IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • уф, пропуснал съм да се аргументирам.
    Инвестиционната ми теза е, че след като местното правителство и други фактори направиха рекламация на IPO-то, то може да бъде сторнирано и да върнат сумата, събрана по време на предлагането, т.е. по $14.00 на акция, което си е 2x днешната цена.
    Знам, че животът не поддържа подобни тези и звучи налудничаво, но пък щом е написана, значи съществува.

    Коментар


    • Аз заех позиция в XiXi.
      Мислех да започна по неутрално през Баба Кси, Джей Ди Кси или дори Бай Кси.
      Ама като ще е гарга - да е рошава

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Не смятам да се занимавам повече с EDU. За мен това специално е фигня, но изкарах пари за семки, защото беше очевидна играта. Можеше и бая повече, но при тези гледам да държа стоповете близо. Като гледам премаркета обаче ($2,10), и днес има възможност за лесни пари. Със сигурност ще отскочи малко.

        Иначе за китайките като цяло (тези с истински бизнес) смятам, че са много по-близо до дъното, отколкото до върха. KWEB е супер натиснат, а има под 2% в онлайн обучение.
        И правилно, освен ако не се имаш за Том Круз и да си фен на невъзможните мисии, в случая да се бориш с думата на ККП.
        Те междудругото правят бързо и ефиаксно точно това за което всички на запад говорят, но си остават само с говоренето покрай някоя и друга глобичка за бигтех дето бълха ги ухапала. В дългосрочен план това е ОК за конкурентноспособността на кит.компании акто цяло.

        За kweb съм съгласен. И аз се ослушвам да открия позиция. И днес се очертава добър ден в тая посока като гледам с колко е пак на червено примаркет, ма все пак смятам да поизчакам още малко.
        Иначе сетъпа си е перфектен - текат реки от кръв, навсякъде из нета има страх и вой към всичко китайско, кълне се ккп и всичко е дум и глум. В такива условия обичайно се правят пари в пъти в по дългосрочен аспект. Мисля дето е добро време за летен ловен сезон.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          Вчера четох за тях, има трейдъри направили сериозни залози там, но не и при други имена като TAL, COE, NEW, BEDU. Не е ясно дали имат някаква вътрешна информация, много рисковано изглежда. Има нареждане от Пекин компаниите за Образование да стават non-profit организации, с цел сваляне на цените за обучение, за да са достъпни за повечето китайци. Мислех ги, ама няма да участвам.
          Единичен трейдър е набил залог за $856К :

          "A $390K bet on EDU calls: 13005 EDU Aug21 5.0 Calls @ $0.30
          A $466K bet on EDU calls: 5726 EDU Sep21 2.5 Calls @ $0.814

          However, we’re not seeing that type of bullishness in any other of the Chinese education names. Which makes me think someone with deep pockets is taking a shot in EDU. "

          По-скоро ще се включа във Водафон ако върнат, изпуснах ги за момента. Тука вече фундамента изглежда добре, не виждам притеснения. Преди няколко дена някой беше заложил $2.06 милиона в CALL-ци, точно на дънцето като беше акцията т.е. мирише че има информация някаква. Не е съвет, ако влезна, ще е с малък обем.

          "Someone bought 19,000 VOD Sep $16 calls for $.56, plus bought 40,000 VOD Sep $17 calls for $0.25".



          Не смятам да се занимавам повече с EDU. За мен това специално е фигня, но изкарах пари за семки, защото беше очевидна играта. Можеше и бая повече, но при тези гледам да държа стоповете близо. Като гледам премаркета обаче ($2,10), и днес има възможност за лесни пари. Със сигурност ще отскочи малко.

          Иначе за китайките като цяло (тези с истински бизнес) смятам, че са много по-близо до дъното, отколкото до върха. KWEB е супер натиснат, а има под 2% в онлайн обучение.

          Струва ми се, че Водафон не става за сериозна игра... освен за сериозни играчи със сериозни обеми. По-скоро някакъв кондор с лек бичи наклон, но тук таксите на IBKR изяждат бая от премията и ликвидността не е от най-добрите. Нямам идея кой и кога е продавал септемрийските шестнадесетки по 0,56 - егати промоцията. Най-ниско е слизало ~15,69. Вероятно е трябвало яко дебнене.

