IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
    по тая логика,не следва ли че акциите на интел,имат доста по добро бъдеще от такива,като ейпъл или майкрософт.или съм в грешка.
    Е това, не се наемам да го предскажа. На пръв поглед може да изглежда така, ама те си имат други проблеми. Потребителите могат да почнат да предпочитат АРМ архитектурата, която е господстваща в мобилния сегмент и сега. Ама може да започне да се налага по-силно при ПЦ-тата и сървърите. Тогава Интел отиват в канала.

    Пък Епъл могат да почнат да си правят парите от мобилни плащания. Не се знае.
    Майкрософт си правят парите от корпоративните клиенти и си свиркат, за сега. От доста време ги погребват, ама те май не са разбрали.

    Предсказването на бъдещето е трудна задача, а в технологичния сектор почти невъзможна. Ако ти се търгуват точно тези, харесай си трендче, избери си подходящ вход и сложи отдалечен стоп. Други идеи не ми идват.

    Коментар


    • Запис от онлайн семинар за прогнози 2016 и инвестиционни идеи

      Привет!

      Можете да гледате запис на проведения на 27 януари онлайн семинар "Прогнози 2016 г. и в какво да инвестирате според тенденциите".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
        Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

        А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.
        по тая логика,не следва ли че акциите на интел,имат доста по добро бъдеще от такива,като ейпъл или майкрософт.или съм в грешка.
        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          +1
          Прави ми впечатление, че от време на време се появяват участници в този форум, които говорят високопарно, правят стотици или хиляди постове за нула време, поучават и обиждат всички с различно мнение от тяхното. След време изчезват и споровете, които са водили отпреди 3 месеца да кажем, остават недовършени. Такива примери са Iv_Max, Космонавта и други герои. Дано да греша, но имам чувството, че този ник няма да го виждаме след 1 г. да кажем. А ако го виждаме, то той ще пише в пъти по-малко.
          Високопарно може да ти изглежда, по простата причина че са стойностни например.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Така е, така е. Много различно е от РС. При Епъл всичко се конструира/дизайнва и тества като едно цяло. При РС-тата е анархия и затова има много несъвместимост и като си ъпгрейднеш операционната система един-два пъти и започва да прави проблеми.

            Не знам сега Windows вече на UNIX ли е базиран? OS е отдавна UNIX.
            Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
            Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

            А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.
              +1
              Прави ми впечатление, че от време на време се появяват участници в този форум, които говорят високопарно, правят стотици или хиляди постове за нула време, поучават и обиждат всички с различно мнение от тяхното. След време изчезват и споровете, които са водили отпреди 3 месеца да кажем, остават недовършени. Такива примери са Iv_Max, Космонавта и други герои. Дано да греша, но имам чувството, че този ник няма да го виждаме след 1 г. да кажем. А ако го виждаме, то той ще пише в пъти по-малко.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • По-добре да беседваме на тема "балоняци" като Фейсбук, а не "евтини" компании като Епъл. Фейсбук са нагоре с 12% тази вечер.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.
                  Така е, така е. Много различно е от РС. При Епъл всичко се конструира/дизайнва и тества като едно цяло. При РС-тата е анархия и затова има много несъвместимост и като си ъпгрейднеш операционната система един-два пъти и започва да прави проблеми.

                  Не знам сега Windows вече на UNIX ли е базиран? OS е отдавна UNIX.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Епъл трупат дългове срещу кеш. Не го използват защото трябва да платят данъци върху него. Така ако го върнат в САЩ и той автоматично ще стане 20-30% по малко. така като върнеш 240 милиарда в САЩ и те ще станат 200 - срещу тях обаче има дълг от 171 милиарда. И в крайна сметка кеша вече не изглежда като причина да се купува.

                    Насищането в Европа е същото, ако не и по-високо отколкото в САЩ. Тази графика е стара - от 2013 са последните данни. Но са я направили доста добре за това я постнах. Към момента и в САЩ и в Европа насищане е над 70%. което е напълно възможно да е пика. Просто някой хора не искат смартфони.

                    Надежда за растеж даваше Китай - но ето че и там вече ръста сериозно се забавя. И като се има в предвид че там хората които могат да си позволят айфон не са 70% е нормално платото да се постигне по-рано. Точно тези изявления на Епъл че Китай забавя са и причината за спада. Реално ако не могат да постигнат бърз и голям растеж в Китай следващите години, то продажбите вече са на пик.

