IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Колега ти графиката гледаш ли
    То в момента сме в корекция , а не на някакви върхове Да скъсяваш CAC след като е паднал с 20 процента с лост означава че очакваш мечи пазар а не корекция и индексите да паднат 40, 50 процента или повече. Късите не са лесна материя,ще береш ядове. По -добре злато то няма кой знае колко да пада , ако го държиш по - дългосрочно печалбата ще несравнимо повече от късите.
    Точно това очаквам да се случи, да. Това разбира се е мое мнение и усещане. Гледах графиката и на самия ETF, над нея също може да се поразсъждава. Винаги има вариант и да греша разбира се. За златото не знам, не съм му голям фен, а и честно казано изобщо не съм запознат как точно се инвестира в злато. Не е ми е вариант към момента...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Ами би трябвало да е така да. Просто е подходящ инструмент за хората които смятат че индексите са на върхови нива, и очакват корекция...
      Колега ти графиката гледаш ли
      То в момента сме в корекция , а не на някакви върхове Да скъсяваш CAC след като е паднал с 20 процента с лост означава че очакваш мечи пазар а не корекция и индексите да паднат 40, 50 процента или повече. Късите не са лесна материя,ще береш ядове. По -добре злато то няма кой знае колко да пада , ако го държиш по - дългосрочно печалбата ще несравнимо повече от късите.
      Last edited by Todor Sabev; 20.12.2018, 21:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Добавих Lyxor ETF СAC 40 Daily Double Short към портфейла. Мисля че е добра "застраховка" при една евентуална криза, и би компенсирала падащата цена на акциите. Общо взето, когато САС 40 падне с 1%, акциите на ИТФ-а се вдигат с 2%. Това е доколкото съм разбрал. Какво мислите?
        2INVE- Мисля да ползвам за Ibex ,но като му дойде времето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Ами би трябвало да е така да. Просто е подходящ инструмент за хората които смятат че индексите са на върхови нива, и очакват корекция...
          за тази цел няма ли да е по-ефективно до продадеш от този индекс(CFD на късо от някоя платформа), с по-малко разходи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            а ако CAC се вдигне с 10% това няма ли да падне с 20% ?
            Ами би трябвало да е така да. Просто е подходящ инструмент за хората които смятат че индексите са на върхови нива, и очакват корекция...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
              Добавих Lyxor ETF СAC 40 Daily Double Short към портфейла. Мисля че е добра "застраховка" при една евентуална криза, и би компенсирала падащата цена на акциите. Общо взето, когато САС 40 падне с 1%, акциите на ИТФ-а се вдигат с 2%. Това е доколкото съм разбрал. Какво мислите?
              а ако CAC се вдигне с 10% това няма ли да падне с 20% ?

              Коментар


              • Добавих Lyxor ETF СAC 40 Daily Double Short към портфейла. Мисля че е добра "застраховка" при една евентуална криза, и би компенсирала падащата цена на акциите. Общо взето, когато САС 40 падне с 1%, акциите на ИТФ-а се вдигат с 2%. Това е доколкото съм разбрал. Какво мислите?

                Коментар


                • Да кажа и аз моят:

                  Кеш: 88%
                  Градус 12%

                  Оставил съм само Градус. Причините: перфектната акция при евентуална криза- ХВП (дефанзивен сектор), практически нулев дълг и проекто-дивидентна акция (дано мажо си спази обащанията)

                  ПС: Оглеждам я, ако падне още, мога и да увелича експозицията там.

                  ПС2: пазара не ми харесва.

                  Коментар


                  • https://www.home.saxo/ru-ru/rates-an...fs/commissions
                    Elana са изключили шанхай, сингапур, Токио и Йоханесбург от пазарите, които предлагат саксо
                    Взех си скоро NLM и засега се държат стабилно на плюс. http://www.nikkeikinholdings.com/group/field.html
                    Общата ни акция с Манчев е Арома.
                    Last edited by Кисимов; 09.12.2018, 21:09.

                    Коментар


                    • От доста време насам за първи път Хим минава на второ място, ЦКБ повежда, а ПИБ е трета.
                      Свилоза е минала 10%. Под 10% следва БРЕФ, Сирма, Доверие, Синергон, Софарма и Зрънчо. Останалите са под 1% всяко.
                      Извадил съм около 2-3% кеш настрана.
                      Поздрави и успех на всички!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Здравей. Избрах Байер заради очакванията ми, че при една евентуална нова криза (най-вероятно дългова), фармацията ще бъде малко по-слабо засегната от другите сектори. Горе-долу по тези кретерии си избирам компаниите, защото няма как на 100% да съм сигурен накъде ще вървят цените на акциите на отделните компании. Даймлер е имала и по-ниски нива, но е имала и по-високи. Инвестирам дългосрочно, и движенията надолу не ме притесняват толкова. Факт е че е неприятно когато акциите падат, но стратегията ми е такава. От петролните към момента следя Repsol. Equinor също, но от Елана спряха да я предлагат на борсата в Осло, и единствения вариант е да я купя през борсата в САЩ, а там бюрокрацията е доста голяма, така че предпочитам Repsol или да допълня още малко Total.
                        Ок, прочети статията: https://www.fool.com/investing/2018/...ewable-en.aspx

