IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Аз лично си представям под $5, но над $4.5. Което може би не чак толкова значително. Но след това ще има още спад.

    E то аз съм заложил за до 19ное че ще отиде не по доле от еквивалента на 4-4.1 $...пък после да ходи накъдето си ще.
    Все пак това са 36-38% спад от върха, а миналия ноември е бил 26 само.
    Разбира се не е изключено и яко суркане и под 4 до едатата ми, тогава ще трябва си купя още 1 месец за поправка...time is money

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Бен Карлсон, Institutional Assets Management:
      Наводнените с ликвидност финансови пазари от страна на централните банки доведоха инвеститорите до тотално чувство на наслада. Пазарните анализатори се чудят какви рационализации да използват при прилагане на моделите за оценка на финансовите активи, за да могат да обяснят ставащото. Проблемът е, че централните банки стимулират цените на финансовите активи в относително краткосрочен план, в дългосрочен план това води до изключително негативно въздействие за икономиката:
      Използвайки паричната политика за стимулиране на потреблението води до непрекъсната необходимост от нови такива стимули.
      Паричната политика не създава устоичив икономически растеж, напротив - изисква още повече стимули за запазване на икономически растеж на текущите нива.
      Непрекъснатото запълването на гапа между фундамента и безкрайното изливане на ликвидност води в един момент до свиване на потреблението и рецесия.
      Нараства безработицата, семейното богатсво намалява.
      Средната класа затъва.
      Централните банки наливат още повече ликвидност за компенсиране на икономическото забавяне , което още повече намалява потреблението.
      Натам отива ситуацията, погледната от днешни дни...

      Коментар


      • Бен Карлсон, Institutional Assets Management:
        Наводнените с ликвидност финансови пазари от страна на централните банки доведоха инвеститорите до тотално чувство на наслада. Пазарните анализатори се чудят какви рационализации да използват при прилагане на моделите за оценка на финансовите активи, за да могат да обяснят ставащото. Проблемът е, че централните банки стимулират цените на финансовите активи в относително краткосрочен план, в дългосрочен план това води до изключително негативно въздействие за икономиката:
        Използвайки паричната политика за стимулиране на потреблението води до непрекъсната необходимост от нови такива стимули.
        Паричната политика не създава устоичив икономически растеж, напротив - изисква още повече стимули за запазване на икономически растеж на текущите нива.
        Непрекъснатото запълването на гапа между фундамента и безкрайното изливане на ликвидност води в един момент до свиване на потреблението и рецесия.
        Нараства безработицата, семейното богатсво намалява.
        Средната класа затъва.
        Централните банки наливат още повече ликвидност за компенсиране на икономическото забавяне , което още повече намалява потреблението.

        Коментар


        • Аз лично си представям под $5, но над $4.5. Което може би не чак толкова значително. Но след това ще има още спад.

          Първоначално изпратено от Зеления Разгледай мнение
          Би ли дал по-тясна прогноза за думата значително? Иначе според мен си прав, историческии след всеки спайк за газа идва нормализиране - рано или късно.

          Коментар


          • ХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХХАХАХА.

            Зеления , ето ти неговата прогноза.

            29.07.2021, 10:41


            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Дългосрочният тренд за надолу е за приходите и печалбите на петролките, като XOM например. Освен ако не се преориентират към други бизнеси

            Връх обявиха за консумацията на петрола. Иначе цената си зависи от търсенето и предлагането

            За цената на петрола глeдах преди два-три месеца прогнози на IAE за нещо от сорта на $55-65 за 2022-2024. Т.е. движение настрани


            Tekila стягаш ли куфарите за Китай
            Съвсем сериозно. Според мене Money не може да е реален акаунт. То бива, то може, ама чак толкова да е зле някой не вярвам.
            Last edited by terziеv; 08.10.2021, 21:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              До 19 ноември газът ще e значително по-надолу от днешните нива. Т.е. повтаряме същата история като миналата година.
              Би ли дал по-тясна прогноза за думата значително? Иначе според мен си прав, историческии след всеки спайк за газа идва нормализиране - рано или късно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                До 19 ноември газът ще e значително по-надолу от днешните нива. Т.е. повтаряме същата история като миналата година.

