IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    не е, на 20лева ще ти е късно Импе
    сложните жабоци с колко ти порастнаха при ръст на Софикс с 45%???
    Само дето Жабоците ми носят доходност без да трябва да ги продавам, а за недивидентаджийските акции не е така.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Не ти е лошо портфейлчето, Капитанов, но аз бих наблегнал повече на Жабоците и Атерите - просто защото са дивидентаджийски яко доходни... стига да не са ти прости жабоци.

      Тони: късно.
      не е, на 20лева ще ти е късно Импе
      сложните жабоци с колко ти порастнаха при ръст на Софикс с 45%???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        След събитията на площад Тянънмън в Китай,ръководитетлят събира
        целият елит и им казва дословно.В тая стая има две врати,едната води
        към щуротиите на Горбачов,а другата към просперитет .Тогава изрича
        знаменитата си фраза.Не е важно котката дали е бяла или черна,
        важно е да може да хваща мишките.Историята как продължи,всички видяхме.
        Великият Кормчия е рекъл и други работи, например: "Както и да се върти човек, анусът му все е отзад."
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Не ти е лошо портфейлчето, Капитанов, но аз бих наблегнал повече на Жабоците и Атерите - просто защото са дивидентаджийски яко доходни... стига да не са ти прости жабоци.

          Тони: късно.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
            Защо би ги добавил, нали вече ги имаш
            А ако касае описания портфейл, и...ако очаквах ръст на индекса бих разкарал, такива като сфи, бреит, бреф, сфарм, атера, че дори и неохим - това са хартии с коефициент бета < 1... т.е. те растат по-слабо от индекса.
            Съответно бих добавил такива с по-висока бета - това е т.нар. клас на избушеняци от типа хим, синергон, елтос, билборд а дори и неизбушеняци като монбат например има бета>1, а на мцх е двойно по-малък, и доста по-малък от 1 (нямам нито монбат нито мцх)
            Ако очаквам леш на индекса, бих пооставил някои от тия с ниските бети, които снасят по-приличен дивидент, защото дивидентските падат по-малко
            (притежавам някои от изброените, а други съм притежавал в миналото, не е препоръка)
            Еее, много йезуитско бе, не слагай хима при тия гадни избушеняци. Понякога може да наподобява на тях, ама съвсем друга категория си е ...
            Сега бетите ли са най новата ти тръпка за оценка на сергията ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              ако оценявам равилно идеята на портфеййла ти бих добавил М+С и ХЕС
              Защо би ги добавил, нали вече ги имаш
              А ако касае описания портфейл, и...ако очаквах ръст на индекса бих разкарал, такива като сфи, бреит, бреф, сфарм, атера, че дори и неохим - това са хартии с коефициент бета < 1... т.е. те растат по-слабо от индекса.
              Съответно бих добавил такива с по-висока бета - това е т.нар. клас на избушеняци от типа хим, синергон, елтос, билборд а дори и неизбушеняци като монбат например има бета>1, а на мцх е двойно по-малък, и доста по-малък от 1 (нямам нито монбат нито мцх)
              Ако очаквам леш на индекса, бих пооставил някои от тия с ниските бети, които снасят по-приличен дивидент, защото дивидентските падат по-малко
              (притежавам някои от изброените, а други съм притежавал в миналото, не е препоръка)
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kapitana32 Разгледай мнение
                Код Дял от портфейла
                SFARM 22,70% 1 400 +53,46%
                BIOV 5,23% 110 +25,60%
                CENHL 5,05% 321 +48,05%
                NEOH 4,73% 22 +15,49%
                CCB 22,92% 3 875 +75,15%
                BMREIT 0,79% 4 550 -43,71%
                BREF 4,63% 2 000 +9,80%
                ATERA 7,06% 700 +16,47%
                CHIM 8,61% 1 000 +60,08%
                FPP 1,97% 2 000 -4,80%
                SFI 3,71% 365 +3,53%
                SOFCOM 2,31% 100 +6,90%
                SFTRD 10,19% 770 +13,14%
                КЕШ 0,10% - -


