IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
    Иска да каже, че ако беше купил Софарма, щеше да платиш само 5% данък. И можеше да продадеш преди дивидента, после да купиш по-евтино и така за завъртиш много сделки.
    БФБ не искам и да я знам .Лично мнение.България и акции ?!!Тук съм без коментар

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
      Иска да каже, че ако беше купил Софарма, щеше да платиш само 5% данък. И можеше да продадеш преди дивидента, после да купиш по-евтино и така за завъртиш много сделки.
      Не точно, но подобна логика. Все пак тук говорим за международните пазари. Бая компании са с 5% или по-нисък данък при източника. Безумно е, умопомрачително даже, да не се използват уникалните предимства на българското дикенсово данъчно законодателство. Следването на стратегии от американски сайтове е чудовищно неефективно за българския "инвеститор" в акции.

      За 20 път сигурно ще повторя - да нацелиш посоката е хилядократно по-трудно от това да си оптимизираш данъците. Самият аз го разбрах по трудния начин и затова държа като Гюро Михайлов някои хартии, които при дошъл по-навреме акъл, отдавна да съм разкарал.

      Коментар


      • Иска да каже, че ако беше купил Софарма, щеше да платиш само 5% данък. И можеше да продадеш преди дивидента, после да купиш по-евтино и така за завъртиш много сделки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Чакай сега данъците ми ги удържат при източника за дивидентите .Говорим за Щатския пазар.Затова купувам само щатски акции хем са по бързо поскъпващи хем няма да се занимавам с дивиденти и глупости да им смятам данъците.Не знам с 200,300 долара какви стотици сделки ще завъртиш,най много да ги загубиш.
          Не разбирам от какви 5% съм се отказал?
          Click image for larger version

Name:	73436933.jpg
Views:	1
Size:	97.1 КБ
ID:	4096458

          Опитах. Пиша си червена точка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            17-ти Юли 2023
            Корекцията на американските индекси трябва да започне тази седмица
            Или ще е дълбока,или ще е продъжителна
            23.07.2023, 08:12
            Иначе подготовката ми за след вторник тече с пълна пара




            Абе някой чувал ли е за тоя дето от 10 дена шорти най дългата печеливша серия от 126 години

            https://www.investor.bg/a/538-pazari...na-wall-street

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Не е тъпа компанията. Тъпо е да постваш чуждо мнение без поне някакъв опит за собствен анализ.

              Имахме си тука един Мунчо, дето за > 10 хил. мнения нямаше нито една собствена мисъл. И той като тебе само гледаше пазара и на година по 3-4 сделки. Не ставай като него. С едни 200-300 долара можеш да завъртиш стотици сделки. Едно че може да спечелиш нещп, но по-важното е да разбереш чисто механично борсата. Иначе е все едно да четеш как се кара колело и да не се качваш.

              Специално за шистите, дългосрочна инвестиция е супер неефективна; особено за данъчнозадължено лице в България. ТОчно при т.нар. от тебе "дългосрочна" инвестиция, знаеш ли от колко кинти се отказваш за следващите 10 години, ако купуваш на борса в САЩ и се отказваш доброволно от 5% от дивидента.
              Чакай сега данъците ми ги удържат при източника за дивидентите .Говорим за Щатския пазар.Затова купувам само щатски акции хем са по бързо поскъпващи хем няма да се занимавам с дивиденти и глупости да им смятам данъците.Не знам с 200,300 долара какви стотици сделки ще завъртиш,най много да ги загубиш.
              Не разбирам от какви 5% съм се отказал?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Без промяна !
                Навиват,навиват пружината и накрая някой като шестака пак ще ходи разкрачен
                Click image for larger version

Name:	pepi 2.jpg
Views:	5
Size:	32.2 КБ
ID:	4096443



                Пепи Дрона познавате ли го???

                Тази картинка е негова от преди 2 месеца на нея ясно се вижда обема каква фигура му е нарисувал а той да земе да се нахендри баш на него

                Ей това техническият анализ що народ разсипа щото една елементарна фигура не могат да познаят


                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Що да е тъпо ?
                  Не е тъпа компанията. Тъпо е да постваш чуждо мнение без поне някакъв опит за собствен анализ.

