IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    Продадох Danaos на 2.40, 55% печалба за по-малко от три седмици

    към половината от парите от това отидоха в Micron, че много паднаха, другата половина в Aercap че много си ги обичам и ми остана малко и за още 1 акция в Portola.

    По-страхотна бърза печалба съм правил само веднъж досега, някъде преди около 10 години беше където веднага след новината че Петрол продават някакви бензиностанция на Лукойл купих на 6 и продадох на 9 след няколко дни.

    За годината основния международен портфейл показва -2.93%, кобалта много силно ме удря
    Отде си папкаш кобалтчец?

    Аз тъкмо да скокна отново в Газпромченцето и то скочи като превъзбуден жабок.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Продадох Danaos на 2.40, 55% печалба за по-малко от три седмици

      към половината от парите от това отидоха в Micron, че много паднаха, другата половина в Aercap че много си ги обичам и ми остана малко и за още 1 акция в Portola.

      По-страхотна бърза печалба съм правил само веднъж досега, някъде преди около 10 години беше където веднага след новината че Петрол продават някакви бензиностанция на Лукойл купих на 6 и продадох на 9 след няколко дни.

      За годината основния международен портфейл показва -2.93%, кобалта много силно ме удря
      Last edited by Black and white cat-foot; 10.07.2018, 16:59.
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

        Аз ако бях на ваше място бих се срамувал, да твърдя неверни неща. Никъде в съобщенията за дивидент не се споменава, че сроковете 3мес. са за акционерите без сметка в ИП.

        Ако е имало проведено гласуване ВЪЗДАРЖАЛ СЕ, то би следвало да е отразено в протокола, дори да е 0. По вашата странна логика може само ЗА да пишете, ако няма ПРОТИВ и ВЪЗДАРЖАЛ СЕ.

        Спирам да пиша, просто не виждам смисъл да си губя времето с вашите интерпретации.
        Вече посочих в първия пост: Приемам бележката за 3-те месеца и това пояснение ще бъде включено в бъдеще. Впрочем съобщението е по форма на КФН.
        За другото се въздЪржам да пиша...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

          Все пак не разбрах дали продължавате да твърдите, че трябва да се срамуваме от дадената възможност на акционери без сметка при ИП да получат дивидента си и по този начин?

          Относно начина на гласуване:
          Търговски закон, чл. 232. (1) За заседанието на общото събрание се води протокол..., в който се посочват:
          5. проведените гласувания и резултатите от тях.
          Законът не изисква изрично записване на гласовете "въздържал се", ако няма такива (какъвто е случая).
          Аз ако бях на ваше място бих се срамувал, да твърдя неверни неща. Никъде в съобщенията за дивидент не се споменава, че сроковете 3мес. са за акционерите без сметка в ИП.

          Ако е имало проведено гласуване ВЪЗДАРЖАЛ СЕ, то би следвало да е отразено в протокола, дори да е 0. По вашата странна логика може само ЗА да пишете, ако няма ПРОТИВ и ВЪЗДАРЖАЛ СЕ.

          Спирам да пиша, просто не виждам смисъл да си губя времето с вашите интерпретации.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

            Здравейте,

            ЗППЦК, чл.115в, Ал.7 в сила от 01.01.2018г.
            “Дружеството е длъжно да осигури изплащането на акционерите на гласувания на общото събрание дивидент в 60-дневен срок от провеждането му. Разходите по изплащането на дивидента са за сметка на дружеството.”

            Кратко и ясно. Който няма сметка в ИП има 5год. да си ги потърси.

            Освен това забелязах, че някои от дружествата в групата Ст.Пл. в протоколите от ОСА имат само ЗА, ПРОТИВ без ВЪЗДЪЖАЛ СЕ.
            Все пак не разбрах дали продължавате да твърдите, че трябва да се срамуваме от дадената възможност на акционери без сметка при ИП да получат дивидента си и по този начин?

