IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от representjah
    Гледах и продължавам да гледам отстрани цялата тая драма с GME. Научил съм уроците от хазарта - никога да не учавствам в уговорен мач, освен ако аз не го уговарям. Доволно понапълних златните последните дни, предстоят чудесни новини от тях. За среброто, купувал съм когато съм смятал за изгодно, чаках го под 20ЕУР/унция пак, здраве да е.

    Къде го чукаш, къде се пука. Чудно нещо са финансовите пазара, да живее КЕШовицата!
    Скъсах се да обяснявам, че GME e вероятно единствената нехазартна търговия на борсата. Дори в последния ми пост.

    Иначе си абсолютно прав да пълниш. Сума чудесни компании са на далавера, защото "умните" си продадоха на пожар дяловете. Мелвин например си разкара всичкото Alibaba. Просто с GME можеш почти безрисково да направиш x10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

      Ами какво да я правим тази воатилност. А пък и на война като на война . Тея големите и политиците разказват играта на пазара. Вече не знам колко пъти ме ... таковат. Сега си го връщам.
      Прав си, ама по някое време дай фъндък какво що. Сигурно много неща си напипал. Гледам бая народ тука не ще да схване, че 10 години "инвеститорски опит", като държач на хартии (еле пък индекси), не е никакъв опит. Съвсем различно е, когато търгуваш активно - човек усеща пазара, учи се, вижда резултатите...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Малеев, 200 на ден си е вече истински трейдър. 51 на 49 шанс да докарваш, пак си напред. Не ти ли гръмва главата?
        Ами какво да я правим тази воатилност. А пък и на война като на война . Тея големите и политиците разказват играта на пазара. Вече не знам колко пъти ме ... таковат. Сега си го връщам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Този пе... нежен мъж, ще опере пешкира. Далеч не е най-виновният, но да е мислил, когато е станал бушон и си е продавал д-то. Добре че американците не са злобни. Ако беше в Германия или Франция, постоянно щеше да се напомня, че е с български произход.

          Разбивка на ITM опции, които имат падеж днес. Продължавам да не разбирам хората, които продадоха вчера. А за хората, които изобщо не купиха... нямам думи просто.

          $200 - 69 105
          $300 - 82 793
          $400 - 95,415

          $500 - 98 006
          $600 - 104 310

          НЯМА ТОЛКОВА АКЦИИ!!! НЯМА ИЗМЪКВАНЕ!!! ШАХ И МАТ!!! ПОБЕДЕНИ СА!!!

          Единственият въпрос е дали ще бутнат фигурите и ще развалят играта и как точно ще го направят. Ако не издържаха толкова лакеи по цял свят, които лъжат и мажат 24/7, можеше и да съберат парите някак. Иначе нямам против да спрат цялата борса и да обявят, че изкупуват дяловете от GME на твърда цена от 2000.
          Със сигурност ще измислят нещо което няма да се хареса на масите а от там нататък можем само да гадаем какви ще са последствията!
          Тука не става въпрос просто за едни пари. Иначе нямаше да вдигат толкова шум.


          Два камъка, голям и малък, стояли насред пътя. Задала се една пълна каруца и големият камък казал на малкия:
          - Гледай сега, как ще обърна колата!
          Малкият камък се засмял.
          Коларят видял големия камък и го заобиколил, но като минало едно от колелета през малкия и каруцата се обърнала.
          Затова казват хората: "Малките камъни обръщат колата!"





