IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Option Traders от Варна

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
    Style ти като цяло гледаш да си делта-неутрал при търговията ли ? Аз си признавам, че не съм толкова навътре в търговията с опции и го карам дирекционно ..или ги ползвам за хедж на открити позиции.
    аз също си признавам че не съм навътре . Като цяло гледам да направя малко пари, а как няма значение. Ентусиазиран съм да уча играта с опции и от друга страна маркет динамикс които движат ъндърлаинг-а.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Style
      това което написа е първичен инстинкт за самосъхранение, нямаш никаква дарба що се отнася до човешкото въображение с което се правят пари на пазарите, иначе нямаше да ми се звериш така, да не говорим пък за опциите. Все пак ти пожелавам успех и развитие от страх да не се докарам до твоито положение. С едно начало сме всички
      Style ти като цяло гледаш да си делта-неутрал при търговията ли ? Аз си признавам, че не съм толкова навътре в търговията с опции и го карам дирекционно ..или ги ползвам за хедж на открити позиции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
        short knock out option (facebook). Knock out at 25.854. Leverage 8.12.
        Yesterday/Today +17.45%. Spread of 9.09% (absolut 0.02)
        ники5 все още ми говориш на непознат език, И смятам че екзотичните опции са заобиколен път... така че ще ги пропусна.
        все пак ще хвърля едно око и ще ти кажа какво мисля.

        Коментар


        • За последните 20г. ли го искаш? Че от тогава се позанимавам с тези неща.
          А да ти казвам кавото и да било няма смисъл. Всеки си знае къде и с какво да си натовари каруцата. Моята вече натежава само за последните 12ч. пък за твоята - ти си знаеш.

          Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
          по този начин казано, също няма фаида и от твоя съвет. Дори и ''технически'' няма файда (лонг кол злато )....но може и да има като цяло, само за тебе обаче.Ако има то ще бъде нещо като печалба от лотарията, а ти ще кажеш че това са персонални умения и евентуално ще се превъздигнеш и ще кажеш че си ''по добър'' от останалите. А аз ще кажа че Господ те е наградил и от тебе нищо не е зависело
          Я даи един дисклоужър, кога и какво си играл...

          Коментар


          • short knock out option (facebook). Knock out at 25.854. Leverage 8.12.
            Yesterday/Today +17.45%. Spread of 9.09% (absolut 0.02)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
              Абе я си купете лонг кол злато отези нива и не се занимавайте с останалите дивотии. Файда от тях няма, освен да правиш оборот на бъкета си.
              по този начин казано, също няма фаида и от твоя съвет. Дори и ''технически'' няма файда (лонг кол злато )....но може и да има като цяло, само за тебе обаче.Ако има то ще бъде нещо като печалба от лотарията, а ти ще кажеш че това са персонални умения и евентуално ще се превъздигнеш и ще кажеш че си ''по добър'' от останалите. А аз ще кажа че Господ те е наградил и от тебе нищо не е зависело
              Я даи един дисклоужър, кога и какво си играл...
              Last edited by Style; 25.10.2012, 08:50.

              Коментар


              • Абе я си купете лонг кол злато отези нива и не се занимавайте с останалите дивотии. Файда от тях няма, освен да правиш оборот на бъкета си.

                Коментар


                • Вие пт варна всички ли сте професионалисти...че нищо неви разбирам
                  Животът е огледало.....усмихвай се

                  Коментар


                  • току що направих равносметката ''лег бай лег'' за бътърфлая и, излиза на загуба 40 цента.Може би и спредовете варирайки допринасят;също така бид и аск спреда се разшири до 10 цента. Но тва си беше все пак 22 процента ъп за акция, LOL. Колко стандартни отклонения са тва.

