IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понеже вчера докато си гледах тв ми се стори че петролните компании много поевтиняха,реших да сложа малко пари.Вече имах gazprom,та реших да си купя малко saipem,rosneft,repsol.Сега се чудя за eni и за royal dutch shell.
    Сигурно ще кажете че съм луд да купувам точно ся петролни компании,ама ако ще ме оплювате гледайте да е аргументирано

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Нали не намислил да продадеш?
      може би в началото на 2016, ще видим
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        тази презентация, която извадиха вчера от 150 страници с удоволствие я четох

        чак 178 не знам, но има шансове за още растеж особено при вдигане на лихвите в сащ
        Нали не намислил да продадеш?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Хе-хе: Allianz вече отива на 166 кинта... дали ще удари 178 до края на годината?
          тази презентация, която извадиха вчера от 150 страници с удоволствие я четох

          чак 178 не знам, но има шансове за още растеж особено при вдигане на лихвите в сащ
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Хе-хе: Allianz вече отива на 166 кинта... дали ще удари 178 до края на годината?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
              Интересува ме, какво се случва, ако българският инвестиционен посредник фалира/изчезне. Примерно акциите от чужди пазари не се ли водят някъде на твое име, (гледам че повечето посредници ползват Saxo Bank ) някакъв еквивалент на Централния депозитар в съответната държава? Знам, че има някакъв гаранционен фонд за инвестционните посредници, но какво покрива не ми е ясно
              Аз знам че ако се отвори сметка в Щатски брокер като Interactive brokers примерно, вашите активи са осигурени до $500,000 при фалит на този брокер. Аз знам че Интерактив приемат чужденци за клиенти, за разлика от други брокери.

              http://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects

              Примерно ако имате 10,000 акции на Кока Кола които струват $400,000, и вашият брокер фалира, ще вие няма да бъдете засегнати ( макар че е възможно да чакате известно време за да си получите парите но не както при КТБ примерно). Акциите ще ви бъдат върнати.

              Разбира се, ако цената на Кока Кола падне до $20/акция, то вие ще загубите пари ( но това се очаква де). Вашите 10,000 акции ще си седят обаче.
              http://www.dividendgrowthinvestor.com/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                Kакво ще кажете за тази компания за довбив на въглища http://finance.yahoo.com/q?s=AHGP&ql=0? Изглежда ли ви подценена. За сега дават и много сносен дивидент $0.96 на тримесечие. Прогнозните печалби също не изглеждат толкова зле http://www.nasdaq.com/symbol/ahgp/eps-forecast. Вероятно ще орежат дивидента но въпреки всичко пак май изглежда интересна.
                Фактът, че изтъкваш дивидента, като бичи аргумент подсказва, че обмисляш дългосрочна инвестиция, а не спекулативна.
                Мечата прогноза за въглищния бизнес е, че вече е мъртъв. А дори и най-големите оптимисти просто твърдят, че бизнеса ще се свива по-бавно от колкото е в момента консенсуса. Няма грешка - Никой не очаква този биснес да расте.
                А бизнес, който харчи пари, без да расте не е добър бизнес.
                Поради тази причина не го приемам за подценен.

                Ето ти една нишка все пак, ако искаш да задълбочиш проучването на компанията.
                Видях, че част от минната и дейност е в Апалачите. Ейнхорн е правил по обстойно проучване на един от минъорите там.
                http://finance.yahoo.com/news/heres-...153635085.html
                Виж supply curve-a и си отговори на въпроса, твоята компания, къде на графиката лежи като cash cost per ton.
                Това, би трябвало да отговори на въпроси - сред първите или последните оцелели ще е.

                И имай в предвид, че дори да ти излезе удовлетворителен резултат
                1.Ейнхорн залага на CNX, заради експозицията им към газа, а не въглищата;
                2.Дори и той бърка понякога тежко в оценката си, особено тази година.

                Коментар


                • Kакво ще кажете за тази компания за довбив на въглища http://finance.yahoo.com/q?s=AHGP&ql=0? Изглежда ли ви подценена. За сега дават и много сносен дивидент $0.96 на тримесечие. Прогнозните печалби също не изглеждат толкова зле http://www.nasdaq.com/symbol/ahgp/eps-forecast. Вероятно ще орежат дивидента но въпреки всичко пак май изглежда интересна.
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    не, но очаквах алианц да поеме надолу
                    Да, ама няма: Allianz е могъщ и несъкрушим. Цял китайски град платихме - и кво като.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Що: ти си гепи още ли?

                      Днес за пръв път от чужбина ми снесоха дивидент - честта се падна на Ябълчичката.
                      не, но очаквах алианц да поеме надолу
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        много приятна изненада
                        Що: ти си гепи още ли?

                        Днес за пръв път от чужбина ми снесоха дивидент - честта се падна на Ябълчичката.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ха-ха: напук на терористическият удар и очакванията: европейски пазари - на зеленичко

                          Allianz тръгна с 5 кинта минус, но възстанови - жалко че нямах пари по сметката да си взема сабаале... Анди - ти успя да си гепиш ли?
                          много приятна изненада
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Ха-ха: напук на терористическият удар и очакванията: европейски пазари - на зеленичко

                            Allianz тръгна с 5 кинта минус, но възстанови - жалко че нямах пари по сметката да си взема сабаале... Анди - ти успя да си гепиш ли?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Наивник,
                              А би ли споделил как? Или по-скоро поне един инвестиционен посредник и как са данъците на дивидентите? Благодаря.

                              Колкото до фалита на инвестиционен посредник, проблемът е, че няколко дена преди това казват е пълен хаос из фирмата, където всеки усеща накъде отиват работите, и точно в тези дн на никой не му е да си води документацията прилежно. Като фалира, и се откриват липсите.

                              Коментар


                              • Един колега беше казал"бъди предпазлив когато другите са алчни
                                Интерен колега имаш, това е цитат от Warren Buffet “Be fearful when others are greedy and greedy when others are fearful”

                                Коментар

                                Working...
                                X