IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Отчитам го като риск,....
    Хубаво!

    В руски активи за семкаджии като нас е добре да се инвестира през договорни фондове (на руски ПИФ).Ето например Сбербанк какви проценти дава:

    https://xn--90aennii1b.xn--p1ai/inve...-i-otzivi.html

    Задължително условие обаче да има поне рускиня подръка, която да инвестира от името на титуляра........
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
      Ако си накупил руски АДР-и от европейските сергии, имай предвид Импов,че даден бъдещ момент могат да угаснат!

      https://russian.rt.com/world/article...-ssha-problema

      Точно това се случи в Лондон с компаниите около Дерипаска и не съм чул пак да се котират...

      И без това купуваш по върховете,поне да не губиш кинти от странични проблеми от които сигурно и брокера ти нито ще те предупреди(не му е работа),нито ще те спаси(пак не му е работа).
      Отчитам го като риск, който обаче е неголям, поне не и по отношение на единствените АДР-чета, които имам - газпромови. Не очаквам говедорес сами да се изработят така и да прецакат много от собствените си инвеститори. Санкциите срещу компаниите на Дерипаска не дадоха ефект и вече се говори за смекчаването им. А и оня гнусник на снимката в статията - дето цял полк виетнамци са се възползвали сексуално от него - скоро ще пукне.

      Става дума основно за държавни облигации - то пък Русия все едно има съществен дълг.

      Апропо - САЩ внасят газ от Русия. Битката за природния газ те вече са я загубили, единственият начин да си клъвнат поне малко кяр е да си купят акции на Газпром или на Мидичката.
      Last edited by Императорът; 02.08.2018, 23:00. Причина: Газпром е по-силен от САЩ.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Ако си накупил руски АДР-и от европейските сергии, имай предвид Импов,че даден бъдещ момент могат да угаснат!

        https://russian.rt.com/world/article...-ssha-problema

        Точно това се случи в Лондон с компаниите около Дерипаска и не съм чул пак да се котират...

        И без това купуваш по върховете,поне да не губиш кинти от странични проблеми от които сигурно и брокера ти нито ще те предупреди(не му е работа),нито ще те спаси(пак не му е работа).
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Да - старая се да бъда полезен - не пиша от стремеж към пърчене
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Стига сте го нападали Императорът. На мен лично ми е полезно да следя какво си купува. Не казвам че споделям на 100% възгледите му, или че му "припокривам" инвестициите, но е полезно да казва какво наблюдава с евентуална висока доходност. А и нали темата е такава? Аз лично продадох Даймлер на 0, купих и продадох с хубава доходност Марине Харвест и сега съм си купил Бритиш Американ. Там май ще е дългосрочно, заради високите разходи Поне дивидента им е добър, а и цената е приемлива. Със сигурност притесненията ми че съм продал Даймлер преди цената да започне да се "катери" са били безпочвени... поне засега...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

              Имп............ не смяташ ли че прекалено голяма експозиция в суровини може би в края на световен икономически цикъп ще ти изиграе лоша шега............. към момента и аз имам акции но държа и доста голямо количество кеш. По време на криза последното нещо на което му пада консумацията (разбирай продажбите) са лекарствата и хранителните продукти защото без тях наяма физическо оцеляване. От всичко друго човек може да се лиши или отложи харча ...... покупка на телефон, телевизор, хладилник, почивка, зареждане на резервоара с бензин/нафта, и каквото се сетиш..........инвестиция в суровини и много добро инв. решение но не сега..........когато на wallstreet започнат да вият тогава..................
              Така не, но все пак хапчетата са ми водеща инвестиция в портфейлът... освен туй всяко нещо ли - свързано с добивната индустрия - може да бъде отложено? Човекът може да отложи да си смени колата или да си купи нов дом - което ще удари бизнесът с желязце, алуминийчец, медец... ама може ли да отложи да си затопли домът например или да си зареди колата, ако се налага да иде с нея на работа? Затова - ако забелязваш - основната ми експозиция е към газ и слуз. Да не говорим, че слузта е нужна за производството на почти всичко, дори на лекарствата. Без слуз цивилизацията загива, а без газ - половината свят: замръзва. Знам, че при суровинните има сериозно воатилство, а при криза се сриват най-ного - но следваща сериозна криза може да има и след 10 години или по-скоро след седем - когато Великият човек вече няма да води САЩ. Какво - да чакам ли? Ако тинтата пак падне в бъдеще до 15 кинта - идеално, ще се нагувича като дива свинкя с жълъди.

