наред. То затова и мъни маркет фондовете са по 2 за има няма 2 години. В момента парите в тях са повече от целия ЕТФ пазар.

        Добави отгоре клатенето на петро долара, напрежението в геоплитически план, дедо който е най-смешното нещо слагано за президент там, перчема на който 1 година преди изборите изобщо не е ясно кой ще му е опонент или съкилийник и какафонията е пълна.

        Коментар


        • Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
          Извинявам се, че копирам постинга и от "Златната" тема, но има връзка...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

            Къде това?

            Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

            Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

            По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

            Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

            Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.
            Сам по себе си, факта че пазарът не мръдна от банковите кризи е суперсилен buy signal. Вижда се и здравословна ротация на секторите. Сега дилемата е кои компании ще растат по-бързо. Намърдал съм се в MELI, FOUR, ABNB, EQX, PAH3, GLXY /криптото и то избухва/ и др. Чакам удобен случай да вляза в ONON, мисля че ще са нов лидер. От старите META и APPLE са много силни, TESLA слабеят

            Коментар


            • Продължавам да поддържам мнението, че луксозният сегмент е силно надценен и натоварен с нереалистични очаквания. Отделно смятам, че моментът е за продаване, а не за добавяне. Аз добавям само спекулативно или допълвам за изравняване на позиции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.
                Къде това?

                Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

                Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

                По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

                Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

                Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.

                Коментар


                • И за последно от мен нещо интересно /с което се изчерпват фирмите в който съм инвестирал/. Намира се във Франция/Италия и е продукт от сливането на Есилор и Лукзотика преди няколко години което доведе до ЕсилорЛукзотика - лидер в ейуеър сегмента с пълна вертикална интеграция. Спомням си че бяха на косъм от това да не им дадат разрешение за мърджъра обаче парите винаги побеждават теорията за свободния пазар.

                  Това което е много интересно че тази компания е някакъв хибрид след сливането защото от една страна се водят хелт кеър заради очилата и лещите а от друга луксозен сегемент защото контролират 75% от топ 20 бранда за слънчеви очила в света. За последните 20 години расте по бързо от СП 500. Дебт /Екуити солидно под 0.35%, малко трябва да внимават с разходите но като цяло са отлично менажирани. Покриват ми и критерия да са семеен бизнес макар и да няма това солидно обезпечаване на управлението което имат Диор и Хермес.

                  Отново тук фокуса си струва да е за нещо което да го пуснеш да расте, подобно на луксозния пазар, индустриалните газове, диабетичните продукти, тук направо си имаме феномен на една компания която е заела и доминира целия пазар. Имат над 12 000 патента и за миналата година мисля че добавиха още 2 000.

                  В момента след последните отчети са ми твърд бай от текущи нива и всичко до 185 евро е ок за вход.

                  Айде успешна търговия

                  Коментар


                  • БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.

                    Коментар


                    • Скоро май пак ще зареждаме на 3+ лева, ама тоя път вече помощи няма да има!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Утре ще товарим ли петрол, Терзиев?
                        Ееее, препрепълнен ми е резервоарът. Само децата още не съм сменил за нафта. Последно гризках канадци - Сънкур и Сеновус. Фючърсите пък ме е леко страх да ги играя.

                        Коментар


                        • Утре ще товарим ли петрол, Терзиев?

                          Коментар


                            • *SAUDI ARABIA TO CUT OIL OUTPUT BY 500,000 BARRELS/DAY FROM MAY
                            • *KUWAIT TO VOLUNTARY CUT OIL PRODUCTION BY 128,000 BARRELS/DAY
                            • *UAE TO REDUCE OIL PRODUCTION BY 144,000 BARRELS/DAY FROM MAY
                            • *KAZAKHSTAN TO CONTRIBUTE 78K B/D TO OPEC+ OUTPUT CUT: MINISTRY
                            • *IRAQ TO CUT 211,000 B/D OF OIL OUTPUT FROM MAY: MINISTRY
                            • *ALGERIA TO CUT 48K B/D OF OIL OUTPUT FROM MAY TO END 2023: APS
                            • *OMAN TO CONTRIBUTE 40K B/D TO OPEC+ PRODUCTION CUT: DELEGATE
                            Опааа... а за "демократизация" на СА няма ресурс останал... това не означава, че няма да четем все по-често за 'репресиите срещу транссексуални дечица".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                              Не ми харесва, че въпреки този седмичен оптимизъм банките изостават.
                              Дам, петък без фалит си е съмнително.

                              ... ликвидността е никаква. Пари нема.

                              Коментар


                              • Не ми харесва, че въпреки този седмичен оптимизъм банките изостават.

                                Коментар

                                Working...
                                X