IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Да, определено ще те чарджнат за съботата и неделята. Иначе инфото е изчерпателно. Изискуемия марджин + отклонението което ще доведе до автоматично затваряне в случай на загуба. Аз ти ги смятах 230 единици, но съм калкулирал една идея по-голям обем. Затова в случая са 260-70, спрямо твоята. Сметките за овернайта са ти верни при така зададените данни.
    Да тоук що намерих къде ми е хисторито и за отворената вчера позиция от 5 единици са ме чарджили 11.33 паунда

    Май ще трябва да търся друг брокер с по ниски чарджове

    Днес привечер като почнат да разпродават дей трейдърите май ще я затварям че с по 28 паунда на ден няма да се разберем с тия момчета

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Ако не ми взимат овърнайт значи не е страшно в момента почти не дават дивиденти

      ето какво са дали като Instrument details

      Remaining Buy quantity 275
      Remaining Sell quantity 262.4
      Margin 5%
      Liverage 1:20
      Short position overnight interest (- 2.275456)
      Long position overnight interest (-0.504513)

      Така обаче, както са дали и лонга и шорта с отрицателен знак ми се струва че ще ме чарджат докато ги държа
      Да, определено ще те чарджнат за съботата и неделята. Иначе инфото е изчерпателно. Изискуемия марджин + отклонението което ще доведе до автоматично затваряне в случай на загуба. Аз ти ги смятах 230 единици, но съм калкулирал една идея по-голям обем. Затова в случая са 260-70, спрямо твоята. Сметките за овернайта са ти верни при така зададените данни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Ако си на късо, овърнайт лихвата трябва да е в твоя полза. Но при мен показва 0 за късите. Т.е. не дължиш нищо. Ще ти дърпа пари от дивидента. Ако не раздават големи дивиденти, не очаквай да ти взема повече от 5-10 паунда на ден. И няма да е фиксирано, защото различните компании раздават дивиденти в различен момент.
        Ако не ми взимат овърнайт значи не е страшно в момента почти не дават дивиденти

        ето какво са дали като Instrument details

        Remaining Buy quantity 275
        Remaining Sell quantity 262.4
        Margin 5%
        Liverage 1:20
        Short position overnight interest (- 2.275456)
        Long position overnight interest (-0.504513)

        Така обаче, както са дали и лонга и шорта с отрицателен знак ми се струва че ще ме чарджат докато ги държа


        Last edited by 6000; 18.11.2022, 14:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Доста точно си ги уцелил в момента един пункт разлика ми дава печалба или загуба от 12.6 паунда

          Явно ще трябва да вкарам още поне 2000 паунда за да не стане грешка при рязък скок от над 200 пункта което ми се струва силно невъзможно в рамките на един ден в тази обстановка

          Другото което не съм сигурен че съм разбрал правилно е овър найт лихвата която ми е показана че в момента е 2.28 това при положение че съм влезнал с 12.6 единици колко е на ден?

          28.72 паунда на ден ? ако е толкова май прекалено рано съм влезнал преди нова година
          Ако си на късо, овърнайт лихвата трябва да е в твоя полза. Но при мен показва 0 за късите. Т.е. не дължиш нищо. Ще ти дърпа пари от дивидента. Ако не раздават големи дивиденти, не очаквай да ти взема повече от 5-10 паунда на ден. И няма да е фиксирано, защото различните компании раздават дивиденти в различен момент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


            Продаваш с големи обеми спрямо акаунта затова. Сега проверих при мен за 1 позиция в Лондонската-а ми изисква около 45паунда марджин. При 0.1 за пипс разлика. Ако си с 6к паунда акаунт, означава, че за марджин кол ти трябват около 132 единици експозиция. Ще печелиш/губиш по 13.2 паунда на фигура. Обикновенно след марджин кола имаш Usable Margin -> Който често е 50% от сумата на целия Margin. Т.е. в твоя случай около 3000 паунда. 3000/ 13,2 за фигура ти дава възможност до 230 фигури отклонение преди да ти затворят автоматично позициите, заради загуба. От текущите стойности означава, че FTSE-а трябва да стане почти 7650 за да достигнеш този момент.

            Не съм сигурен обаче, че е по абсолютно същия начин с твоя брокер. Защото много зависи в коя икономическа зона си и чии регулации хващаш.
            Доста точно си ги уцелил в момента един пункт разлика ми дава печалба или загуба от 12.6 паунда

            Явно ще трябва да вкарам още поне 2000 паунда за да не стане грешка при рязък скок от над 200 пункта което ми се струва силно невъзможно в рамките на един ден в тази обстановка

            Другото което не съм сигурен че съм разбрал правилно е овър найт лихвата която ми е показана че в момента е 2.28 това при положение че съм влезнал с 12.6 единици колко е на ден?

