IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде я намрихте таз гейминг компания, тя за няма 1 месец(за 2-3 седмици) литна от 17 на 70 долара

    Коментар


    • Обмислям да плейна отчета на АМД. Има доста косвени фактори за отлични резултати.

      На оупън (ако акцията не изстреля преди това) с около 1% от портфейла ще взема call spreads 92/98 с падеж 19.02.2021. Цените към момента показват че това ще ми струва към $230 на контракт.
      Не препоръчвам нищо и имайте предвид че не съм много добра трейдърка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv
        Педи, имам над 90% успеваемост. Кажи, молим те, къде са ми гредите. Тя жена ми не може да ми държи сметка за това с колко % от капитала къде съм или не съм, някъв форумен и борсов неудачник ще почне. Сядай и си записвай като давам предложения, че поне да изкараш колкото да спреш да продаваш дупето.
        да чуем пак каква ти е прогнозата за газта?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          , но да пропускат WFC на 23. Антеро от 2 долара насам го пробутвам, нафтовите на дъно, .
          От десетките да не кажа стотици компании които изброи само тия ли останаха които са по напред от индексите. Ти това антеро пак ли на дъното си го уцелил че го пробутваш.
          Ама ти нито си го взел на 2 долара нито е с 50% ot капитала ти
          Сега утре напиши пак с големи букви какво да купуваме.
          Ти не печелиш, само плямпаш празни приказки
          Та и ГМЕ то не си го взел със целия си капитал, какви големи печалби бълнуваш че правиш
          Разбирам ти желанието да се опиташ да се докажеш в анонимен форум че не си загубеняк ама и тука не става брат

          Last edited by intint; 24.01.2021, 22:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

            Whalewisdom.com.

            Благодаря!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              всъщност в последствие забелязах, че точно 2020 са започнали да печелят повечко точно заради кризата. Предните години са работили на загуба. Предполагам защото това, което продават го продават и много други като Амазон примерно. В момента явно обаче всичко им бъдеще е само във вид на проектосметната документация. Я стане я не. Мен си ме е яд, че се уплаших и излязох де. После се опитах пак да вляза, ама брокерът ми каза че искам да купувам на по-висока цена от продадената и не ми разреши да купя
              Мда, лукавият, брокерът, кишата и дебелите датски нощи ти провалиха убавия план.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                Огромните възможности за профит се появяват при компании с проблеми, които по една или друга причина успяват да се оптимизират. Най благото е компания на ръба на фалита да се оправи и започне да расте бурно. За мен да се инвестира в изстискани портокали няма смисъл.
                Уникалното в случая е, че тази проста и многократно емпирично доказвана истина трябва да се пише в "инвестиционен" форум. Едно 6 годишно дете да питаш, ще ти каже, че е така (лично пробвано). Не мога да вдена колко хора тук са готови да купуват AMD на 80, но да пропускат WFC на 23. Антеро от 2 долара насам го пробутвам, нафтовите на дъно, ама не - ще слагаме в Епъл. Животът естествено ги опровергава, но те пак не искат да се научат. Па даже и агресивни стават, вместо да поздравят. Не е точно въпрос на акъл, наистина не знам защо се получава така. С GME същата работа - Иветка да ви каже печелившите числа от тотото за следващия тираж, половината няма да пуснете фиш.

                ---

                А за предстоящата седмица... решавайте: лъвове или мухльовци?

                ПП. Бъри е поредният пример, че университетското икономическо образование по-скоро пречи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                  Ivetka , къде го следваш Майк Бъри, че аз само стари писма му намирам?
                  Whalewisdom.com.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                    Да кажеш че ГМЕ работят на загуба в последната, съответно най-лоша, година преди новия супер цикъл е точно толкова проникновено колкото да кажеш че Албена работят на загуба щото зимния отчет е трагичен.

                    Факт е че организацията имаше проблеми и затова се появи на радара на deep value investors - например Burry. Прочети му писмата от 2019г относно компанията и какво е смятал още тогава. Признавам го за много голяма хиена и съм се зарекла да го следя много изкъсо. Не успях да вляза есента с него в последната му позиция CVS, ама над 100% от портфейла ми беше GME

                    Огромните възможности за профит се появяват при компании с проблеми, които по една или друга причина успяват да се оптимизират. Най благото е компания на ръба на фалита да се оправи и започне да расте бурно. За мен да се инвестира в изстискани портокали няма смисъл. Портфейлът като стане 8 цифрен ще закупя и такива за дивидентчето, но иначе нямам подобни намерения.

                    Точно това става при тази позиция. Скоро ще достигнем справедлива цена за legacy бизнеса, но ако Ryan Cohen and team започнат да execute-ват трансформация и компанията започне бурно да расте и получи growth multiples ще стане страшно.

                    Продължавам да твърдя че дори без скуиз в рамките на 2-3г (ако трансформацията се получи), то компанията ще струва значително повече. Капитализация над 20млрд е съвсем възможна.