                    Това което дават като гайданс за следващото тримесечие също показва спад. Така че който купува в момента го прави с надеждата че ай фон 7 ще е дори по-успешен от айфон 6. Ако е на същото равнище като продажби то компанията вече няма никакъв ръст И следва спад.
                    ARPU? Apple Music и идеята им за абонамент за Епъл телевизия. Това е, за което Голдман ги ъпгрейднаха през октомври-ноември.

                    А за насищането и колко е голям Епъл - това не е ново. ФТ ги писаха тия работи и защо ПЕ е толкова ниско още през 2012. Само дето тогава се оказа малко преждевременно.
                    Last edited by Misho ILIEV; 28.01.2016, 01:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Епъл имат и голямото предимство, че те си правят и хардуеъра и софтуеъра, и така могат да гарантират че всичко ще работи заедно по-добре.
                      Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.

                      Коментар


                      • Епъл трупат дългове срещу кеш. Не го използват защото трябва да платят данъци върху него. Така ако го върнат в САЩ и той автоматично ще стане 20-30% по малко. така като върнеш 240 милиарда в САЩ и те ще станат 200 - срещу тях обаче има дълг от 171 милиарда. И в крайна сметка кеша вече не изглежда като причина да се купува.

                        Насищането в Европа е същото, ако не и по-високо отколкото в САЩ. Тази графика е стара - от 2013 са последните данни. Но са я направили доста добре за това я постнах. Към момента и в САЩ и в Европа насищане е над 70%. което е напълно възможно да е пика. Просто някой хора не искат смартфони.

                        Надежда за растеж даваше Китай - но ето че и там вече ръста сериозно се забавя. И като се има в предвид че там хората които могат да си позволят айфон не са 70% е нормално платото да се постигне по-рано. Точно тези изявления на Епъл че Китай забавя са и причината за спада. Реално ако не могат да постигнат бърз и голям растеж в Китай следващите години, то продажбите вече са на пик.

                        Това което дават като гайданс за следващото тримесечие също показва спад. Така че който купува в момента го прави с надеждата че ай фон 7 ще е дори по-успешен от айфон 6. Ако е на същото равнище като продажби то компанията вече няма никакъв ръст И следва спад.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                          взимаш ли си всеки две години,нов айфон
                          Наложи се да взема два за три години, но втория след дълги разправии с FNAC ми го продадоха нов за 130 евро, защото първия се прецака още докато беше в дву-годишна гаранция. Гадовете не искаха да я признаят и така се стигна до компромис. Епъл имат таква политика, когато не ти признаят напълно гаранцията, а се чувстват гузни и им вдигнеш скандал да "сменят" айфони като им платиш нещо от сорта на производствените разходи.

                          Иначе идва време за нов айфон, но може и да е чак като излезе седмицата.

                          Аз съм фен и въобще не гледам какво предлага конкуренцията. Епъл и нещо друго!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Това е насищането в САЩ. Извън САЩ е много по-ниско. Но насищенето не е и чак толкова важно. А между другото в САЩ хората си сменят сматфоните на всеки две години.

                            ARPU на айфон е три пъти по-висок от Android и почти няма съмнение, че ще се увеличава. Затова Голдман ги ъпгрейднаха.

                            Епъл имат и огромен кеш - перфектен за бай бек. И ще продължават да трупат кеш и с леко намалена печлба и пак ще има за бай бек.

                            Значи, тези които си нямаме Епъл е добре да мислим за позиция ако цената стигне $75-80.
                            Last edited by Misho ILIEV; 28.01.2016, 00:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                              Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.
                              Това е разликата - като неразбираш от софтуер стоиш при софтуера който разбираш и познаваш. При смартфоните обаче това не е така. Те всичките са направени така че да могат да се ползват и от идиоти. За разлика от софтуера за компютри.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Хайде хайде сега. 99% от потребителите им бъкел не разбират от софтуер, екосистема и други али бали. Просто са балъци готови да дават по 700 долара че да правят снимки, да водят разговори и да се ровят в интернет. И да не забравяме да де фукат.

                                Смартфоните не са някакви суперкомпютри че да са незанеми. Всеки нормален телефон и смартфон върши на 99,99% същата работа и са напълно взаимозаменяеми 99,99% от времето. Единствената причина останалите 0,01% да водят до големия профит маржин е че хората могат да приказват за екосистема, превъзходство и нърдовска снобария
                                Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.

                                Коментар

                                Working...
                                X