IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 13.11.2015, 08:26


    Начално
    Цитат:
    Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Пазара е не само надценен, а супер надценен. Не знам къде си ги видял тези печалби, но според водещите анализатори тази година ще имаме спад от около 3% в годишните корпоративни печалби!

    През последните 5-6 години компаниите правиха вътрешно преструктуриране и това подкрепяше печалбите, но сега този ефект е в голямата си степен изчерпан. От друга страна натискът на инвеститорите накара много компании да поддържат обратно изкупуване, което допълнително, по изкуствен начин повишаваше цената на пазара!

    Отговор Ravnovesie

    Ъхъ и целия спад на печалбата е само в два сектора петрол и материали - на всичко друго печалбите растят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      тц тц тц тц "шортел го само от години" и "прав за посоката" (мале тва нито един трейдър не съм чул да каже такова нещо, че е прав за посоката)...... ще избушат тея и там ше си намериш Ватерлоото та да млъкнеш малко ....
      Аз пък съм наопаки купувам го само ....
      Муахаха - златото даже не го гледам като го шортя, толкова малка част от портфейла ми е че не си заслужава да си губя времето даже да го следя. Просто по някое време отварям къса чакам известно време и затварям на печалба

      Коментар


      • 13.11.2015, 09:21


        Начално
        Цитат:
        Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Смешник, ще ти дам, но се вижда, че си пълен въздухар, който говори само на изуст и тука ми се правиш на много умен, само с общи приказки! Златото щяло това щяло онова, можело да е 200 долара можело 300. Какво сънува тая вечер, имаме ли нова прогноза а?

        Wells Fargo Lending Margin Falls Below 3% as Profit Declines

        http://www.bloomberg.com/news/articl...rtgage-lending

        L-3 Communications Profit Falls as Sales Decline at All Segments

        http://www.wsj.com/articles/l-3-comm...nts-1430398443

        U.S. Companies Warn of Slowing Economy

        http://www.wsj.com/articles/u-s-comp...omy-1445818298


        п.п.
        Бях чел някъде и обобщен анализ, наистина по сектори, но сега не мога да го намеря ЦЯЛОСТЕН! Представената информация и източника са красноречиви обаче!
        И тоя тръгнал вчера да поучава другите къде да инвестираме, моля ти се! Ходи търси някакви "риби" дето да им обясняваш колко си велик и разбиращ!

        Отговор Ravnovesie

        Смешник - в СП са 500 компании в САЩ се търгуват няколко хиляди - ти измъкваш няколко на брой и айде всичко значи пада

        Ето ти линка за общото състояние

        http://www.factset.com/websitefiles/...nsight_11.6.15

        he blended earnings growth rate for the S&P 500 (e
        x-Energy) for Q3 2015 is 4.5%.

        Сега ако кажеш че фактсет не стават за нищо и освен да ти кажа да ходиш да пасеш овце не знам какво друго

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          Изпратено от Ravnovesie на 13.11.2015 (който сега изведнъж предвижда спад на печалбите и приходите - мнение 2 месеца по-рано)

          И аз какво ти казах - че печалбите падат само заради енергията и материалите - че като ги махнеш тези два сектора и печалбите растят.

          Да виждаш някъде да бъркам - не виждам защо трябва да съм скромен след като съм много по-добър Да смятах че поне се доближавате до нивото ми да проявявам скромност, ама като ви гледам колко сте зле всякаква скромност от моя страна бих я приемал като самоунижение.
          Е те заради това падат. Само че вече към тези два сектора се добяват и индустрията и потребителските стоки. Телекомите, финансовия сектор, фармацията, цикличните потребителски и технологиите ще имат най-вероятно ръст на печалбите. Просто спада при енергията и материалите е значително по-висок от ръста при другите.

          Коментар


          • Изпратено от Ravnovesie на 13.11.2015 (който сега изведнъж предвижда спад на печалбите и приходите - мнение 2 месеца по-рано)

            И аз какво ти казах - че печалбите падат само заради енергията и материалите - че като ги махнеш тези два сектора и печалбите растят.

            Да виждаш някъде да бъркам - не виждам защо трябва да съм скромен след като съм много по-добър Да смятах че поне се доближавате до нивото ми да проявявам скромност, ама като ви гледам колко сте зле всякаква скромност от моя страна бих я приемал като самоунижение.

            Коментар


            • тц тц тц тц "шортел го само от години" и "прав за посоката" (мале тва нито един трейдър не съм чул да каже такова нещо, че е прав за посоката)...... ще избушат тея и там ше си намериш Ватерлоото та да млъкнеш малко ....
              Аз пък съм наопаки купувам го само ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Ми хубаво тогава! Сега ще ти ги изровя и ще ги постна в темата за NYSE, та дори и хората, които не са следели темата за златото да могат да се "възползват" от прогнозите ти, та барем, направят някой лев!
                Ми дай ги - аз златото само го шортя от години вече - и като гледам съм все прав за посоката му. Ти си все дълъг и единственото което правиш е да гълташ вода

                Много ми е интересно с какъв акъл претендираш да разбираш от злато при положение че не можеш да хванеш тренд от вече една петилетка - то четвъртокласник като му покажеш графиката на златото и го питаш това ще пада ли или ще се вдига и ще ти каже че ще пада

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Изобщо не си спомням какво съм си говорил с теб. Всъщност не си спомням когато и да е било да съм водил какъвто и да било смислен разговор с теб И това че печалбите ще падат не правят златото по привлекателно - то си е същата безсмислена тенекия на безумна цена
                  Ми хубаво тогава! Сега ще ти ги изровя и ще ги постна в темата за NYSE, та дори и хората, които не са следели темата за златото да могат да се "възползват" от прогнозите ти, та барем, направят някой лев!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Как така ще са зле?

