IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Ти си трейдър сега аз опитвам почвата още ,зелен заек съм ,а и Тесла не ми харесва защото Мъск е луд ,изобщо Тесла вече влиза в доста конкурентна среда..Не мога да разбера на cash balance освен жалките 151 евро останали ми имам и някакви USD cash 0.51 цента market value.Това какво е ?
    Не съм трейдър, експертизата ми е в съвсем различна област.

    Отношението ти към Мъск показва типичната емоционална компонента, която изкривява разумните решения.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Ми те и Тесла са също уникални в това отношение...... да беше си взел 4 тесли тогава. Преди 2мес. когато ми пишеше че справедливата им стойност била 27$ аз пазарувах на 160$, и сега само два месеца по-късно възвръщаемостта ми е 56%, забил съм стоповете на 250$.
      Ти си трейдър сега аз опитвам почвата още ,зелен заек съм ,а и Тесла не ми харесва защото Мъск е луд ,изобщо Тесла вече влиза в доста конкурентна среда..Не мога да разбера на cash balance освен жалките 151 евро останали ми имам и някакви USD cash 0.51 цента market value.Това какво е ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Епъл пак казвам е уникална компания заради софтуера.
        Ми те и Тесла са също уникални в това отношение...... да беше си взел 4 тесли тогава. Преди 2мес. когато ми пишеше че справедливата им стойност била 27$ аз пазарувах на 160$, и сега само два месеца по-късно възвръщаемостта ми е 56%, забил съм стоповете на 250$.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Евала на холдинга! - навремето имаше такъв чалга-шлагер!

          п.п.
          Склонен съм да се обзаложа, че до нова година ще си ги продал няколко пъти!
          Не мисля ,стратегията ми е да ги задържа.Дори и да паднат на ниво 150 пак ще ги държа.Сега имах парите ,желанието затова купих. Все пак съм зелен инвеститор.Затова ме удариха с 30 цента най високото ниво в сесията, за добре дошъл.Китайците от Хуавей имаха добра сила и почнаха да ги удрят но Тръмп ги уби.Епъл пак казвам е уникална компания заради софтуера.Това е нещото което ги движи напред.Бях свидетел даже още си пазя сертификата като ексклузивен търговец на първите айфони в България,тогава ги занесохме на крака на ген.Тонев във ВМА,после е история ,софтуера и цялата тази мания с всеки следващ модел.Поне 3,5 години не мисля да продавам.А и друго тази компания е добре представяща се при криза ,когато хората нямаха пари за хляб ние взимахме огромни бонуси, всичко се продаваме както и сега.
          Маржа е много голям

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Бай енд холд ..
            Евала на холдинга! - навремето имаше такъв чалга-шлагер!

            п.п.
            Склонен съм да се обзаложа, че до нова година ще си ги продал няколко пъти!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

              То няма гаранция че новия продукт ще е успешен, а това може да потопи акциите. както чат-бота на Гугъл се изложи в Париж.

              Значи за върайзъна викаш даваш ми два-три часа да се отърва!? и ги налазваш.
              Бай енд холд ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Apple е друга бира наесен милиони ще си сменят айфоните.Работил съм с Епъл от самото начало ,там 1 най ценно е софтуера и дизайна.
                Детето само реве за айфон всичките пубертета също,ако някой купи айфон продължава пак,там е секта.Ще видим дано не загубя много.Е краткосрочно може,довечера купувам и верижъна
                То няма гаранция че новия продукт ще е успешен, а това може да потопи акциите. както чат-бота на Гугъл се изложи в Париж.

                Значи за върайзъна викаш даваш ми два-три часа да се отърва!? и ги налазваш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  И тях ли искаш да събориш?

                  ​​​​​​Недей, че имам там 100-на парчета....

                  п.п.
                  Трябваше да си вземеш акции, които още не са върнали нивото си от 2021-2022, а не такива които са на връх. До края на годината ще има още турбуленции и част от компаниите със сигурност ще върнат нещо от тоя прекомерен ръст.
                  Apple е друга бира наесен милиони ще си сменят айфоните.Работил съм с Епъл от самото начало ,там 1 най ценно е софтуера и дизайна.
                  Детето само реве за айфон всичките пубертета също,ако някой купи айфон продължава пак,там е секта.Ще видим дано не загубя много.Е краткосрочно може,довечера купувам и верижъна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Останаха малко пари мисля да ги набутам във Verizon
                    И тях ли искаш да събориш?

                    ​​​​​​Недей, че имам там 100-на парчета....

                    п.п.
                    Трябваше да си вземеш акции, които още не са върнали нивото си от 2021-2022, а не такива които са на връх. До края на годината ще има още турбуленции и част от компаниите със сигурност ще върнат нещо от тоя прекомерен ръст.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Я кажете при сплит на акциите какво се случва ,предстои сплит.До 2 години.Ако имаш примерно 10 акции преди сплита ,какво става след сплита ,акциите ти реално бибтрябвало да се увеличат като бройка ,нали така ?
                      Някой преживявал ли е сплит?
                      Да като бройка ще се увеличат, но като цена ще паднат. Обичайно не падат кратно на броя акции които ще получиш. Ако акцията е струвала 9 USD и я сплитнат на две. Новите акции може и да не струват по 4.5 а по 5. Понеже е по-закръглено. Та затова обикновено хората се рдват на сплитовете.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Айде наших 6 акции на Епъла ,те пък паднаха след като купих ама нали е дългосрочно ,каквото дойде
                        Ей целият този зор за 6 ябълки
                        Честито

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                          Това сериозно ли ?
                          Напълно. Чета че се обсъждат разни перспективни компании и си помислих какво са няколко долара за да се тестват кросовете на Архитекта например

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение
                            Страшни идеи тука. Аз си направих едно забавно акаунтче със стотачка...дългосрочно.

                            За сега:

                            SELL AAPL 189.80 SL 197 TP 139

                            Айде да е хаирлия.
                            Това сериозно ли ?
                            И аз да почерпя една акция дългосрочно - BA (Boing)
                            Last edited by dollarman; 29.06.2023, 19:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Я кажете при сплит на акциите какво се случва ,предстои сплит.До 2 години.Ако имаш примерно 10 акции преди сплита ,какво става след сплита ,акциите ти реално бибтрябвало да се увеличат като бройка ,нали така ?
                              Някой преживявал ли е сплит?
                              Увеличават се. Сплитове да искаш.

                              Коментар


                              • Останаха малко пари мисля да ги набутам във Verizon

                                Коментар

                                Working...
                                X