IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Пуснаха им политическа пропаганда, за финансови цели и те клъвнаха. Днес късите спечелиха бая пари. Загубите им са от вчера.
    Честно казано аз четох 1-2 часа преди малко за тая простотия. Нямам още мнение как ще свърши, но целта на цаците е фалити на някой и друг хедж фонд. Печалбата е на второ място, ако изобщо има.

    Според мен тая история ще доведе до някакви регулации след време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

      "Не можеш да влезеш в една и съща река два пъти."

      Топлата вода е измислена много отдавна, но това не важи за моменталната смартфон търговия, позволяваща на милиони лаици от целия свят да участват в ритуални жертвоприношения на хедж фондове
      Насдак си работеше и 2000 и имаше електронна търговия и тогава, макар и доста по трудно да се участва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        NBC NEWS: Short-sellers lost $14.3 billion today alone on GameStop stock, according to S3 Partners

        Цаците не искат да печелят а да фалират няколко акули, ей така да им е гадно, лични вендата и тричане.

        Да видят те как са се чувствали през кризата 2008.
        Пуснаха им политическа пропаганда, за финансови цели и те клъвнаха. Днес късите спечелиха бая пари. Загубите им са от вчера.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          Terziev, регулаторите спасиха цацата от по-голямо фиаско (можеше да стане като манията по лалетата, ама тогава не е имало регулатори)
          NBC NEWS: Short-sellers lost $14.3 billion today alone on GameStop stock, according to S3 Partners

          Цаците не искат да печелят а да фалират няколко акули, ей така да им е гадно, лични вендата и тричане.

          Да видят те как са се чувствали през кризата 2008.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            да да
            така беше
            тогава само професионалисти бяха на пазара, даже на входа на брокерските къщи имаше дрескод и само с костюм за 15 000 лв. можеше да влезеш и да си пуснеш поръчката, а пък телефона не беше измислен, интернета също

            потвърждавам
            всяко поколение си мисли, че света започва с него, че то е измислило топлата вода и че историята е за другите, то ще я напише от страница 0 (не ме гледайте като динозавър, аз съм на 40)
            "Не можеш да влезеш в една и съща река два пъти."

            Топлата вода е измислена много отдавна, но това не важи за моменталната смартфон търговия, позволяваща на милиони лаици от целия свят да участват в ритуални жертвоприношения на хедж фондове
            Last edited by perin; 28.01.2021, 22:48.

            Коментар


            • Малко над 50 млн. изитъргувани дяла. За сравнение понеделник-вторник по 180 млн., а вчера, когато реално почнаха с репресиите - 93. Т.е. покрили са само семки. Пропука ли се някой брокер, а като гледам няма как да не се пропула... утре летим.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                Тогава пазарът не е бил толкова препълнен с непрофесионалисти.
                Пазара винаги е препълнен с непрофесионалисти. По-скоро тогава са били неорганизирани. Те и сега са неорганизирани. Но една групичка е решила да се организира.

                Видели дупките в системата и са решили да я тричат със собствените и камъни.

                Сложи и малко личен елемент че имат зъб на Уол Стрийт.

                Ще има регулации след тоя случай


                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Terziev, регулаторите спасиха цацата от по-голямо фиаско
                  Плашиш ме, честно. Спирам да се заяждам с тебе, обещавам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Е те прогнозите се сбъднаха...

                    ...
                    А бай Бидон и Черната скала са като Йорданов и загубилия равновесие.
                    Terziev, регулаторите спасиха цацата от по-голямо фиаско (можеше да стане като манията по лалетата, ама тогава не е имало регулатори)

                    Да Ви бяха оставили да се накупите до 5 000 долара, да заложите и майка си и баща си и тогава да ви отрежат зелките?
                    Затова им викат РЕГУЛАТОРИ
                    спасяват Ви от самите Вас
                    Сега един лесен въпрос. Защо са измислени регулаторите?
                    Естествено за да спасяват цацата от ексцесии.
                    При свръхмечи пазари забраняват късите
                    при бичи спират търговия, забраняват ливъридж (както на форекса преди години мисля че сложиха лимит 1 към 10 а не 1 към 400 както имаше при някои брокери)

                    terziev
                    регулатора е тук за да те пази

                    Кажи тенк ю!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                      Whaaaat..?