              Здравко - това не е пърчене, но споделяне на инвестиране, което (дори и самохвално да звучи) е надхвърлил - като стил - обикновеното търсене на сгода и е достигнало до следващо ниво - стратегическо. А и разговорът тръгна така - с Вълчан - ако го проследиш по-надолу - първо споделих информация за кредитният рейтинг на известно количество компании (съгласи се, че това е важно) и той ме запита: защо инвестирам в компании с висока корелация, обясних му после с картинка и - така... А и темата, и форумът е затова в края на краищата - защо не правиш забележки на тия, дето пълнят излишни теми, нямащи връзка с финансите? А един оплезен наркоманец не си ли е измислил цяла тема, в която постоянно сам си драска - дори какви поръчки е пуснал - всеки ден - и казва: "хяхяхяхяхяхяхяхяхя"?
              За дивидентите - ами тука повечето сме дивидентаджии - нали е важно да се знае коя компания кога и колко плаща - и то чисто след очесването с данък? Това маловажно ли е?

              Форти - колкото толкова. Ти като не инвестираш никъде - какво? Дори г-н Донев вчера каза, че сам той инвестира в чужди компании редовно. Ти май не беше в групата, но нозина го чуха. Нали ти е патрон и така дасе каже: кумир - и неговият пример не щеш да последваш ли?

              Оффф, чак сега погледнах пазара - защо по дяволите, като си купя нещо и акцията веднага се срива? После - средносрочно, може да се качи здравата - и често се случва - ама купя ли си, трябва да падне, за да ме дразни. Традиция просто стана това. Баси.

              Ако някому му се нрави стратегическата ми схема - и има свободен кеш, мисля - сгода е да си напазарува Rio Tinto - цена от 44 еврака след отличен 6-месечен отчет и преди междинен шестмесечен дивидент от 0,9682 Бабета - е ного добра оферта.

              https://www.riotinto.com/investors/r...-plc-7991.aspx
              Last edited by Императорът; 02.08.2018, 14:49. Причина: Сгода за нагувичване
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Импов, стига си писал, ами заминавал на плис - плис, че пак ще пропуснеш..Истински успешният инвеститор не пропуска... Аз ще ходя за втори път..

                Коментар


                • Малко в повече идва хваленето на Импето къде какво е купил и какъв дивидент е взел. Импе нали разбираш, че ако всеки почне да си пише сделките и дивидентите тук никак няма да върви !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Не се стърпях и се нагувичих с ВНР. Основната ми инвестиционна цел за тая година: формирането на могъщ суровинен микс в подотрасълът на рудните изкопаеми - от двете най-най-най-най-могъщи компании - Rio Tinto и BHP Billiton е изпълнена.
                    какъв могъщ микс с 5 хилки портфейл
                    че и нагувичване имало
                    това не го разбирам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Ето аз - с картинка - да изобразя своята мисъл - благодарности на Вълчан, че ме провокира да нарисувам тая схема, която замислих теоретическата още преди седмица - размерът на колелцата отговаря на тежестта на съответната компания в моят портфейл, а двете по-бледи - още не съм ги купил, но ще ги, към тия компании постепенно ще наслагвам още - догодина вероятно - Лукойл и Total - така че - смятам още да инвестирам в суровини и енергия:

