IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    Game stop помним, но вие май не сте разбрали какъв беше случая там, качи се не заради бляскавия фундамент, а заради инфраструктурен проблем така да се каже, не виждам нищо общо между златото и гейм стоп
    Хммм...и аз помня Game stop- интересния и заметен под килима момент там е, че масовия , дребен инвеститор, чрез социалните мрежи, се организира в групи, с ордери за покупка, и прецакаха големите акули, които бяха препродали на късо огромен брой акции от няколко компании, брой надхвърлящ наличния брой акции. Големите се овътриха, ревнаха, и се стигна дотам, Големия батко чрез натиск, да принуди повечето от електронните платформи да изпълняват с приоритет поръчките купува на големите, за да си затворят късите позиции, и да бавят поръчките на малките. И нашия Робин худчо беше от послушните там...Дадох примера, за да стане ясно, че голям брой малки инвеститори, чрез социални мрежи, с координиран фокус и цел, могат и успяват да паникьосат големите до степен, при която Системата с действия показва, че правилата и законите важат за едни, а за други- не точно...
    И сега, може би, има вероятност да видим подобни признаци, ако дребните продължат да вадят ресурса си извън системата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

      Според мен, този път , златото , а и контролираното до момента сребро, няма да чакат дълго. Сегашните събития са инициирани от масовия инвеститор. А той е емоционален, трудно контролируем и широко мащабен...А чрез социалните мрежи ще се осъществява бърз, ефективен контакт с групи със сходни интереси и цели, помним Game stop, нали...
      Game stop помним, но вие май не сте разбрали какъв беше случая там, качи се не заради бляскавия фундамент, а заради инфраструктурен проблем така да се каже, не виждам нищо общо между златото и гейм стоп
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Случи се логичното със златото, толкова години задържане, сега има да догонва инфлацията. Лошото е, че сега както мина 2000, може да има дълга консолидация преди да пробие върховете от предходни години.
        Според мен, този път , златото , а и контролираното до момента сребро, няма да чакат дълго. Сегашните събития са инициирани от масовия инвеститор. А той е емоционален, трудно контролируем и широко мащабен...А чрез социалните мрежи ще се осъществява бърз, ефективен контакт с групи със сходни интереси и цели, помним Game stop, нали...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
          Ами непрофесионално според мен комбинация от фактори като започнеш от чисто профила на населението /по-висока инвестициионна активност т.е. склонни са да си менажират активно за разлика от европейския потребител/ и факта че на мъни маркет фънд взимат по над 3.5% докато депозитите в банките не носят почти нищо. Минеш през факта че имат над 5000 ако не се лъжа активни банки до една тенденция която се оформи покрай тежкото поляризиране на обществото след 2020 което доведе то тежка криза на доверие.

          В общи линии ако баба Йелън каже че всичко е наред - значи че със сигурност има нещо което не е наред. И не са много хората който са готови да си жертват парите си за да разберат какво точно не е наред. То затова и мъни маркет фондовете са по 2 за има няма 2 години. В момента парите в тях са повече от целия ЕТФ пазар.

          Добави отгоре клатенето на петро долара, напрежението в геоплитически план, дедо който е най-смешното нещо слагано за президент там, перчема на който 1 година преди изборите изобщо не е ясно кой ще му е опонент или съкилийник и какафонията е пълна.
          На 90% съм съгласен с написаното. Но, за първи път от много години,виждам как няколко фактора сработиха едновременно, и различни сегменти от финансовите пазари реагираха в пълен синхрон. Прави ми впечатление, че от банките със спад в цената на акциите, по-сериозно присъствие имат тези банки, които са ритейл банки и банки с акцент в депозити от дребни вложители. Вероятно, може би....имат изходящ ресурс през дигиталните канали.Златото и Криптото според мен също се с динамика от по-дребни участници. Което е предвестник на сериозни вълнения...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Вчера:



            Щатите трябва да бързат с войната.
            Срещу целия свят - 8 МИЛИАРДА. Това не са шепа туземци
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Вчера:

              India and Malaysia have agreed to settle trade in Indian rupees. This mechanism is expected to enhance India-Malaysia bilateral trade which touched USD 19.4 billion during 2021-22.
              Щатите трябва да бързат с войната.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение
                Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
                Извинявам се, че копирам постинга и от "Златната" тема, но има връзка...
                Случи се логичното със златото, толкова години задържане, сега има да догонва инфлацията. Лошото е, че сега както мина 2000, може да има дълга консолидация преди да пробие върховете от предходни години.

