IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
    Ще продадеш=загубил си за момента. Какво ще направиш,за да покриеш загубата и да изкараш печалба в ЛЕВА
    Нищо не си загубил. Имаш едни акции продаваш тези акции. Падат още, купуваш същите акции. Измъкваш пари. Портфейла ти е винаги кеш+ акции. Ако държиш акции значи искаш да държиш акции. Ако не искаш да ги държиш, то просто ги продай. Ако искаш да държиш акции, то не виждам какъв е проблема да ги продадеш и след това да ги купиш същите на по-ниско и да освободиш кеш. Правиш печалба в лева и държиш в същото време акциите, които искаш да държиш.

    Като искаш да държиш само левове не дръж акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ъъъ ще продам пак То миналите цени са ирелеванти, от значение е само какво мисля че ще се случи.
      Ще продадеш=загубил си за момента. Какво ще направиш,за да покриеш загубата и да изкараш печалба в ЛЕВА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
        Абе няма да се женим за тези акции. Започваш с лева.Печалбата се измерва в % за определено време и то в ЛЕВА. Точка. Всичко друго е преходно явление през, което преминаваш. Ако цената продължи да пада какво ще правиш?
        Ъъъ ще продам пак То миналите цени са ирелеванти, от значение е само какво мисля че ще се случи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Е да но реално имаш същото като акции + 50 лева. Или с други думи си спечелил 50 лева без да си загубил нищо в акции
          Абе няма да се женим за тези акции. Започваш с лева.Печалбата се измерва в % за определено време и то в ЛЕВА. Точка. Всичко друго е преходно явление през, което преминаваш. Ако цената продължи да пада какво ще правиш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Глобите за борсови собственици на земя отпадат

            Бюджетната комисия прие единодушно поправки, според които публичните дружества с чуждо участие може да са собственици на ниви
            Мисля че това визира колегата "император"!
            Това да.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Равен, я да оставим глобалните лакардии, накъдето ни вози пазара - натам ще е.
              По добре кажи гледал ли си хелф кеър провайдърите и какво мислиш за тях.
              Харесал съм си 4 от които да избирам - CVS, CI, AET, HNT
              Естествено като се сурнат в добра корекция че са се надули кат плондери и те.
              Антициклично отрасълче - няма лошо.
              Като им погледнах пърформънса последната година и занемях - тия са сложили в джоба си и IBB то бе....
              е те порастнаха заради обамакеър, ама за моя вкус са прекалено политически зависими. Аз в такива не се бутам.

              Коментар


              • Равен, я да оставим глобалните лакардии, накъдето ни вози пазара - натам ще е.
                По добре кажи гледал ли си хелф кеър провайдърите и какво мислиш за тях.
                Харесал съм си 4 от които да избирам - CVS, CI, AET, HNT
                Естествено като се сурнат в добра корекция че са се надули кат плондери и те.
                Антициклично отрасълче - няма лошо.
                Като им погледнах пърформънса последната година и занемях - тия са сложили в джоба си и IBB то бе....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Демек и вълкът сит и агнето цяло.
                  Точно, аз за това се чудя защо всички са толкова негативни към спадовете на пазара. Ма да пада всъщност тогава се прави потенциала за правене на пари когато се вдига. Ако само се вдига печалбите са ограничени до това колко може да се вдига. Ако има една хубава волатилност печалбите са неограничени. Дори и да не се вдига много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Е да но реално имаш същото като акции + 50 лева. Или с други думи си спечелил 50 лева без да си загубил нищо в акции
                    Демек и вълкът сит и агнето цяло.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                      В крайна сметка мерната единица трябва да е лева,%,време. В този случай си загубил 50лв. Цената като продължи да пада... пак продължаваш да губиш. Ако искаш се успокоявай, че пак имаш 1000 акции.ИСТИНАТА е днес 1000лв. и след време Т стойност пак в лева , но >1000лв.Това е печалба. Докато не кешираш и не видиш цифра в сметката >1000лв. печалба нямаш.
                      Е да но реално имаш същото като акции + 50 лева. Или с други думи си спечелил 50 лева без да си загубил нищо в акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Че що да не може. Имаш 1000 акции по 1 лев мислиш че пазара ще пада продаваш 500 акции по един лев, прав си и пазара пада с 10% да кажем купуваш си 500 акции по 90 ст. В крайна сметка имаш пак 1000 акции но и 50 лева отгоре което са си 5%. Общо портфейла ти в началото е струвал 1000 лева, след като пазара е паднал с 10% е 900 лева в акции и 50 лева в кеш.


                        А в края на краищата когато няма ясен тренд нагоре си е 50-50 дали ще е нагоре или надолу.

                        В крайна сметка мерната единица трябва да е лева,%,време. В този случай си загубил 50лв. Цената като продължи да пада... пак продължаваш да губиш. Ако искаш се успокоявай, че пак имаш 1000 акции.ИСТИНАТА е днес 1000лв. и след време Т стойност пак в лева , но >1000лв.Това е печалба. Докато не кешираш и не видиш цифра в сметката >1000лв. печалба нямаш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Кое визираш като добра новина от днес?
                          Глобите за борсови собственици на земя отпадат

                          Бюджетната комисия прие единодушно поправки, според които публичните дружества с чуждо участие може да са собственици на ниви
                          Мисля че това визира колегата "император"!

                          Коментар


                          • rano e oste na kraia na meseca

                            Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            Я да раздвижим темата малко тук . Излезнахте ли вече на зелено ? Моят портфейл вече е на +1,05% от началото на годината ! Дано палачинката вече се е обърнала трайно !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Все още аз горе-долу така - но въпреки добрата новина от днес, скоро ще проима едно чувствително разместване на.
                              Кое визираш като добра новина от днес?
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ето колелце:







                                Това само книжата – без златце, сребърце, платинчичка, елмази, човешка застраховка, пенсионен фонд.
                                Под „други” фигурират Медика, Проучване и добив на Нефт и газ, Феър плей, Химимпорт привилегировани.
                                Все още аз горе-долу така - но въпреки добрата новина от днес, скоро ще проима едно чувствително разместване на.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X