IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    E вече няма нужда от коментари ....
    Някой има ли мнение кой от петролните гиганти е най-подценен ?
    Според мен PBR и STO , ама дали ще имат сили да изплуват
    А защо непременно гигант трябва да е ?

    Може и лоу кост производител като TGA де го вади олиото на 21$ в Египет и може да ти плаща още 5г дивидента от 7% само с наличния кеш. Eв/ебитда 2.
    Дълг - малко, дори и на тия нива на брента напоследък има + FCF
    Не гледай че са на загуба тая година, просто отписаха Йемен заради войната едни активи, ма основните им операции са Египет.

    Ако брента скочи с 40% - хартията ще е дабъл.

    ПС Петробрас бих го купил и без фундамент, ма време бол до следващите президентски избори....освен ако не тръгнат по рано да изритват Дилма.
    Иначе не си заслужава.

    Коментар


    • Разбира се

      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      И аз си мисля че нефта е много нисък като цена.
      Още преди 5 години сме говорили че с това печатане на пари централните банки ще предизвикат световна инфлация, с цел да облекчат дълговото бреме (на държави и на компании). Обаче ето цените на суровините през това време паднаха.
      Обаче колко още може .....тия напечатани пари трябва да отидат някъде, материалните активи да им се повиши цената.
      Досега бяха в борсите, а може сега да се прехвърлят към суровините.
      Разбира се че е точно така. Елементарно е.

      Коментар


      • Към момета спри да мислиш за петролни компании

        Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        E вече няма нужда от коментари ....
        Някой има ли мнение кой от петролните гиганти е най-подценен ?
        Според мен PBR и STO , ама дали ще имат сили да изплуват
        Към момета спри да мислиш за петролни компании. Почвай - края на септември - началото на октомври. Като правиш анализ е по добре тогава за да е по точен.

        Коментар


        • Няма инфлация

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ами да няма инфлация и няма лихви а цената на петрола бе безумно висока

          1980 е преди 35 години. то и 2000 е от преди 15, но пак е по-вероятно ценовата структура сега да е по близо до тази през 2000 година отколкото на тазиш през 1980 година. А 2000 са продавали на малко над 20
          Няма инфлация ама има увеличение на разходите за труд и разходи за инвестиции.

          Та..дали тогава е бил скъп или сега евтин...ще разберем. Само да вдигнат лихвите или по скоро да е ясна и сигурна ( до колкото може да е ясна и сигурна въобще ) переспективата за паричната политика на щатите. .
          Ще разбереш изключително бързо какво ти говоря когато пазара почне да пада а всички сурвини почнат да се вдигат...по малко ще разбереш колко е рационален пазара.

          Схемата е изключително проста и като такава хората не могат да видят това което ще им избоде очите. Играта последните години беше акциите дълги, сурвините къси. Кгато акциите са за къси - сурвините ще са дълги.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            ... Оставете глупостите по медиите...сурвините са това от което имаме всичко което имаме. В момента те са на иснторичекси необоснованно ниски цени.
            Ако тази далавера не я виждате значи са ви промили мозаците медиите.
            Едиснтвения моемнт е че най вероятно ще има и по ниски цени това е само причината да не вляза и сега.
            И аз си мисля че нефта е много нисък като цена.
            Още преди 5 години сме говорили че с това печатане на пари централните банки ще предизвикат световна инфлация, с цел да облекчат дълговото бреме (на държави и на компании). Обаче ето цените на суровините през това време паднаха.
            Обаче колко още може .....тия напечатани пари трябва да отидат някъде, материалните активи да им се повиши цената.
            Досега бяха в борсите, а може сега да се прехвърлят към суровините.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Как мислите - дали този напън на петрола преди отварянето на американците не е фалшив
              E вече няма нужда от коментари ....
              Някой има ли мнение кой от петролните гиганти е най-подценен ?
              Според мен PBR и STO , ама дали ще имат сили да изплуват
              Last edited by Protokol; 02.09.2015, 17:53.
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                2000 съм сложил и 1999 да ги сложиш става 28,65 долара
                То 1999 беше паднал до около 9 долара. Отделно тези сметки през покупателна способност на парите ми изглеждат доста глупави защото в зависимост от това каква отправна точка вземеш ще получиш желания резултат. Тези сметки не вземат предвид огромният напредък по отношение на разходните норми. Не се вземат предвид и огромният технлогичен напредък при сондирането, който води до доста по-ниска себестойност. Накратко казано темата за покупателната способност на парите през 90 те и сега е метод застаналите срещу пазара през последната година да се самоуспокоят, че всичко е наред и пак ще има голям растеж.
                Iv_max ме критикува, че чета много медии, но пропуска факта, че тези неща ги говорех две години преди да ги напишат някъде за първи път. Както и да е. Оставям ви да търгувате.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  така ама защо не сложиш 1975

                  През тези години на нулеви лихви и липса на инфлация какво очакваш?
                  Ами да няма инфлация и няма лихви а цената на петрола бе безумно висока

                  1980 е преди 35 години. то и 2000 е от преди 15, но пак е по-вероятно ценовата структура сега да е по близо до тази през 2000 година отколкото на тазиш през 1980 година. А 2000 са продавали на малко над 20

                  Коментар


                  • Който купи акциите на Icahn

                    Който купи акциите на Icahn на нетфликс на 700 долара, явно вече е попродал повечкото.

