IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.ronpaullibertyreport.com/...lites-want-him
    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

    Коментар


    • Не съм съгласен, че шистовите дупки са победили. Сравнявате несравними неща. Между дълбоководните дупки и шистовите няма нищо общо. Един такъв кладенец в морето като боднеш, тече нефт 10-15-20 години. Един шистов кладенец за 2-3 години е празен като хралупа. Решението за инвестиции в едното и другото са несравними. Ако петрола не се вдигне скоро голяма част от шистовите дрилъри ще измрат, защото за да продължат да съществуват ще им трябват нови кладенци, съответно нов капитал. Кой ще им го даде, ако петрола стои на $50? Според мен ще имат проблеми да се рефинансират.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Не, не мисля че скоро ще им дойде времето. То за спекула всичко става, ама фундаментално за мен никак не седят добре нещата в обозрим хоризонт идните години.
        Имат нужда от поне 75-80$ и нагоре барела за да са жизненоспособни и клиентите да ги наемат с прилични дейрейтс да търсят нефт.
        С президент с мото "дрил бейби дрил" ( ма за фракаджиите, не офшорджиите) - надали ще видим такъв дефицит скоро та цените на олиото да хвърчат небесата.
        Имаш ли си на представа колко кладенци по морското дъно из цял свят си седят готови и запечатани без да се ползват..и защо ?
        А левъриджа им поглеждал ли си го ?
        И т.н. и т.н.
        За мен бум периода за дрилърите от 2004-14 надали ще се върне скоро.
        и за офшорките паднаха цените. Ето на Тотал ще са му нужни
        1. Нефт /ъв корс/
        2. Цена от малко под 50 за барел,
        за да има добра печалба от дупката на Черно Море
        , с което не бих препоръчал тези дрилъри
        Но НОВ става

        Коментар


        • Който има да наваксва, успех последния ден! Страхотна година беше.
          да, шистаците победиха - просто беше глупаво да се заложи срещу колективния гений на няколко хиляди фирми. Арапите си направиха грешно сметките - сефте.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

            Прав си, че ако тръгнат да се увеличават инвестициите, 1вите печеливши ще са фракърите, а не морските. Ама пък борсаджиите дисконтират тез работи предварително. Може би ще са в рейндж още няколко тримесечия. Ако поръчките не мърдат, акциите би трябвало трудно да катерят. Проблема ми е, че всички вярват, че олиото няма да скочи над 60 в скоро време. Обикновено се случва обратното на консенсуса. От 2 години инвестициите рязко бяха отрязани, а през това време скромно се помпят към 90 млн. барела всеки ден. В даден момент ластика ще бъде сериозно натегнат, ама както винаги въпросът е кога...
            Според мен когато започне да се свива предлагането поради липса на инвестиции ще започне да се свива и търсенето. Освен това брейк ивън на шистоваците плавно ще пада. Сякаш ОПЕК се предаде и шистоваците победиха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Не, не мисля че скоро ще им дойде времето. То за спекула всичко става, ама фундаментално за мен никак не седят добре нещата в обозрим хоризонт идните години.
              Имат нужда от поне 75-80$ и нагоре барела за да са жизненоспособни и клиентите да ги наемат с прилични дейрейтс да търсят нефт.
              С президент с мото "дрил бейби дрил" ( ма за фракаджиите, не офшорджиите) - надали ще видим такъв дефицит скоро та цените на олиото да хвърчат небесата.
              Имаш ли си на представа колко кладенци по морското дъно из цял свят си седят готови и запечатани без да се ползват..и защо ?
              А левъриджа им поглеждал ли си го ?
              И т.н. и т.н.
              За мен бум периода за дрилърите от 2004-14 надали ще се върне скоро.
              Прав си, че ако тръгнат да се увеличават инвестициите, 1вите печеливши ще са фракърите, а не морските. Ама пък борсаджиите дисконтират тез работи предварително. Може би ще са в рейндж още няколко тримесечия. Ако поръчките не мърдат, акциите би трябвало трудно да катерят. Проблема ми е, че всички вярват, че олиото няма да скочи над 60 в скоро време. Обикновено се случва обратното на консенсуса. От 2 години инвестициите рязко бяха отрязани, а през това време скромно се помпят към 90 млн. барела всеки ден. В даден момент ластика ще бъде сериозно натегнат, ама както винаги въпросът е кога...

