IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • хваща ме страх за този дакс . хамериканските мошета и японците дори още не са пуснали сополите .

    Коментар


    • няма едри дребни бе човек .има алгоритъм . хазартна игра програмка правят я АЙТИТАТА . ако нацелиш движението на програмката или както му викаме ние графика -ПИЧЕЛИШ , ако не на пазара красно село продаваш картофи

      Коментар


      • Борбата е жестока

        В момента борбата е "жестока" за това на къде ще отиде пазара. Дребните инвеститори срещу едрите.
        Дребните искат нагоре а едрите използват това за да затварят по малко позиции. Кое ще накра дребните да се откажат...или едрите да променят стратегията си?

        Коментар


        • Фудаменталистите

          Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          тогава не говорим за фундамент . тогава ти търтуваш по технически анализ . а вие фундаменталистите го плюете като дявол тамяна и викате таквози нещо няма . ако търгуваш с фундамент ще почнеш да изчисляваш някакви справедливи стойности за някоя акция по някакви , там как му викахте Р/Е измишльотини - примерно купил си на 100 и чакаш 150 - и тогава щяхме да бъдем квит . а вие продължавате да ми говорите за фундамент и да ми пазарите на някакви сложни дроби . айде да си имаме уважението
          Сбъркани са ти понятията. Живота не е черно и бяло. Фундаменталистите се опитват да оценят защо пазара прави каквото прави какви са предпоставките за това и се опитват да прогнозират бъдещи движения на база на анализ на парзаната ситуация и показателните на компаниите както и переспективите и. Това че всички можем да начертаем тренд линии или пък установяваме нивата на подкрепа и съпортива не означава че взимаме решения на база на това какво показва графиката а просто се съобразяваме с много фактори един от които разбира се е този в определени ситуации.

          И обратното е вярно...ако си технически анализатор не можеш да нямаш пред вид и да не взимаш под внимание фундаменталните причини за движенията на пазара...новините и т.н. А кртакосорочните движения при определени ситуации на пазара техническите анализатори ги отиграват и печелят.

          Разликата е хоризонта. Фуданменталния анализ очаква печалба главно в по дългосрочен хоризонт докато техническия в много краткосрочен.

          Коментар


          • Дълга За отваряне Пут: 10
            Страйк цена: 130.00
            Падеж: 20-Jan-2017
            Печалба/Загуба:
            Цена на отваряне: 18.00
            Текуща: 19.50 (8.33 %)
            Има един колега , който искаше да види как изглежда контра на AAPL
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • еййййй ама тези индекси голяма мъка да не ги изпуснем малко . защо бе Мухо защо такъв страх кажи Ръъъъъъъъъъст

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                сега да ти кажа...всички които не се занимаваме с технически анализ все пак имаме представа предполагаш за нивата на подкрепа и съпротива.
                тогава не говорим за фундамент . тогава ти търтуваш по технически анализ . а вие фундаменталистите го плюете като дявол тамяна и викате таквози нещо няма . ако търгуваш с фундамент ще почнеш да изчисляваш някакви справедливи стойности за някоя акция по някакви , там как му викахте Р/Е измишльотини - примерно купил си на 100 и чакаш 150 - и тогава щяхме да бъдем квит . а вие продължавате да ми говорите за фундамент и да ми пазарите на някакви сложни дроби . айде да си имаме уважението

                Коментар


                • За да дойдат числата

                  Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                  и да не ми отговориш няма значение . фундамент фундамент . ама числата са си числа
                  За да ти дойдат числата трябва причина.

                  Само с числа можеш да играеш по сигурно само спокоен пазар. Тук нямам такава ситуация. Предполгам с техническия анализ са те научили че той има най голям ефект при спокойна обстановка.

                  Коментар


                  • Защото

                    Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    пак въпрос . защо страха не почва от 200
                    пазара е под голямо напрежение

                    Коментар


                    • отговорих ти

                      Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                      и да не ми отговориш няма значение . фундамент фундамент . ама числата са си числа
                      сега да ти кажа...всички които не се занимаваме с технически анализ все пак имаме представа предполагаш за нивата на подкрепа и съпротива.

                      Коментар


                      • Между другото

                        Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Качих я на радара, ама моя е за нисколетящи обекти - ще я чакам на 80-85
                        Щом като през 2009 се е сгънала наполовина що да не опита пак.... нали чакаме голямо цунами ...
                        Какво мислиш за Alcoa ? Ако ти е на сърце да пишеш, моля - може и за целия ресурсен отрасъл
                        Напълно е възможно и на 80 да падне.

                        Аз така си мечтая...за Апъл на 80, 3М на 80, GS - 150, WFC - на 40 и т н. Ще се чуствам като дете в магазин за детски играчки което не е докосвало играчка от една година.....
                        Ако ако тогава пък си продам шортовете и си купя веднага всичко което съм искал цял живот ))) е тогава вече хора без да направя грам усилие може да вляза и във форбс )))))))) шегувам се....имам време за там...а ма знае ли човек?

                        Коментар


                        • и да не ми отговориш няма значение . фундамент фундамент . ама числата са си числа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Смятам че там започва страха.
                            пак въпрос . защо страха не почва от 200

                            Коментар


                            • Ресурсите

                              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Качих я на радара, ама моя е за нисколетящи обекти - ще я чакам на 80-85
                              Щом като през 2009 се е сгънала наполовина що да не опита пак.... нали чакаме голямо цунами ...
                              Какво мислиш за Alcoa ? Ако ти е на сърце да пишеш, моля - може и за целия ресурсен отрасъл
                              Ресурсите са чудесни....компаниите - не ми харесват.

                              Ако искаш да инвестираш в ресурси моето мнение е да се инвестира директно в ресурси през ЕТФ. Комапниите в сектора никога не са ми харесвали въпреки че съм имал много пъти. Те ще бъдат супер проблменни при вдигане на лихвите. А коя от тях как ще се представи при въстановяване на цените на ресурсите е много трудно да се предвиди и вместо човек да прави широко портфолио от ресурсни компании е по безопасно да се инвестира в етф на определени ресурси.

                              Коментар


                              • Да

                                Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                а това как го определи . с фундамент ли
                                Смятам че там започва страха.

                                Коментар

                                Working...
                                X