IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така е....

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Така е тя, който инвестира без никакъв риск и прави по 25% на година няма как да е на загуба

    По тази метода човек може да увеличи парите си 10х за десет години или 100х за двайсет години без абсолютно никакъв риск.
    Така е...само фалшивите ти усмивки...не са достатъчни да правиш пари. Тая работа с подигравки не става...ъкъл трябва и освободено мислене.

    А ограниченото мислене че нещо е невъзможно ти отрязва краката камо ли да те научи да бягаш.

    Write, Trade and Pray.....Това което измисли Десетки левове все повече ми харесва....щото дори написано в друг контекст е мисля много вярно. Само под write - трябва да се разбира да си напишеш домашното преди да почнеш да търгуваш. И най накрая наистина трябва да се молиш...това което мислиш да е правилно...защото не зависи само от теб ами от някой който играе ролята на ГОСПОД на пазара. Обаче за да ти помогне ГОСПОД първо ти трябва да си помогнеш на себе си т.е да си напишеш домашното.

    Когато на един човек му видиш мечтите....можеш да разбереш какъв човек е.

    Когато някой не може да си представи нещо....шанса да го постигне е нулев.

    Когато някой няма смелостта да си постави възможно най големите цели според аршина му...няма как да постигне малките цели.

    Малките цели - са за малки хора а малките хора няма да станат никога големи.

    Подигравките са типични за дребните души...които оценяват света около себе си спрямо собствените си силно ограничени възможности.

    Човек оценява другите хора - спрямо собствения си мироглед.

    Можеш да ме цитираш.....ако плагиатствам е без да искам.

    Сорос е станал богат само с една сделка...британския паунд ако те беше слушал теб щеше да го разубедиш щото поема голям риск.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Напълно е възможно....ако е дал ГОСПОД да живея толкова.

      И не само от борсата.
      Дай Боже, стискам палци. Но щом разчиташ предимно на късмет оставам скептичен.

      Коментар


      • Напълно е възможно....

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        След 30г. очаквам да си в листата на най-богатите хора на света

        Пък ние тука още ще го мислим как да стигнем до 720К
        Напълно е възможно....ако е дал ГОСПОД да живея толкова.

        И не само от борсата.
        Last edited by Iv_max; 08.03.2016, 18:37. Причина: Пък аз и сега съм богат....

        Коментар


        • Продадох PCLN

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          След 30г. очаквам да си в листата на най-богатите хора на света

          Пък ние тука още ще го мислим как да стигнем до 720К
          Продадох PCLN

          250 $ на акция ми стигат.

          Мишо, късмет е работата Бате,

          ето вчера продадох FCX и PBR - dneska sa nadolu 14 % i 5 % съответно...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            нито една година не съм бил на загуба
            След 30г. очаквам да си в листата на най-богатите хора на света

            Пък ние тука още ще го мислим как да стигнем до 720К

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              нито една година не съм бил на загуба
              Така е тя, който инвестира без никакъв риск и прави по 25% на година няма как да е на загуба

              По тази метода човек може да увеличи парите си 10х за десет години или 100х за двайсет години без абсолютно никакъв риск.

              Коментар


              • нито една година не съм бил на загуба

                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Тука стана малко портфейла ми е по-дебел от портфейла ти....

                преди години един трейдър гърмян заек ми беше писал е един форум нещо просто, но съм го запомнил.... няма значение колко си изкарал днес, вчера, миналия месец. миналата година, миналата петилетка.... важното е да си ОК и печеливш за поне 2 пазарни цикъла (според него бяха 4 или 8 години..вече не помня) тогава вече може да разчиташ на пазарите като място, където ще си изкарваш прехраната.

                това разбира се важи, за хора, които въртят ЛИЧНИ СРЕДСТВА...тези с чуждите ги знаем...
                нито една година не съм бил на загуба

                Коментар


                • Така ли...

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Според мене поемаш много голям риск:
                  Така ли...шефе?. Я сега отвори математиката за 4 клас ... и си напрегни мозъка за максимум 10 минути щото повече не са необходими.

