IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Борса се прави от Иван, Джон и Ханс. За съжаление тук, както казва Черешаров сме 20 тиквоча, които гледаме да се надхитрим един друг
    Не че нещо, ама мисля че поне за това черешко е невинен, май кфн ага го бе казал преди време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Каквото и да се говори.... Става въпрос за матриал. Всички усилия трябва да бъдат насочени към ограмотяване на матриала на елементарно ниво. Свидетел съм как в голяма за нашите мащаби компания, 50% от хората не си потърсиха дивидентите, а 40-50, предполагам изобщо не знаят, че са акционери. А в компаниите от масовата положението е още по трагично. Но ще мине време, ще има оцелели компании и наследници, които ще бъдат изненадани, колко пари струват акции в компания за плодове и зеленчуци, като Apple
      Факт, драги и аз от години скромно но не неефективно ограмотявам, ограмотявам, ограмотявам, ограмотявам... доста хора вече подучих да инвестират, да станем повече главочовете.

      И да - попадал съм на хора, които са забравили, че имат акции от приматизацията, а тия акции струват по 2-3 Б....ръцете ми са целували - почти буквално.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Каквото и да се говори.... Става въпрос за матриал. Всички усилия трябва да бъдат насочени към ограмотяване на матриала на елементарно ниво. Свидетел съм как в голяма за нашите мащаби компания, 50% от хората не си потърсиха дивидентите, а 40-50, предполагам изобщо не знаят, че са акционери. А в компаниите от масовата положението е още по трагично. Но ще мине време, ще има оцелели компании и наследници, които ще бъдат изненадани, колко пари струват акции в компания за плодове и зеленчуци, като Apple

        Коментар


        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
          И аз се питам, най-вероятно те ще профукат всичко
          Може би? Но трябва да я има другата страна на борсата. Продаващите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            ...За съжаление тук, както казва Черешаров сме 20 тиквоча, които гледаме да се надхитрим един друг
            Та малко ли сме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              това не е проблем, даже цел
              но дали ще е успешна такава стратегия?
              И аз се питам, най-вероятно те ще профукат всичко
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                това не е проблем, даже цел
                но дали ще е успешна такава стратегия?
                Това не е стратегия. Това си е най нормален начин на действие в нормалните държави. Е има и продаващи. Без тях не може. Борса не се прави от спекуланти и големи инвеститори. Борса се прави от Иван, Джон и Ханс. За съжаление тук, както казва Черешаров сме 20 тиквоча, които гледаме да се надхитрим един друг

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Ще произведеш наследници
                  Ти ще си останеш този, който цял живот е купувал
                  това не е проблем, даже цел
                  но дали ще е успешна такава стратегия?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Ако цял живот само купувам акции - без да ги продавам ????
                    Ще произведеш наследници
                    Ти ще си останеш този, който цял живот е купувал

                    Коментар


                    • Ако цял живот само купувам акции - без да ги продавам ????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Все още аз горе-долу така - но въпреки добрата новина от днес, скоро ще проима едно чувствително разместване на.
                        как така се заби с тази Загорка?
                        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Нищо не си загубил. Имаш едни акции продаваш тези акции. Падат още, купуваш същите акции. Измъкваш пари. Портфейла ти е винаги кеш+ акции. Ако държиш акции значи искаш да държиш акции. Ако не искаш да ги държиш, то просто ги продай. Ако искаш да държиш акции, то не виждам какъв е проблема да ги продадеш и след това да ги купиш същите на по-ниско и да освободиш кеш. Правиш печалба в лева и държиш в същото време акциите, които искаш да държиш.

                          Като искаш да държиш само левове не дръж акции


                          При падащ пазар....??? Съхраняване на капитала в лева??? Правене на печалби в лева.....??? Това са интересните неща. При повишаващ се пазар всеки може малко или много, а други правят рекорди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                            Ще продадеш=загубил си за момента. Какво ще направиш,за да покриеш загубата и да изкараш печалба в ЛЕВА
                            Нищо не си загубил. Имаш едни акции продаваш тези акции. Падат още, купуваш същите акции. Измъкваш пари. Портфейла ти е винаги кеш+ акции. Ако държиш акции значи искаш да държиш акции. Ако не искаш да ги държиш, то просто ги продай. Ако искаш да държиш акции, то не виждам какъв е проблема да ги продадеш и след това да ги купиш същите на по-ниско и да освободиш кеш. Правиш печалба в лева и държиш в същото време акциите, които искаш да държиш.

                            Като искаш да държиш само левове не дръж акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ъъъ ще продам пак То миналите цени са ирелеванти, от значение е само какво мисля че ще се случи.
                              Ще продадеш=загубил си за момента. Какво ще направиш,за да покриеш загубата и да изкараш печалба в ЛЕВА

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                                Абе няма да се женим за тези акции. Започваш с лева.Печалбата се измерва в % за определено време и то в ЛЕВА. Точка. Всичко друго е преходно явление през, което преминаваш. Ако цената продължи да пада какво ще правиш?
                                Ъъъ ще продам пак То миналите цени са ирелеванти, от значение е само какво мисля че ще се случи.

                                Коментар

                                Working...
                                X