IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой ще коментира ли от професионална гледна точка какво се случва в момента на щатските пазари: злато и сребро нагоре, банкови акции надолу, крипто -нагоре ....
    Извинявам се, че копирам постинга и от "Златната" тема, но има връзка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

      Къде това?

      Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

      Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

      По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

      Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

      Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.
      Сам по себе си, факта че пазарът не мръдна от банковите кризи е суперсилен buy signal. Вижда се и здравословна ротация на секторите. Сега дилемата е кои компании ще растат по-бързо. Намърдал съм се в MELI, FOUR, ABNB, EQX, PAH3, GLXY /криптото и то избухва/ и др. Чакам удобен случай да вляза в ONON, мисля че ще са нов лидер. От старите META и APPLE са много силни, TESLA слабеят

      Коментар


      • Продължавам да поддържам мнението, че луксозният сегмент е силно надценен и натоварен с нереалистични очаквания. Отделно смятам, че моментът е за продаване, а не за добавяне. Аз добавям само спекулативно или допълвам за изравняване на позиции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.
          Къде това?

          Аз колкото и да обичам пазара да расте от друга страна си стоиш блокиран - в момента три от главните ми позиции са на ал тайм и не мога да си добавя - Хермес, Луи, Еър Ликуид.

          Съжалявам и че не си прехвърлих акциите на Ново Нордиск към Копютър Шеърс - тогава със сигурност нямаше да ги продам ама като бяха в Интерактива и с един клик изтървах едно 15 евро на калпак до тук.

          По генерално обаче сентимента е потресаващо мечи - АА Сентимент индекс от бичата страна е под 22 при средно 37 + тези огромни акумулирания на паричните фондове според мен им трябва само катализатор за да се изтреля пазара в следващия тежък и стръмен бичи пазар.

          Най готиното е " архайчното" злато което ще си се установи над 2000 долара като новодомец в панелка.

          Всъщност ако се тегли чертата след К1 пазара си направи едно хубаво бичо тримесечие без значение новините и очакванията на анализаторите за погром.

          Коментар


          • И за последно от мен нещо интересно /с което се изчерпват фирмите в който съм инвестирал/. Намира се във Франция/Италия и е продукт от сливането на Есилор и Лукзотика преди няколко години което доведе до ЕсилорЛукзотика - лидер в ейуеър сегмента с пълна вертикална интеграция. Спомням си че бяха на косъм от това да не им дадат разрешение за мърджъра обаче парите винаги побеждават теорията за свободния пазар.

            Това което е много интересно че тази компания е някакъв хибрид след сливането защото от една страна се водят хелт кеър заради очилата и лещите а от друга луксозен сегемент защото контролират 75% от топ 20 бранда за слънчеви очила в света. За последните 20 години расте по бързо от СП 500. Дебт /Екуити солидно под 0.35%, малко трябва да внимават с разходите но като цяло са отлично менажирани. Покриват ми и критерия да са семеен бизнес макар и да няма това солидно обезпечаване на управлението което имат Диор и Хермес.

            Отново тук фокуса си струва да е за нещо което да го пуснеш да расте, подобно на луксозния пазар, индустриалните газове, диабетичните продукти, тук направо си имаме феномен на една компания която е заела и доминира целия пазар. Имат над 12 000 патента и за миналата година мисля че добавиха още 2 000.

            В момента след последните отчети са ми твърд бай от текущи нива и всичко до 185 евро е ок за вход.

            Айде успешна търговия

            Коментар


            • БУМ!!! Нов ath. Няма друго, само да се похваля.

              Коментар


              • Скоро май пак ще зареждаме на 3+ лева, ама тоя път вече помощи няма да има!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Утре ще товарим ли петрол, Терзиев?
                  Ееее, препрепълнен ми е резервоарът. Само децата още не съм сменил за нафта. Последно гризках канадци - Сънкур и Сеновус. Фючърсите пък ме е леко страх да ги играя.

                  Коментар


                  • Утре ще товарим ли петрол, Терзиев?

                    Коментар


                      • *SAUDI ARABIA TO CUT OIL OUTPUT BY 500,000 BARRELS/DAY FROM MAY
                      • *KUWAIT TO VOLUNTARY CUT OIL PRODUCTION BY 128,000 BARRELS/DAY
                      • *UAE TO REDUCE OIL PRODUCTION BY 144,000 BARRELS/DAY FROM MAY
                      • *KAZAKHSTAN TO CONTRIBUTE 78K B/D TO OPEC+ OUTPUT CUT: MINISTRY
                      • *IRAQ TO CUT 211,000 B/D OF OIL OUTPUT FROM MAY: MINISTRY
                      • *ALGERIA TO CUT 48K B/D OF OIL OUTPUT FROM MAY TO END 2023: APS
                      • *OMAN TO CONTRIBUTE 40K B/D TO OPEC+ PRODUCTION CUT: DELEGATE
                      Опааа... а за "демократизация" на СА няма ресурс останал... това не означава, че няма да четем все по-често за 'репресиите срещу транссексуални дечица".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                        Не ми харесва, че въпреки този седмичен оптимизъм банките изостават.
                        Дам, петък без фалит си е съмнително.

                        ... ликвидността е никаква. Пари нема.

                        Коментар


                        • Не ми харесва, че въпреки този седмичен оптимизъм банките изостават.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Мисля да продавам Юнилевер и половината да оставя кеш, а с другата половина да лазя към някой затиснат строител. За ОК ми е идеята. Препоръки?
                            Строител не мога да препоръчам, но ако идеята е за затиснати акции - днес си взех PAH3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Не можеш изпрати гей дружинките на война.
                              Струва ми се по-лесно, отколкото да ги изпратиш на строежа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                                Ами бих препоръчал да вземеш едно ЛГБТ флагче и да се разходиш из минно поле в Афганистан Риска ми се струва по-малък от това да търсиш затиснат стройтел в УК.

                                Малко хумор не е излишен, но конкретно препоръка не мога да дам за компания с подобен профил. Успех
                                Тия с хомо флагчетата в Афганистан колко пари направиха, не е истина. Е, някои висяха по колесниците, но това не беше по финансови причини.

                                ... мисля, че в ОК ще трябва да се строи. Просто няма как. Това не ти е 1939-та да си решиш безработицата и жилищната криза с един замах. Не можеш изпрати гей дружинките на война.

                                Коментар

                                Working...
                                X