          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Yes,Yes, Yes пипнах я Модерна!!! До тук портфейла ми скочи от нея с 40к мазни доларчета. На премаркета от 160 $ скочи на 214 $. Чудесна артия .
            ваксината на JNJ е само 66% ефективна, ЕУ-то няма да одобри тази на Астра за възрастните

            to
            the
            moon

            Коментар


            • Yes,Yes, Yes пипнах я Модерна!!! До тук портфейла ми скочи от нея с 40к мазни доларчета. На премаркета от 160 $ скочи на 214 $. Чудесна артия .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                Абсолютно. Когато дребния човек плати масрафа през 2008г. беше ОК, а днес като контрата е у някой хедж фонд........ рев до небесата.
                Не само дребният човек в САЩ, ами ЦЯЛ СВЯТ плати.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                  Ето го нашето момче.. дали ще го огрее Бай Ставри?
                  Този пе... нежен мъж, ще опере пешкира. Далеч не е най-виновният, но да е мислил, когато е станал бушон и си е продавал д-то. Добре че американците не са злобни. Ако беше в Германия или Франция, постоянно щеше да се напомня, че е с български произход.

                  Разбивка на ITM опции, които имат падеж днес. Продължавам да не разбирам хората, които продадоха вчера. А за хората, които изобщо не купиха... нямам думи просто.

                  $200 - 69 105
                  $300 - 82 793
                  $400 - 95,415

                  $500 - 98 006
                  $600 - 104 310

                  НЯМА ТОЛКОВА АКЦИИ!!! НЯМА ИЗМЪКВАНЕ!!! ШАХ И МАТ!!! ПОБЕДЕНИ СА!!!

                  Единственият въпрос е дали ще бутнат фигурите и ще развалят играта и как точно ще го направят. Ако не издържаха толкова лакеи по цял свят, които лъжат и мажат 24/7, можеше и да съберат парите някак. Иначе нямам против да спрат цялата борса и да обявят, че изкупуват дяловете от GME на твърда цена от 2000.

                  Коментар


                  • Ето го нашето момче.. дали ще го огрее Бай Ставри?

                    Коментар


                    • Малеев, 200 на ден си е вече истински трейдър. 51 на 49 шанс да докарваш, пак си напред. Не ти ли гръмва главата?

                      Коментар


                      • pantaleev, ти по 200 транзакции на ден ли прави ? Това е страшна работа, надминаваш Ташунко със сапа, който не се е обаждал тия дни, ама той е местен за Америка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                          Леле, леле, леле..

                          ​​​​В момента се играе мач Реал Мадрид срещу Реал Люлин и вие сте съгласни да се отмени мачът, защото Реал Мадрид подценили съперника и после ще очаквате, че и да няма недоволство (анархизъм).

                          И понеже Реал ще отпаднат и фалират, се притеснявате да не фалира и ФИФА и да приключат мачовете изобщо.
                          Абсолютно. Когато дребния човек плати масрафа през 2008г. беше ОК, а днес като контрата е у някой хедж фонд........ рев до небесата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Най обичам трейдове и прогнози със задна дата.
                            Ами най-не ми дреме кой какво обича

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Аз си купих опции и ги продадох, баш на върха на цялата драма.
                              Най обичам трейдове и прогнози със задна дата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Аз се надявам, централните банки да поограничат тази ликвидност, която хората се чудят какво да направят и къде да я сложат. Поне да се постави началото. Освен инфлация, идват и огромни изкривявания на капиталовите пазари.

                                Аз като цяло последните месеци съм си доста спекан за пазара и това което се случва, но пък последните няколко дена надминава всичко (аз и преди си писах ... какви са тези скоци на компании за трилиони с 2-6% след затварянето на борсата за 5 мин... колко пари трябва да налееш за да го направиш това). От друга страна изкарвам и най-добрите си пари като цяло от тази работа. Обаче моите нагласи са, че няма да свърши розово това.

                                От друга страна по-логичната теория на terziеv , която си е вярна също. Пари бол ... идиоти бол ... ръст само нагоре.

                                п.с. Тази година всеки ден съм на + единствено заради многото транзакции .. по над 200 на ден( не играя с GME, освен няколкото акции които купих просто като билет за шоуто от първи ред и мисля да ги държа до края и просто да си платя за това невероятно шоу). И Money напълно го разбирам защо мрази хора като мен и защо всеки ден е в 'цикъл'. Сигурен съм, че съм взел от неговата купичка . И много като мене вземат от купичката на такива като него.
                                Last edited by pantaleev; 29.01.2021, 13:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X