                    Скуизът е само черешката
                    всъщност в последствие забелязах, че точно 2020 са започнали да печелят повечко точно заради кризата. Предните години са работили на загуба. Предполагам защото това, което продават го продават и много други като Амазон примерно. В момента явно обаче всичко им бъдеще е само във вид на проектосметната документация. Я стане я не. Мен си ме е яд, че се уплаших и излязох де. После се опитах пак да вляза, ама брокерът ми каза че искам да купувам на по-висока цена от продадената и не ми разреши да купя

                    Коментар


                    • Ivetka , къде го следваш Майк Бъри, че аз само стари писма му намирам?
                      Last edited by ford_perfekt; 24.01.2021, 21:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Не мога дa повярвам, че дългосрочният Терзо, залагащ само на подценени акции и върл противник на Тесла, се нахендри all in баш на GME, които работят на загуба
                        Да кажеш че ГМЕ работят на загуба в последната, съответно най-лоша, година преди новия супер цикъл е точно толкова проникновено колкото да кажеш че Албена работят на загуба щото зимния отчет е трагичен.

                        Факт е че организацията имаше проблеми и затова се появи на радара на deep value investors - например Burry. Прочети му писмата от 2019г относно компанията и какво е смятал още тогава. Признавам го за много голяма хиена и съм се зарекла да го следя много изкъсо. Не успях да вляза есента с него в последната му позиция CVS, ама над 100% от портфейла ми беше GME

                        За мен да се инвестира в изстискани портокали няма смисъл. Портфейлът като стане 8 цифрен ще закупя и такива за дивидентчето, но иначе нямам подобни намерения.

                        Огромните възможности за профит се появяват при компании с проблеми, които по една или друга причина успяват да се оптимизират. Най благото е компания на ръба на фалита да се оправи и започне да расте бурно.

                        Точно това става при тази позиция. Скоро ще достигнем справедлива цена за legacy бизнеса, но ако Ryan Cohen and team започнат да execute-ват трансформация и компанията започне бурно да расте и получи growth multiples ще стане страшно.

                        Продължавам да твърдя че дори без скуиз в рамките на 2-3г (ако трансформацията се получи), то компанията ще струва значително повече. Капитализация над 20млрд е съвсем възможна.



                        Скуизът е само черешката
                        Last edited by Ivetka; 24.01.2021, 21:59.

                        Коментар


                        • Свят голям ... хора всякакви ... шарени ...

                          Аз съм много доволен от идеите на много от хората във форума. Не ме интересува кой как го е казал и колко арогантен е. Важното е смисъла на това което казва. Достатъчно големи са всички ... че сами да си правят изводите ... да си преценяват рисковете и какво да правят.

                          Коментар


                          • Абсолютно същото го чувахме и от terziev и Шункича до преди два месеца, щял да се срина пазарът, бла-бла

                            Ама виж колко е повратлив и винаги ербап и винаги прав




                            Първоначално изпратено от Терзо
                            Ти си страшен, ве. Всяка седмица пишеш, че чакаш срив до дни


                            Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                            Идеален си ми дано да не те баннат.

                            У темата за златото е мъртвило, що така стана.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ти си страшен, ве. Всяка седмица пишеш, че чакаш срив до дни, а в това време кротко пълниш gme. Вярно ще излезеш най-хитър. Манипулираш световните борси от форума на инвесторчето. Той и Едко така разубеждаваше за solo, а после се оказа, че купил.

                              Или просто сега другото ти аз ползва акаунта?

                              -

                              жорка, ключовата дума е "взаимно". Или за по учтиво да те питам колко ти е тоталът?
                              Идеален си ми дано да не те баннат.

                              У темата за златото е мъртвило, що така стана и там имаше един с огромни постове и супер его.

                              Last edited by Todor Sabev; 23.01.2021, 20:32.

                              Коментар


                              • Хаха, terziev се усеща и да бъде трол е основната му роля тук. Ако беше следил много внимателно какво пише и какво твърди, че уж купува и продава, щеше много отдавна да разбереш, че всъщност само булшитства и не прави това, което казва, че прави

                                Да не говорим, че той е във форума от много повече време отколката твърди (вероятно с друг, не толкова активен ник), защото детайлно е следил примерно какво съм писал аз преди две-три и повече години


                                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Terziev, приятелю, интересен си ми за четене, само нека се уважаваме взаимно.
                                Който толерира тормоз е съучастник в тормоза - passive aggressive.
                                Някои агресори не се усещат за щетите, които причиняват и ако има такива случаи, нека да споделят проблема, ние ще им помогнем като изготвим речник с обидни думи, с който те вече умело (подсъзнателно) боравят. Елементарният тест е ако си представиш, че думата е насочена към теб, дали ще ти е неприятно.
                                Last edited by Money; 23.01.2021, 20:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X