IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение



    Мхм, мене затова ме сърбят ръчичките да затворя в момента с нелоша печалба. И да чакам другата седмица отново за продажба. Но съществува шанс да не върне. Мъка, мъка. А от другата страна е златото за хедж, и ако махна Сипа и го дропят, фейл Ситуацията е много деликатна на текущите нива.
    Дето викаш ситуацията е отпред змия отзад манаф

    Не се сдържах и току що го шортих от 7344 с половината от портфейла

    Ако ме изненада и отскочи много на горе ще го шортя и с другата половина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      За FTSE над 7400 е изключително приемлива позиция за мен лично

      До предишният абсолютен връх са само 5% около 350 пункта а надолу имаш сигурни поне 500 пункта а може и да са много повече

      При 7300 обаче нещата вече не ми харесват чак толково там си вече почти 500 до върха и по малко от 500 надолу

      Хубавото че от одеве когато писах пак малко се вдига и сега е към 7350 дано да мине 7400


      Мхм, мене затова ме сърбят ръчичките да затворя в момента с нелоша печалба. И да чакам другата седмица отново за продажба. Но съществува шанс да не върне. Мъка, мъка. А от другата страна е златото за хедж, и ако махна Сипа и го дропят, фейл Ситуацията е много деликатна на текущите нива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


        Проблема е, че приемлива позиция няма. Сега сме в нищото. Всички се точим за добри входове от върха, а има вариант да пробие съпротивата и да отидем до около 4300. Затова предупредих за повишено внимание с късото в момента.

        Иначе си прав за корекцията. Мен това ме "издразни", че реално е корекция, а не възстановяване на низходящия тренд.
        За FTSE над 7400 е изключително приемлива позиция за мен лично

        До предишният абсолютен връх са само 5% около 350 пункта а надолу имаш сигурни поне 500 пункта а може и да са много повече

        При 7300 обаче нещата вече не ми харесват чак толково там си вече почти 500 до върха и по малко от 500 надолу

        Хубавото че от одеве когато писах пак малко се вдига и сега е към 7350 дано да мине 7400

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          мен ми е чудно как така DAX-a се крепи на такива високи нива, а не пада. И късите са повече от на другите индекси, но това дали не означава, че има повече потенциал за покачване?
          Инфлация, Пеше. Има такава явление напоследък.

          Коментар


          • мен ми е чудно как така DAX-a се крепи на такива високи нива, а не пада. И късите са повече от на другите индекси, но това дали не означава, че има повече потенциал за покачване?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Корекцията за която писах вчера явно започна, за съжаление аз се надявах на още една проба на СП на 4000 и съответно FTSE на 7400 и в момента съм на кеш

              Та пак си идваме на думата за шаренето - вчера ги шортих почти от върха 7391 и по късно затворих с печалба

              Така в продължение на няколко дни записах няколко дребни печалби, а накрая рано или късно пропускаш голямото движение дето го чакаш с месеци

              От шарене файда няма. Просто изчакваш някакво приемливо ниво за вход от което можеш да поемеш временен спад на портфейла до теоретично най гадният сценарии и седиш и чакаш

              Сега вече на 7300 не ми се влиза късо щото ми е ниско и вероятно ще трябва да чакам коледното рали та да ги окъсявам

              Проблема е, че приемлива позиция няма. Сега сме в нищото. Всички се точим за добри входове от върха, а има вариант да пробие съпротивата и да отидем до около 4300. Затова предупредих за повишено внимание с късото в момента.

              Иначе си прав за корекцията. Мен това ме "издразни", че реално е корекция, а не възстановяване на низходящия тренд.
              Last edited by Bad_Bear; 17.11.2022, 14:15.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                Колеги мечки, наминах да споделя, че за жалост в Сипа имаме проблем. В момента правим корекция, с изгледи да се пробва отново върха от оня ден. Обмисляйте внимателно късите позиции от текущите нива. Успех.
                Корекцията за която писах вчера явно започна, за съжаление аз се надявах на още една проба на СП на 4000 и съответно FTSE на 7400 и в момента съм на кеш

                Та пак си идваме на думата за шаренето - вчера ги шортих почти от върха 7391 и по късно затворих с печалба

                Така в продължение на няколко дни записах няколко дребни печалби, а накрая рано или късно пропускаш голямото движение дето го чакаш с месеци

                От шарене файда няма. Просто изчакваш някакво приемливо ниво за вход от което можеш да поемеш временен спад на портфейла до теоретично най гадният сценарии и седиш и чакаш

                Сега вече на 7300 не ми се влиза късо щото ми е ниско и вероятно ще трябва да чакам коледното рали та да ги окъсявам

                Коментар


                • “Germany is now the largest meat importer in Europe"
                  Щом ние се докарахме да внасяме домати и череши, какво остава за швабските свини.

