IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    гледам да съм интрадей с по големите позиции.
    имам една малка,която ще държа до края на октомври поне
    отворих я след прекрасните данни за БВП на хамериканците
    много хубаво не е на хубаво
    Ами едно мнение без позиция е просто приказка... За какви -1% или дори -5% прогнози става дума ако сам не си вярваш? По-добре си кажи, че нямаш мнение, в което да си убеден за пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      гледам да съм интрадей с по големите позиции.
      имам една малка,която ще държа до края на октомври поне
      отворих я след прекрасните данни за БВП на хамериканците
      много хубаво не е на хубаво
      Дръж я. И аз виждам потенциал там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
        Ясно и ти си се набълбукал с къси и ти се привиждат сривове на пазара от 5% да може да разтовариш и да си покриеш загубите.
        Кажи сега от колко време ги влачиш тия къси?
        гледам да съм интрадей с по големите позиции.
        имам една малка,която ще държа до края на октомври поне
        отворих я след прекрасните данни за БВП на хамериканците
        много хубаво не е на хубаво
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          обръщам ти внимание, че вчера 16.08 беше 3-ти петък от месеца, когато изтичат най-много опции. Обикновено се опитват да тушират сривове, за да 'изгорят' максимален брой путове накупени къде от мечки къде от притеснени бичета.

          Ако нещата бяха толкова лесни за обръщане вчера щяха да ги надуят акциите в последните 2 часа и да закрепят положението...но не се случи, което е показателно, че има продавачи,които дебнат всяко леко покачване, че да дъмпят големи пакети.

          Погледни движението през тази седмица и ще видш, че след всяко възстановяване има яки продажби.. това за мен е показателно, че определни риби (в случая не от дребните) продават.

          Другата седмица очаквам спад от поне 1-1.5%...а ако се панират може и 5%

          поздрави
          Ясно и ти си се набълбукал с къси и ти се привиждат сривове на пазара от 5% да може да разтовариш и да си покриеш загубите.
          Кажи сега от колко време ги влачиш тия къси?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            Аре квот беше беше
            Другата седмица излитаме
            обръщам ти внимание, че вчера 16.08 беше 3-ти петък от месеца, когато изтичат най-много опции. Обикновено се опитват да тушират сривове, за да 'изгорят' максимален брой путове накупени къде от мечки къде от притеснени бичета.

            Ако нещата бяха толкова лесни за обръщане вчера щяха да ги надуят акциите в последните 2 часа и да закрепят положението...но не се случи, което е показателно, че има продавачи,които дебнат всяко леко покачване, че да дъмпят големи пакети.

            Погледни движението през тази седмица и ще видш, че след всяко възстановяване има яки продажби.. това за мен е показателно, че определни риби (в случая не от дребните) продават.

            Другата седмица очаквам спад от поне 1-1.5%...а ако се панират може и 5%

            поздрави
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
              Аре квот беше беше
              Другата седмица излитаме
              Да,Да,и един Мармот

              Внимавай ти да не излетиш
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Аре квот беше беше
                Другата седмица излитаме

                Коментар


                • скоро и 14941, сипа 1618

                  Коментар


                  • оптимистичен петък , браво, браво

                    Коментар


                    • Май 1650 удържа....това ще ни е временното дъно.Сега целта нагоре е 20 day moving average-a, пък докъде ще стигнем ще видим.
                      The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                      Коментар


                      • фундамента е добър , млади интелигентни хора карат хубави коли и имат хубави жилища , а едри и набити батковци бачкат на полето и карат брички . не мога да ръзбера що пада тоя абдау

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Защото банките са с ниски ПЕ та. А и технологиите които са в Дау са пак с ниски ПЕ та.
                          Иначе пак - циклични растят, дефанзивни падат. но в ДАУ все пак са големи и малко на брой компании и секторното им представяне е доста непълно.
                          Може, ама лидер по поскъпване е HP, дето даже няма п/е..За мен цялата картинка е по друга – танцува ни се, че свикнахме, ама и бая ръст имаше та много ще се ослушваме..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            Просто ми прави впечатление, че средното п/е на падащите към момента в Дау е 26 а на покачващите се е 16, обикновено няма пряка корелация, иначе би било твърде лесно
                            Защото банките са с ниски ПЕ та. А и технологиите които са в Дау са пак с ниски ПЕ та.
                            Иначе пак - циклични растят, дефанзивни падат. но в ДАУ все пак са големи и малко на брой компании и секторното им представяне е доста непълно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не може да се каже и това. Реално всички сектори са засегнати, а най-силно тези които са най-силно зависими от едно евентуално вдигане на лихвените проценти. Все едно дали от това че имат повече дълг или защото дават по-високи дивиденти като ютилитис, телекоми и дивидентни акции като фармацията и потребителските стоки. Но в същото време падат и тези които са свързани с ръста в Китай, като ресурсните компании. Най-добре се представят тези които ще спечелят от по-стръмната крива на лихвите - като банките или тези които ще спечелят от ръста на икономиката като индустриалните стоки. Технологиите са по принцип силно цикличен отрасъл, но очевидно в него има и повече горещи пари и затова и реагира малко странно.

                              Личното ми мнение е че в момента пазара минава в процес на изчакване, намаляват се експозиции да се види какво ще последва. От тук може да последва отново влизане, ако пазара се спре и тръгне нагоре или да се продължи с разпродажби. Пазара вече силно взима под внимание постепенното повишаване на лихвите и се опитва да се позиционира според това. А всяко по рязко препозициониране си води до широк спад. Колко ще е дълбок този спад е съвсем друг въпрос и е почти изцяло въпрос на психология на участниците, а не толкова на фундамент. И поради това и мисля че е невъзможно да се предвиди дали и колко ще падне от тук нататък.
                              Просто ми прави впечатление, че средното п/е на падащите към момента в Дау е 26 а на покачващите се е 16, обикновено няма пряка корелация, иначе би било твърде лесно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Падат тези с високите п/е, ако не е нервен поне е не е в романтичен период
                                Не може да се каже и това. Реално всички сектори са засегнати, а най-силно тези които са най-силно зависими от едно евентуално вдигане на лихвените проценти. Все едно дали от това че имат повече дълг или защото дават по-високи дивиденти като ютилитис, телекоми и дивидентни акции като фармацията и потребителските стоки. Но в същото време падат и тези които са свързани с ръста в Китай, като ресурсните компании. Най-добре се представят тези които ще спечелят от по-стръмната крива на лихвите - като банките или тези които ще спечелят от ръста на икономиката като индустриалните стоки. Технологиите са по принцип силно цикличен отрасъл, но очевидно в него има и повече горещи пари и затова и реагира малко странно.

                                Личното ми мнение е че в момента пазара минава в процес на изчакване, намаляват се експозиции да се види какво ще последва. От тук може да последва отново влизане, ако пазара се спре и тръгне нагоре или да се продължи с разпродажби. Пазара вече силно взима под внимание постепенното повишаване на лихвите и се опитва да се позиционира според това. А всяко по рязко препозициониране си води до широк спад. Колко ще е дълбок този спад е съвсем друг въпрос и е почти изцяло въпрос на психология на участниците, а не толкова на фундамент. И поради това и мисля че е невъзможно да се предвиди дали и колко ще падне от тук нататък.

                                Коментар

                                Working...
                                X