                    Коментар


                    • ok,позна за това че ще има брутално движение, но тва не ми говори нищо за това как се прави печалба. чрез ZNGA ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Нямаш достатъчно много история според мен за това как реагира Фейсчето на ърнингс. За мен е идеално за Long straddle, защото аз пък залагам на брутално движение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                          нещо не се разбрахме, маи че съм пиян
                          точно за това че е мега ликвиден SPY и опциите също са ликвидни,те насочих към него, и да се махнеш от играта с опциите директно върху индекса- SPX. Спредовете на купува и продава в опциите между двата продукта са това което исках да ти намекна че ти тежи на сметката
                          и второто за което пак се замислих дали не трябва да лягам вече :Д ;
                          става дума за VIX CALL DEBIT SPREAD 22 - 25, тоест позициониране за бичи ноември във викс, и мечи за маркета като цяло.
                          Paper flow-a много често е предвестник с много малко време преднина пред това което трябва да се случи, така както и коментара ми малко по надолу, за начина по които усетих че правим връх на 1465. Всичко зависи от интуицията като цяло де, но и сега мисля че ще видим стоиност на викс около 25 до края на ноември. Този кол спред на викса е нещо като потвърждение.
                          Ами и аз това казвам, че щом се позиционират за VIX около 25 чакат мечи Ноември.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                            Играя го естествено ..иначе за какво ще си губя времето да пиша тука. Мерси за съвета. Трябва да погледна в момента премията на ETF-a към СП500 каква е и дали е изгодно ? Ама той SPY е мега ликвиден, така че не би следвало да е проблем това.

                            За VIX ми даваш това инфо с идеята, че големите се позиционират за мечи Ноември ?

                            Малко офф топик ..преди година като трейдвах VIX голям пердах ядох при роллването
                            нещо не се разбрахме, маи че съм пиян
                            точно за това че е мега ликвиден SPY и опциите също са ликвидни,те насочих към него, и да се махнеш от играта с опциите директно върху индекса- SPX. Спредовете на купува и продава в опциите между двата продукта са това което исках да ти намекна че ти тежи на сметката
                            и второто за което пак се замислих дали не трябва да лягам вече :Д ;
                            става дума за VIX CALL DEBIT SPREAD 22 - 25, тоест позициониране за бичи ноември във викс, и мечи за маркета като цяло.
                            Paper flow-a много често е предвестник с много малко време преднина пред това което трябва да се случи, така както и коментара ми малко по надолу, за начина по които усетих че правим връх на 1465. Всичко зависи от интуицията като цяло де, но и сега мисля че ще видим стоиност на викс около 25 до края на ноември. Този кол спред на викса е нещо като потвърждение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                              kritelin един съвет ако наистина го играеш тва
                              играи през етф-а, тоест SPY options, от собствен опит ти казвам че е далеч по изгодно, спредовете на опциите директно върху индекса бяха много широки, и комисионите и т.н.

                              освен ако не си банка

                              Играя го естествено ..иначе за какво ще си губя времето да пиша тука. Мерси за съвета. Трябва да погледна в момента премията на ETF-a към СП500 каква е и дали е изгодно ? Ама той SPY е мега ликвиден, така че не би следвало да е проблем това.

                              За VIX ми даваш това инфо с идеята, че големите се позиционират за мечи Ноември ?

                              Малко офф топик ..преди година като трейдвах VIX голям пердах ядох при роллването

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                                Най-накрая свястна тема Ники - няма нужда от хейт

                                В момента имам путове в/у SPX ( европейски ) със страк 1400 и експайър 20 Декември.
                                Взех ги по 18.01$ парчето. Вчера при клоуза върнаха до 23.10 заради измислено рали в последните минути. Днес очаквам да скочат доста при отварянето.

                                Имам и путове в/у Насдак - страйк 2450 и върху СП500 пак със страйк 1200 с експайър Март 2013. Тях ще ги ползвам повече като хедж като почна да влизам тук-там в лонг позиции.
                                kritelin един съвет ако наистина го играеш тва
                                играи през етф-а, тоест SPY options, от собствен опит ти казвам че е далеч по изгодно, спредовете на опциите директно върху индекса бяха много широки, и комисионите и т.н.

                                освен ако не си банка

                                Коментар

                                Working...
                                X