IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Тръмпун като предложи фискален пакет от $1.8tn и 10YR UST скочи на косъм от 0.8%
    Пелоси го е отказала, както се очакваше.
    За това пък Тръмп направи публична реч от 17 мин без маска, показвайки, че Ковида не е опасен.
    Дебати няма да има в сряда, Байден се оплакъл, че Тръмп все оше носи малки остатъци от вируса и поискал дебата да е дистанционно, Тръмп отказал.
    Тая еуфория на пазарите в петък се оказа излишна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Интереса от големите риби е добър знак, но годините е по-вероятно да са 10, не 5.
      Друго се чудя, защо се кахъриш изобщо с инвестиция 0,2%? Ако си с мулти милиарден портфейл (машаала) разбирам, ама иначе защо ти се занимава изобщо?
      Нали виждаш - падаща кама.
      Виж ако си влязат в добър моментум по някое време - няма да е само 0.2%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Aми как мислиш, мога ли ти отговоря, разбира се че не.
        Няма начин да няма поне няколко стотин, ако не и хиляди екипи работещи по въпроса. Вероятността някой друг да направи наистина голям пробив, а не тези - не е хич малка.
        Но това че бай БГ е заложил тук, както и че фолксваген инвестират над 0.35% от капа си пак тук все пак дава някаква надежда, вероятно знаят повече от нас въшките.
        След като фв са готови да вложат 0.35%, що пък аз да не направя същото със 0.2%( с дълбок стоплос), много ли ще загубя ? Не че съм го сторил още де...
        А защо пък да не се окаже че те са хората и цената да е х50-100 след 5г тук, както тесла ?
        Просто размисли.

        https://techcrunch.com/2020/06/16/vo...Lp2wZ-EXgyzG6B

        2025г ( ако се спази де) не ми изглежда чак такова далечно бъдеще za каквото спомена ED.
        Интереса от големите риби е добър знак, но годините е по-вероятно да са 10, не 5.
        Друго се чудя, защо се кахъриш изобщо с инвестиция 0,2%? Ако си с мулти милиарден портфейл (машаала) разбирам, ама иначе защо ти се занимава изобщо?

        Коментар


        • Ами аз това търся добре установени компании, които вече имат тлъсти маржове на печалбата и високо ROE и все още голям потенциал за растеж

          Иначе е по-рисковано. Но 0.2% си е окей. Ако разхвърляш в разни такива потенциални big winner-и


          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Aми как мислиш, мога ли ти отговоря, разбира се че не.
          Няма начин да няма поне няколко стотин, ако не и хиляди екипи работещи по въпроса. Вероятността някой друг да направи наистина голям пробив, а не тези - не е хич малка.
          Но това че бай БГ е заложил тук, както и че фолксваген инвестират над 0.35% от капа си пак тук все пак дава някаква надежда, вероятно знаят повече от нас въшките.
          След като фв са готови да вложат 0.35%, що пък аз да не направя същото със 0.2%( с дълбок стоплос), много ли ще загубя ? Не че съм го сторил още де...
          А защо пък да не се окаже че те са хората и цената да е х50-100 след 5г тук, както тесла ?
          Просто размисли.

          https://techcrunch.com/2020/06/16/vo...Lp2wZ-EXgyzG6B

          2025г ( ако се спази де) не ми изглежда чак такова далечно бъдеще za каквото спомена ED.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Аз пък да те питам най-важния за мене въпрос: тоя QuantumScape какво ще направи, което конкуренцията няма да може? Щото то хубаво, че ще има растеж, ама ако всички се юрнат там където е растежа и всеки репликира това, което прави другия, тогава този бизнес спира да е много интересен. Има ли нещо специално в QuantumScape?

            Aми как мислиш, мога ли ти отговоря, разбира се че не.
            Няма начин да няма поне няколко стотин, ако не и хиляди екипи работещи по въпроса. Вероятността някой друг да направи наистина голям пробив, а не тези - не е хич малка.
            Но това че бай БГ е заложил тук, както и че фолксваген инвестират над 0.35% от капа си пак тук все пак дава някаква надежда, вероятно знаят повече от нас въшките.
            След като фв са готови да вложат 0.35%, що пък аз да не направя същото със 0.2%( с дълбок стоплос), много ли ще загубя ? Не че съм го сторил още де...
            А защо пък да не се окаже че те са хората и цената да е х50-100 след 5г тук, както тесла ?
            Просто размисли.

            https://techcrunch.com/2020/06/16/vo...Lp2wZ-EXgyzG6B

            2025г ( ако се спази де) не ми изглежда чак такова далечно бъдеще za каквото спомена ED.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Ти си по тая тема, затова и те питам.
              Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
              Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
              Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.
              Батериите се оказват доста трудна за големи пробиви технология. Много се говори, но в действителност е изключително трудно да се постигне едновременно голям капацитет, дълъг живот на батерията и същевременно ниска цена и масово производство. Цената е задължително, за да се наложат EV-та.

