IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Lake пълен погром след затваряне при сравнително голям обем. Моята цена за вход дългосрочно е 15, но под 20 и особено до 19, ако слезе, ще е чудесно за нискорискова игра. Не виждам как ще слезе под 18 и почти сигурно ще отскочи.

    ---

    другото е, че газовите фючърси минаха петарка. Изключително неочаквано. Още по изненадан ще бъда, когато мине 6. А най-невероятното ще бъде Антеро > 20. Жалко, че никой не го предвиди, за да се възползваме.
    Микрокап и нискорисков .... това съчетание по ми мяза на дървено желязо...

    Коментар


    • Айде още едно - SOXL Nov 19 @ 28 Put - sold 0.75 ( d -6.7)

      Може ли да има до 2 месеца + 1 седмица маркет корекция ( и в частност при пп) от рода на 15% и нагоре. Може разбира се. Ама вероятността за това надали е повече от 5-6%.
      Ако пък стане - имам ли проблем да придобия 100акц в пп х3 на 44-45% дисконт спрямо сега ? Не - никакъв.
      Ма явно само аз си разсъждавам така ( и тоя на когото продадох), всичкото друго кеч си седи на бида и аска и блее...

      Коментар


      • Lake пълен погром след затваряне при сравнително голям обем. Моята цена за вход дългосрочно е 15, но под 20 и особено до 19, ако слезе, ще е чудесно за нискорискова игра. Не виждам как ще слезе под 18 и почти сигурно ще отскочи.

        ---

        другото е, че газовите фючърси минаха петарка. Изключително неочаквано. Още по изненадан ще бъда, когато мине 6. А най-невероятното ще бъде Антеро > 20. Жалко, че никой не го предвиди, за да се възползваме.
        Last edited by terziеv; 10.09.2021, 10:01.

        Коментар


        • Професоре, какво стана с XOM, CWCO, SO и другите шитки. Колко пъти би пазаря

          А, да, сетих се. Станал си богат от дивидентите там


          Наистина някои хора правят пари, а други правят само сделки, защото самото правене на underperform-ващи сделки ги кефи


          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Напротив, темата заприличва на нещо така. Знам, че ти липсват цитатите от Бюфет и книжката на Едко "10 тъпи и неверни клишета за пазарите" всеки втори пости и "ще занулиш" всеки първи... "маратонското бягане", "колко ти е тоталът" са оноробле меншън.

          Като цяло обаче някаква шизофрения те е хванала. До оня ден държеше типсове, ДЦК и пееше 10% годишно ми е супер. Попаднал си в лоша компания, мама щи се кара.

          ... а днес утепах рибата с лопата - cweb-a изкърти. По принцип не затварям преди падеж, ама тука си казах, че не бива да си играя с късмета.

          ====

          Байдъвей, четох 1, който обясняваше, че sso дългосрочно дава по-добри резултати отколкото опции върху spy. Вижда ми се невероятно, но просто го имай предвид.

          ===

          Втора добавка - очевидно тълпите няма да дадат на пазара да падне дори с 5%. Всички чакаме на гюме да купим. Не виждам как ще слезем до 4300-4200, както обещаваше еврейчето. Нито gdx на 25

          Коментар


          • лед низходящото движение индекса DJIA стига подкрепа дневна (локално дъно 08.19 ) и последва корекция нагоре която след отварянето се засилва... две позиции които донасят около 50 пипса
            Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-09-09_163757_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	15.1 КБ
ID:	3802174

            https://ibb.co/ysCy63V
            Pip master

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Напротив, темата заприличва на нещо така. Знам, че ти липсват цитатите от Бюфет и книжката на Едко "10 тъпи и неверни клишета за пазарите" всеки втори пости и "ще занулиш" всеки първи... "маратонското бягане", "колко ти е тоталът" са оноробле меншън.

