IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Прав си - аз убеждавам се: сезонна акция. Лятото инвеститорченцата в Европата забравят кой им топли нежните задни части и кой по тоя начин ги държи в рачичките си при всяка люта зима... и кой ще става все по-важен с тая война срещу ядрената енергетиката и с новите пАтоци... ама зимата си спомнят. Повечето акции (поне снасящите добре еднократно в годината) поскъпват около дивидентът, тия обратно - по гореказани причини, поне аз мисля така де - разбира се влияят цените на газчицата и слузта... аз пък - лична грешка: допълвах доста по-високо - на около 4.4 кинта, ама нали имаше вариант за 18 рублички дивидент?


    Балаев - стига джафка. Подозирам , че ти е кофти от това - абсолютно никой да не ти обръща дори най-малкото внимание, но това е защото бръкаш или мястото за комуникация, или начинът за, а най-вероятно и двете. Ти си като болно пуделченце с незаинтересовани стопани - сърдито: "джаф-джаф-джаф-джаф-джаф" - и пресипнало вече дори един вид: "Джааф-джааф-джаф-джааф-джааааааф !!!!!!" - ама пак: нъцки-и-и-и-и... рекох си - поне да те посритам малко, защото все пак и това си е нещо като внимание така да се каже един вид - че ще вземеш хептен да откачиш иначе - баси.
    Пич, за човек който от години е на борсата, а портфейла му е колкото кола на старо, май си си повервял повечко. Обръщаш ми внимание щото те попитах и аз, както и други колко е размера на великите инвестиции, които навираш по форума под формата на колелца. Ама отговори, че не си го сметнал или някаква такава глупост. Мисля теб те помолиха да спреш със смешките тук и като си направи тема за дивиденти какво стана. Няма кой да те напсува. И един съвет, който няма да приемеш, ама да знаеш, че паралелният свят в който живееш, с измислените ти писания, инвестиции, комисиоони и т.н., заблуждава само теб и никой друг. И няма да ти помогне да живееш по- добре в реалния свят. А пък ти сега напиши пак, че съм кученце, че имам господари/то между другото такъв без господаря няма, ама е важно какви са/, че ме посритваш и т.н. Ако ще се почувстваш по-добре давай императоре. Баси трагедията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

      Боже, боже, отявлен привърженик на Прасето и нещатен ДВИ на некакви табаци, пише за морални ценности и среблоблизци. И това го пише некой, дето за едната "пица с картофки" се опитва да къса нервите на хората от години. Нищо лично ама такива като Прасето и фенове щяха да са с отрезани ръчички и натикани да не пиша къде, че ще ме изтрият, ако имаше един нов Крум. В ППО добре се справяте с демагогията, ама като си такъв голем морален стожер, па що не дадеш едно интервю и не излезеш от анонимност.
      О син комунист и по точно мутро комунист ,ще реже ръчички.....
      Гледай какво си пожелаваш да не те стигне.....
      ти си последния с който ще комуникирам ......
      гледам добре попълваш игнора на старите форумци....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

        Първо: нека са ти живи и здрави "калпазанчетата" колега. Това е най-важното...

        Да, цените се качиха доста, особено през април, но след това както виждаш сме в рейндж. Поздравления за реализираната чрез ПИБ добра (предполагам) печалба. Относно ХИМ, СОФАРМА и МОНБАТ. Специално първата не я следя, но за другите две новините са повече от добри. Продажбите и печалбите им растат, разпределят дивиденти. Специално аз бих ги поставил в следния ред (за допълване): МОНБАТ, СОФАРМА, ХИМ... Обърни внимание също така на LACH. Гледам, че си записал някакви бройки, но може би е добре да ги включиш в числото за допълване. Успех!
        Чудесно, благодаря ти.
        Да, разкарах ПИБ с около 170% печалба защото много слухове, туитове, неяснотии, мажовци и т.н и реших да мина от виртуална на реална печалба...
        Тези трите за допълване - да, ще ги допълня по равно от кеша. А вече от дивидентите ще допълвам Софарма, Монбат и Корадо.
        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tedi79 Разгледай мнение
          Здравейте Колеги. Не бях в БГ последните 2-3 месеца и нямаше как да следя подробно нещата около БФБ, гледам не сте качили много цените в сравнение с началото на Март, така че без угризения ще си допълня по някои позиции. Иначе портфейлът ми в момента изглежда така (този път го листвам в бройки, прегледах набързо в темата назад, че така е по-смилаемо, пък и аз лично не се притеснявам от размери и решения):