            Относно начина на гласуване:
            Търговски закон, чл. 232. (1) За заседанието на общото събрание се води протокол..., в който се посочват:
            5. проведените гласувания и резултатите от тях.
            Законът не изисква изрично записване на гласовете "въздържал се", ако няма такива (какъвто е случая).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
              Здравейте,
              Промяната в чл. 115в, ал. 7 се отнася до срока, в който дружеството е длъжно да осигури изплащането на дивидента. Началната дата на изплащане на дивидента не може да бъде повече от 60 дни от датата на вземане на решението.
              А 3-месечният срок, посочен в съобщението, се отнася за периода, считано от началната дата, в който акцонерите могат да получат дивидента си чрез клоновете на банката, ако нямат сметки при ИП.
              Приемам бележката и това пояснение ще бъде включено в бъдеще.
              Но законът е спазен. Справка относно началната дата за изплащане на дивиденти:
              СПХ - решение 06.06, начало 10.07.
              МСХ - решение 17.05, начало 03.07.
              ХЕС - решение 15.06, начало 20.07.
              Роза - решение 19.06, начало 20.07.
              Елхим - решение 21.06, начало 01.08.

              Успех на борсата!
              Здравейте,

              ЗППЦК, чл.115в, Ал.7 в сила от 01.01.2018г.
              “Дружеството е длъжно да осигури изплащането на акционерите на гласувания на общото събрание дивидент в 60-дневен срок от провеждането му. Разходите по изплащането на дивидента са за сметка на дружеството.”

              Кратко и ясно. Който няма сметка в ИП има 5год. да си ги потърси.

              Освен това забелязах, че някои от дружествата в групата Ст.Пл. в протоколите от ОСА имат само ЗА, ПРОТИВ без ВЪЗДЪЖАЛ СЕ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                Срамно е, че в съобщенията си за дивидент всичките планински дружества дават срок 3мес., копи/пейст от предни години, закона е променен преди година. Това е бял кахър, но е показателно колко им дреме...
                Здравейте,
                Промяната в чл. 115в, ал. 7 се отнася до срока, в който дружеството е длъжно да осигури изплащането на дивидента. Началната дата на изплащане на дивидента не може да бъде повече от 60 дни от датата на вземане на решението.
                А 3-месечният срок, посочен в съобщението, се отнася за периода, считано от началната дата, в който акцонерите могат да получат дивидента си чрез клоновете на банката, ако нямат сметки при ИП.
                Приемам бележката и това пояснение ще бъде включено в бъдеще.
                Но законът е спазен. Справка относно началната дата за изплащане на дивиденти:
                СПХ - решение 06.06, начало 10.07.
                МСХ - решение 17.05, начало 03.07.
                ХЕС - решение 15.06, начало 20.07.
                Роза - решение 19.06, начало 20.07.
                Елхим - решение 21.06, начало 01.08.

                Успех на борсата!
                Last edited by Дядо Кольо; 04.07.2018, 12:25.

                Коментар


                • https://www.cnbc.com/2018/07/02/vang...al-schwab.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    Micron+Ichor
                    Напълно съгласен, добро дружество е и AMAT, като производители на машини, софтуер и услуги за полупроводници, макар, че при тях може би наистина има риск да им се намесят да не продават в Китай, което определено ще затрудни дружеството.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                      По добре aaoi
                      Micron+Ichor
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                        Знаеш че не мога да се меря с Вас с Етихат, - младоци , изучени, владеещи втори трети език като матерни,- на мен ми помага и си удържам малките принципи придобити през призмата на преживяното в годините зад гърба ми. Може и съдбата да си има своя пръст.
                        Отварям тази картина относно банките и времето пред вас;- просто ги дръжте със слаба тежест, това са си конгломерати извоювали власта си с течение на дълги , много дълги периоди и няма да се дадът без бой...., но лично аз съм на брега и гледам с почит и уважение през и пред тях!
                        Относно порфейла, пред доста от вас съм споделял че съм пасивно активен (извадих доста) , но и не съм олекнал в личен план;- следвам целта си! Сравнението с 31,07,17г. разликата е под -20К.,- сравнението е излишно поради факта , че аз съм само на БФБ (трудно изписвам тази абривиатура с главни букви, след като прочетох какви промени са гласувани и приети по чл. 40 по време 2014г.- нашите мажоритари индустриалци са се окопали (бетонирали) с помощта на Ст. мавърът и той горкия точно на върха на такава институция го туриха. Всичко това е гадно отблъскващо, новата госпожа начело на кафето, осмърдя атмосверата докато сядаше на "трончето в кафенцето" -и какво от това??? Днес съм изумен от показа на Оги Toranaga, -УСПЯЛ е да сре гласуването в Хидропневмо нещото !!!- ЕВАЛА ПИЧ !!!

