IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • на 8500 има гап другари требе да се затвори и без тва треа да слезне все някога до 6000 нали Хемилио треа да затвори късите, са е той на ход нема дъна вече всичко е бездънно .....

    Коментар


    • Чакат подкрепата да се появи на 200 МА. Но ако почне да гърми ливъридж може много да падне.

      Коментар


      • В момента сме на кантар, има още шанс да обърне и да върне есента (че и нов връх да направи) Америка.
        Обаче падне ли още малко и почва голямото домино, ще изгърмят много хора, че и фирми.
        Всички са на такъв леверидж че 10% спад трудно ще удържат и ще почнат да разпродават което път отключва доминото.
        Все се надявам да го удръжат и тва да е дъното.
        Но съм приготвен и за другия сценарии, въпреки че ако дръгия сценарии се случи може да ми се наложи да поема загуби.

        Коментар


        • Още процент - два надолу и ще стане истинско мазало. В момента все още има шанс да обърне.

          Коментар


          • Пазара се размаза.
            Стана мазало голямо.
            Сега сме на дъното което съм предполагал (за Европа) за Америка е такъв балон че там дъното дори не знам къде е.
            ДАКС 8800 за мен е дъно, падне ли под него вече трябва да се мисли за стоп лос.
            Ама ако Америка продължи да пада (което е вероятно според мен 50;50) ДАКС може да го видим и на 8500.
            Аз под 8500 ще активирам стоп лос.
            Иначе се получиха много малко вероятни събития на едно място.
            1. Европа пак криза
            2. Украйнската криза и санкциите който вкарват Германия в рецесия (че и цялата Еврозона).
            3. ЕЦБ стой и гледа
            4. Ебола
            5. И америка реши да направи корекция точно в този момент
            И все пак мисля че Есента ще вдигнем много нагоре, въпроса е преди да вдигнем до къде ще го свалят и колко хора ще изгърмят.

            Коментар


            • смачках го тоя дакс . удриииииииииии уйно шумахаре опъни едно дзазики и едно от тия анасоновите райраш ли и за мен

              Коментар


              • ще прескоча малко до Маляките,вие дръжте фронта,Архитекта,да поддържа горенето,щом е фен на числата 8080 да му кажа
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Докъдето и да върви - и аз съм с него. Хорото ще го играя с тая хартия докрай.
                  В най лошия случай всичко спечелено от гилда ще го изгубя сидрила.
                  Чувствам аз как другата година играта може да ми стане сел гилд - бай сидрил.
                  Все още са близо 3 към 1, ала може и да се изравнят по някое време.
                  Оно ще си каже само
                  Това ще продължи с години. Ще се набуташ жестоко. Влюбването в акция никога не е добра идея - особено в падаща акция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Това разбрах и аз. Притеснява ме, че на Западна Африка ще и се наложи да продава по-евтино, защото какаото и е "лошо". Това ще компрометира дългата ти позиция.
                    Едва след забрана за износ на какао от там ще се получи дългото. Но то ще стане за секунди.
                    Ама като гледам колко несериозно се приема проблема - съмнявам се.
                    За китайците е ясно.
                    Там бих удължавал шоколад и сладолед.
                    То проблема с продажбите от западна африка не идват от това че не искат да и купуват какаото, а от това че може да няма кой да работи там, ако се сбъднат най-черните прогнози за разпространение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      даже сега в момента е -0.85 Credit Bull Put Spread на NOV 20 -1840/+1845. Виж погледни в Thnikorswim ти къде ги гледаш тея спредове?

                      aaaaa да да да глей са събери тея двете -1.25 + -0.30 = -1,55 / 2 = -0.75 (midpoint) това е спреда в момента (кредитен спред) тва купуваме и продаваме защото е по-евтино и с по-голяма % успеваемост от дебитните спредове където хем шанса ти е по-малък хем са и по скъпи.
                      В IB гледам спредовете със реалтайм котировки.
                      Това thinkorswim е платформа на ameritrade. Демо сметка ли трябва да си направя. Или е нещо друго?

                      Интересно е че спредовете се търгуват по-изгодно от сумата на съставните им - все едно са отделен инструмент. Което би трябвало да дава възможност за арбитраж?!? Ако бяха ликвидни...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        не - говоря ти за дълга позиция

                        какао се произвежда на три места. В индонезия, западна африка и латинска америка. западна африка е от основните производители на какао. Ако ебола се разпространи това ще удари производството в западна африка и ще се получи ограничение на рпедлагането. В същото време търсенето на какао расте от години. реално ебола само ще засили тренда нагоре. Средния китаец консумира в момента само по 100 гр шоколад на година - а те обичат шоколад
                        Това разбрах и аз. Притеснява ме, че на Западна Африка ще и се наложи да продава по-евтино, защото какаото и е "лошо". Това ще компрометира дългата ти позиция.
                        Едва след забрана за износ на какао от там ще се получи дългото. Но то ще стане за секунди.
                        Ама като гледам колко несериозно се приема проблема - съмнявам се.
                        За китайците е ясно.
                        Там бих удължавал шоколад и сладолед.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                          Пип сидрил върви към 15-16 - както и преди ти бях казал.
                          Докъдето и да върви - и аз съм с него. Хорото ще го играя с тая хартия докрай.
                          В най лошия случай всичко спечелено от гилда ще го изгубя сидрила.
                          Чувствам аз как другата година играта може да ми стане сел гилд - бай сидрил.
                          Все още са близо 3 към 1, ала може и да се изравнят по някое време.
                          Оно ще си каже само

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Мерси. Схванах идеята.
                            Кот д'Ивоар или ще се наложи да продава по-евтино или да спре да продава.
                            Това е игра с два изхода. Пропускам.
                            не - говоря ти за дълга позиция

                            какао се произвежда на три места. В индонезия, западна африка и латинска америка. западна африка е от основните производители на какао. Ако ебола се разпространи това ще удари производството в западна африка и ще се получи ограничение на рпедлагането. В същото време търсенето на какао расте от години. реално ебола само ще засили тренда нагоре. Средния китаец консумира в момента само по 100 гр шоколад на година - а те обичат шоколад

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                              Вземи си ETF за какао ако вярваш че ебола е проблем.
                              Мерси. Схванах идеята.
                              Кот д'Ивоар или ще се наложи да продава по-евтино или да спре да продава.
                              Това е игра с два изхода. Пропускам.

                              Коментар


                              • еврейчето да даде фондамент защо падаме ама молят са дай на еврейски че срамиш езикът ми аз ще преведа в гуглето

                                Коментар

                                Working...
                                X