IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През септемрви м.г. лъсна липсата на ликвидност на репо пазара в САЩ. Т.е. недостиг на резерви на банките за сетълмънт

    Естествено на всички беше ясно, че това е изкуствен проблем и до паника не се стигна

    Т.е. реално наистина не липсва ликвидност, банките са пълни до козирката със супер ликвидни инструменти, но като не могат да ги ползват и се получават фалове


    https://www.cadtm.org/Another-look-a...d-solutions-to
    Last edited by Money; 24.07.2020, 15:18.

    Коментар


    • Аз даже не бих казъл, че липсва ликвидност , в светлината на това което казват kubrat и money. Липсва нормална политика на Централните банки и нормална цена на парите. Парите не струват и 0%, на какво прилича това ? В същото време дълга е голям, за какво е взиман този дълг ? По-богати и ще станем, ще вдигнем стандарта ли? Взимат и фирми и държави и граждани - даже и от бързите кредити ще се избият да взимат. Беше време кредита да е привилегия, дава се на богатия и способния, да се развиват някакви идеи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.
        Защо не прецакаш рогатия, като държиш дългосрочно стабилни компании , иначе може боб и карти да хвърляш и квото покажат на демото да си цъкаш. Да оставиш рогатия да те цака докато си на демо

        Коментар


        • Така е, само че ръста в спестяването не е функция на демографската структура, а на щедрите държавни разходи. Концентрацията на сила и намеса на държавата в икономиката е това, което реално изкривява пазара и дава възможност за свръхспестявания, а намесата на централните банки повишава изкуствено доходността на капитала и изкривява още повече нещата.

          Коментар


          • (1) Ликвидността и (2) финансирането на държавата (или дори на частния сектор) от ЦБ са две различни неща, въпреки че се правят по един и същи начин - с "покупка" на активи от ЦБ

            Хроничният недостиг на ликвидност идва от Базел III регулациите, т.е. изискването банките да държат тонове активи под формата на HQLA и резерви в ЦБ. И банките като не могат нищо да правят с тази ликвидност, а трябва да я държат "паркирана" - все едно я няма. Т.е. липсата на ликвидност е изцяло изкуствено създадена от регулаторите

            А че ЦБ купува държавен дълг и по този начин финансира разходите на държавата, т.е. консумацията, това не променя факта, че се спестява повече, отколкото са капиталовите инвестиции

            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Чудесно, а що са ни централните банки на пазара тогава, нали населението спестява повече от нуждата от инвестиции? По тази логика трябваше да има постоянни ликвидни излишъци, а всъщност без ЦБ имаме хроничен недостиг на ликвидност.

            Коментар


            • Одеве пуснаха тази новина и акциите на FLS тръгнаха нагоре. Може ли да ме светнете ЗАЩО? Положителна ли е новината, която на мен ми изглежда по-скоро лоша? Каква причината за скока?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Отрано мъдрости виждам в темата.
                Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.
                Снощи влязох смело в SSRM .Към момента мисля само в този сектор да съм смел.По плахо се включих CPRX,Там имах ,но не издържах на спада.Вероятно сгреших ,че не изчаках 4,50.
                А иначе се надявам на спад.Колкото повече,толкова повече.От непопулярните,при мен на фокус са MU/OTTR/BIPC/-от тези имам,но ако дадат промоции с радост бих допълнил.UNM/HIG/INGR-бяха достигнали нивата ми за вход,но пуста алчност...........вероятно сгреших,че не влязох.Ако предоставят друг шанс,ще се възползвам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Това няма как да е вярно. Желанията на малка група мениждъри на активи и формулите, които те са зазубрили няма как да променят факта, че извън техния малък свят има и един много по-голям, реален свят. В този реален свят живеят хора, които решават колко да харчат и колко да спестят. Също така има и фирми, които решават колко да инвестират в капекс на базата на очакванията за бъдещето. И когато населението като цяло започне да застарява и да спестява повече, тези спестявания отиват по необходимост в облигации без изобщо да се интересуват от Sharpe ratio-та

                  Когато населението спестява повече отколкото фирмите искат да правят капиталови инвестиции доходоносността по облигациите пада драстично и не пита портфейлната теория дали това е окей и дали това ще помогне на порфейлите да се оптимизират. Всъщност портфейлите логично се оптимизират с това, че акциите на определен тип компании изхвърчат нагоре. Това са компаниите със стабилен баланс, ръст на кешфлоуа и печалбите, с високо ROE и солидно payout ratio
                  Чудесно, а що са ни централните банки на пазара тогава, нали населението спестява повече от нуждата от инвестиции? По тази логика трябваше да има постоянни ликвидни излишъци, а всъщност без ЦБ имаме хроничен недостиг на ликвидност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Отрано мъдрости виждам в темата.
                    толко си ми е капацита. Мъдростите ги чакам от теб.

                    Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.
                    на базата на какво да мислим ?
                    Нали ме научихте да купя и да държа. Ето - на Карнивалите съм на минус 36,77% и държа. Блокирах и купчина пари в Apple и Intel - и тях ще ги държа. Нали трябва да сме сериозни инвеститори.

                    Коментар


                    • Отрано мъдрости виждам в темата.
                      Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.

                      Коментар


                      • Няма. Но Intel и Apple ако можеш да си ги държиш година-две, го направи

                        Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

                          Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо
                          Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

                          Коментар


                          • Това няма как да е вярно. Желанията на малка група мениждъри на активи и формулите, които те са зазубрили няма как да променят факта, че извън техния малък свят има и един много по-голям, реален свят. В този реален свят живеят хора, които решават колко да харчат и колко да спестят. Също така има и фирми, които решават колко да инвестират в капекс на базата на очакванията за бъдещето. И когато населението като цяло започне да застарява и да спестява повече, тези спестявания отиват по необходимост в облигации без изобщо да се интересуват от Sharpe ratio-та

                            Когато населението спестява повече отколкото фирмите искат да правят капиталови инвестиции доходоносността по облигациите пада драстично и не пита портфейлната теория дали това е окей и дали това ще помогне на порфейлите да се оптимизират. Всъщност портфейлите логично се оптимизират с това, че акциите на определен тип компании изхвърчат нагоре. Това са компаниите със стабилен баланс, ръст на кешфлоуа и печалбите, с високо ROE и солидно payout ratio

                            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Доколкото има ефективен пазар- да. А иначе доколо нормативната база и финансовата компетентност на част от инвеститорите отговарят на теоретичните постановки е съвсем отделен въпрос.
                            Last edited by Money; 24.07.2020, 08:10.

                            Коментар


                            • Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

                              Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо

                              Коментар


                              • Пак заложих на куц кон. Предполагах, че кризата по-скоро е облагодетелствала Intel, ама как да допуснеш, че ще закъснеят с новия процесор и това ще е достатъчна причина да се срине акцията. Пореден пример за каръщината ми.
                                Относно снимките - хората учат психология с години и пак не могат да разчитат характера по физиономията. А тук решихте, че и в това сте спецове. Изобщо не се разсейвайте с такива непосилни задачи бих ви рекла.

                                Коментар

                                Working...
                                X