                  Как се играе - дълго на бразилските крави. (Безбожно евтини са към този момент) Тамошните комунисти са като реакционни боржуа в сравнение с евробоклука

                  Коментар


                  • Колеги мечки, наминах да споделя, че за жалост в Сипа имаме проблем. В момента правим корекция, с изгледи да се пробва отново върха от оня ден. Обмисляйте внимателно късите позиции от текущите нива. Успех.

                    Коментар


                    • The recovery of Chinese assets has been fast and furious. It was mainly driven by short-covering, according to Morgan Stanley. Now that peak pessimism has been pared and positioning is less lopsided, the easy part of the rally may be behind us. Improving data and a successful retreat from Covid Zero are needed to keep the momentum going.

                      Bank of America’s latest fund-manager survey shows investors saw shorting Chinese equities as the second-most crowded trade after long-dollar positions.
                      Ама друго си е да ти го кажат MS. Не е като да го прочетеш в някакъв форум.

                      ---

                      Дълга нафта обаче далеч не е най-популярната търговия. А трябва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                        Нямам предвиди нов връх след 6 месеца , а че очаквам базара да е бичи първото полугодие на 2023 и след това или да консолидира или да тества дъната от октомври.
                        Бичи бичи колко да е бичи? - Ние в момента сме само на крачка от върховете миналата година когато обстановката беше коренно различна. Дори и сегашните нива са някакво чудо на природата

                        за да има бичи пазар в следващите няколко месеца първо трябва да има потоп та да има на къде да търчат бичетата

                        Продължавам да очаквам не много силна корекция до края на този месец и някакво рали после до коледа пак до около тези нива в момента

                        След нова година трябва да има тежък срив

                        СП от няколко дни се опитва да се задържи над 4000 и не му се получава вероятно утре ще има последен опит и почва корекцията (или поне на мене така ми се привижда)

                        Коментар


                        • Продължавам да се дивя на VIX-a.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Нов връх след година или две е възможно, ама в следващите 6 месеца ако видим такова нещото това ще е пълно извращение

                            За да растат още индексите няколко месеца си трябва яко наливане на евтини пари, а те стават все по кът и все по скъпи

                            Няколко важни имотни пазара са на път да се сринат и няма логика да има нови върхове поне докато не се удари някое качествено дъно и не се промени лихвената политика
                            Нямам предвиди нов връх след 6 месеца , а че очаквам базара да е бичи първото полугодие на 2023 и след това или да консолидира или да тества дъната от октомври.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                              [ATTACH=CONFIG]n3990800[/ATTACH]







                              Тренд обръщаща фигура ендинг диагонал при ADOBE .
                              Което би означавало или нов връх след година две или поне катерене до още няколко месеца дори през първите 6 месеца на 2023. В тъкаъв случай това ще се отняся и за целият индекс Насдак . При ДАУ също нещата стоят за на горе .


                              Дивергенцията юни - октомври на индексите с Биткойн се развали но на Етериум стой, по принцип вече Биткойн показва слабост спрямо Етериум и и токенеите от неговата екосистема.
                              [ATTACH=CONFIG]n3990801[/ATTACH]

                              Нов връх след година или две е възможно, ама в следващите 6 месеца ако видим такова нещото това ще е пълно извращение

                              За да растат още индексите няколко месеца си трябва яко наливане на евтини пари, а те стават все по кът и все по скъпи

                              Няколко важни имотни пазара са на път да се сринат и няма логика да има нови върхове поне докато не се удари някое качествено дъно и не се промени лихвената политика

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	#AdobeH4.png
Views:	3
Size:	12.0 КБ
ID:	3990800








                                Тренд обръщаща фигура ендинг диагонал при ADOBE .
                                Което би означавало или нов връх след година две или поне катерене до още няколко месеца дори през първите 6 месеца на 2023. В тъкаъв случай това ще се отняся и за целият индекс Насдак . При ДАУ също нещата стоят за на горе .


                                Дивергенцията юни - октомври на индексите с Биткойн се развали но на Етериум стой, по принцип вече Биткойн показва слабост спрямо Етериум и и токенеите от неговата екосистема.
                                Click image for larger version

Name:	ETHUSDDaily.png
Views:	1
Size:	9.7 КБ
ID:	3990801



                                Attached Files
                                Last edited by Майстора233; 16.11.2022, 17:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X