          Продължавам да твърдя, че газовите са най-добрият вариант откъм риск/печалба. Освен Антеро и COG, добър вариант е EQT. Донякъде CRK и SWN. При все това ми се струва, че най-накрая трябва да се случи някакъв кратковременен спад на суровината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Никой не ти обръща вминание на тия безмислени графики, казвай поне какво купуваш или продаваш и на какви цени.
            от това по ясно написано с грамадни букви няма накъде.. а стрелките показват влизане и излизане от позиция значи това е индексен фу4eрс Dow JONES ,US30 .... нещо като европейският ДАХ ... та специално тази сделка е къса позиция от 34900 и затворена на 34830 за около 70 пипса
            https://www.cmegroup.com/markets/equ....calendar.html
            https://www.cmegroup.com/markets/equities/dow-jones/e-mini-dow.contractSpecs.html
            Last edited by trade; 25.07.2021, 23:01.
            Pip master

            Коментар


            • Имам друго обяснение, но всъщност е в комбинация и с това, което казваш

              Има една приказка, гарван гарвану око не вади, но щом Ivetka и terziev се ядат един друг, значи работата е наистина много сериозна

              Иветка е от същия бранш, но не е куку

              Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
              Този да вземе да пише на български.Писането му показва доста големи психични отклонения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                Този да вземе да пише на български.Писането му показва доста големи психични отклонения.
                До това водят безмислените сделки, с които се опитва да се убеди че печели

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                  [ATTACH=CONFIG]n3785089[/ATTACH]
                  https://ibb.co/phkVTTb
                  Никой не ти обръща вминание на тия безмислени графики, казвай поне какво купуваш или продаваш и на какви цени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                    Понякога е забавно да се изказваш като последна инстанция по всяка една позиция, но прекаляваш. Държиш се все едно на пазарите всичко ти е ясно, а това е много силен индикатор за обикновена глупост

                    Принципно размерът на портфейла не е голяма гаранция за умения, но ако беше толкова успешен щеше да управляваш седемцифрена сума, а си мисля че това не е така
                    Този да вземе да пише на български.Писането му показва доста големи психични отклонения.
                    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Някой с идея на колко да се хване edu?

                      __

                      премаркет 2,19... след отваряне ударен стоп на 2,58. Общо взето хванах врабчето. Колкото толкова
                      Вчера четох за тях, има трейдъри направили сериозни залози там, но не и при други имена като TAL, COE, NEW, BEDU. Не е ясно дали имат някаква вътрешна информация, много рисковано изглежда. Има нареждане от Пекин компаниите за Образование да стават non-profit организации, с цел сваляне на цените за обучение, за да са достъпни за повечето китайци. Мислех ги, ама няма да участвам.
                      Единичен трейдър е набил залог за $856К :

                      "A $390K bet on EDU calls: 13005 EDU Aug21 5.0 Calls @ $0.30
                      A $466K bet on EDU calls: 5726 EDU Sep21 2.5 Calls @ $0.814

                      However, we’re not seeing that type of bullishness in any other of the Chinese education names. Which makes me think someone with deep pockets is taking a shot in EDU. "

                      По-скоро ще се включа във Водафон ако върнат, изпуснах ги за момента. Тука вече фундамента изглежда добре, не виждам притеснения. Преди няколко дена някой беше заложил $2.06 милиона в CALL-ци, точно на дънцето като беше акцията т.е. мирише че има информация някаква. Не е съвет, ако влезна, ще е с малък обем.

                      "Someone bought 19,000 VOD Sep $16 calls for $.56, plus bought 40,000 VOD Sep $17 calls for $0.25".




                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                        скочих на BABA - не...не съм гронтофил но не и издържах въпреки че я дават като непривлекателна едни хора дето често ги слушам.
                        Не ги слушай. Сигурно същите са ти казвали да купуваш путове миналата година април май. Трябва да си лоботомиран, за да следваш финансовия наратив. Китайските са яка сделка. Купува се евтино, продава се скъпо. Китайките правят КУПИЩА пари, а са оценени като за губещи. Бих стоял настрани от разни модни шитове, които не са на печалба.

                        Коментар




                        • Click image for larger version

Name:	wryh.png
Views:	1
Size:	2.1 КБ
ID:	3785089

                          https://ibb.co/phkVTTb
                          Pip master

                          Коментар


                          • Шшш разбираторите. Що дига дау жонс нали има ковид криза. Ей така ще ви отговоря. Хяхяххяххяххяххяхяяя

                            Коментар


                            • скочих на BABA - не...не съм гронтофил но не и издържах въпреки че я дават като непривлекателна едни хора дето често ги слушам.

                              Коментар


                              • Някой с идея на колко да се хване edu?

                                __

                                премаркет 2,19... след отваряне ударен стоп на 2,58. Общо взето хванах врабчето. Колкото толкова
                                Last edited by terziеv; 23.07.2021, 16:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X