                  От 210-211 СП в края на декември..след като и медиите даже, са ти казали поне това:
                  1. Вдигнаха лихвите
                  2.Китай може да девалвира Юана
                  3.Пазара не е правил сериозна корекция от 7 години
                  4.Оборота и печалбите на фирмите цяла 2015 година намаляват и тенденцията е такава
                  5.Целия фанг нарастна с 100-130 % през цялата година без никакъв фундамент съществен и идиотите можеха да допуснат че няма да нарастнат още толкова следващата година
                  6. Притиснения за петрола
                  7.Изборите

                  При всичкото това. Аз съм бил поел риск с 50 % от средствата си и то от нива 210-211 и Насдак 5000.
                  Какво най лошо би могло да ми се случи? Как оценяваме риска СП да стане 230..и никога да не се върне до края точно на президентската година...колко бих загубил максимум ? Възможно ли е със останалите ми 50 % ако пазара стане 230 аз да осредня късите позиции които имам? Или точно тази година твоите фундаментални звезди ти казват че вероятността СП да стане 250 е огромна?
                  И как оценяваме вероятността пазара да напарви корекция при тези обстоятелства?

                  Ако дори имах 100 % къси позици пак нямаше да имам толкова голям риск защото винаги мога да взема лвеъридж поне за още толкова от парите си ако се налага преди да имам марджин колл което би ме накарало да затворя позиции на загуба. Трябва да си безкраен оптимист и безкрайно глупав ако можеш да заложиш на факта че СП ще направи нова 2014 година при по горните обстоятелства, дори и 2014 година трябва да бледнее ако говорим за голям мой риск.

                  И при това аз имам 50 % заложени средства и разбирача...Мишо ми казва че съм бил поел голям риск.

                  Та математиката от 4 клас трябва да ти помогне колко процента ми е риска нагоре и колко процента може да е надолу.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Не знам кое е по опасна...да си дълъг или къс...но въпреки всичко с късите трябва да се изчака.
                    Не, като казвам опасна, имам предвид да си неподготвен и да де изгърбят. Примерно да продължат със шорт скуийза и да го вдигнат примерно до 100% фибоначи нивото от последното гмуркане. Нищо работа ей го, на 2083 е. Пак ще си е под върха и пак няма да е дългосрочно променен тренда. Ако решат да го изтикат до там, не е никакъв проблем. Това са едни нищожни 4-5%. Ама продавачите на това ниво вече ще са под доста голямо напрежение... Всеки знае как е. За това си стискам и късички индексчета и отделни акции, които ми харесват. Дреме ми накъде ще го закарат и с колко. Просто считам, че няма видимост и си го играя така. Ти пък си кеш. Кой както му харесва.

                    Коментар


                    • Да бе....края на годината....

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Нали знаеш JP Morgan какво е казал когато го питали да каже като спец в тези работи накъде ще върви пазарът. JP Morgan казал "The market will fluctuate"

                      А ти не прибързвай със заключенията за прогнозите на Равновесие за златото. Чакай да видим къде ще е към края на годината.
                      Да бе....края на годината....по тая логика всяка позиция все някога може и да излезе на печалба...дали след 1 дали след 5 години...и даже и да излезе на печалба пак може да не я затвориш, защото си фундаметалист и до като пак не стане на загуба ще я държиш .

                      На мен обаче му пука...колко от парите ми са затворени в губещи позиции с хоризонт на възвращаемост година и повече.
                      Защото както е казал Тодор Живков ))), който има пари..той решава...като нямаш пари...какво ще решиш? ( или нещо подобно ) ...Та ако голяма част от парите ми са забити в някакви фундаментални губещи позиции аз няма да имам достатъчно пари да реагирам на възможности, която пазара смятам че ще дава и за в бъдеще и ще губя повече възможности от колкото ако проусна рали но пък съм прибрал печалбата си.

                      Затова когато ти фундаменталиста...преди 3-4 седмици можеше да си купиш каквото искаш евтино ( ако имаше пари ) ...ти не можеш - защото позициите ти са фундаментални и губещи и нямаш средства достатъчно...и така пропускаш повече възможности дори и веднъж в годината да се случи това което се случи. Аз предпочитам да проусна рали, но да реализирам пари които увеличават моята покупателна способност, от колкото да нямам пари да купя когато е евтино.

                      Реализираната печалба не е като нереализираната. Реализираната печалба автоматично увеличава това което можеш да купиш за в бъдеще когато имаш възможност. Увеличава разполагаемте средства...а нереализираната е само виртуална.
                      Вчера когато затворих FCX и PBR моите средства РЕАЛНО увеличиха абсолютната си стойност с около 50-60 к за няма и месец без значение какъв процент са от средствата ми.Важното е че никой не може да ми ги вземе повече. Сега с тея пари мога при възможност да си купя друго при създала се възможност. Например мога да си купя още банки които не са скочили въпреки че не смятам да го правя.

                      Джей пи морган правилно ти е казал....ама казал ли ти е да кешираш пари и да продаваш скъпо...и да купуваш когато паззара дава възможност евтино? Щото те само това правят, ТОВА ИМ Е БИЗНЕСА ...не са като тебе фундаменталисти ала бъфет и печелят...а пък ти - сериозно се съмнявам. За това Джей пи морган са спец..а ти си ....да не продължавам...

