IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

    Импе, само един съвет за фармите - купувайте компании, които се допълват, а не които се конкурират в портфолиата си, иначе единия като качва другия ще пада и резултат нулев. И за компании като глаксо, които са силно изложени към OTC пазар - там пазарувайте късно лято-есен, защото заради сезонността на OTC пазара (ваксини, панадол и т.н) винаги вадят добро последно и първо тримесечие и после падат. Не че съм най-големия гений та само аз да съм се сетил, ама да го имаш предвид.
    Ърм.

    Благодаря за съветът, драги: но мен не ме интересува дали едната пада, а другата се качва - или обратно - в някакъв кратко- и средносрочен период. Аз: дългосрочен инвеститор дивидентаджия. Умишлено търся двойки като Pfizer и GSK или Shell и Gazprom - и не само двойки де - защото това са миксове, които са незаобиколими в даден сектор. Дори савмо едната може да изчезне само при някакъв катаклизъм - а и изчезвайки, тоже ще причини катаклизъм - а ако това стане - най-вероятно точно другата да е най-дейна в запушването на дупката от изчезването на пръвата. От друга страна: ако клиентът не купи от едната ти компания, най-вероятно ще купи от другата ти. Това е стара търговска тактика - ако е видно, че без конкуренция не можеш, конкурирай се сам. Примерно - ключово кръстовище с голям човекопоток. Когато беше бумът на вестниците - най-вероятно: и на четирите ъгъла - будки за вестници. Е, ако имаш ресурсът и си в тоя бранш - не е ли нелоша идея ТИ да туриш и четирите будки в четирите ъгъла? - Тогава това кръстовище е вестникарски твое и който и да мине - все от тебе ще си купи, пък нека си мисли: "Тия четиримата вестникаджии как се конкурират !!!" Така искам да си направя и суровинен микс: Rio Tinto и BHP.

    За Глаксо - това, което казваш - е мъдро. Вярно - пазарът на ваксини в Негрия и Азия е сигурно постоянен, но не и в умереният пояс - там е сезонен. Ще го имам напредвид
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Ъ-ъ-ъ-ъм.

      не съм сигурен какво значат някои от тия кодове - що не ги пишете поименно? Все едно аз да напиша: GB0009252882 - и да вярвам, че всеки ще се сети, че туй е GlaxoSmithKline. Иначе изглежда балансирано.

      след като купих Pfizer (не ного бройки защото все си виках, че може да послезе още) и си взех Pearson - отчасти и за да балансирам по-ниската дивидентна доходност на американският хипермегаебасихапчев гигант.

      Мони: ако не си турил нищо в него, няма как да стане
      Импе, само един съвет за фармите - купувайте компании, които се допълват, а не които се конкурират в портфолиата си, иначе единия като качва другия ще пада и резултат нулев. И за компании като глаксо, които са силно изложени към OTC пазар - там пазарувайте късно лято-есен, защото заради сезонността на OTC пазара (ваксини, панадол и т.н) винаги вадят добро последно и първо тримесечие и после падат. Не че съм най-големия гений та само аз да съм се сетил, ама да го имаш предвид.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Хубаво е че дивидентите тепърва ще почнат да идват по сметките, а това за нашия плитък пазар си е фактор. Както смятаха от капитал 260млн дивиденти има тази година гласувани. 10% от тази сума да се върне си е много за БФБ.
        Аз лично чакам над 30к от дивиденти тази година и не съм недоволен
        уау!
        30 К от бфб, от една акция или диверсифициран портфейл?
        Браво, респект и успех!

        п.п. ти всъщност някога пускал ли си пускал ли си портфейл тук?

        Коментар


        • Стига се препирахте, бе: хайде - чакаме да рисувате шестмесечни колелца....

          Трейдъров - аферим - могъщ си значи.

          Апропо - при настоящите лесно видими тенденции - ако Софиксът стигне 2000 (не че знам кои са в Софиксът и не че ме интересува) - ама какви свободни обеми ще останат? - Дотогава ПФ и тук-там някой друг фонд ще излапат всичко... и ако подхвърля 11 Бръзи мишока - напримерно казано - на 89.80 кинта да кажем - ще има кървав кеч за тях
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Аз пък се чудя защо се е настанило мнението, че форумците търгуват с малки суми. Според мен има хора от форума, които управляват доста сериозни портфейли, но просто не искат да го казват.
            Аз освен думи за големи портфейли, реално нямам никакви наблюдения за реално съществуващи съфорумци с големи портфейли. Никой не си показва реалната сметка за търговия, за да свържем реално думите с делата.

            Коментар


            • Батя, най-добрия гадател си е до теб. Особено когато каже: " Казах ти да продадеш, а ти ..."

              Коментар


              • Аз пък се чудя защо се е настанило мнението, че форумците търгуват с малки суми. Според мен има хора от форума, които управляват доста сериозни портфейли, но просто не искат да го казват.
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Хубаво е че дивидентите тепърва ще почнат да идват по сметките, а това за нашия плитък пазар си е фактор. Както смятаха от капитал 260млн дивиденти има тази година гласувани. 10% от тази сума да се върне си е много за БФБ.
                  Аз лично чакам над 30к от дивиденти тази година и не съм недоволен
                  Много дивидент значи и портфейла доста дебел Браво! Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Мерси, мерси! Да ти се връща!
                    Тръгвам скоро да търся гадател, който да ми каже кога да кеширам
                    При мен е по скромно. От началото на годината до сега инфостока ми показва 16% доходност. Аз съм доволен от резултата.
                    Гадатели много, ако намериш добър ще са най-добре похарчените ти пари. Успех!

                    Коментар


                    • Хубаво е че дивидентите тепърва ще почнат да идват по сметките, а това за нашия плитък пазар си е фактор. Както смятаха от капитал 260млн дивиденти има тази година гласувани. 10% от тази сума да се върне си е много за БФБ.
                      Last edited by BSEtrader; 02.07.2017, 18:26.

                      Коментар


                      • Пак се размечтахте
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • 800 към 31 .12 ,ако направи бих бил доволен.
                          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                            А, какво кеширане - Татяна от Елана, а и разни други светила само разправят, че ни чакат златни времена на БФБ! Никакво кеширане, докато не видим Софикс на поне 3000 пункта!

                            Честито на печелившите!

                            P.S. Моят портфейл изглежда така:

                            [ATTACH=CONFIG]n3213466[/ATTACH]
                            2,000..... 3,000..... да не прекаляваме 1,500 на Софикс да стигнем до края на 2019 пък после ще го мислим

                            Коментар


                            • От теоретична гледна точка , преди да извадиш квото и да е , трябва ти или някои друг да го е турил преди там. Та ако тургаш , после и ша вадиш
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от moni92 Разгледай мнение
                                Благодаря ви . Когато вляза в портфейла пише внасяне и теглене , от там се теглят нали ? Просто не мога да разбера процедурата!!
                                подозирах какво имаш предвид и сега се убедих. Ти имаш предвид функцията "портфейл" на уебсайта инвестор.бг.

                                Може би е излишно да го споменавам, но от там реални пари да изтеглиш няма как - тази функция е само на теория да си купуваш, продаваш акции и да ги следиш как се развиват.... ееххх ако даваха парички от инвестора ей така

                                Коментар

                                Working...
                                X