          SFARM - 4211
          SFI - 1000
          SFTRD - 1620
          CENHL - 2523
          CCB - 4100
          CHIM - 13289
          ATERA - 2150
          LACH - 1922
          DOVUHL - 3517
          MONBAT - 990
          Cash: 15 200 лв.

          Иска ми се да "наместя" кеша в ХИМ, СОФАРМА и МОНБАТ. Имам тепърва да чета консолидираните им отчети и новините около тях.
          Ще бъда благодарен на всеки колега, който сподели има ли нещо негативно от фундаментална гледна точка за тези 3 компании, което е излязло в последните 2-3 месеца?

          Благодаря ви и успех в търговията и в личен план.
          Аз имам 2 малки калпазанчета, които вече се събудиха и ме наобикалят с въпроси къде ще ги водим с майка им днес за празника им , та ще действам...
          Първо: нека са ти живи и здрави "калпазанчетата" колега. Това е най-важното...

          Да, цените се качиха доста, особено през април, но след това както виждаш сме в рейндж. Поздравления за реализираната чрез ПИБ добра (предполагам) печалба. Относно ХИМ, СОФАРМА и МОНБАТ. Специално първата не я следя, но за другите две новините са повече от добри. Продажбите и печалбите им растат, разпределят дивиденти. Специално аз бих ги поставил в следния ред (за допълване): МОНБАТ, СОФАРМА, ХИМ... Обърни внимание също така на LACH. Гледам, че си записал някакви бройки, но може би е добре да ги включиш в числото за допълване. Успех!
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение

            Преди обиските, но не помня точно дали в същия ден преди да ги обявят или предишния. Късмет извадих, че Газпром точно тогава падна до таргета, който бях набелязъл.
            Наистина си извадил късмет, защото рискът тук е прекален, а и при този дял в портфейла ти... Дано руснаците не те подведат!
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение

              Колкото и да ни бият сега, то есента и зимата пак сме нагоре, така че няма страшно. Като лична грешка си отчитам това, че винаги излизам прекалено рано от позициите и като че ли ми липсва търпение. Но пък от друга страна съм още пионерче в сравнение с вас и имам доста да уча. Спорен ден и много печалби на всички !
              Прав си - аз убеждавам се: сезонна акция. Лятото инвеститорченцата в Европата забравят кой им топли нежните задни части и кой по тоя начин ги държи в рачичките си при всяка люта зима... и кой ще става все по-важен с тая война срещу ядрената енергетиката и с новите пАтоци... ама зимата си спомнят. Повечето акции (поне снасящите добре еднократно в годината) поскъпват около дивидентът, тия обратно - по гореказани причини, поне аз мисля така де - разбира се влияят цените на газчицата и слузта... аз пък - лична грешка: допълвах доста по-високо - на около 4.4 кинта, ама нали имаше вариант за 18 рублички дивидент?


              Балаев - стига джафка. Подозирам , че ти е кофти от това - абсолютно никой да не ти обръща дори най-малкото внимание, но това е защото бръкаш или мястото за комуникация, или начинът за, а най-вероятно и двете. Ти си като болно пуделченце с незаинтересовани стопани - сърдито: "джаф-джаф-джаф-джаф-джаф" - и пресипнало вече дори един вид: "Джааф-джааф-джаф-джааф-джааааааф !!!!!!" - ама пак: нъцки-и-и-и-и... рекох си - поне да те посритам малко, защото все пак и това си е нещо като внимание така да се каже един вид - че ще вземеш хептен да откачиш иначе - баси.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение


                Продал си DAI:GR ? Преди или след обиските?
                Преди обиските, но не помня точно дали в същия ден преди да ги обявят или предишния. Късмет извадих, че Газпром точно тогава падна до таргета, който бях набелязъл.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                  И аз да си направя ъп на портфейла:

                  Abengoa S.A. 18,77%
                  Baumot Group AG 17,86%
                  Gazprom 61,40%
                  кеш 1,97%

                  Като по вашите критерии моят портфейл се води...може би умерено малък

                  Продал си DAI:GR ? Преди или след обиските?
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Опитах се да се пошегувам...Явно,не ми се е получило...Хубав ден и добро настроение...
                    При форумната комуникация се губят голяма част от изразните средства, затова понякога може да се получи така. Всичко е ОК, няма проблем!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      50 000 -5г -100 000
                      300 000 -5г 450 000
                      А при тоя вариант,кой е по-по-най?Анализирай сега!
                      За мен, особено ако става въпрос за БФБ, второто е по-трудно. Отчитайки ликвидността.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                        Анализирай си каквото искаш и вярвай на когото искаш за каквото искаш. Живеем в свободна държава все пак.
                        Опитах се да се пошегувам...Явно,не ми се е получило...Хубав ден и добро настроение...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          50 000 -5г -100 000
                          300 000 -5г 450 000
                          А при тоя вариант,кой е по-по-най?Анализирай сега!
                          Анализирай си каквото искаш и вярвай на когото искаш за каквото искаш. Живеем в свободна държава все пак.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Браво на 4д , големината на портфейла е неговото разбиране за успешен живот...
                            Пишеш нашата професия...
                            това ти е професия нали?
                            Мислех че това да спечелиш пари на борсата е да си подпомогнеш живота ,да си купиш апартамент ,да купиш нова кола и имаш вила , да се ожениш и да отгледаш семейство ,да изучиш децата си в чужбина например и да имаш условия на живот на среден европеец....
                            А то било да си събереш жълтиците в килера и вечерно време да си гледаш как светят...и да броиш ли ,броиш ли ..
                            Боже ,боже ,какви морални ценности са в този форум...
                            Верно ни требва един нов Крум за да ни оправи като нация.....
                            Днес съм направо сюрпризиран от тези носители на десни ценности ,който играят ролята на свободомислещи демократи а в душата са се превърнали в среброблизци....Импето ще ви научи как се ближе.....
                            Боже, боже, отявлен привърженик на Прасето и нещатен ДВИ на некакви табаци, пише за морални ценности и среблоблизци. И това го пише некой, дето за едната "пица с картофки" се опитва да къса нервите на хората от години. Нищо лично ама такива като Прасето и фенове щяха да са с отрезани ръчички и натикани да не пиша къде, че ще ме изтрият, ако имаше един нов Крум. В ППО добре се справяте с демагогията, ама като си такъв голем морален стожер, па що не дадеш едно интервю и не излезеш от анонимност.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Ного ни бият по тимберичките по водещата ти позиция нещо... хем ще има добър дивидент, който става още по-добър спрямо миналогодишният зарад поскъпването на рубличката. Струва ми се това - сезонна акция.
                              Колкото и да ни бият сега, то есента и зимата пак сме нагоре, така че няма страшно. Като лична грешка си отчитам това, че винаги излизам прекалено рано от позициите и като че ли ми липсва търпение. Но пък от друга страна съм още пионерче в сравнение с вас и имам доста да уча. Спорен ден и много печалби на всички !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                                И аз да си направя ъп на портфейла:

                                Abengoa S.A. 18,77%
                                Baumot Group AG 17,86%
                                Gazprom 61,40%
                                кеш 1,97%

                                Като по вашите критерии моят портфейл се води...може би умерено малък
                                Ного ни бият по тимберичките по водещата ти позиция нещо... хем ще има добър дивидент, който става още по-добър спрямо миналогодишният зарад поскъпването на рубличката. Струва ми се това - сезонна акция.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X