                Коментар



                • Ами непрофесионално според мен комбинация от фактори като започнеш от чисто профила на населението /по-висока инвестициионна активност т.е. склонни са да си менажират активно за разлика от европейския потребител/ и факта че на мъни маркет фънд взимат по над 3.5% докато депозитите в банките не носят почти нищо. Минеш през факта че имат над 5000 ако не се лъжа активни банки до една тенденция която се оформи покрай тежкото поляризиране на обществото след 2020 което доведе то тежка криза на доверие.

                  В общи линии ако баба Йелън каже че всичко е наред - значи че със сигурност има нещо което не е наред. И не са много хората който са готови да си жертват парите си за да разберат какво точно не е наред. То затова и мъни маркет фондовете са по 2 за има няма 2 години. В момента парите в тях са повече от целия ЕТФ пазар.

                  Добави отгоре клатенето на петро долара, напрежението в геоплитически план, дедо който е най-смешното нещо слагано за президент там, перчема на който 1 година преди изборите изобщо не е ясно кой ще му е опонент или съкилийник и какафонията е пълна.

                  Коментар


                  • Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
                    Извинявам се, че копирам постинга и от "Златната" тема, но има връзка...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                      Къде това?

                      Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

                      Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

                      По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

                      Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

                      Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.
                      Сам по себе си, факта че пазарът не мръдна от банковите кризи е суперсилен buy signal. Вижда се и здравословна ротация на секторите. Сега дилемата е кои компании ще растат по-бързо. Намърдал съм се в MELI, FOUR, ABNB, EQX, PAH3, GLXY /криптото и то избухва/ и др. Чакам удобен случай да вляза в ONON, мисля че ще са нов лидер. От старите META и APPLE са много силни, TESLA слабеят

                      Коментар


                      • Продължавам да поддържам мнението, че луксозният сегмент е силно надценен и натоварен с нереалистични очаквания. Отделно смятам, че моментът е за продаване, а не за добавяне. Аз добавям само спекулативно или допълвам за изравняване на позиции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.
                          Къде това?

                          Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

                          Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

                          По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

                          Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

                          Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.

                          Коментар


                          • И за последно от мен нещо интересно /с което се изчерпват фирмите в който съм инвестирал/. Намира се във Франция/Италия и е продукт от сливането на Есилор и Лукзотика преди няколко години което доведе до ЕсилорЛукзотика - лидер в ейуеър сегмента с пълна вертикална интеграция. Спомням си че бяха на косъм от това да не им дадат разрешение за мърджъра обаче парите винаги побеждават теорията за свободния пазар.

                            Това което е много интересно че тази компания е някакъв хибрид след сливането защото от една страна се водят хелт кеър заради очилата и лещите а от друга луксозен сегемент защото контролират 75% от топ 20 бранда за слънчеви очила в света. За последните 20 години расте по бързо от СП 500. Дебт /Екуити солидно под 0.35%, малко трябва да внимават с разходите но като цяло са отлично менажирани. Покриват ми и критерия да са семеен бизнес макар и да няма това солидно обезпечаване на управлението което имат Диор и Хермес.

                            Отново тук фокуса си струва да е за нещо което да го пуснеш да расте, подобно на луксозния пазар, индустриалните газове, диабетичните продукти, тук направо си имаме феномен на една компания която е заела и доминира целия пазар. Имат над 12 000 патента и за миналата година мисля че добавиха още 2 000.

                            В момента след последните отчети са ми твърд бай от текущи нива и всичко до 185 евро е ок за вход.

                            Айде успешна търговия

                            Коментар


                            • БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.

                              Коментар


                              • Скоро май пак ще зареждаме на 3+ лева, ама тоя път вече помощи няма да има!

                                Коментар

                                Working...
                                X