IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • МИШЕЕЕЕ МИШЕ КАЖИ КОГА ДА ПРОДАДЕМ И КОГА ДА КУПИМ . ДО СЕГА НИЩО ТАКОВА НЕ СЪМ ВИДЯЛ ОТ ТЕБЕ . САМО ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ
    КАЖИ СЕГА ЧЕ И ТИ СИ ПРОДАЛ ДОЛАРИТЕ НА ДЪНОТО 1,0358 .
    Last edited by the architect; 19.07.2017, 00:16.

    Коментар


    • mibova
      mibova commented
      Editing a comment
      моля пишете със стандартен шрифт

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

    Виза не е надценена. Тя винаги е била скъпа, но има защо.Част от олигопол е и то в най-добрия случай. А и с войната на кеша, която е официално обявена...Единствения начин да и резнат зелката е с анти тръст закон, ама гледам че има доста кандидати наредени пред нея на опашката
    Съгласен съм. Затова и сложих надценени в кавички. За мене всяка от изборените компании е само привидно надценена. При Виза, Гугъл и S&P Global има регулаторни рискове: и трите компании са или олигополисти или доминиращи пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Не вярвам да имаме спор, че множителите не са всичко. Те са само половината от уравнението. И общо взето има някакъв консенсус, че е нормално да са по-високи от средно-историческите, но колко?
      JP Morgan Guide to Markets, който аз ползвам постоянно, дават средно форуърд Ц/П съотношение за последните 25 години от 16. В момнета сме на 17.5 и сме само половин стандартно отколонение нагоре. Ясно е, че може да се спори дали последните 25 години са най-подходящия референтен период. Но така погледнато, предвид на супер ниските лихви по US 10YR, пазарът никак не е надценен. Освен ако някой не очаква разко вдигане на лихвите.



      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Освен това почти не сме обсъждали другата част на уравнението - печалбата. Устойчиви ли са толкова високи грос и оперативни марджини за дълго време?
      Това го бях обсъдил в един от най-първите ми постове във форума . С най-голяма сигурност може да се твърди, че марджините на банките ще вървят още нагоре понеже са на исторически ниски нива.



      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      В случая с Насдак100 са устойчиви именно заради големите конкурентни предимства на участниците в индекса - но това също е до време. Има ли много пари в даден бизнес - неизбежно идва и новата конкуренция.
      Технолигичният сектор традиционно поддържа по-високи маржове на печалбата. Дали неизбежно ще дойде нова конкуренция зависи от това дали има високи бариери за навлизане. В много от тези тех бизнеси има мрежови ефекти (network effects), които са мощна бариера срещу навлизане на нови конкуренти.



      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Хайде да видим, какво ще се случи следващия месец-два. Моята теза беше, че от обещанията на Тръмп няма да се сбъдне почти нищо съществено и дотук ми е доста чоглаво, че въпреки, че почти нищо не минава през конгреса - пазара напълно игнорира неможенето му.
      Ако и сега игнорират провала му с отмяната на Обамакеър, вече наистина може много да ме наранят.
      А неминаването на здравната реформа за мен означава сравнително чиста инвестиционна хипотеза. Нито инфраструктурната му реформа, нито данъчната му реформа може да мине в обемите, в който всички очакваха досега. Или малко по-конкретно - чакаме или слаби индекси или слаба валута.
      Тръмп ефекта отшумя почти напълно. Пазарът сега го движи растежът на печалбите, който за първото тримесечие беше доста впечатляващ.
      Last edited by Misho ILIEV; 19.07.2017, 16:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Според мене пък "надценените" акции като Гугъл, Виза, Найк, Старбъкс, S&P Global, Home Depot, Constellation Brands са най-добри за дълго държане.
        Виза не е надценена. Тя винаги е била скъпа, но има защо.Част от олигопол е и то в най-добрия случай. А и с войната на кеша, която е официално обявена...Единствения начин да и резнат зелката е с анти тръст закон, ама гледам че има доста кандидати наредени пред нея на опашката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
          По тази причина, аз съм се ограничил до компании, които не зависят от икономическия цикъл и са евтини като цяло. Затова в портфейла ми има основно фармацевтични компании и малко вятърна енергия. Най-важното за мен е да се предпазя от надценени акции, вместо да се опитвам да печеля по някакъв начин от създалата се ситуация.
          Според мене пък "надценените" акции като Гугъл, Виза, Найк, Старбъкс, S&P Global, Home Depot, Constellation Brands са най-добри за дълго държане.

          Коментар


          • Ако всички предвиждания във форума за войни и засиване на международното напрежение са верни - значи трябва да се взима военната индустрия

            Lockheed Martin lifts guidance on booming F-35 fighter jet demand

            https://www.ft.com/content/26598e12-...f-7035b0ac15aa
            Last edited by Misho ILIEV; 18.07.2017, 16:25.