                  Имахме си тука един Мунчо, дето за > 10 хил. мнения нямаше нито една собствена мисъл. И той като тебе само гледаше пазара и на година по 3-4 сделки. Не ставай като него. С едни 200-300 долара можеш да завъртиш стотици сделки. Едно че може да спечелиш нещп, но по-важното е да разбереш чисто механично борсата. Иначе е все едно да четеш как се кара колело и да не се качваш.

                  Специално за шистите, дългосрочна инвестиция е супер неефективна; особено за данъчнозадължено лице в България. ТОчно при т.нар. от тебе "дългосрочна" инвестиция, знаеш ли от колко кинти се отказваш за следващите 10 години, ако купуваш на борса в САЩ и се отказваш доброволно от 5% от дивидента.

                  Коментар


                  • ХАХАХА, ETRN ту дъ мун! Продаваме колци!

                    https://forum.investor.bg/forum/%D1%...27-nyse?q=etrn

                    Затова човек винаги трябва да е сложил някоя безумна поръчка. Не се знае от кой шубрак ще излезе уй.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      Много е пренавита пружината на СП500 на седмична база.Колкото повече забавят и колкото по-късно коригира ,толкова по-грозна и брутална ще е корекцията
                      Макс Пейн нагоре е 4670.Не мисля ,че може да качи по-нагоре преди голяма корекция
                      Без промяна !
                      Навиват,навиват пружината и накрая някой като шестака пак ще ходи разкрачен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Моя притял Радев има едни 30 000 евра печалба за няколко години ,я си сметни ти колко си се потил всеки ден да ги изкараш , а нашия човек сложи даже в индекси повече и през останалото време си свиркаше
                        Твоят приятел Радев на срива 2020 се кълнеше че е на кеш сега ни обяснява как бил инвестирал още 2019-та

                        Също така въпросният Радев редовно говори за диверсификация, а пък сега ни разправя как целият му портфейл бил в QQQ още от 2019-та явно останалите му позици не са за показване

                        Така че не вярвай че всико кое лети се яде

                        Коментар


                        • Проблема на нашата нация е че всеки иска да забогатее буквално от днес за утре ,трудно е така ,а от сега нататък ще е още по трудно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Каврък вместо да даваш акъли дето си ги прочел някъде по добре кажи ти дали си купил от въпросното нещо и каква ти е целта иначе такива приказки ангро като на петърчо файда няма
                            Не съм купил защото това е дивидентна акция ,а за нея ще ми трябват повечко пари ,сека обясних на всички че съм нов ,сега ти очакваш да набухам всичко в акции ,полека лека ,сега съм почнал още,сле 2 месеца като взема бонус нещо ще купувам пак ,ама какво ще видим

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Пич, наистина е тъпо с копи пейста.

                              И тук си в грешка - тежкият киселяк е най-далавера от високите цени. Канадките са най-подценени в Северна Америка.
                              Що да е тъпо ?
                              Разликата е че ти имаш нужда от пари всеки месец ,докато оня или другия имат капитал и ги въртят до откат в такъв тип дивидентни компании+ че са ги купили на добри цени + от там още пара капиталова ,я виж дивидента ,приличен и се плаща ,полета колкото цяла Ямайка за шисти + опции да събират въглероди ,ама гледайте малко така цялата картинка кое какво е и колко е ценно .
                              Аз съм нов ама ей на Епъла качи още сигурни над 10% от тогава дето го продаде + гугъла и той яко рипна ,не знам всичко е до модел,стратегия или си нон стоп с потно дупе или купуваш нещо що годе стабилно за едни 3-5 години
                              Моя притял Радев има едни 30 000 евра печалба за няколко години ,я си сметни ти колко си се потил всеки ден да ги изкараш , а нашия човек сложи даже в индекси повече и през останалото време си свиркаше
                              Last edited by nkavrakov1982; 27.07.2023, 16:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Слагайте в шистови компании като oxxy -там бързо и лесно се инвестира защото шистите се експлоатират бързо а инвестициите не са толкова тромави
                                Пич, наистина е тъпо с копи пейста.

                                И тук си в грешка - тежкият киселяк е най-далавера от високите цени. Канадките са най-подценени в Северна Америка.

                                Коментар

                                Working...
                                X