                Е, освен ако не настане най-лютата зима за последните 120 години или нещо подобно.
                Шумахер, остави го газа, дето всеки ден се срива и ми увеличава загубите. Кажи ни за инфлацията сега. Ще си остане на 3% или да чакаме дефлация?

                Коментар


                • До 19 ноември газът ще e значително по-надолу от днешните нива. Т.е. повтаряме същата история като миналата година.

                  Е, освен ако не настане най-лютата зима за последните 120 години или нещо подобно.

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Aйде и на газа - boil @35 за 19 ноември, 53-4% дисконт при премия 4.3% за 40 деня, не е зле май...

                  Коментар


                  • Aйде и на газа - boil @35 за 19 ноември, 53-4% дисконт при премия 4.3% за 40 деня, не е зле май...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ако си all in е правилно да се надяваш, че си изтървала. Но ако имаш кеш по-добре да се надяваш на по-голям спих.

                      За човек с работа, редовни доходи и спестявания хвърченето на индексите не е далавера.

                      Баси мунчовската логика. Това важи само ако държиш акции с 15%+ годишен дивидент. Чак сега разбирам защо вече две години си номинално на загуба. Яко се стараеш насред най-бичия пазар в историята. Не искаш да печелиш от борсата, а да продължаваш на държавна заплата.

                      Е, аз като по прост, предпочитам да печеля и не се оплаквам, че мога да си позволя да не работя.

                      А и да те попитам - Защо лъжеш?

                      Коментар


                      • Ако си all in е правилно да се надяваш, че си изтървала. Но ако имаш кеш по-добре да се надяваш на по-голям спих.

                        За човек с работа, редовни доходи и спестявания хвърченето на индексите не е далавера.

                        Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        дано да съм го изтървала, ама не съм сигурна нещо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Eй го и бат ти Рей, сума ти време плю та плю по битнята, а наскоро се оказа че вече купил
                          Ся разбираш ли защо мунчовщината (като социално явление, че нашият случай тук е много по-тежък) е толкова дебилна, върти се като пумпал и е винаги след събитията.

                          А всичко е уникално елементарно:

                          23.06.2021, 04:32
                          Поглеждам темата и не мога да не се начудя на хората, които предричат зануляване на криптофигните. Не виждате ли колко пари има, които се чудят къде да отидат. Всеки спад, ще бъде купуван, защото тези пари просто няма къде да ходят. При това аз съм изцяло на мнение, че криптото е пирамида, организирана от службите, за да гори пари.
                          ~~~
                          Еееех, човек да не обърка С и Ш. Имах предвид- гледай да не изпуснеш sbsw
                          Last edited by terziеv; 08.10.2021, 12:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                            Е, ама друго си е да ти го кажат следварително "умните пари".
                            Eй го и бат ти Рей, сума ти време плю та плю по битнята, а наскоро се оказа че вече купил
                            Стана модно..това разбира се не означава че задължително трябва се водим по акъла на такива като него, аз поне - не смятам да се удължавам в БК.
                            Предпочитам да го играя с путове, няма свестен етф, ама доста добри проксита има като mara, riot...осигуряват 2% месечно и то бая дълбочко отм, на почти наполовина страйкове от пазарните цени. Вече дори имам прибрана 1 премия с изтекъл едейт.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Изтърва го. Готви се за следващия
                              дано да съм го изтървала, ама не съм сигурна нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                1. Койните обират парите, които иначе ще отидат при благородните метали. Гениална операция е това с криптото. Освен това - абсолютно, ама абсолютно невярно е, че златото скача с инфлацията. Не знам откъде идва този мит, но историческите данни категорично го оборват.
                                два дни по-късно:

                                ZH: JPMorgan: Institutions Are Rotating Out Of Gold Into Bitcoin As A Better Inflation Hedge

                                Bitcoin’s allure as an inflation hedge has perhaps been strengthened by the failure of gold to respond in recent weeks to heightened concerns over inflation, behaving more as a real rate proxy rather than inflation hedge.
                                Е, ама друго си е да ти го кажат следварително "умните пари".
                                Last edited by terziеv; 08.10.2021, 01:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X