                    Коментар


                    • така ама

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      2000 съм сложил и 1999 да ги сложиш става 28,65 долара
                      така ама защо не сложиш 1975

                      През тези години на нулеви лихви и липса на инфлация какво очакваш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        От коя година го смяташ това?

                        Защото от 1973 - 1999 грубо цената е била в този диапазон

                        http://www.tradingeconomics.com/comm...rent-crude-oil
                        2000 съм сложил и 1999 да ги сложиш става 28,65 долара

                        Коментар


                        • Ами разбира се

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Чакай малко, На моя пост че единствения начин да се печели е като човек разчита на рационалността на пазара ти изрази несъгласие. Което лично аз разбирам че ти вярваш че се печели от това че пазара е ирационален. Сега приказваш неща на обратно - т.е. вече няма спор защото се съгласяваш точно с мнението което преди оспори
                          Ами разбира се.

                          Първо не е единствения начин.
                          Второ разчиташ на рациолналността на пазара когато издебнеш момент в който той е нерационален и се възползваш от това.
                          Трето в момента пазара не е рационален и то в посока на това да продаваш а не да купуваш което ти повтарям имам чуството цял живот...)) и няма как на такъв пазар да бъдеш рационален.

                          Вече еби му майката...загубих всякаква връзка за какво горвоим.

                          Коментар


                          • От коя година го смяташ това?

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            27.72 долара точна сметка на U.S. Bureau of Labor Statistics

                            http://www.bls.gov/data/inflation_calculator.htm
                            От коя година го смяташ това?

                            Защото от 1973 - 1999 грубо цената е била в този диапазон

                            http://www.tradingeconomics.com/comm...rent-crude-oil

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Значи Равен,

                              Опитваш се да продаваш на краставичар - краставици.

                              Аз...който съм фундаметалист по природа, който обичам да купувам евтино хубави компании и да ги продавам скъпо , да обичам дългосрочното инвестиране и т.н на мен да ми говориш за това че трябва да си дългосрочен и да вярваш в рационалността на пазара дългосрочно е смешно.

                              Аз съм такъв от както се помня. Но когато Равен в момента пазара няма нищо общо с рационалността, акциите са много скъпи на адски много компании....на някой чисти балони, сега точно да ми говориш за каквато и да е рационалност е още по смешно.
                              Можеше да ми говориш за рационалност 2012 година....или по скоро аз щях да ти говоря 10 пъти повече.

                              Но сега когато е време за спекула...когато е време да чакаш търпеливо да дойде твоя момент в който пак да си ДЪЛГОСРОЧЕН и фундаментален - за който говоря от 4 месеца....сега да ми говориш за рационалност в която и да е компания е поне за мен - меко казано грешка.
                              Чакай малко, На моя пост че единствения начин да се печели е като човек разчита на рационалността на пазара ти изрази несъгласие. Което лично аз разбирам че ти вярваш че се печели от това че пазара е ирационален. Сега приказваш неща на обратно - т.е. вече няма спор защото се съгласяваш точно с мнението което преди оспори

                              Коментар


                              • Значи Равен,

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Защото за да правиш нещо което намираш за ирационално ти трябва вяра. А вярата е много по-добре корелирана с загуби отколкото с печалби

                                От друга страна ако това което ти намираш за ирационално за друг е рационално, то той може да си позволи да почака доста дълго време и съответно е склонен да приеме по-висока волатилност. И така всъщност да направи пари.

                                От тази гледна точка пак успяват да правят добри пари само тези които вярват в рационалността на пазара - дали това е факт или не е съвсем друго нещо
                                Значи Равен,

                                Опитваш се да продаваш на краставичар - краставици.

                                Аз...който съм фундаметалист по природа, който обичам да купувам евтино хубави компании и да ги продавам скъпо , да обичам дългосрочното инвестиране и т.н на мен да ми говориш за това че трябва да си дългосрочен и да вярваш в рационалността на пазара дългосрочно е смешно.

                                Аз съм такъв от както се помня. Но когато Равен в момента пазара няма нищо общо с рационалността, акциите са много скъпи на адски много компании....на някой чисти балони, сега точно да ми говориш за каквато и да е рационалност е още по смешно.
                                Можеше да ми говориш за рационалност 2012 година....или по скоро аз щях да ти говоря 10 пъти повече.

                                Но сега когато е време за спекула...когато е време да чакаш търпеливо да дойде твоя момент в който пак да си ДЪЛГОСРОЧЕН и фундаментален - за който говоря от 4 месеца....сега да ми говориш за рационалност в която и да е компания е поне за мен - меко казано грешка.

                                Коментар

                                Working...
                                X