              Като цяло обаче някаква шизофрения те е хванала. До оня ден държеше типсове, ДЦК и пееше 10% годишно ми е супер. Попаднал си в лоша компания, мама щи се кара.

              ...
              Аз още съм си на това мнение. 8-10% дългосрочно и консистентно - си е ОК. За повече се поемат необосновани рискове дето обикновено ти излизат през носа, да не говорим за други дупки...
              Същото правя сега и с мързеливия кеш, въртя си го, иначе прашасва без файда. Ако и той ми дава при нисък риск ( винаги залагам под 10 делта) 8-10% анюализирани - по супер, здраве му кажи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                шортиш BABA ?
                Мне, обратното. Залагам с къс пут че бабето няма да падне до 135$ до 15 окт.
                Т.е. булиш съм, макар и че на няма и -10 делта съм доста скромен бул.

                ПС Опциите не са препоръка, особено за тебе, май...

                Коментар


                • Напротив, темата заприличва на нещо така. Знам, че ти липсват цитатите от Бюфет и книжката на Едко "10 тъпи и неверни клишета за пазарите" всеки втори пости и "ще занулиш" всеки първи... "маратонското бягане", "колко ти е тоталът" са оноробле меншън.

                  Като цяло обаче някаква шизофрения те е хванала. До оня ден държеше типсове, ДЦК и пееше 10% годишно ми е супер. Попаднал си в лоша компания, мама щи се кара.

                  ... а днес утепах рибата с лопата - cweb-a изкърти. По принцип не затварям преди падеж, ама тука си казах, че не бива да си играя с късмета.

                  ====

                  Байдъвей, четох 1, който обясняваше, че sso дългосрочно дава по-добри резултати отколкото опции върху spy. Вижда ми се невероятно, но просто го имай предвид.

                  ===

                  Втора добавка - очевидно тълпите няма да дадат на пазара да падне дори с 5%. Всички чакаме на гюме да купим. Не виждам как ще слезем до 4300-4200, както обещаваше еврейчето. Нито gdx на 25
                  Last edited by terziеv; 09.09.2021, 19:52.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Обзаведох се пак с бабето @ 135 за 15 окт. 152$ премия.
                    шортиш BABA ?

                    Коментар


                    • Обзаведох се пак с бабето @ 135 за 15 окт. 152$ премия.

                      Ала май напоследък с тия опции почваме да замърсяваме темата, нарушава се лека интонационната среда както казваше великия Т.Колев.
                      Дали да не отворим друга тема само за опциите...ма как ставаше че съм забравил ? Не съм отварял тема скоро...

                      Коментар


                      • GEVO 30%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Знам, знам. И CWCO в портфейла от година и половина и си бил индексите в пъти


                          Иска ми се но..... Преди седмица беше 18.5 % YTD . 401к има много рестрикции.

                          Коментар


                          • Знам, знам. И CWCO в портфейла от година и половина и си бил индексите в пъти

                            Първоначално изпратено от Dengi Разгледай мнение
                            Тогава се чудих какво да взема. Накрая купих XLE на около 38 май.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Виж settings->smart routing и опитай да махнеш dark pools; виж и complex order types, но май не става през мозайката.

                              Не е проблем, че не плащаш. Те уж гарантират равно изпълнение... освен ако няма бележка под линия за комбинациите, но не ми се вярва. Питай в Elite trader-a
                              То Ексон и сега става, но няма смисъл при толкова добри алтернативи. AROC например, но да падне още мъъъничко го чакам.
                              Казусът е решен за мен, вече съм в режим консултант
                              Dark pools съм ги изключил за да не плащам данък (регулирана борса)

                              Коментар


                              • след спадовете от вчера и днес на 1 час графика ДОВ образува хубаво двойно дъно
                                Click image for larger version

Name:	podkrepa  1 4as.png
Views:	1
Size:	27.4 КБ
ID:	3801819

                                https://ibb.co/5Fvzjrq
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X