IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Tesla - царят е гол

    теслите започват все повече и повече да приличат на валеянт.
    . разрастват се за сметка на все по=голям дълг
    купуват още губещи компании(солар) - не че не е хубаво като идея, ама само ако си харчиш собствен кеш

    обличат всичко в розово> продават мечти: последното и камиони щели да правятм
    сумати народ им повярва за безплатното зареждане, но и това свърши

    http://uk.businessinsider.com/tesla-...6-11?r=US&IR=T

    https://www.wired.com/2016/11/tesla-...free-charging/

    http://learnbonds.com/132050/tesla-m...erless-trucks/

    нека не забравяме че, ел камиони има няколко фирми, които са доста напред спрямо тесла>>>
    https://nikolamotor.com/

    deja vu ? Валлеант втори номер

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Едно упражнение за домашно.

      Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

      Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

      Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

      Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

      Хайде със здраве от мен...
      за алгоси и компютри ли намекваш или че се готви голямо движение след изборите?
      иначе в последните месеци сме в някакъв тесен rangeм ни надолум ни нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Това са единични случаи на безумно надуване. Естествено че на такива трябва им вземат здравето и съд до дупка, отнемане на лицензи и прочие.
        Но общия случай изобщо не е такъв.
        Ето табличката нагледно показва (макар и от преди година) че щатите стоят много по добре от по голямата част от европа.
        Проблема изобщо не са лекарствата, реформа им трябва сериозна за да си намалят другите пера в раздутия здравен бюджет, да се разкарат доста ненужни посредници и т.н.
        Ама на политиците демократкомунета им е най лесно и популистко ефективно ( с оглед на натуралнотъпия им черно латиносен електорат) да реват с/у лошите алчни фарми.
        https://data.oecd.org/healthres/phar...l-spending.htm
        Разгледай графиките по-добре. Като процент от сумата за здравеопазване е малък, но самата сума е почти двойно по-голяма от следващия в списък.
        Не смятам че става дума за изолирани случаи. Според ДоЖа от 1300 масови генерици, поне 300 имали увеличения от над 100% за последните 3 години. А става дума за генерици! Така както моделът Валеант със сливанията бе масово копиран от сума ти други фирми, така сигурно е била и практиката за избиване на "рибата" след това. А и тези лекарства с изхвърлени цени да са само 10% от пазара, спихването им наполовина до 5% пак окзазва голяма влияние по веригата свикнала пазарът да расте с 5-10% годишно.
        А разправянето с Биг Фарма никак няма да бъде приоритет само на Клинтънката. Че то, шефката на Майлан е дъщеря на Дем сенатор. Тръмп ще бъде техният кошмар. Неговите подръжници, не малко пред пенсионна възраст, не вярват ама никак на фрий маркетс и невидимата ръка на пазара ...

        Коментар


        • единствената причина

          Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
          Ивак,значи,че техническия анализ работи

          Я,кажи какво е станало позитивно у америката Уикенда,че ми отварят с гап,маймуните недни.
          единствената причина техническия анализ да работи не е поради техническия анализ като такъв, а е благодарение на компютрите/алгосите които го правят реалност.
          получава се един порочен кръг в който процеса се самовъзпроизвежда от там и някои необясними пикове или резки спадове за които няма логично обяснение.
          Да се правиш на техничар означава да искаш да биеш компютрите ---- успех

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Едно упражнение за домашно.

            Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

            Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

            Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

            Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

            Хайде със здраве от мен...
            Нали затова сме тук!!!Ако искаш ,отговаряй!!!

            Коментар


            • 300 % отгорел!

              Коментар


              • така че и Европа ще отвори на горе утре
                бавно и тихо нагоре

                Коментар


                • Да им таковам и на тях изборната кампания,по пошла никога не е била,само мръсотия....
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • директора на ФБР казал че новото разследване не значи че Хилари е виновна за меилите
                    бавно и тихо нагоре

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Едно упражнение за домашно.

                      Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

                      Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

                      Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

                      Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

                      Хайде със здраве от мен...
                      Ивак,значи,че техническия анализ работи

                      Я,кажи какво е станало позитивно у америката Уикенда,че ми отварят с гап,маймуните недни.
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Едно упражнение за домашно

                        Едно упражнение за домашно.

                        Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

                        Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

                        Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

                        Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

                        Хайде със здраве от мен...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                          А сега и да си със застраховка, щото всичко е уравниловка, си в някакъв кофти план с голям deductible. И като отидеш в аптеката виждаш цената днес и след седмица и след месец. И се шашкаш. Като оня дето му поискали 700 долара за хапчета за главоболие, след като застрахователят спрял да му ги покрива. Хем са генерици. От там писма до конгреса, до вестниците, до Хилари и до всички. И който и да е политик, няма как да не ревне срещу всички на клона
                          Това са единични случаи на безумно надуване. Естествено че на такива трябва им вземат здравето и съд до дупка, отнемане на лицензи и прочие.
                          Но общия случай изобщо не е такъв.
                          Ето табличката нагледно показва (макар и от преди година) че щатите стоят много по добре от по голямата част от европа.
                          Проблема изобщо не са лекарствата, реформа им трябва сериозна за да си намалят другите пера в раздутия здравен бюджет, да се разкарат доста ненужни посредници и т.н.
                          Ама на политиците демократкомунета им е най лесно и популистко ефективно ( с оглед на натуралнотъпия им черно латиносен електорат) да реват с/у лошите алчни фарми.
                          https://data.oecd.org/healthres/phar...l-spending.htm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                            усещам иронията

                            двете нямат нищо общо, просто се сетих че ти им беше фен и ми и интерсно да видя колко са вурзани към general mqrket за корелация иде реч.

                            просто писах за две различни неща в един пост
                            Корелацията към целия пазар е бета 1.6771. Което при падащ пазар е лошо.

                            Иначе, Експедия се справиха сравнително добре. Според мене трябва има повече корелация с тях. Но разбира се нищо не е ясно и сигурно. Поне за сега се радвам, че продадох част от прайслайн и взех EXPE.

                            Понеделник може и да паднат прайслайн. Божа работа...

                            А иронията беше приятелска

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Щом Фитбит са надолу 30% значи със сигурност и прайслайн ще се сринат
                              усещам иронията

                              двете нямат нищо общо, просто се сетих че ти им беше фен и ми и интерсно да видя колко са вурзани към general mqrket за корелация иде реч.

                              просто писах за две различни неща в един пост

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                                fitbit i те след мисс-а само -30%

                                виртуалния тефтер обаче цепи мрака

                                колко още ще закърпят положението преди бълбук или ще го отлагат още???

                                @Мишо чакме прайслайн в понеделник
                                Щом Фитбит са надолу 30% значи със сигурност и прайслайн ще се сринат

                                Коментар

                                Working...
                                X