IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
    Кой има Трейс, да си признае веднага Какво се ослушвате като пръднал заек у люцерна
    сори, от бг имам само сирма ад и то защото са спрени от търговия
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Кой има Трейс, да си признае веднага Какво се ослушвате като пръднал заек у люцерна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        На какво се дължи спада при акциите на Бритиш Американ Табако в последните няколко дни? Някакво събитие ли има, или е заради неразбирателството между ЕС и Великобритания при Брекзит? Освен това, при положение че компанията на практика е мултинационална, не виждам какво толкова ще и попречи това...
        Същото тоже е и с Imperial Brands. Да не са измислили световен закон, който наказва пушачите с каторга, публично изнасилство с кол и обществено порицание?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • На какво се дължи спада при акциите на Бритиш Американ Табако в последните няколко дни? Някакво събитие ли има, или е заради неразбирателството между ЕС и Великобритания при Брекзит? Освен това, при положение че компанията на практика е мултинационална, не виждам какво толкова ще и попречи това...

          Коментар


          • Защо си обичам Ichor

            Double Whammy For Ichor Bears

            https://seekingalpha.com/article/420...my-ichor-bears
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Както и да не ги предлага тук на всеки !
              Драги приятелю

              - да не са мои да ги предлагам? Да не правя Първично публично предлагане на Мидички? Темата се казва"Моят портфейл в моментът е следният... а вашият?" - според находчивото заглавие на нашият другар Тони - и аз естествено - споделям в какво инвестирам в моментът... и обяснявам защо според мен това е секси и какво целя. Това не означава, че те карам тебе да си купуваш слуз. Все едно да кажеш - че - защото съм си купил наскоро Imperial brands - и съм споделил това, съм те убеждавал да започнеш да пафкаш, ако не пафкаш.

              Апропо - бих се радвал ного, ако срещна подобно споделителство и от други колеги - които да разказват какво си пазаруват и най-вече ЗАЩО го правят и какво очакват. Знам, че аз винаги съм ви център на вниманието - защото съм прочут - но не ламтя за туй - дори напротив - аз съм съвсем нормално същество - и вродената ми скромност се - така да се каже - гърчи срамежливо от толкова внимание...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Няма никаква заблуда, а усилено писане и все твои примери за слуз, газ и жаби..Може ли например след като твърдиш, че не си пристрастен в близките няколко месеца да не ги споменаваш..
                Както и да не ги предлага тук на всеки !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Няма никаква заблуда, а усилено писане и все твои примери за слуз, газ и жаби..Може ли например след като твърдиш, че не си пристрастен в близките няколко месеца да не ги споменаваш..
                  а дали е така, 'щото минуса станал много дебел, т.к. от дивиденти ясно че с тези измерения на индивида трудно се живее!?

                  Коментар


                  • Няма никаква заблуда, а усилено писане и все твои примери за слуз, газ и жаби..Може ли например след като твърдиш, че не си пристрастен в близките няколко месеца да не ги споменаваш..

                    Коментар


                    • Имам чувството, че нозина от вас са в някакви странни заблуди за структурата на портфейлът ми - и затуй ме обвиняват в някакво маниакалство - относно слуз и газ - ето - за вас нарисувах колелце . отраслова структура:

                      https://imgur.com/a/ZapBCIE

                      Виждате, че инвестициите ми в суровини (все още) - скромни... но същевременно този мой подпортфейл е най-добре и смислено балансиран възоснова на една цялостна стратегия (в него слузта и газта са около например 65%). За никой друг отрасъл това не може да се каже, но към момента е това.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Хайде стига хвали тези жабоци ! Хвалиш дивидента там, а колко капиталова загуба направихме там не казваш нали ! При преобразуването на привилегиите в обикновени цената от близо 6лв. отиде на 3лв. ! Какво ми хвалиш жаби та жаби, нали и аз имам там ! Дивиденти хубаво, ама в онзи момент когато това стана стойността на акциите ми там от близо 50000лв стана набързо 25-28000лв. Каква файда от дивидентите, които взимах преди това. Ти си като някой стар развален грамофон, ако бяха велики инвестициите ти тук отдавна да си милионер независимо с каква сума си почнал да инвестираш ! А съвсем пък не върви да поучаваш нови или стари инвеститори ! Появи се някой тук и почваш да го облъчваш със своите газ, слуз и жаби и как трябвало да се инвестира във велики и чужди компании !
                        Ами не те знам кога си влязъл в Жабешкото. Защо ме равняваш по тебе? АЗ съм в него от самото начало - купувал съм си средно на цени някъде между 5 и 5.5 кинта, тоест съм на загуба - капиталово - към 1.5 кинта на акция... дивидентите, докато бяха привилегировани бяха 75 стинки... значи аз - дето съм инвеститор в Жабокът от 12 години вече, съм си избил капиталовата загуба за ДВЕ ГОДИНИ. Ако ти си си купил Жабоци 14-а година например - това не е като да си купувал 7-8 години по-рано. Аз никого не поучавам - ВИЕ постоянно ми зяпате портфейлът и го коментирате.

