IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

    Много колеги инвестират като юридически лица, това ли имаш предвид?
    Да

    Коментар


    • amrk +20%; страйк 40 за другия петък х4 близо. тая нощ трудно ще се спи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Просто не е истина. Цяла сутрин опразвах сметки, гърчих се да търся хубав курс и да прехвърлям в IBKR.
        [ATTACH=CONFIG]n4171735[/ATTACH]

        ... а за NEM са просто безобразни цените на опциите и няма да се пречупя на този етап.
        късмет пич

        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
          Европейските банки на 6 годишен връх и аут от БНП Парибас на 1 цент под 67. Оставаме само със земеделците и Акса от финансовия сектор. И добавяме към кеш резервите.

          Иначе комбинацията от аутфлоу на златни ЕТФ с това какво става на спот пазара просто кърти. Най-вероятно хедж фондовете скъсяват фючърси. Миналата година в Шанхай имаше негативна разлика с Лондон, тази вече е позитивна. Почти съм сигурен че ще бъде брутален шорт скуииз напред.

          И ако тази година е ок откъм нужди за рефинансиране - то от календара за 25 и 26 тръпки да те побият. Иначе още нещо интересно - вижте коя е най-голямата група на нетни купувачи на американски трежърис за 2022-2023...и вижте коя е била 2020-2021.
          Добър тайминг за банките, според мен. Време е да им оберат печалбите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
            Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
            Много колеги инвестират като юридически лица, това ли имаш предвид?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
              Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
              Пич, просто го направи. Нямам опит, но едва ли е кой знае колко сложно. Ако тръгнеш да разпитваш така, най-много някой да те откаже.

              И най-малко вярвай на съвети от счетоводители и адвокати. Дори платени. По-вариант е да питаш директно Никито Василев.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
                И дали може да се прехвърлят купените акции без да се продават?
                Според мен от юридическа гледна точка - да, май се води апортна вноска, но IBKR май не позволява прехвърляне на активи на друго име.

                Коментар


                • Европейските банки на 6 годишен връх и аут от БНП Парибас на 1 цент под 67. Оставаме само със земеделците и Акса от финансовия сектор. И добавяме към кеш резервите.

                  Иначе комбинацията от аутфлоу на златни ЕТФ с това какво става на спот пазара просто кърти. Най-вероятно хедж фондовете скъсяват фючърси. Миналата година в Шанхай имаше негативна разлика с Лондон, тази вече е позитивна. Почти съм сигурен че ще бъде брутален шорт скуииз напред.

                  И ако тази година е ок откъм нужди за рефинансиране - то от календара за 25 и 26 тръпки да те побият. Иначе още нещо интересно - вижте коя е най-голямата група на нетни купувачи на американски трежърис за 2022-2023...и вижте коя е била 2020-2021.

                  Коментар


                  • Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

                      Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

                      Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
                      ​​​
                      Просто не е истина. Цяла сутрин опразвах сметки, гърчих се да търся хубав курс и да прехвърлям в IBKR.
                      Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-04-08 185327.jpg
Views:	1
Size:	7.3 КБ
ID:	4171735


                      ... а за NEM са просто безобразни цените на опциите и няма да се пречупя на този етап.
                      Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:58.

                      Коментар


                      • Щом и платината отлепи, значи е страшна работата. Според мен ще опитат да изсипят някакъв студен душ като с нафтовия резерв. Не знам какви патрони са им останали обаче.

                        ... но това евро как се държи спрямо долара ме съсипва. Последно обменях на 1.083 и си мислех, че съм заковал върха.
                        Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                          Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                          Можеш да получиш про за 90 дни за всеки анализ публикуван, имам го така от почти 7 години вече. айде ето линк за 25% отстъпка за инвестиционната група


                          seekingalpha.com/affiliate_link/goldpanda25
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

                            Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

                            Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
                            ​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.
                              Диабетици и хора с проблеми с обмяната. Имена трябват ли ти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                                Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                                Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.

                                Коментар

                                Working...
                                X