IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Мерси, мерси! Да ти се връща!
    Тръгвам скоро да търся гадател, който да ми каже кога да кеширам
    А, какво кеширане - Татяна от Елана, а и разни други светила само разправят, че ни чакат златни времена на БФБ! Никакво кеширане, докато не видим Софикс на поне 3000 пункта!

    Честито на печелившите!

    P.S. Моят портфейл изглежда така:

    Click image for larger version

Name:	An-empty-wallet.jpg
Views:	1
Size:	44.1 КБ
ID:	3213466

    Коментар


    • Първоначално изпратено от moni92 Разгледай мнение
      Благодаря ви . Когато вляза в портфейла пише внасяне и теглене , от там се теглят нали ? Просто не мога да разбера процедурата!!
      Трябва да погледнеш на сайта на твоят ИП каква е процедурата по теглене .
      По принцип или е на каса или ти ги превеждат по банка ,след като пуснеш заявка
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

        Браво, Батка!
        Кефиш!
        Скоро трицифрен резултат.
        Мерси, мерси! Да ти се връща!
        Тръгвам скоро да търся гадател, който да ми каже кога да кеширам

        Коментар


        • Благодаря ви . Когато вляза в портфейла пише внасяне и теглене , от там се теглят нали ? Просто не мога да разбера процедурата!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            Леле софикс направи 19.5% за 6 месеца
            имам един въпрос който ме мъчи напоследък - примерно миналото лято ако софикс е бил 450 а сега е 700 този ръст от 250/450 или 55.55% включва ли дивидентите? Сигурен съм че не включва евентуална печалба върху реинвестираните дивиденти. Та ръстът 55.55% ли си е или е близо до 60%.
            Иначе ясно че има корекция на индекса за да не пада на ex-dividend датата
            сега посмятах и мисля че за да имате ръст от 55.55% за последната година трябва на ex-dividend датата да сте реинвестирали целия дивидент по коригираната цена на акцията. Примерно имате акция на компания с капитализация 100 милиона лева, дава 20 милиона лева дивидент и капитализацията пада до 80 милиона. Софикс приема 80 милиона за начална база за изчислението на индекса ( той следи пазарната капитализация на компаниите ) и ако след година пазарната капитализация е скочила с 50% до 120 милиона лева то единствения начин да имате доходност като индекса е да сте си купили акции с парите от дивидента при пазарна капитализация 80 милиона лева. Или бъркам?

            Иначе браво на всички останали на БФБ-то, дано позитивния тренд се задържи до края на годината пък и по-натам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Много добро шестмесечие за биковете на БФБ колеги! На 80% се закръгли доходността при мен
              Браво, Батка!
              Кефиш!
              Скоро трицифрен резултат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                Моят изглежда така: http://imgur.com/a/OGzoQ
                Ъ-ъ-ъ-ъм.

                не съм сигурен какво значат някои от тия кодове - що не ги пишете поименно? Все едно аз да напиша: GB0009252882 - и да вярвам, че всеки ще се сети, че туй е GlaxoSmithKline. Иначе изглежда балансирано.

                Мишо: не - купих си ги по-скоричко - някой туканка ме посъветва - прегледах компанията и табличката с цифричките и - и с какво се занимава и колко снася - видя ми се нелоша, макар да не е от секторите които ме интересуват, но могъща в своят. Имах малко свободни парички, след като купих Pfizer (не ного бройки защото все си виках, че може да послезе още) и си взех Pearson - отчасти и за да балансирам по-ниската дивидентна доходност на американският хипермегаебасихапчев гигант.

                Мони: ако не си турил нищо в него, няма как да стане
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Много добро шестмесечие за биковете на БФБ колеги! На 80% се закръгли доходността при мен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от moni92 Разгледай мнение
                    Здравейте , искам да попитам как мога да тегля пари от портфейла си ?
                    1. Вадиш портфейла.
                    2. Бъркаш в него.
                    3. Вадиш каквото има в портфейла.
                    4. Прибираш портфейла обратно.

                    Коментар


                    • ами първо трябва да вкараш пари в портфейла си - после с тях примерно да купиш акции или пък да не купиш, но важна стъпка от тегленето на пари от портфейла включва наличието им в него. Ако тази стъпка е даденост и имаш наличие на пари в портфейла си - то нищо не те спира да ги изтеглиш от там.

                      Коментар


                      • Здравейте , искам да попитам как мога да тегля пари от портфейла си ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Бльъмчх.


                          Нямам някакви кой знае какви нови неща в - но мисля, че - тъй като изтече шестмесечието - може пак да се забавляваме с рисуване на колелца - ето едно мое подробно и общо борсово колелце - само лични инвестиции - без фондове, златце, сребърце, платинчичка и елмази. Не съм ного доволен все още - ного искам да добавям и преправям. Ного голяма тежест на водещите компании - особено на баш водещата. Щат ми се повече Еланки в България. Ще ми се газовият ми микс да е по-могъщ и с по-голяма тежест, а не само няма и 3%. Ще ми се да направя ного по-добър баланс в хапчевия сектор, както и да си направя микс от добивни компании, до които не можах да стигна засега в пазаруването, но нищо - това е засега положение:

                          http://imgur.com/a/wWGjg
                          Pearson сега като се срина в началото на годината ли го взе? Как така реши?

                          Коментар


                          • Моят изглежда така: http://imgur.com/a/OGzoQ
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Бльъмчх.


                              Нямам някакви кой знае какви нови неща в - но мисля, че - тъй като изтече шестмесечието - може пак да се забавляваме с рисуване на колелца - ето едно мое подробно и общо борсово колелце - само лични инвестиции - без фондове, златце, сребърце, платинчичка и елмази. Не съм ного доволен все още - ного искам да добавям и преправям. Ного голяма тежест на водещите компании - особено на баш водещата. Щат ми се повече Еланки в България. Ще ми се газовият ми микс да е по-могъщ и с по-голяма тежест, а не само няма и 3%. Ще ми се да направя ного по-добър баланс в хапчевия сектор, както и да си направя микс от добивни компании, до които не можах да стигна засега в пазаруването, но нищо - това е засега положение:

                              http://imgur.com/a/wWGjg

                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Леле софикс направи 19.5% за 6 месеца
                                имам един въпрос който ме мъчи напоследък - примерно миналото лято ако софикс е бил 450 а сега е 700 този ръст от 250/450 или 55.55% включва ли дивидентите? Сигурен съм че не включва евентуална печалба върху реинвестираните дивиденти. Та ръстът 55.55% ли си е или е близо до 60%.
                                Иначе ясно че има корекция на индекса за да не пада на ex-dividend датата
                                Last edited by Felbuzz; 01.07.2017, 14:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X