                      https://imgur.com/a/iXC8qfQ
                      [ATTACH=CONFIG]n3364460[/ATTACH]
                      Имп............ не смяташ ли че прекалено голяма експозиция в суровини може би в края на световен икономически цикъп ще ти изиграе лоша шега............. към момента и аз имам акции но държа и доста голямо количество кеш. По време на криза последното нещо на което му пада консумацията (разбирай продажбите) са лекарствата и хранителните продукти защото без тях наяма физическо оцеляване. От всичко друго човек може да се лиши или отложи харча ...... покупка на телефон, телевизор, хладилник, почивка, зареждане на резервоара с бензин/нафта, и каквото се сетиш..........инвестиция в суровини и много добро инв. решение но не сега..........когато на wallstreet започнат да вият тогава..................

                      Коментар


                      • Не се стърпях и се нагувичих с ВНР. Основната ми инвестиционна цел за тая година: формирането на могъщ суровинен микс в подотрасълът на рудните изкопаеми - от двете най-най-най-най-могъщи компании - Rio Tinto и BHP Billiton е изпълнена.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Ето аз - с картинка - да изобразя своята мисъл - благодарности на Вълчан, че ме провокира да нарисувам тая схема, която замислих теоретическата още преди седмица - размерът на колелцата отговаря на тежестта на съответната компания в моят портфейл, а двете по-бледи - още не съм ги купил, но ще ги, към тия компании постепенно ще наслагвам още - догодина вероятно - Лукойл и Total - така че - смятам още да инвестирам в суровини и енергия:

                          https://imgur.com/a/iXC8qfQ
                          Click image for larger version

Name:	Shema.jpg
Views:	1
Size:	17.3 КБ
ID:	3364460
                          Last edited by Императорът; 31.07.2018, 00:56. Причина: Грешка в Мидичката
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                            Баце ,кво направи ти.18 компании.Олял си се в диверсификация.Ми те са в 3-4 сектора гледам и отделно 15 от тях имат коефициент на корелация с другите близо 1 .Уж си бая години,пък още не си я научил играта.
                            Вълчане, още не са ми 18 - тук влизат и около няколко, които следя, но още не съм се нагувичил с. 15 имали корелация - 3-4 сектора... ами това е стратегия, приятелю - да обхванеш един силен и така да се каже: неизбежен сектор - и да изградиш незаобиколим микс в него от най-могъщите компании !!! Аз съм стратегос, не го ли разбра досега? Сектори: суровини - без тях НИЩО друго не може да съществува, освен ако не се върнем по дърветата при шебеците - с две насоки - нефт/газ и рудни изкопаеми. Хапчета - хората все повече и повече ще ги ядат, живеейки по-дълго !!! Финанси - без тях се живее само при комунизъм - ама той скоро няма да пъкне. Автомобили - докато не измислят телепортация, хората ще си джиткат с !!!

                            Не съм научил играта - и каква е играта според тебе, Вълчане? Или ще ми предложиш 18 компании от 18 сектора?

                            Куцат ми само имотите - ама не мога да намеря читави компании, търгувани на Ксетрата - затова имотаджийски имам само в България - любимата ти Атера и Софарма Имоти... иначе и туканка имам основно фармация и финанси.

                            Хем казваш - олял съм се в диверсификация, хем казваш - 3-4 сектора - последно - олял или наолял?
                            Last edited by Императорът; 30.07.2018, 22:46. Причина: Стратегосът.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Тая картинка нещо излезе ситна - ето по-голяма на линкът:

                              https://imgur.com/a/J7UrQTn
                              Баце ,кво направи ти.18 компании.Олял си се в диверсификация.Ми те са в 3-4 сектора гледам и отделно 15 от тях имат коефициент на корелация с другите близо 1 .Уж си бая години,пък още не си я научил играта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

                                Абе Импе, ти съвсем заряза БФБ-то. Ник'во родолюбие у теб!
                                Не съм съвсем - като цяло - държа си инвестициите туканка, дори скоро си купих още малко Жабоци, но като цяло инвестирам вече почти съвсем изцяло навън - където възможностите са безчет, а сгодата - по-сосна от туканка.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X