IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Тук се съгласявам с Равновесов. За к'во ми е руски избушеняк като има Тотал (П/Е 7 и дивидент 6%) и Ени (над 6% дивидент)? Шел и БП също са без пари.
    Една забележка: Ени са компанията с най-добро обновяване на резервите - 147%!!!
    Аз лично не харесвам петролни компании - и смятам че ниското им ПЕ е напълно оправдано. Цената на петрола се задържа стабилно висока последните години, но никой не може да гарантира че това ще се запази.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Шеврон се търгува на 10. За какво ми е руска на 5. Като ако руската стане на 10 шеврон ще се търгува на 20. А риска при шеврон е брутално по-нисък.

      Руските компании ги следя от почти 10 години и винаги са се търгували на солиден дисконт - така че този период от 2 години много къс ми се струва за да имаш дори и минимален шанс

      А ако набуташ 7 цифрена сума най-много да стане 6 цифрена или още надолу.
      Тук се съгласявам с Равновесов. За к'во ми е руски избушеняк като има Тотал (П/Е 7 и дивидент 6%) и Ени (над 6% дивидент)? Шел и БП също са без пари.
      Една забележка: Ени са компанията с най-добро обновяване на резервите - 147%!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
        Ще си говорим след 2 години койе бил прав. Аз съм съгласен са буда ощетявам много миноритар на компаноя с P/E 5 пъти по ниско отколкото на аналогична американска или британска компания. Ако имах и седмецифрени суми пак щях да ги вложа там.
        Шеврон се търгува на 10. За какво ми е руска на 5. Като ако руската стане на 10 шеврон ще се търгува на 20. А риска при шеврон е брутално по-нисък.

        Руските компании ги следя от почти 10 години и винаги са се търгували на солиден дисконт - така че този период от 2 години много къс ми се струва за да имаш дори и минимален шанс

        А ако набуташ 7 цифрена сума най-много да стане 6 цифрена или още надолу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          То си има причина за това. Руския пазар се търгува с ниски ПЕ та - поне на ресурсните компании от доста години. това не му пречи да продължава да се тъгува на такива. Ако вземеш обаче компании в които държавата не се меси то ПЕ та та не са никак ниски. Политическия риск в Русия е огромен, защитата на миноритарните акционери почти никаква. Путин действа като неограничаван от закони монарх. Сега с шистовия газ и единственото приемущество на Русия почва да губи почва.

          Като цяло поне според мен Русия е най-неперспективния основен пазар.
          Ще си говорим след 2 години кой е бил прав. Аз съм съгласен да съм ощетен много миноритар с дивидент от 7% на компаноя с P/E 5 пъти по ниско отколкото на аналогична американска или британска компания. Ако имах и седмецифрени суми пак щях да ги вложа там.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
            Струва ми се че най-разбитите пазари като руския например обръщат тренда. Това което се случи при руския пазар напоследък са нива по-ниски от времето на голямата депресия. като P/E. Сега ще го вдигнат лесно пазара с много ниски обеми. Гледам днес листнатите компании в Лондон...На всички, които са слагали стопове ще им прилошее защото няма да могат да купят обемите които са продали. Виждам от 2 до 3 пъти потенциал при много от акциите.
            То си има причина за това. Руския пазар се търгува с ниски ПЕ та - поне на ресурсните компании от доста години. това не му пречи да продължава да се тъгува на такива. Ако вземеш обаче компании в които държавата не се меси то ПЕ та та не са никак ниски. Политическия риск в Русия е огромен, защитата на миноритарните акционери почти никаква. Путин действа като неограничаван от закони монарх. Сега с шистовия газ и единственото приемущество на Русия почва да губи почва.

            Като цяло поне според мен Русия е най-неперспективния основен пазар.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
              купувай хахо купувай за 20000 съвсем скоро ще го видим
              Да купувам едва ли
              По скоро ако се вдигне още малко ще продам на 1% печалба щото имам позиция на тия нива от 2 седмици.

              Коментар


              • Такъв вид новини са си като хазарт според мен,затова и най-вероятно няма да трейдвам.Иначе мисля че дългите рискуват повече,
                The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                Коментар


                • купувай хахо купувай за 20000 съвсем скоро ще го видим

                  Коментар


                  • За утре какво очаквате, добри новини, лоши новини, никакви новини?
                    Аз съм оптимистично настроен.

                    Коментар


                    • Аз го дадох вчера.Това движение в момента е толкова слабо, че ти е бедна фантазията.Очаквам всеки момент да дойдат "новини" и да се разпродадем...
                      The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                      Коментар


                      • РЪСТ !!!
                        Айде юруш на маслините

                        RandomTrader дай анализ please?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Струва ми се че най-разбитите пазари като руския например обръщат тренда. Това което се случи при руския пазар напоследък са нива по-ниски от времето на голямата депресия. като P/E. Сега ще го вдигнат лесно пазара с много ниски обеми. Гледам днес листнатите компании в Лондон...На всички, които са слагали стопове ще им прилошее защото няма да могат да купят обемите които са продали. Виждам от 2 до 3 пъти потенциал при много от акциите.
                          Хм,интересна манджа за мозъка-благодаря!
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                            Дай пример ?
                            Е.. примери много --- целия енергиен сектор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                              Струва ми се че най-разбитите пазари като руския например обръщат тренда. Това което се случи при руския пазар напоследък са нива по-ниски от времето на голямата депресия. като P/E. Сега ще го вдигнат лесно пазара с много ниски обеми. Гледам днес листнатите компании в Лондон...На всички, които са слагали стопове ще им прилошее защото няма да могат да купят обемите които са продали. Виждам от 2 до 3 пъти потенциал при много от акциите.
                              Дай пример ?

                              Коментар


                              • Струва ми се че най-разбитите пазари като руския например обръщат тренда. Това което се случи при руския пазар напоследък са нива по-ниски от времето на голямата депресия. като P/E. Сега ще го вдигнат лесно пазара с много ниски обеми. Гледам днес листнатите компании в Лондон...На всички, които са слагали стопове ще им прилошее защото няма да могат да купят обемите които са продали. Виждам от 2 до 3 пъти потенциал при много от акциите.

                                Коментар

                                Working...
                                X