            Коментар


            • Не вярвам да имаме спор, че множителите не са всичко. Те са само половината от уравнението. И общо взето има някакъв консенсус, че е нормално да са по-високи от средно-историческите, но колко?
              Освен това почти не сме обсъждали другата част на уравнението - печалбата. Устойчиви ли са толкова високи грос и оперативни марджини за дълго време? В случая с Насдак100 са устойчиви именно заради големите конкурентни предимства на участниците в индекса - но това също е до време. Има ли много пари в даден бизнес - неизбежно идва и новата конкуренция.
              Хайде да видим, какво ще се случи следващия месец-два. Моята теза беше, че от обещанията на Тръмп няма да се сбъдне почти нищо съществено и дотук ми е доста чоглаво, че въпреки, че почти нищо не минава през конгреса - пазара напълно игнорира неможенето му.
              Ако и сега игнорират провала му с отмяната на Обамакеър, вече наистина може много да ме наранят.
              А неминаването на здравната реформа за мен означава сравнително чиста инвестиционна хипотеза. Нито инфраструктурната му реформа, нито данъчната му реформа може да мине в обемите, в който всички очакваха досега. Или малко по-конкретно - чакаме или слаби индекси или слаба валута.

              Колкото до шортенето - то си е неблагодарна работа. И вероятно е много важно, човек да си дава сметка за собствените си настройки, било то времевата си рамка, големина на позицията, темперамент и прочие за да избегне самоунищожението си.
              Аз правя периодични опити да шортя Насдак 100 от ниво около 3800 и както виждаш все още не са ми изсъхнали ръцете или намразил света.
              Last edited by Tkilata; 18.07.2017, 12:12.

              Коментар


              • Идеята да се играе на късо е доста съблазнителна поне от две години. Само и единствено високите множители не са толкова важни в краткосрочен план. Докато публиката или поне тези с големите портфейли продължават да имат висока търпимост към риск, трендът няма да се промени. Кога точно страх и по-консервативни очаквания ще станат популярни, засега не е много ясно.

                Отделно, от гледна точка на риск и възвръщаемост, сделката не ми изглежда изгодна за смелчагите, решили да са на контра. Дори очевидно надценена и със съмнително бъдеще компания като Snap, е паднала едва с 30% от върха си.

                По тази причина, аз съм се ограничил до компании, които не зависят от икономическия цикъл и са евтини като цяло. Затова в портфейла ми има основно фармацевтични компании и малко вятърна енергия. Най-важното за мен е да се предпазя от надценени акции, вместо да се опитвам да печеля по някакъв начин от създалата се ситуация.

                Коментар


                • Ми не знам защо използвам "умните". Може би още не са избледнели впечатленията ми от съдбата на Валеант и Сън Едисон, където се бяха наредили нагоре икона до икона, най-успешните сред професионалистите.
                  Иначе, ако кажеш - да ги почваме.
                  Няма да те оставим сам в шорта, стига да говорим за ФАНГ, или поне Насдак

                  Коментар


                  • Умните пари, ако бяха наистина толкова умни щяха да бият пазара с маркет таймниг или ТА, или каквото и да било там. В действителност, почти никой не успява да бие пазара дългосрочно.

                    Бъфет беше казал нещо от сорта на това, че ако си прекалено умен на борсата има голям риск да загубиш адски много пари

                    Коментар


                    • Мише, съществува едно вярване (щото е потвърдено многократно от живота), че умните пари създават пазара и накрая излизат, прехвърляйки горещия картоф на ритейл инвеститорите. Възможно ли е този път, като изключение, да не стане така?

                      Коментар


                      • Snaky, нагоре има още много, но в по-дълъг план. Сега не ми се взима и на мене, защото като нищо може да стане спих.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Ахам, то една глупава виртуална валута стигна 3-те хиляда долара без аргументи.
                          Как да ви шорти човек, какви топки да има?
                          Между другото Нетфликс току що добави към капитализацията си сума долу горе, колкото са му годишните продажби.
                          Явно само професионалистите останаха на пазара на технологични стоки
                          тея нетфликс имат над 100 милиона абонати вече а пак горят над два милиарда на година. нещо бизнес модела куца
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Освободих се от дружина полска.
                            Дано скоро има някое по дълбожко дипче, сигурен съм че има още доста поле за възход, ма много доволен от доходността тая година, викам си да не ги урочасам, та поприбрах малко профит.
                            Имам и малко рашънс джуниър, чудя се дали да не ги кешна и тях че последните месеци сякаш топинг патърн правят...знае ли човек накъде ще избие...?
                            То че няма как да отгатнеш дали да си кешираш рушняците е ясно, ама колко пък да е това "доста" поле за възход? Не почвай като Мишо и ти моля те Аз си продадох късия викс днес и скоро май няма да купувам. Взе да става опасно там. Обмислям да допълня малко TLT на тези нива. Май има няква съпротива.

                            Коментар


                            • Ахам, то една глупава виртуална валута стигна 3-те хиляда долара без аргументи.
                              Как да ви шорти човек, какви топки да има?
                              Между другото Нетфликс току що добави към капитализацията си сума долу горе, колкото са му годишните продажби.
                              Явно само професионалистите останаха на пазара на технологични стоки

                              Коментар

                              Working...
                              X