                      Не го знам този защо плещи ЧАК такива глупости, на които не знам дали и 5-годишно ще повярва. Чак почвам да вярвам конспиративни теории. А специално IBKR на няколко пъти изплаща обезщетения заради технически проблеми при изпълнения на поръчки. Сигурен съм, че и други брокери са го правили.

                      Позволявам си да копна мнение от друг форум:

                      just an FYI

                      and just my opinion...

                      what many people dont realize is it is holding over $200 with zero retail support...when they open trading back up to the retails this thing is going to gap up so fucking hard the moon will be passed at light speed till we land on mars with papa Elon because everyone that's long will be filthy fucking rich.
                      ET (c)

                      Лъвове или мухльовци!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                        Тогава пазарът не е бил толкова препълнен с непрофесионалисти.
                        да да
                        така беше
                        тогава само професионалисти бяха на пазара, даже на входа на брокерските къщи имаше дрескод и само с костюм за 15 000 лв. можеше да влезеш и да си пуснеш поръчката, а пък телефона не беше измислен, интернета също

                        потвърждавам
                        всяко поколение си мисли, че света започва с него, че то е измислило топлата вода и че историята е за другите, то ще я напише от страница 0 (не ме гледайте като динозавър, аз съм на 40)
                        Last edited by mpy_yordanov; 28.01.2021, 22:30.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          И какво ти помага това че са спрели търговията след обаждания. между другото брокерът, който на мен не ми даваше да търгувам ми спираше само сделки на за нова позиция, ако имах акции нямаше проблем да ги продам, също ако и съм продалр на късо нямаше да имам проблем да затворя. Няма как да се твърди че е пречил на релизиране на печалба.

                          (2) Няма как да се твърди че е пречил на релизиране на печалба.

                          (3) Няма как да се твърди че е пречил на релизиране на печалба.
                          Whaaaat..?



                          Коментар


                          • И какво ти помага това че са спрели търговията след обаждания. между другото брокерът, който на мен не ми даваше да търгувам ми спираше само сделки на за нова позиция, ако имах акции нямаше проблем да ги продам, също ако и съм продалр на късо нямаше да имам проблем да затворя. Няма как да се твърди че е пречил на релизиране на печалба.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                              Много добре го каза за преминаването и мисля, че и сега има такъв момент.
                              А за GME екшъна не мога да правя прогнози, но много ми се иска да придължи още няколко дена.
                              Е те прогнозите се сбъднаха...

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              късите имат да покриват десетки!!! Милиарди! Само и единствено грубата сила може да ги спаси. В петък ще е касапница. Ще спрат някай интернет кабел, ако трябва. Ако не вземеш поне 2-3 акции на началния спад днес, ще останеш съвсем да цъкаш с език.
                              ===

                              Aйде... пак се прочухме. Не можеше ли "Влад" да го напишат... Дано го вземат за руснак, че тогава му е спукана работата.


                              А бай Бидон и Черната скала са като Йорданов и загубилия равновесие.
                              Last edited by terziеv; 28.01.2021, 22:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Харесва ми... но в късния Рим много граждани са били отвратени от покварата и безбожието на "своите" и доброволно са преминавали при варварите.

                                A за GME - ёще не вечер. Избързаха и цял свят видя. Не са се спасили и утре вече ще сме подготвени. Робинхуд, как да е, ама платените брокери ще има да теглят и да се оправдават пред немалко клиенти с активи за милиони.
                                Много добре го каза за преминаването и мисля, че и сега има такъв момент.
                                А за GME екшъна не мога да правя прогнози, но много ми се иска да продължи още няколко дена.
                                Last edited by perin; 28.01.2021, 22:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X