IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Какви глупости пишете, че не било хубаво да имаш седем цифрен портфейл на БФБ????
    Като имаш 30 хилки в акции на БФБ по-добре ли се чувстваш????
    Започвате да се навивате на вашите глупости и няма край ! Айде спри се малко Импе !!!

    има хора, които колкото и време да отделят за да се научат на един "занаят", все не успяват и не могат да схванат.
    късната промяна на ориентацията в занаята води със себе си много сериозни проблеми от различен характер.

    пс: вярвам, че ме разбра, Фортис

    Коментар


    • Продадох Булгартабак, Албена и Фазерлес. Едната заради лош мажоритар, другата заради липсата на дивидент, а третата заради малкия си дял от портфейла и нуждата от кеш за навлизането на нови пазари

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

        Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.
        И аз бях гледал нещо подобно, но не бях сигурен на коя борса се търгува. Иначе за дивидентна доходност ми дава 3,77%, защото са изплатили 2 дивидента - един от 4,30 и един от 3,50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

          Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.
          https://www.bloomberg.com/quote/TEL:NO

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
            Преди няколко дни си помислих че няма да е зле да инвестирам в Норвегия, и първата компания която ми дойде на ум, беше Теленор. Как мислите, струва ли си инвестицията към момента? На коя борса се търгува, колко е дивидетната доходност, и колко голям е валутния риск? Благодаря предварително на отзовалите се. (Приемам и други предложения за норвежки компании).
            Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              [яуоте=Импето]Бльъм. При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем. Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
              Импи, ама ти серьозно си решил да гробиш кеша ле !?!? Ми по-добре на виртуалките го спусни там само от волата ще направиш 30-50% и кешираш в згоден момент (щото да не се згодиш за некоя чиста виртуалка на гранде-финале ), за кво да се занимаваш с жаби, атерки и тем подобни архаизми, - цена константа то не си заслужава времето и занимаваката май по добре нещо от нулева цена,,, няма го химкото, но пък имаше сайт [/QUOTE]

              Като/АКО стигнеш след 20 години пет цифрен портфейл ще разбереш как е !!!!

              Коментар


              • Преди няколко дни си помислих че няма да е зле да инвестирам в Норвегия, и първата компания която ми дойде на ум, беше Теленор. Как мислите, струва ли си инвестицията към момента? На коя борса се търгува, колко е дивидетната доходност, и колко голям е валутния риск? Благодаря предварително на отзовалите се. (Приемам и други предложения за норвежки компании).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Да-да - от ного позиции - ако имаш акции за 20 Б - зор ще видиш да излезеш.

                  Лятото сринаха Софарма Трейдинг с около левче, разпродавайки акции за под 2 Б.


                  Инокентий - то остана ли необвинена компания? Това са или някакви "зелени" извратенци - или просто тарикати, дето гледат да откраднат нещо от автомобилните компании. Аз бих изпратил килъри да ги разстрелят - това е най-доброто и лесно решение.
                  Какви глупости пишете, че не било хубаво да имаш седем цифрен портфейл на БФБ????
                  Като имаш 30 хилки в акции на БФБ по-добре ли се чувстваш????
                  Започвате да се навивате на вашите глупости и няма край ! Айде спри се малко Импе !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                    E, голям пет цифрен портфейл колко да е проблем - ако е в 5-6 позииции по 20 хил. лв да кажем не би следвало да има проблем и за 1-2 дни да излезеш без сътресения. А иначе то и по света не са чак толкова много тези дето ти носят над 5% чиста дивидентна, освен ако не си уцелил някоя в перфектния момент за влизане.
                    Да-да - от ного позиции - ако имаш акции за 20 Б - зор ще видиш да излезеш.

                    Лятото сринаха Софарма Трейдинг с около левче, разпродавайки акции за под 2 Б.


                    Инокентий - то остана ли необвинена компания? Това са или някакви "зелени" извратенци - или просто тарикати, дето гледат да откраднат нещо от автомобилните компании. Аз бих изпратил килъри да ги разстрелят - това е най-доброто и лесно решение.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Хим вече мина 84%/от покачване на цената/. Не съм допълвал/с изключение вчера на около 1000бр на 2,22лв/.Зрънчо падна на 10,6%.И около 3% цкб,елтос,доверие и МЕКОМ/естественно/

                      Коментар


                      • [яуоте=Импето]Бльъм. При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем. Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме [/quote] Импи, ама ти серьозно си решил да гробиш кеша ле !?!? Ми по-добре на виртуалките го спусни там само от волата ще направиш 30-50% и кешираш в згоден момент (щото да не се згодиш за некоя чиста виртуалка на гранде-финале ), за кво да се занимаваш с жаби, атерки и тем подобни архаизми, - цена константа то не си заслужава времето и занимаваката май по добре нещо от нулева цена,,, няма го химкото, но пък имаше сайт
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Само да спомена че днес Хим ми порастна до номер 1 в портфолиото, изпреварвайки с части от процента ПИБ-а! Ама то с това бясно рали от началото на годината..
                          E браво, най-накрая да излезе заяк от шапката, сега гледай да кешираш хима, сакън да не мине пиба !? Или да се обърне в елтосчета ли бордчета ли и или други гаснещи звезди!? Само напомням - да оставим профита да расте, все пак нале
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                            Що да пропуска бреф.....какво се очаква там........не я следя акцията, може ли да споделиш най общо ......... Благодаря предварително.....
                            и тя е дивидентаджийска над 5%
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                              E, голям пет цифрен портфейл колко да е проблем - ако е в 5-6 позииции по 20 хил. лв да кажем не би следвало да има проблем и за 1-2 дни да излезеш без сътресения. А иначе то и по света не са чак толкова много тези дето ти носят над 5% чиста дивидентна, освен ако не си уцелил някоя в перфектния момент за влизане.
                              Ето ти един блучип рейт отвсякъде къде сега е на около 5.6%.
                              На p/ffo около 13, диверсифициран, имунизиран с/у амазон, управляван от най добрия мениджър жена на щатите.
                              Засега ми е само на монитора, но ако има късмет по тренда да си се скине още 8-10% при 6.2-3% див.доходност ще си е достоен кандидат за нагувичване, по терминологията на Импето...

                              https://www.finviz.com/quote.ashx?t=...c&ta=1&p=d&b=1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                пропускаш бреф
                                Що да пропуска бреф.....какво се очаква там........не я следя акцията, може ли да споделиш най общо ......... Благодаря предварително.....

                                Коментар

                                Working...
                                X