                      Всъщност 2015 година...цялата говорех едно и също. Че е достатъчно за цяла година да направиш само една сделка без да гледаш пазара дори.... Да си пазиш парите и когато даде възможност пазара да си купиш всичко което искаш и след въстановяване дори и 4-5 % да продадеш пак всичко. Само това ще ти донесе доходност тези проценти без да правиш абсолютно нищо цяла година ипак щеше да си си в парите. И пазара разбира се даде тази възможност .
                      5 минути работа - цяла година ... 5 % сигурна доходност с минимален риск. Няма значение дали пазара щял да отиде още 5 нагоре...важното е че ти си 5 % напред. При все че....е много по добре да си вземеш парите когато можеш и дори и при корекция да влезеш и корекцията да се задълбочи ти ще имаш милиони пъти по добра входна позиция каквото и да става на пазара.

                      Най-големите грешки се допускат когато хората се опитват да се правят на такива каквото не са. Ти не си Бъфет...и никога няма да бъдеш. Аз не съм голям играч и най вероятно никога няма да бъда. И понеже знам че няма да бъда единственно което ме интересува да увеличавам абсолютната база на средствата си дори и с минимално когато мога и да поемам малък риск в пазар който е нпредведим.

                      Коментар


                      • Товоята математика....

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Става дума за капитал между 5 и 50 милиона. Но като се има предвид, че 10-15% от капитала инвестиран в дълги позиции в Дисни, WYNN и PCLN (купени на локалното дъно от февуари) са донесли 180К, значи капиталът е по-скоро към долната граница - около 5 милиона.
                        Товоята математика....е като оценка колко струва една компания.
                        Горе долу...между 5 или 50 милиона...
                        Ами ако съм "инвестирал" в индекса на биотехнологии да кажем 2М и в WYNN 500 k. - нереализираната ми печалба от биотехнологиите може да 40 к...а в wynn 100K.

                        Това е същото като твоя фундаментализъм....Гугъл щял да стане 1000 долара до 2 месеца ...да може и да стане ама вероятността клони към 0.

                        И товите сметки клонят натам като вероятност....

                        Ако бях аз, щях повече да мисля за това което казва някой от колкото за това колко пари има. При все че на база на това което знам....поне няма да пиша глупости.

                        Коментар


                        • няма значение...

                          Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Равния е къс с 1% от парите си ,колкото да развива локуми във форума
                          няма значение...шегувах се

                          Коментар


                          • Не знам златото...

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Че какво му е на късото злато...на тия нива би могло да се удължи късото без особено големи рискове.
                            Както и да е, аз снощи в края на сесията си затворих комбинацията от преди няма и 4 седмици с 34% профит ( + 52% TGA - 3.5% DZZ)
                            За някои е алабала това рейшо, но не мисля така,спадна с близо 30% и ми донесе парички. За пореден път се доказа че абнормалните шипове са нетрайни и дават възможност за сравнително бърза печалба от арбитраж.
                            Пак ще го таймваме нататък при екстремуми.
                            ..Шегувах се ...за златото..и Равен...
                            Аз имам само физическо злато много дългосрочно и не ме интересува друго

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Това с опцията е интересно, но чисто интуитивно не мога да си представя подобен асиметричен залог за повече от месец, евентуално за ден-два би било друго Друго, което ми е интересно е колко често правиш подобни бетове, при положение, че евентуалната печалба ще е доста скромна спрямо размера на портфейла/аз поне си го представям като 0,1-0,2%/?
                              имам 2 раzли4ни спекулативни портфолиа

                              1) работи с висок лост (опции, цфд, варанти итн).
                              2) пе4албите от парвото 4есто биват веднага реинвестирани в подобни инструменти като долните (HY Bonds, Equity Bonds, в деривати варху акции с ниска волатилност и които не са директни (theta bets)).

                              zа мен ЕОН риска е нисак предвид тенора. принципно не го даржа далго и го продвам преди матуритета. пак и ликвидниоса е малка (5000 пар4ета се котират в момента). от портфолито ми е 1%

                              Коментар


                              • Това с опцията е интересно, но чисто интуитивно не мога да си представя подобен асиметричен залог за повече от месец, евентуално за ден-два би било друго Друго, което ми е интересно е колко често правиш подобни бетове, при положение, че евентуалната печалба ще е доста скромна спрямо размера на портфейла/аз поне си го представям като 0,1-0,2%/?

                                Коментар

                                Working...
                                X