                Това е текущият ми портфеил от Декември 2012г. Може препоръки за оптимизиране ... Благодаря
                ако оценявам правилно идеята на портфейла ти бих добавил М+С и ХЕС
                Last edited by tony1975; 26.01.2014, 17:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kapitana32 Разгледай мнение
                  Код Дял от портфейла Начална цена (лв.) Изменение
                  SFARM 22,67% 3,730 +5,12%
                  BIOV 5,22% 9,900 +16,16%
                  CENHL 5,04% 2,900 +31,21%
                  NEOH 4,72% 56,064 -7,25%
                  CCB 22,88% 1,000 +43,00%
                  BMREIT 0,96% 0,040 +5,00%
                  BREF 4,63% 0,530 +5,66%
                  ATERA 7,05% 2,400 +1,67%
                  CHIM 8,59% 1,530 +36,01%
                  FPP 1,97% 0,250 -4,80%
                  SFI 3,70% 2,430 +1,03%
                  SOFCOM 2,30% 5,600 -0,36%
                  SFTRD 10,18% 3,210 -0,31%
                  КЕШ 0,07% - -

                  Това е текущият ми портфеил от Декември 2012г. Може препоръки за оптимизиране ... Благодаря
                  остави компаниите, чиито означения започват с А и S и то не всички S

                  Коментар


                  • Код Дял от портфейла
                    SFARM 22,70% 1 400 +53,46%
                    BIOV 5,23% 110 +25,60%
                    CENHL 5,05% 321 +48,05%
                    NEOH 4,73% 22 +15,49%
                    CCB 22,92% 3 875 +75,15%
                    BMREIT 0,79% 4 550 -43,71%
                    BREF 4,63% 2 000 +9,80%
                    ATERA 7,06% 700 +16,47%
                    CHIM 8,61% 1 000 +60,08%
                    FPP 1,97% 2 000 -4,80%
                    SFI 3,71% 365 +3,53%
                    SOFCOM 2,31% 100 +6,90%
                    SFTRD 10,19% 770 +13,14%
                    КЕШ 0,10% - -


                    Това е текущият ми портфеил от Декември 2012г. Може препоръки за оптимизиране ... Благодаря
                    Last edited by kapitana32; 26.01.2014, 15:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      То така, Капитанов - съвети на голо един вид - някак остават в нищото: не те знаем и познаваме - не знаем какво целиш, какъв си като характер и темперамент, каква стратегия би те кефила и каква не, за да ти предложим най-доброто за теб - най-ного всеки да се хване да рекламира портфейлът си.

                      Разкажи повече. Защо искаш да инвестираш?
                      Започнах да се занимавам на БФБ през 2009-2011, после прекъснах за да се освободя от банките, коледата на 2012 се върнах отново. Смятам че тук възможностите за доходно инвестиране не са лоши. Имам портфеил който допълвам месечно. Нямам икономическо образование, но следя форумите и смятам че повечето от форумците са положително настроени да помагат със мнения и съвети, споделят от опита си, което ценя. Знам че парите и решенията са си мои в крайна сметка.
                      Напоследък дори съветвам мои приятели също да участват. Съпругата дори ми възложи да инвестирам тук неин влог.....

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от ufoss Разгледай мнение
                          ето ме и мен
                          1.АТЕРА
                          2.ТЪРГОВСКАТА СОФАРМА
                          3.ИСТИНСКА СОФАРМА
                          4.МОНБАТ
                          Не го слушай Батката , с тоя портфейл може и да биеш индекса ... краткосрочно

                          Коментар


                          • То така, Капитанов - съвети на голо един вид - някак остават в нищото: не те знаем и познаваме - не знаем какво целиш, какъв си като характер и темперамент, каква стратегия би те кефила и каква не, за да ти предложим най-доброто за теб - най-ного всеки да се хване да рекламира портфейлът си.

                            Разкажи повече. Защо искаш да инвестираш?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Балансиране на нов портфейл

                              Привет на всички треидъри
                              Предстои ми да конфигурирам портфейл от 30+ К, с хоризонт 2-3 години, бих помолил за препоръки, относно проценти за акции и групи, според визията на по-опитните играчи, според очакванията, визия и стратегия съгласно текущата тенденция.
                              Благодаря предварително за всяка препоръка и мнение!
                              Пожелавам ви здраве и успехи!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                Ааа чакай, чакай! На някои хора все държавата им е виновна. А на други все комунистите са им виновни!
                                Това, което можеш да си направиш сам, никой друг не може да ти го направи!
                                В тоя ред на мисли имах една позната , мир на праха и , обичаше да казва:

                                Когато се нае...ш сам и аборта не помага.

                                Много вярно
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X