                    Не помниш ли преди 2 месеца какво ми обесняваше в темата за златото. Не помниш ли какви "докладчета" за приходите и печалбите постваше, когато аз ти казвах, че нещата ситематично ще се влошават!

                    Как така сега изведнъж обърна палачинката? Нали ми викаше, че съм куха лейка, а ти респективно разбирач, подкрепян от "курифея" dddd!

                    Следващия път преди да пишеш нещо, по-добре си виж "писанията" от близко време, че иначе ства малко смешно!
                    Изобщо не си спомням какво съм си говорил с теб. Всъщност не си спомням когато и да е било да съм водил какъвто и да било смислен разговор с теб И това че печалбите ще падат не правят златото по привлекателно - то си е същата безсмислена тенекия на безумна цена

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Щом за 2016 се очакват 8% растеж на печалбите на СП500 при forward p/e под средното за последните 15 години, що пък някой и да не купува, особено ако този някой не смята, че тревогата е фалшива.

                      Още малко да поспадне и ще се замисля и аз.

                      Всяка година очакват 7% -8% растеж в началото на годината. И след това ревизират надолу. За 2015 например ще направят само 1% растеж, като очакванията за сега ча четвъртото и за първото на 2016 вече са за спад на печалбите на акция - и след това по магичен начин да направят такъв ръст че пак да удари 7 и нещо %

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Щом за 2016 се очакват 8% растеж на печалбите на СП500 при forward p/e под средното за последните 15 години, що пък някой и да не купува, особено ако този някой не смята, че тревогата е фалшива.

                        Още малко да поспадне и ще се замисля и аз.
                        В началото на 2015-та медианните очаквания бяха за ръст от над 20 на сто в печалбата на СП500 компаниите. Засега се очертава спад от около 9% според данни за TTM до юни месец. Вероятно спадът ще бъде и по-голям, тъй като откакто удариха връх през есента на 2014, печалбите на СП500 са в силно низходящ тренд.

                        И като захапете всички това forward p/e, започвам да се чудя някой гледа ли по-далеч от следващата седмица. Откакто всички решиха, че простичкото и несъвършенно TTM P/E е отживелица и единствено светлото бъдещето е важно, сме на път да пукаме третия балон за последните 15 години.
                        Да, същите 15 години, чието средно ПЕ било по-високо от сегашното.
                        Хммм...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                          Сякаш не познаваш тукашните специалисти
                          Като скочи пазара с няколко процента - "Добре, че купих онзи ден от паникьорите. Пазарът ще е нагоре, компаниите са силно подценени...."

                          Като пропадне в някой въздушен джоб - "Май ще пада доста още. Добре, че скъсих вчера. Ситуацията не е розова, печалбите падат, вървим към рецесия..."

                          Да си преписваш "точки" колко си голям играч! Не дразни, то по скоро е смешно!

                          Да държиш без да са те питали, да обясниш на другите, колко са "тъпи" всъщност, е съвсем друга работа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                            Сякаш не познаваш тукашните специалисти
                            Като скочи пазара с няколко процента - "Добре, че купих онзи ден от паникьорите. Пазарът ще е нагоре, компаниите са силно подценени...."

                            Като пропадне в някой въздушен джоб - "Май ще пада доста още. Добре, че скъсих вчера. Ситуацията не е розова, печалбите падат, вървим към рецесия..."

                            що бе мене вчера ме гърбиха замалко да потъне кораба аз иам дълги от Октомври и не мога да излезна от тях е са кво да напраа като е такова и съм на загуба, а на къде ше ходи еба ли го мисля нагоре тва показва индикатора а дали там ше ходи ......
                            за мене палажението в момента е доста грозно докат тва не се качи над 2050 тогава ще е уж по-добре .....
                            нит гледам подценени надценени глупости на квадратура гледам само чарта и тва е ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              Как така ще са зле?

                              Не помниш ли преди 2 месеца какво ми обесняваше в темата за златото. Не помниш ли какви "докладчета" за приходите и печалбите постваше, когато аз ти казвах, че нещата ситематично ще се влошават!

                              Как така сега изведнъж обърна палачинката? Нали ми викаше, че съм куха лейка, а ти респективно разбирач, подкрепян от "курифея" dddd!

                              Следващия път преди да пишеш нещо, по-добре си виж "писанията" от близко време, че иначе ства малко смешно!
                              Сякаш не познаваш тукашните специалисти
                              Като скочи пазара с няколко процента - "Добре, че купих онзи ден от паникьорите. Пазарът ще е нагоре, компаниите са силно подценени...."

                              Като пропадне в някой въздушен джоб - "Май ще пада доста още. Добре, че скъсих вчера. Ситуацията не е розова, печалбите падат, вървим към рецесия..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Щом за 2016 се очакват 8% растеж на печалбите на СП500 при forward p/e под средното за последните 15 години, що пък някой и да не купува, особено ако този някой не смята, че тревогата е фалшива.

                                Още малко да поспадне и ще се замисля и аз.
                                8% растеж на печалбите???

                                Това е една доста "консервативна" прогноза!

                                Коментар

                                Working...
                                X