            28.72 паунда на ден ? ако е толкова май прекалено рано съм влезнал преди нова година

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Много хазартно ми се вижда това. Може фундаментално да си прав, но не виждам причина да не те срита умрял кон с един допълнителни 100 точки, да речем, преди да се гмурне в дълбините.
              Не съм съгласен че е хазартно това е като да се обзаложим че тая зима ще падне сняг в София

              Много по хазартно е шаренето и е по безсмислено от гледна точка на отделено време

              От както отворих акаунта преди няколко дни със шарене и загубено много време зорлем макс бях на плюс 300 паунда

              Дори да поддържам същата успеваемост до нова година зорлем ще докарам 1500 паунда срещу изхабено безумно много време

              Шарейки нагоре на долу накрая със сигурност ще пропусна едно движение от 300-400 пункта на долу и ще пропусна печалби от порядъка на 4000-5000 паунда

              7400 е много удобно ниво за вход в момент на растящи лихви до абсолютният връх има макс 300 пункта които мога да ги понеса, а надолу има хиляди

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Когато си на върха в обстановка на растящи лихви е много по логично да се шорти

                Това е като след 2009-та като си на дъно с падащи лихви да не играеш дълго

                Преди малко на 7400 ги шортих отново - Още не мога обаче да разбера как смятат margin call - Добавих още 2000 паунда - сега са общо 6 000 на минус съм 100 паунда след вчерашното ранно влизане на 7344 дето изтри всички предишни печалби, а ми показва че съм много близо до границата на margin call

                Ще трябва да заредя май още пари и да го гледам по внимателно да не ме прекарат при някой рязък скок да затворят позициите

                Продаваш с големи обеми спрямо акаунта затова. Сега проверих при мен за 1 позиция в Лондонската-а ми изисква около 45паунда марджин. При 0.1 за пипс разлика. Ако си с 6к паунда акаунт, означава, че за марджин кол ти трябват около 132 единици експозиция. Ще печелиш/губиш по 13.2 паунда на фигура. Обикновенно след марджин кола имаш Usable Margin -> Който често е 50% от сумата на целия Margin. Т.е. в твоя случай около 3000 паунда. 3000/ 13,2 за фигура ти дава възможност до 230 фигури отклонение преди да ти затворят автоматично позициите, заради загуба. От текущите стойности означава, че FTSE-а трябва да стане почти 7650 за да достигнеш този момент.

                Не съм сигурен обаче, че е по абсолютно същия начин с твоя брокер. Защото много зависи в коя икономическа зона си и чии регулации хващаш.
                Last edited by Bad_Bear; 18.11.2022, 13:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Когато си на върха в обстановка на растящи лихви е много по логично да се шорти

                  Това е като след 2009-та като си на дъно с падащи лихви да не играеш дълго

                  Преди малко на 7400 ги шортих отново - Още не мога обаче да разбера как смятат margin call - Добавих още 2000 паунда - сега са общо 6 000 на минус съм 100 паунда след вчерашното ранно влизане на 7344 дето изтри всички предишни печалби, а ми показва че съм много близо до границата на margin call

                  Ще трябва да заредя май още пари и да го гледам по внимателно да не ме прекарат при някой рязък скок да затворят позициите
                  Много хазартно ми се вижда това. Може фундаментално да си прав, но не виждам причина да не те срита умрял кон с един допълнителни 100 точки, да речем, преди да се гмурне в дълбините.

                  Коментар


                  • Добре са късите, ама за жалост искат дебнене за вход и следене за изход. Още не е дошъл момента за холд. А лека-полека катерим към нива, които са доста сладки за скъсяване

                    Terziev, примките ги оставям на тебе, не ме бива в такива игри.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                      И аз не им разбирам манията за късо. Индексите в момента са като светофар - по 5 пъти на ден светят различно. Да изчакат цвят и да яхват. И що задължително на червено? И от зеленото се изкарват кинти.
                      Когато си на върха в обстановка на растящи лихви е много по логично да се шорти

                      Това е като след 2009-та като си на дъно с падащи лихви да не играеш дълго

                      Преди малко на 7400 ги шортих отново - Още не мога обаче да разбера как смятат margin call - Добавих още 2000 паунда - сега са общо 6 000 на минус съм 100 паунда след вчерашното ранно влизане на 7344 дето изтри всички предишни печалби, а ми показва че съм много близо до границата на margin call

                      Ще трябва да заредя май още пари и да го гледам по внимателно да не ме прекарат при някой рязък скок да затворят позициите
                      Last edited by 6000; 18.11.2022, 12:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                        Ще се опарите с тези къси. Нормално е S&P да коригира след безумния ден с 200птс нагоре. Държи ли обаче над 3900 булиш случая си остава валиден
                        И аз не им разбирам манията за късо. Индексите в момента са като светофар - по 5 пъти на ден светят различно. Да изчакат цвят и да яхват. И що задължително на червено? И от зеленото се изкарват кинти.

                        Коментар


                        • Ще се опарите с тези къси. Нормално е S&P да коригира след безумния ден с 200птс нагоре. Държи ли обаче над 3900 булиш случая си остава валиден

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Що да се пасува? Баш в такива ситуации се хвърля примка.
                            Еми аз я фърлих и то в неправилната посока СП тръгна надолу, ФТСЕ-то ръгна на горе

                            Все тая не мисля да я затварям тая позиция на загуба ще ги чакам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


                              Няма лошо, в такива ситуации само мънимениджмънта играе роля. Риска за движение в двете посоки е приблизително еднакъв. В такива ситуации по дебелите книги пише, че е добре да се пасува. Но юнашко сърце не трае Аз затварям късата.
                              Що да се пасува? Баш в такива ситуации се хвърля примка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Дето викаш ситуацията е отпред змия отзад манаф

                                Не се сдържах и току що го шортих от 7344 с половината от портфейла

                                Ако ме изненада и отскочи много на горе ще го шортя и с другата половина

                                Няма лошо, в такива ситуации само мънимениджмънта играе роля. Риска за движение в двете посоки е приблизително еднакъв. В такива ситуации по дебелите книги пише, че е добре да се пасува. Но юнашко сърце не трае Аз затварям късата.

                                Коментар

                                Working...
                                X