              Solid-state вече има в лабораторни условия, но до масово производство на ниска цена - много години ще минат.

              Коментар


              • Аз пък да те питам най-важния за мене въпрос: тоя QuantumScape какво ще направи, което конкуренцията няма да може? Щото то хубаво, че ще има растеж, ама ако всички се юрнат там където е растежа и всеки репликира това, което прави другия, тогава този бизнес спира да е много интересен. Има ли нещо специално в QuantumScape?

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Ти си по тая тема, затова и те питам.
                Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
                Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
                Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.

                Коментар


                • Terziev виж само печалбата на бясното куче колко е хихихихи!!! Сам сметни къде ще отиде цената.Голяма игра се играе тук.Обират им артиите и когато ги оберат цената ще излети в космоса.Остави си от тая артия дългосрочно.Не я спекулирай че може да не върне цена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Solid-state lithium battery maker QuantumScape

                    Без претенции че съм навътре в темата само предположение.
                    За бурното развитие на електромобили (а и не само) се чака голям пробив при батериите. От години се говори че следващия етап в развитието на батериите са Solid-state. Това обаче може и да се окаже доста далеч в бъдещето като се има предвид че Тесла наскоро анонсира значителни подобрения в текущата технология на литиеви батерии с намаляването на разходите за производство към 70% и увеличаването на капацитета с над 50%.
                    За да се наложи нов играч трябва да извади от ръкава не само добри показатели за рейндж и брой цикли но и да е на конкурентна цена под 60-70$/кв. А това ще се случи мнооого далеч в бъдещето.
                    Ти си по тая тема, затова и те питам.
                    Някъде бях мярнал че тия квантуми оферират 15мин време за пълна зарядка.
                    Ако е така си е 6, напълно сравнимо със зареждане на бензин на бензиностанция, вкл. и цигарката с кафето за отмора.
                    Сега ...докъде по точно са стигнали по въпроса, капацитети и т.н., а и както споменаваш немаловажното - на каква цена - не знам.

                    Коментар


                    • А, той плаши, но го е шубе, както го е шубе да пуска трейдове в реално време

                      Шубето е голям страх


                      Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение


                      А недей така го злепоставя ще вземе да плаши със саморазправа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение




                        А иначе хвърлих едно око как се представят споменаваните от теб компании от началото на годината. Явно си факир за да изкарваш нещо от такива шитове
                        [ATTACH=CONFIG]n3661031[/ATTACH]

                        А недей така го злепоставя ще вземе да плаши със саморазправа

                        Коментар


                        • Само прави каквото правят двамата форумни тиквуна и ти ще правиш по 100% за 7-8 месеца

                          Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                          Благодаря

                          Коментар


                          • Тръмпун като предложи фискален пакет от $1.8tn и 10YR UST скочи на косъм от 0.8%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              А такааааа !!! Марияне парите вкарани април,май и юни са удвоени на 100 %. Общо на целия портфейл в момента съм на 55 % ръст.Много скоро ще е 100 %.
                              Благодаря

                              Коментар


                              • И за мене е загадка. Продадох ги на $800 през 2019 и смятах, че от там няма накъде повече да се качват поне за една-две години напред...

                                Търгуват се на fwd 2023 p/e 40

                                Според мене това е модата да се бичат цените на тези, които са силни в онлайн продажбите. На CMG онлайн продажбите са скокнали с 200% и сега са 60% от всички продажби

                                През 2019 Goldman бяха много бичи и ги ъпргейднаха, като един от аргументите беше, че Чипотъл потенциално могат много да растат глобално


                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                "The one that just blows my mind is Chipotle. I just can't understand why the stock has tripled over the last six months, it just baffles me. Isn't the price-to-earnings ratio like 150 or something? That's a lot of tacos."
                                Last edited by Money; 09.10.2020, 20:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X