                        БРАВО Оги!!!
                        Благодаря за признанието!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                          Моето мнение е точно различно. Следя изключително стриктно акцията, тя ми е основна в портфейла. Към момента това е една от най-подценените акции на сериозните дружества на американския пазар. Изключително високи резултати, правят луди печалби, в световната тройка на производителите на памет са, изключително иновативни. Финансовите им коефициенти са много атрактивни, тенденциите страхотни. Недостатъкът е, че са много волатилни и има много интереси да се манипулира пазара - чрез абсурдни екзотични оценки от някои анализатори. Пазарът реагира само на негативните новини и нюанси, но рано или късно нещата си идват на мястото. Към момента падат заради страховете от последиците от търговска война, но преди всичко от непредказуеми ходове на Тръмп, да не се опита да ограничи износа на високотехнологични продукти. Да, китайците се опитват да влязат в бизнеса, откраднаха няколко служители, опитват се чрез административни ходове и обвинения за монополистично поведение да откраднат информация за технологиите. Към момента те са основни потребители и ще продължат да купуват чипове, в т.ч. памет, защото са основен компонент на телефони и всякаква електроника, с която заливат света. Ако китайците имаха успех в организирането на собствено производство, нямаше да са толкова чувствителни и да обвиняват Микрон, Самсунг и Хиникс за споразумения за високи цени. Освен страхотните печалби, фирмата натрупа много излишен кеш, който от новата финансова година - за тях почва от август, почват обратни изкупувания. Към момента средния таргет е 82, но постигне ли се компромис за мита и търговски политики между Китай и САЩ, цената ще започне да се движи от представянето и перспективите пред дружеството, а не от външни фактори.
                          По моя оценка, може да се направи голяма доходност при търпение за средносрочна инвестиция - между 50 и 100% за 1 година и поради изключителната волатилност - много добри текущи печалби. За инвестиращите в тази акция, както и в други акции на полупроводници, трябват обаче повече търпение и по-здрави нерви.

                          https://www.tipranks.com/stocks/mu/price-target
                          По добре aaoi

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Не мога да те насърча за Микрон.
                            .
                            Моето мнение е точно различно. Следя изключително стриктно акцията, тя ми е основна в портфейла. Към момента това е една от най-подценените акции на сериозните дружества на американския пазар. Изключително високи резултати, правят луди печалби, в световната тройка на производителите на памет са, изключително иновативни. Финансовите им коефициенти са много атрактивни, тенденциите страхотни. Недостатъкът е, че са много волатилни и има много интереси да се манипулира пазара - чрез абсурдни екзотични оценки от някои анализатори. Пазарът реагира само на негативните новини и нюанси, но рано или късно нещата си идват на мястото. Към момента падат заради страховете от последиците от търговска война, но преди всичко от непредказуеми ходове на Тръмп, да не се опита да ограничи износа на високотехнологични продукти. Да, китайците се опитват да влязат в бизнеса, откраднаха няколко служители, опитват се чрез административни ходове и обвинения за монополистично поведение да откраднат информация за технологиите. Към момента те са основни потребители и ще продължат да купуват чипове, в т.ч. памет, защото са основен компонент на телефони и всякаква електроника, с която заливат света. Ако китайците имаха успех в организирането на собствено производство, нямаше да са толкова чувствителни и да обвиняват Микрон, Самсунг и Хиникс за споразумения за високи цени. Освен страхотните печалби, фирмата натрупа много излишен кеш, който от новата финансова година - за тях почва от август, почват обратни изкупувания. Към момента средния таргет е 82, но постигне ли се компромис за мита и търговски политики между Китай и САЩ, цената ще започне да се движи от представянето и перспективите пред дружеството, а не от външни фактори.
                            По моя оценка, може да се направи голяма доходност при търпение за средносрочна инвестиция - между 50 и 100% за 1 година и поради изключителната волатилност - много добри текущи печалби. За инвестиращите в тази акция, както и в други акции на полупроводници, трябват обаче повече търпение и по-здрави нерви.

                            https://www.tipranks.com/stocks/mu/price-target

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение


                              Прочетох в екстрите за Хидропнемвотехника и се радвам на такъв развой там(т.7), но защо там не може а в планинските може за мен е загадка.
                              Може да се дължи на аргументацията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                защо?
                                По добре си купи няколко опции върху етаблирани акции отколкото бфб лике компании. PS: виж резултатите на hapaq

                                Коментар

                                Working...
                                X