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                          Здравей, mancev! Имаш акции в 20 компании, 5 чужди = 43,09% от портфейла, най-голяма инвестиция имаш във фармацията 31,63%, най-голям дял от портфейла ти заемат компании от групата на Софарма = 27,05% + 5% Кеш От поста ти оставам с впечатление, че избираш компаниите в които инвестираш по два критерия: редовен дивидент и ниска цена спрямо върховите нива. Надявам се да не е така. Например Daimler е бил на много по-ниска цена по време на кризата 2008-2009г. Ще се радвам да споделиш с повече подробности, защо инвестира най-голяма част от порфейла си в Bayer. Поздрави

                          п.п Към кои петролни компании имаш интерес ?
                          Здравей. Избрах Байер заради очакванията ми, че при една евентуална нова криза (най-вероятно дългова), фармацията ще бъде малко по-слабо засегната от другите сектори. Горе-долу по тези кретерии си избирам компаниите, защото няма как на 100% да съм сигурен накъде ще вървят цените на акциите на отделните компании. Даймлер е имала и по-ниски нива, но е имала и по-високи. Инвестирам дългосрочно, и движенията надолу не ме притесняват толкова. Факт е че е неприятно когато акциите падат, но стратегията ми е такава. От петролните към момента следя Repsol. Equinor също, но от Елана спряха да я предлагат на борсата в Осло, и единствения вариант е да я купя през борсата в САЩ, а там бюрокрацията е доста голяма, така че предпочитам Repsol или да допълня още малко Total.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            Айде малко да "повдигнем темата" че е доста назад. Ще ми бъде интересно да видя какви са настроенията и на другите участници във форума, изращайки една не толкова добра година, и с очаквания за дори по-лоши времена?

                            Bayer - 24,46%
                            Софарма имоти АДСИЦ - 19,88%
                            Telenor - 6.53%
                            Корадо България АД- 6.39%
                            Софарма трейдинг АД - 5,84%
                            Daimler - 5.35%
                            Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 5,04%
                            Хидравлични елементи и системи АД - 4,67%
                            British American Tobacco - 4,41%
                            Градус АД - 4,40%
                            Стара планина холд АД - 3,28%
                            Total - 2,34%
                            М+С хидравлик АД - 1,64%
                            Софарма АД - 1,33%
                            Елана агрокредит АД - 1,06%
                            Спиди АД - 0,99%
                            Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,88%
                            Монбат АД - 0,84%
                            Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,41%
                            Арома АД - 0,26%

                            Иначе промените в портфейла са съществени. Като за начало компанията ми с най-голям дял вече е Bayer. Доста се двоумях дали да заложа на компания в сферата на недвижимите имоти, или фармацията, като в крайна сметка фармацията надделя. Избрах Bayer поради доста ниската от върховите си стойности цена, като се надявам в дългосрочен план цената да расте. В краткосрочен, може би ще падне още малко. Daimler закупих поради подобни причини - редовен дивидент и ниска цена (спрямо върховите стойности). Total макар и по-малки като процент в портфейла също ги закупих дългосрочно, и евентуално може да добавя още някоя и друга петролна акция, ако цената на петрола продължи да пада. Другите компании съм ги анализирал в по-предни постове. Ще ми е интересно да споделите вие как се "подготвяте" за евентуална криза, и какви са очакванията ви. Аз лично смятам през следващата година да заложа предимно на кеш-а, като дори не смятам да ре-инвестирам дивидентите, а да изчакам доста по-ниски цени в бъдеще.
                            Здравей, mancev! Имаш акции в 20 компании, 5 чужди = 43,09% от портфейла, най-голяма инвестиция имаш във фармацията 31,63%, най-голям дял от портфейла ти заемат компании от групата на Софарма = 27,05% + 5% Кеш От поста ти оставам с впечатление, че избираш компаниите в които инвестираш по два критерия: редовен дивидент и ниска цена спрямо върховите нива. Надявам се да не е така. Например Daimler е бил на много по-ниска цена по време на кризата 2008-2009г. Ще се радвам да споделиш с повече подробности, защо инвестира най-голяма част от порфейла си в Bayer. Поздрави

                            п.п Към кои петролни компании имаш интерес ?
                            Last edited by Innocent; 09.12.2018, 09:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Към момента е около 5%...
                              И моят е там някъде, но усилията ми ще са насочени в посока бавно и без паника да го увелича с едни нови около 20%. Може би до края на любимият на всички месец Май-Всичко-продай това ще правя. А след това ще видим...
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Здравей Манчев! Можеш ли да кажеш какъв е делът на кеша в портфейла ти?
                                Към момента е около 5%...

                                Коментар

                                Working...
                                X