                        Газ и слуз - също казах какъв дял са ми от портфейлът - 6-7%. Това не прилича на маниакалство, нали?

                        И да - когато една компания прави годишни продажби над 300 МБ зеленички - тя е велика и могъща.

                        И не съм стар и развален грамофон - защото аз ВИНАГИ търся новото - нови знания, нови компании, нови инвестиции... за разлика от повечето тук критикуващи ме, които са се сврели в дупката БФБ и не смеят да си покажат носът извън нея. И още - аз си споделям знанията - и новите научени неща - а са малцина тия, от които АЗ научавам нещо ново туканка - на пръстите на едната си ръка мога да ги изброя - за злощастие

                        Кире - това, че някой е Бъфет, не означава, че е безгрешен. Да приемаш на доверие всеки негов ход (или на който и да е), е опасна безкритичност - ВИЕ сте вманиачени по разни имена - на бас, че самият дядо Уорън е ного по-самокритически от вас. И аз съм такъв, редовно си признавам грешки - най-често тая, че не уцелвам точният момент за нагувичване, че не ме бива за спекулант и купя ли си нещо - редовно се прецаквам... но само временно - дългосрочно рядко греша.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Прав си Здравко не трябва да се пресолява манджата.. А Импето даже и на Бъфет намери кусури..Главното мерило е какви печалби си направил в годините и колко пари си спечелил и натрупал.. Тук могъщите компании, жабите и слузта са подробности, но не цялата картина.. Изобщо хваленето и прехвалването във инвестиционен форум предизвиква много въпроси..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Страхотно мнение! Браво! Пукай с чифтето пък квото ще да става
                            Ми така де, малко да се вземе в ръце ! Великия Император и инвеститор, дори Бъфет пасти може да яде ! А колко велик е един инвеститор в крайна сметка си вижда по портфейла му, а не по всекидневното даване на акъл тук !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Хайде стига хвали тези жабоци ! Хвалиш дивидента там, а колко капиталова загуба направихме там не казваш нали ! При преобразуването на привилегиите в обикновени цената от близо 6лв. отиде на 3лв. ! Какво ми хвалиш жаби та жаби, нали и аз имам там ! Дивиденти хубаво, ама в онзи момент когато това стана стойността на акциите ми там от близо 50000лв стана набързо 25-28000лв. Каква файда от дивидентите, които взимах преди това. Ти си като някой стар развален грамофон, ако бяха велики инвестициите ти тук отдавна да си милионер независимо с каква сума си почнал да инвестираш ! А съвсем пък не върви да поучаваш нови или стари инвеститори ! Появи се някой тук и почваш да го облъчваш със своите газ, слуз и жаби и как трябвало да се инвестира във велики и чужди компании !
                              Страхотно мнение! Браво! Пукай с чифтето пък квото ще да става

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                А че защо да продаваш нещо, което ти носи пари? Де е смисълът в туй? Не съм отричал чичикът - само казвам, че не е безгрешен. Отказваше например да инвестира във високотехнологическият сектор преди - когато можеше да прави това на тънко - инвестира сега - в Ябълчици на цена над 200 зеленички. Сам той е казал - че човек трябва да инвестира в каквото разбира - и е немалко прав.

                                За Жабоците - ного хора тука ги отричат още от Шеста година, а аз оттогава сам не знам вече колко бимберици съм направил от тях... което не пречи на нозина все още да ги отричат и да ги наричат: "рискови". От друга страна - в кежава икономика като нашата - кое е безрисково? Даже някои хора подсъзнателно - мисля - смятат - че НАШИТЕ компании са по-безрискови от световните - което е тотален абсурд и смехотворство.
                                Хайде стига хвали тези жабоци ! Хвалиш дивидента там, а колко капиталова загуба направихме там не казваш нали ! При преобразуването на привилегиите в обикновени цената от близо 6лв. отиде на 3лв. ! Какво ми хвалиш жаби та жаби, нали и аз имам там ! Дивиденти хубаво, ама в онзи момент когато това стана стойността на акциите ми там от близо 50000лв стана набързо 25-28000лв. Каква файда от дивидентите, които взимах преди това. Ти си като някой стар развален грамофон, ако бяха велики инвестициите ти тук отдавна да си милионер независимо с каква сума си почнал да инвестираш ! А съвсем пък не върви да поучаваш нови или стари инвеститори ! Появи се някой тук и почваш да го облъчваш със своите газ, слуз и жаби и как трябвало да се инвестира във велики и чужди компании !

                                Коментар

                                Working...
                                X