              Коментар


              • Един много сериозен анализ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                  Имаш ли още дрилъри? Кво мислиш, не е ли добър момент да се открие малка позиция в RIG или SDRL?
                  Не, не мисля че скоро ще им дойде времето. То за спекула всичко става, ама фундаментално за мен никак не седят добре нещата в обозрим хоризонт идните години.
                  Имат нужда от поне 75-80$ и нагоре барела за да са жизненоспособни и клиентите да ги наемат с прилични дейрейтс да търсят нефт.
                  С президент с мото "дрил бейби дрил" ( ма за фракаджиите, не офшорджиите) - надали ще видим такъв дефицит скоро та цените на олиото да хвърчат небесата.
                  Имаш ли си на представа колко кладенци по морското дъно из цял свят си седят готови и запечатани без да се ползват..и защо ?
                  А левъриджа им поглеждал ли си го ?
                  И т.н. и т.н.
                  За мен бум периода за дрилърите от 2004-14 надали ще се върне скоро.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Toва ми бе единствения залог за уса изборите че ще победи тръмп - почна се отплаща добре, та затова.
                    А олиото най много до 60 да стигне другата година, ма надали ще ги мине.
                    Имаш ли още дрилъри? Кво мислиш, не е ли добър момент да се открие малка позиция в RIG или SDRL?

                    Коментар


                    • може би е време да обърнем внимание на среброто и златото....нещо много спад им се насъбра напоследък

                      http://www.investor.bg/surovini/365/...godini-230931/
                      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Aaa, Mишо, много помниш бе, ти акран на Авраам ли ще ставаш....
                        Спомням си 50-те години сякаш бяха вчера

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                          Не нога да те разбера кво им се кефиш толкова на тез слънчаци. Само фалират едни след други и горят капитал. Ако се върне бързо петрола на предишните си нива може да стане работата, ама кога... То ако ще е за това, купи си малко петроляци, тръбички и петролни услуги и си свиркай.
                          Toва ми бе единствения залог за уса изборите че ще победи тръмп - почна се отплаща добре, та затова.
                          А олиото най много до 60 да стигне другата година, ма надали ще ги мине.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Aaa, Mишо, много помниш бе, ти акран на Авраам ли ще ставаш....

                            Наайсс, много найс. Дорде ли може стигне, гледам че преди 4г е било 20-25% по ниско дъното....
                            С тоя нов шеф уормингскептик де го назначи тръмп - може и да го задмине.

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=TAN&ty=c&ta=1&p=d
                            Не нога да те разбера кво им се кефиш толкова на тез слънчаци. Само фалират едни след други и горят капитал. Ако се върне бързо петрола на предишните си нива може да стане работата, ама кога... То ако ще е за това, купи си малко петроляци, тръбички и петролни услуги и си свиркай.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Това, че 50-те години се преповтарят съм го казвал неведнъж и аз. И точно по същия начин както тогава, с почти същите аргументи, сега се правят предвиждания за крах...
                              Aaa, Mишо, много помниш бе, ти акран на Авраам ли ще ставаш....

                              Наайсс, много найс. Дорде ли може стигне, гледам че преди 4г е било 20-25% по ниско дъното....
                              С тоя нов шеф уормингскептик де го назначи тръмп - може и да го задмине.

                              http://finviz.com/quote.ashx?t=TAN&ty=c&ta=1&p=d

                              Коментар


                              • Това, че 50-те години се преповтарят съм го казвал неведнъж и аз. И точно по същия начин както тогава, с почти същите аргументи, сега се правят предвиждания за крах...

                                Suttmeier points out that much like today, rising bond yields also corresponded to a surge in equities in the 1950s. By the time bond yields moved to 5 or 6 percent in the 1960s, the S&P 500 had rallied about 460 percent over the decade or so.

                                "That bull run into the mid-1960s was actually an S&P secular bull trend that was associated with a low and rising interest rate environment," Suttmeier said. "That is how we're set up right here. "
                                http://www.cnbc.com/2016/12/21/this-...ns-bofaml.html

                                Коментар

                                Working...
                                X